• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 1 دی 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، فرزند صالح ،

هم اندیشان یکشنبه 1 دی 1392

امید: سلاااام؛ می گم: همین اول کاری بهتون بگم که بی نهایت نکته در بحث تربیت فرزند وجود داره که درباره هر کدومشون هم می شه مدت ها بحث کرد؛ ولی به هر حال مطمئن هستم نکته های مهمی در طول بحثمون مطرح می شه که اگه حواسمون بهشون باشه می تونه حداقل چهارچوب کارمون رو مشخص کنه. آره! اینجوریاست! 

******

سلام؛ به نظر من مهم ترین نیاز فرزند، محبته. اگه محبت نباشه، برای رفع کمبود محبت، رو به دوستی های خیابونی میاره...

(یوسف خانی از اهواز)

امید: کاملا درسته؛ ولی سختی کار اینه که حد و حدود محبت رو نمی دونیم. اینم یه نمونه اش...

******

به نظر من گاهی اوقات حمایت بی جای خانواده هم معظله واقعا! مثلا من خودم اینقدر مامانم ازم حمایت کرد که حالا اصلا نمی تونم از خودم دفاع کنم. بچه بودم تا دعوا می کردیم با بچه ها یا اذیتم می کردن مامان به حمایت از من می پرداخت و نمی ذاشت خودم از خودم دفاع کنم. حالا ک بزرگ شدمم منتظر حمایت از طرف مامانمم همیشه. نکنید با ما اینکارا رو!

(دوستدار شما، مهنازم از مشهد)

******

به نظر من، برای داشتن فرزند صالح فقط و فقط توجه به معنویات کافی نیست. پدر و مادر باید با بچه هاشون رفیق باشن. نقش مکمل فرزند باشند نه نقش مقابل. همین رابطه ی صمیمی (البته با رعایت حریم ها) می تونه از انتخاب های غلطی که فرزند می تونه تو دوران نوجوونی و جوونیش انجام بده، جلوگیری کنه.

(سحر، داروساز آینده باشگاه ایشالله، تهران، مهرآباد)

******

سلام امید! خوبى؟ اومدم با مادرم دکتر! واسه اینکه حوصله ام سر نره کاموا با خودم آوردم دارم واسه خودم شال گردن می بافم. این یعنى مدیریت زمان و شکوفایى استعداد! راستى! شوهرمم کم کم داره هم اندیش می شه. دیروز یه آشغال دستش بود و در به در دنبال سطل زباله بود. کلى ذوق کردم. ممنون که هستید.

(زینب.ع از لنگرود)

******

سلام؛ من یه ماهه زبانکده میرم. یه دختر اول راهنمایی همکلاسیمه. هر وقت کلاسش تموم می شه از زبانکده زنگ میزنه به مامانش که بیاد دنبالش. پرسیدم ازش چرا موبایل نداری؟ واسه اینجور مواقع نیازت می شه! چنان نگاهی کرد و گفت: به چه دردم می خوره؟ هنوز زوده برام! والا من کیف کردم با این حرفش.

(هاجر، 19 ساله از سوسنگرد)

امید: ببینین! قانع کردن فرزند تو چنین دوره و زمونه ای که اقیانوسی از امکانات و چیزای جذاب جلو چشمشه و اطرافش هم می بینه که خیلی ها دارن راحت ازشون استفاده می کنن، مهارت و آگاهی و وقت و حوصله می خواد. خیلی از پدر و مادرهای امروزی نه مهارتش رو دارن، نه وقتش رو و نه... بنابراین اگه داشته باشن راحت برا فرزندشون همه چیز رو بدون هیچ دغدغه ای فراهم می کنن؛ اگر هم نداشته باشن، چون نتونستن فرزندشون رو قانع کنن، ممکنه سرخورده و... بشه.

