• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 28 آذر 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، چطور استعدادهامون رو کشف کنیم؟ ،

هم اندیشان پنجشنبه 28 آذر 1392

آزاده: سلام به همگی. چطورین؟ خوبین؟ از موضوع این هفته خسته شدین؟ از پیامکاتون فهمیدم.

******

سلام من فقط می خواستم بگم وقتی که خواستین یه موضوعی رو چالش کنید اول جمش کنید من که آخرش نفهمیدم چطور باید استعدادم رو کشف کنم ،چون همش دعوا رو این بود که خانوما بیرون از منزل کار کنند یا نه.

(زینب از شوشتر)

******

سلام برادرامید، می خواستم به خواهرای گل هم اندیش بگم: من به تازگی به جمعتون اومدم و یه جورایی ازتون خوشم اومده بود ولی این اواخر که هم اندیشانومی خوندم حس خوبی بهم دست نمی داد یعنی یه جوری شده بود که اگه کسی برای اولین بارهم اندیشانومی خوند با خودش می گفت: اصلاهم فضای اینجا دوستانه نیست اون طورکه صفحه  371نوشتن، قرارشده که به گفته با استفاده از نظرات همدیگه به اندیشه هامون عمق بدیم نه اینکه اندیشه همدیگرو سرکوب کنیم، نظر هرکسی برای خودش محترمه، این همه خشونت وبا لحن تند با همدیگه حرف زدن اصلا خوب نیست، به قول آرزوجون مثلاهم اندیشیم...

(مامان محیا، 26  ساله از تبریز)

******

آزاده:  منم موافقم، فکر می کنم کمی منطق می تونه به ما کمک کنه . بهتره خیییلییی از روی احساسات قضاوت نکنیم. منظورم راجع به بعضی موضوعاته. همه ما تو شرایطهای متفاوتی قرار داریم و باید سعی کنیم که نظرات شخصی و خصوصی مون کارسازتر باشه.

******

سلام؛ فقط اعتداله که می تونه این بحث و جمع کنه، به کشف استعدادتون برسید تا جایی که به زندگیتون لطمه وارد نشه و از زندگی عقب نمونین؛؛ والسلام!

(محبوبه از قائمشهر)

******

  سلام، یه انتقاد کوچولو دارم که امیدوارم اگه درج نمی شه حداقل خونده بشه و بهش عمل شه، لطفا روزی یه دونه زنگ تفریح بدرج این طوری فضای باشگاه شادتر می شه تازه مگه با درج یه پیامک چی می شه

(لطفا زنگ تفریح تکراری ام ندرج)

******

فقط برای خندہ: خنگول میره تو مغازه... با خنده میاد بیرون، می گن چرا میخندى؟؟؟

می گه سرکارشون گذاشتم رفتم پول دادم، هیچى نخریدم!!!

(آیدا، 18،  طھران)

******

هم اندیشان سلام... بعضیا اون قدر شانس دارن که یه بار پیام می دن اولین بار درج می شه! ولی من...100 بار اس دادم اما دریغ از یکیش! اصلا نکنه باشگاهی وجود نداره وما سر کاریم! بابا این همه اس دادم توش پرحرف بود پس کو؟؟

(یسنام،17 ساله، تنها شاکی باشگاه، اینم ندرج!)

آزاده: سلام، مثل شما زیادن یسنا جون. پیشاپیش یلداتون مبارک.

******

ننه سرما باز هم آمد سر قرار همیشگی.

دلم برایش می سوزد، گیس هایش سفید شد و چشمانش کم سو

هنوز، اما..........

عمو نوروز،

این بار دیگر سر وقت بیا.......

یلدا پیشاپیش مبارک.

آزاده: پیامک بجایی بود ،  دیگه آخر هم پایئز از راه رسید، وقت شمردن جوجه ها شده، شب یلدا فرصت مناسبی برای این کاره . دوست دارین درمورد فلسفه شب یلدا یه چیزایی بخونید؟ اما قبلش یه پیامک خیلی خوب بخونید.

******

و هرگز امید از کف مده

آنگاه که چیز دیگری ، برای دادن در کف داری

همه چیز در همان لحظه ای به پایان می رسد

که قدم های تو باز می ایستد

و هراسی به خود راه مده، از پذیرفتن این حقیقت که

هنوز پله ای تا کمال فاصله باشد

تنها پیوند میان تو و موفقیت

خط نازک همین خواستن است

برخیز و بی هراس خطر کن...

(باسلام افسانه بهروزی هستم البته ببخشید بی موقع مزاحم شدم! ساعت به وقت ایران 00:33)

******

آزاده:  واژه "یلدا" یعنی "تولد". شب یَلدا یا همون شب چلّه بلندترین شب ساله تو  نیم‌کره شمالی زمین.  این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول  دی ماه (نخستین روز زمستان) گفته می‌شه. به همین دلیل از اول زمستون به بعد طول روز بیش‌تر و طول شب کوتاه‌تر می‌شه . واسه همین بهش میگن درازترین شب سال. حالا چرا یلدا یعنی تولد؟؟ چون ایرانیان باستان بر این باور بودندکه فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می‌شه و تابش نور ایزدی فزونی پیدا می کنه، و بهمین خاطر جشن بزرگی برپا می‌کردند. پس یعنی یه سنت باستانیه.

