• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 20 آذر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، چطور استعدادهامون رو کشف کنیم؟ ،

هم اندیشان چهارشنبه 20 آذر 1392

صدای آژیر... توجه! توجه! علامتی که هم اکنون می شنوید اعلام وضع عادی یا وضعیت سفید است و معنی و مفهموم آن این است که بحث چالشی خاتمه یافته و یا احتمال آن از بین رفته است. آسوده خاطر باشید!

امید: سلااااااااام؛ می گم امنیت هم عجب نعمتیه ها! نههههه؟!

******

سلاااااام......

من به سیبی خوشنودم

و به بوییدن یک بابونه

من به یک آیینه

یک بستگی پاک

قناعت دارم... (سهراب سپهری)

من وقتی این شعرو زمزمه می کنم استرسم از بین می ره و ارادم برای انجام کارای مثبت بیشتر می شه و واقعا استعدادم شکوفا می شه.

(ثریا، 29 ساله، ارشد ریاضی محض، اقلید)

******

سلام؛ یه جایى خوندم که نویسنده می گفت: من براى کشف استعدادهام به دوستام مراجعه کردم! یعنى چى؟؟ یعنى اینکه برا همه دوستام و همکارام سوال می فرستادم و می پرسیدم: به نظر شما چه چیزى منو به فرد خاصى تبدیل کرده؟ و اکثرا هم پاسخ دادن و من بین اون ها پاسخ هاى مشترک رو پیدا کردم و روشون کار کردم و اینطور شد که تونستم استعدادمو کشف کنم. یه جا دیگه هم خوندم: باید موفقیت ها و دستاوردهاى زندگى گذشته تان را به یاد آورید و جایى یادداشت کنید. حتى موفقیت هایى که در کودکى به دست آورده اید. مطمئنا یه نقطه مشترک در همه آنها احساس خواهید کرد که شاید این همان استعداد پنهان شما باشد.

(رومینا)

******

سلام؛ یه راه شکوفایی استعدادها اینه که بفهمی از انجام چه کاری خسته نمی شی. مثلا خودم از کار با کامپیوتر خسته نمی شم و می خوام مهندس کامپیوتر شم. شما هم امتحان کنید. این راه جواب می ده. یه نکته مهم هم این که: اگه به هر دلیلی نتونستیم یه استعدادمونو شکوفا کنیم ناامید نشیم و یه رشته دیگه ای که دوست داریم و امکانش هست رو دنبال کنیم. این یعنی مغلوب مشکلات و موانع نشدن.

(زینب رضوی زاده از گناوه)

امید: درسته! خسته نشدن از یه کار "می تونه" نشونه استعداد داشتن تو اون کار باشه. یه بار یه روانشناسی تو تلویزیون گفت: یکی، خسته نشدن و یکی، رشد و بالندگی ویژه تو یه کار، نشونه داشتن استعداد ویژه تو اون کاره.  

******

سلام دوستان عزیز؛ من استعدادمو پارسال همون موقع کشف کردم که در زودپز رو زود باز کردم و گوشت ها رفت رو هوا و خورد به سقف. فهمیدم استعداد آشپزیم حرف نداره! بله عزیزان! خلاصه بگم هر وقت دیدین تو یه کاری خوب عمل می کنید بدونید که تو اون کار، استعداد دارین.

(کوچیک شما بارانم بچه کرد از تهران)

******

سلام بر امید و هم اندیشان؛ استعداد یعنی انگیزه. انگیزه یعنی شوق، تازگی و امید به آینده. همه این ها یعنی زندگی؛ یعنی بودن... پس "با استعدادهاتون زندگی کنید"

(فرهاد، کوهدشت)

******

سلام؛ استعداد چیست؟ در یکی از اجراهای بی نظیر بتهوون موسیقیدان بزرگ، تمامی حضار عمیقا تحت تاثیر جادویی آن قرار گرفتند. وقتی کنسرت به پایان رسید سیل مشتاقان به دور او حلقه زدند و او را تحسین کردند. خانم ثروتمندی از بین جمع گفت: کاش من ذره ای از استعداد و نبوغ شما را داشتم! بهتوون در پاسخ به او گفت: استعداد کافی نیست! چنین کاری به هشت ساعت تمرین روزانه در مدت چهل سال نیاز دارد.