******

اگه یه روز فرزندى داشتى بیشتر از هر چیزی براش بادکنک بخر. بازی با بادکنک خیلی چیزا به بچه یاد می ده. بهش یاد میده که باید بزرگ بشه؛ اما سبک، تا بتونه بالا بره. بهش یاد می ده که چیزای دوست داشتنی می تونن تو یک لحظه، حتی بدون هیچ دلیلی و بدون هیچ مقصری از بین برن؛ پس نباید زیاد بهشون وابسته بشه...

(احمد بابایی از محدود افراد تنهای شب چله)

امید: البته بچه خود به خود اینا رو یاد نمی گیره ها! به شرطی یاد می گیره که پدر و مادر این نکته ها رو یه جورایی تو شرایط و موقعیت مناسب بهش بگن. اینم یکی از اون مهارتهاییه که الان صحبتش بود.   

******

سلام؛ نظریه من: یه خواهرزاده دارم مامانش هر حرکت یا کارى که می کنه بلافاصله همون کار رو انجام می ده از مادرش الگوبردارى می کنه. آبجى ما هم از فرصت استفاده کرده آموزشهایى که قراره با هزار ترفند یاد بچه اش بده غیر مستقیم این آموزشا رو انجام می ده. به نظر من کارش حرف نداره؛ شاید این کار، رو هر بچه اى جواب نده؛ آخه بچه ها قلق خاص خودشنو دارن. به نظر من باید راه نفوذ به ضمیر ناخودآگاه بچه رو پیدا کرد. بعد هم: هیچ بچه اى با زور و جبر، تربیت نشده؛ بلکه لجباز و غیر قابل پیش بینى می شه.

(نازخاتون احمدوند از شهر طلاى سبز "گردو" تویسرکان)

******

سلام؛یکی یه چالشی، جنجالی چیزی راه بندازه! جنجال بدنمون کم شده! الان بدن درد دارم!

(علیرضا، بچه ترک باشگاه)

امید: احتمالا این بدن دردت ادامه داشته باشه؛ چون فعلا چالش بی چالش؛ ولی یه بحث چالشی تو آب نمک خوابیده!

******

یه سلام برفی زمستونی خدمت تک تک هم اندیشان گل؛ قبل از هر چیز پسر دخترا باید به این فکر کنن که خودشون آیا فرزند صالحی برای پدر مادراشون بودن یا نه! با تشکر!

(امین شیراوند از کوهدشت)

امید: راستش! بعضی ها وقتی صحبت از فرزند صالح می شه تصور می کنن فقط تو خواب می شه چنین فرزندی داشت؛ واقعا اگه بخوایم واقع بینانه و به دور از آرمانگرایی، ببینیم فرزند صالح چه جور فرزندی هستش، چی می تونیم بگیم؟ نظرتون رو بگین و اول پیامک بنویسین: نظر

******

سلام بر هم اندیشان؛ به نظرتون راسته که می گن: تربیت، قبل از بارداری شروع می شه و رفتارهای قبل از بارداری پدر و مادر بر ذات بچه تاثیر می ذاره؟

(لیلا، هنوز بچه ندارم)

******

سلام؛ از یه کارشناس دینی توی برنامه ای که درمورد تربیت فرزند صالح بود، جمله ای شنیدم که هرگز فراموشم نمی شه و همیشه بهش فکر می کنم. اون جمله این بود: برای تربیت فرزند صالح، ٢٠ سال قبل از تولدش باید به فکر باشید؛ یعنی اول باید خودتون رو اصلاح کنید و رفتار بد خودتون رو تغییر بدید. تا زمانی که عیب خودتون رو برطرف نکردید و بر نفس خودتون مسلط نشده اید چطور می خواهید انسان دیگه ای رو به سمت خدا هدایت کنید!؟

(دانیال و آبجی هم اندیشش از رشت)

******

سلام امید؛ من و همسرم تصمیم گرفتیم رفتارهای غلطمون رو اصلاح کنیم و سعی کنیم 40 روز درست رفتار کنیم. قبل از اقدام به بارداری. چند بار از دوباره شروع کردیم؛ ولی هیچ کدوم نتونستیم پایبند باشیم. به نظرتون باید بچه دار شدن رو عقب بندازیم یا زیاد سخت نگیریم. آخه ما رفتارهای غلط زیادی داریم و از لحاظ معنوی سست هستیم. مخصوصا نمازامون خیلی قضا می شه و از اون جایی که می گن تربیت فرزند، قبل از بارداری شروع می شه من خیلی نگرانم.