******

سلام. من 2 سال از زندگیمو در اثر ندونستن جواب همین بحث هدر دادم. خوشحال شدم که شما این بحث رو پیش کشیدین ولی انگار موضوع اصلی فراموش شده! من هنوزم نمی دونم تو چه کاری می تونم موفق بشم آخه عاشق تجربه ی کارهای جدیدم، پس از هر کار نویی لذت می برم چیکار کنم مدلم این طوریه دیگه. راستی می شه به من یه کمکی کنی؟ از اون خانم مشاوری که پیشتونه بپرس تو تهران جایی هست که به افراد تو شناسایی توانایی و استعدادش مشاوره بدن البته این مشاوره های دانشگاهی رو می دونم تست های خارجیه که خیلی بومی نشده دنبال یه مشاوره ی تخصصی هستم فکر می کنم بچه ها هم استقبال کنن. امید جوابشو بدرج که یه عمر دعات می کنم.

(سقوط آزاد- بیکار- 66 - از خونه)

******

سلام بر هم اندیشان عزیز و سلام بر امید و پیام "همیشه می توانی خورشید را در درون خود بیابی،کافی است در تکاپوی یافتن آن باشی"

(حمید،24 ، معلم هم اندیش از صومعه سرا)

******

آزاده: دوستان می دونستید که تو ایران باستان چه آداب و رسوم جالبی فردای شب یلدا یعنی اول دی ماه انجام می دادن:

ایرانیان باستان  شب یلدا را تا دمیدن پرتو پگاه در دامنهٔ کوه‌های البرز به انتظار باز زاییده‌ شدن خورشید می‌نشستند. برخی در مهرابه‌ به نیایش مشغول می‌شدند تا پیروزی مهر و شکست اهریمن را از خداوند طلب کنند و شب‌ هنگام دعای شکرانه نعمت می خواندند. روز پس از شب یلدا (یکم دی ماه) را خورروز (روز خورشید) و دی گان؛ می‌خواندند و به استراحت می‌پرداختند و تعطیل عمومی بود . خورروز در ایران باستان روز برابری انسان‌ها بود در این روز همگان از جمله پادشاه لباس ساده می‌پوشیدند تا یکسان به نظر آیند و کسی حق دستور دادن به دیگری نداشت و کارها داوطلبانه انجام می‌گرفت نه تحت امر. در این روز جنگ کردن و خونریزی حتی کشتن گوسفند و مرغ هم ممنوع بود و احیاناً مرتکب بدی نمی شدند.  ایرانیان به سرو به چشم مظهر قدرت در برابر تاریکی و سرما می‌نگریستند و در "خور روز" در برابر آن می‌ایستادند و عهد می‌کردند که تا سال بعد یک سرو دیگر بکارند.

جالب بود نه؟ تفاوتو احساس کردین؟ منظورم با شب یلدا الان خودمون.

******

هم اندیشان. سلام دوستان امروز یکی از دانش آموزام تو انشاش نوشته بود خوشبختی یعنی شب یلدا پدرم فقط برای چند دقیقه از آسمان بیاید و به من تبریک بگوید. قدر پدر مادراتون رو بدونید قبل از اینکه مثل فرشته به آسمون برن.

******

: سلام هم اندیشان و داداش پیام، اینجور که از پیاما پیداست خانما میخوان موثر باشند ولى.؟!، اشخاص موثر زندگى متعادل دارند اعمال و نگرشهایشان متناسب با شرایط است انها اشخاصى متعادل، ملایم و مدبر هستند و افراط و تفریط نمى کنند و حد اعتدال را رعایت می کنند از موفقیتهاى دیگران خوشحال می شوند و احساس نمی کنند که موفقیت دیگران انها را از چیزى محروم مى کند

(محمد طاها  24 اصفهان)

******

آزاده: خب برای حسن ختام هم چند خطی از نامه یک نویسنده مشهور و معروف  آقای گابریل گارسیا مارکز رو براتون می نویسم تا یه خورده روحیه تون عوض بشه و یه کم یادمون بیاد که چطوری تفکراتمون رو جهت بدیم.

چون مطالبش زیاد بود زیباترین قسمتشو براتون می نویسم:

 «اگر برای نمونه خدا فراموش کند که من فقط یک عروسک خیمه شب بازیم و به من تکه‌ی بیشتری از زندگی بدهد، من از همه آن زمان سود برد و استفاده خواهم کرد، بهترین کاری که می‌توانم انجام می دهم. شاید نگویم هرچه را که می ‌اندیشم اما قطعاً درباره هر چه می‌گویم اندیشه می‌کنم .

همیشه صبحگاهی هست که در آن زندگی به ما فرصتی دوباره می‌دهد تا کارهای خوبی انجام دهیم. به خودتان نزدیک باشید، به عزیزانتان، و به آنها بگوئید که چقدر به آنها نیاز دارید و چقدر عاشقشان هستید و چقدر به آنها توجه دارید. زمانی را برای بیان این جملات بگذارید، «متاسفم»، «مرا ببخش»، «لطفاً»، «متشکرم» و همه کلمات قشنگ و دوست‌داشتنی که شما بلدید. هیچ کسی شما را به خاطر نخواهد آورد اگر شما افکارتان را پیش خود به صورت راز نگه دارید، خودتان را وادار کنید تا آنها را بیان و ابراز دارید.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط sheida در تاريخ 1392/10/02 و 0:39 دقيقه ارسال شده است

هرچی پیام دادم درج نکردی دیگه دوشت ندالمشکلکشکلکشکلک

اين نظر توسط مهردا در تاريخ 1392/09/28 و 20:17 دقيقه ارسال شده است

راستش من بارها به تلتکست پیام میدم ولی امید بی معرفت درست1 ساله دیگه پیامامو درج نمیکنه دیروز هم پیام دادم تاازبچه های باشگاه خواهش کنم برام دعا کنند...
ما که رفتیم داداش امید اگه بدی ازما دیدی حلال کن


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392