امید: انسان اومده تو این دنیا برا اصلاح خودش و این کار تا لحظه آخر عمر هم ادامه داره. مهم اینه که تو مسیر اصلاح باشیم. اگه انسان برا این کار برنامه و هدف و انگیزه داشته باشه خیلی زود می تونه خودش رو به یه جاهای حداقل قابل قبولی برسونه. اگه بخوایم آرمانگرایانه به این مساله نگاه کنیم ممکنه هیچوقت شرایط از نظر ما فراهم نشه. خدا هم از ما چنین انتظاری نداره؛ ولی به هر حال یه چیزهایی خیلی مهمه و نمی شه نادیده گرفت. یکیش لقمه حلاله.

******

سلام هم اندیشان؛ کتاب "شیوه تربیت کودک در دنیای مدرن"؛ نویسنده: سوزان پالمر؛ مترجم: جواد شافعی مقدم؛ ناشر: سلیس. نوشته ای از کتاب: متأسفانه ما فرزندانمان را با تلویزیون تربیت می کنیم. وقتی می خواهیم آنان را ساکت کنیم، برای آنان تلویزیون روشن می کنیم. خودمان هم عادت کرده ایم به آنچه پخش می شود نگاه کنیم. خانواده در تعلیم و تربیت کودکان نقش مهمی را ایفا می کند. یکی از نکات بسیار مهم در خانواده، ارتباط است؛ یعنی والدین باید به روش های صحیح برقراری ارتباط با کودکان آگاهی داشته باشند. امیدوارم به کمکتون بیاد.

(راضیه، صومعه سرا)

******

سلام امید؛ الان یه سوالی خیلی ذهنمو درگیرکرده... تقصیر خودته! چرا از این پیرمردای مهربون و باحال(!) رو ما نمی بینیم و فقط شما می بینی؟؟

(زهرا.ح)

امید: شمام می بینی؛  فقط کافیه بخوای؛ البته تو این مورد خاص، از این به بعد، چه بخوای و چه نخوای دقتت بیشتر می شه و کلی پیرمرد و پیرزن باحال و مهربون می بینی. آره اینجوریاست!

******

سلام امید! خیلی داغونم! از وقتی دختر ۲ و نیم سالم به دنیا اومده علاقمو به دختر ۹ سالم از دست دادم. نمی تونم بهش محبت کنم. همه اش سرش داد می زنم. اونم ازم حرفشنوی نداره و بیشتر به حرف باباشه. تو رو خدا کمکم کنید!

(مریم)

امید: محبت، محبت میاره و برعکس؛ درضمن، حواست باشه که با این کار،  حسادت دختر بزرگت نسبت به کوچیکتره گل نکنه که کلی دردسر داره. هر اشتباهی تو رفتار با بچه ها می تونه در آینده مشکلاتی برامون به وجود بیاره که نه راه پس داشته باشیم و نه پیش! حداقل این هفته با هم اندیشان باش! حتما کمکت می کنه. پیامک های بعدی رو هم بخون... 

******

کودک از زمانی که پا به عرصه وجود می گذارد روح او چون لوحی سفید آمادگی پذیرش هر نقشی را دارد و اولین نقاشی که شخصیت او را جزء به جزء ترسیم می کند، مادر است.

(رضوان چناری، دختر بختیاری از دزفول)

******

سلام؛ گفتید تربیت فرزند، یاد مامانم افتادم. راستش! من رابطه صمیمی با پدرم ندارم؛ اما مامانم منو طورى تربیت کرده که حاضرم قسم بخورم هیچ راز مخفی ازش ندارم. مامانم ماهه.

(افسانه، کنار مامانم)

امید: آفرین به مادرت! می دونید چرا؟ چون تو یه چیز خیلی خیلی مهم تونسته موفق باشه و اون اینه که کاری کرده که فرزندش راحت بتونه حرف دلش رو بهش بزنه! گاهی بچه ها به خاطر یه مشکل ساده که تو دلشون مونده و نتونسته مطرحش کنن، سال های سال زجر می کشن. گاهی یه عمر!

******

من همیشه در حال تمرین و مطالعه ام تا مادری آرام، صبور، منطقی، مهربان، خوش اخلاق، زیرک و دانا باشم و مثل یه دوست صمیمی باشم برای علیرضا و محمدرضا. هیچی رو تو دنیا به اندازه بچه هام دوست ندارم. همیشه به خدا می گم: همه بچه ها رو برای بابا و مامانشون حفظ کن و بچه های منو هم در پناه خودت بگیر و حفظ کن.

(سارا، شیراز)

******

فکر نکنین تربیت فقط از زمانیه که که بچه دنیا می یاد! کودک وقتی که جنین 4 ماهه است و توانایى شنیدارى را به دست مى آورد شخصیتش براساس مکالماتى که بین پدر و مادر خود رد و بدل می شود، شکل می گیرد و وقتی که دنیا آمد توجه والدین به نیازهاى او و رابطه اى که با کودک دارند ادامه شخصیت سازى براى فرزنده...

(رومینا)

******

سلام؛  برای اینکه بچه ها احترامتونو نگه دارن اختلافتونو ازشون مخفی کنین تا روشون بهتون باز نشه.

(زهرا، 24 ساله، شهریار)

******

سلام امید؛ یه بزرگی می گه: فرزندانتان را بر سنت خودتان تربیت نکنید؛ زیرا آن ها برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند.

(محمد صادق)

امید: این مطلب به حضرت علی (ع) نسبت داده شده و دقیقش اینه: "لا تقسروا اولادکم علی آدابکم؛ فانهم مخلوقون لزمان غیر زمانکم" یعنی: "فرزندانتان را به آداب و رسوم خویش مجبور نکید؛ چون آن ها برای زمانی غیر زمان شما خلق شده اند." به نظر من برداشت درست از این روایت خیلی اهمیت داره. با کمک خودتون ببینیم برداشت درست چی می تونه باشه! اول پیامک بنویسین: برداشت   

******

سلام؛ خیلی وقته که همراه هم اندیشان هستم؛ ولی اولین باره که پیام می فرستم اونم به خاطر پیام خوب خواهر گلم مهسا خانم. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم. راستش خجالت کشیدم؛ چون گاهی اوقات به کودکم سیلی می زدم. باور کنید به خاطر بی عاطفه بودنم نیست. مشکلات و سختی های بزرگی رو دارم تحمل می کنم. برام دعا کنید.

(یه مادر توبه کننده ۲۸ ساله)

******

سلام به همه!!! پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت. پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او نقاشی کنند؛ اما هیچکدام نتوانستند. آنان چگونه می توانستند با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟ سرانجام یکی از نقاشان گفت که می تواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک از پادشاه نقاشی کرد. نقاشی او فوق العاده بود و همه را غافلگیر کرد. او شاه را در حالتی نقاشی کرد که یک شکار را مورد هدف قرار داده بود. نشانه گیری با یک چشم بسته و یک پای خم شده. چرا ما نتوانیم از دیگران چنین تصاویری نقاشی کنیم؟ پنهان کردن نقاط ضعف و برجسته ساختن نقاط قوت آنان.

(تقدیم به هم اندیشان عزیزم! مریم هستم)

امید: به آخر آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است.... ممنون از حضور سبز همتون. التماس دعا 

تعداد پیامک های دیروز: 1135

تعداد پیامک های درج شده: 22

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392