(سیده ریحانه)

******

سلام؛ مطلب زیر رو که آقای حسین زاده همون استاد فن بیانم بهم گفت با دقت بخونین و بعد برای خود تجزیه کنید. برای شناسایی استعدادمان ابتدا به علایق و سپس به توانایی جسمی، فکری، ذهنی و بعد به اهدافمان توجه کنیم؛ سپس برنامه ریزی نموده و استعداد و توانمندی ها را یک به یک محک بزنیم و بعد مسیر و راهمان را انتخاب نموده و محکم گام برداریم.

(فهیمه، دانشجوی گرافیک، طراح لوگوی باشگاه)

******

سلام؛ دلم نیومد اینو نگم. دوستانی که به بازیگری علاقه دارن و ساکن شهرستان یا اطراف کردکوی هستن می تونن به اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان مراجعه کنن و در کلاس های ترمیش ثبت نام کنن؛ البته برای اولین بار این طراح داره اجرا می شه و داخل کلاس هاش رو فن بیان هم کار می شه. هزینه اش هم یک سوم جاهای دیگه است. حالا بگین پسرای هم اندیش فعال نیستن. در حالی که دنبال شکوفایی استعداداتونن.

(مهدی حیدریان از شهرستان کردکوی)

امید: مهدی آقا! مثل اینکه اونجور هم که گفتی کم پیدا نیستی!

******

تعداد آدم‌های بی‌استعداد خیلی کمه؛ اما تعداد آدم‌هایی که نمی‌دونن چه استعدادی دارن خیلی زیاده. . .

(سمیه، عاشق همسرش علی از مرودشت)

******

سلااام دوستان! من چون خونه بابام خیلی از همه لحاظ اوضاعم خوبه و کسی مانع پیشرفت تحصیلی و کاری من نمی شه و روز به روز به جلو پیش می رم واقعا از خونوادم ممنونم و به ازدواج هرگز تمایل ندارم. اونم با پسرای امروزی. واقعا الان احساس کمبودی نمی کنم.

(رز از مشهد، ملک آباد)

امید: شما خدا رو شکر زمینه برات فراهم بوده؛ ولی هستن خانوم هایی که با وجود کلی محدودیت، بازم تونستن تو پرورش استعدادهاشون موفق بشن. خدا پشت و پناه همتون باشه؛ اما یه نکته خیلی مهم هم وجود داره. اینکه نکنه دنبال پرورش استعداد رفتن اونقدر "پررنگ" بشه که دیگه زندگی مشترک برامون رنگ و آبی نداشته باشه. دلمون به زندگی نباشه. این چیزیه که کارشناس ها رو این روزها خیلی نگران کرده؛ به ویژه نگران متاهل ها.

******

سلام امید و هم اندیشان. من همیشه خودمو بدبخت حساب می کنم... واقعا همسرم خوبه؛ ولی می گم که کاش درسمو می خوندم تا به جایی می رسیدم. تا دوم راهنمایی خوندم. حالا وقتی کسی به زبان خارجه حرف می زنه یا دخترم ازم یه سوال می پرسه بلد نیستم جوابشو بدم. اصلا از زندگی سرد شدم همش غصه می خورم که چرا ازدواج کردم؟ ولی خداییش همسرم تا حالا هیچی برام کم و کسری نذاشته؛ ولی این خودمم که خسته شدم. راهنماییم کنید خیلی دلم گرفته.

(الهام)

امید: الهام خانوم! الان یه چیزایی گفتم و اینو اضافه می کنم که حداقل اون خانوم هایی که تشکیل زندگی مشترک دادن باید حواسشون باشه که اولویت اول، زندگیشونه. حالا در کنارش می شه خیلی کارها هم کرد. خییییلی! همیشه تو بدترین شرایط هم راه برای پیشرفت و پرورش استعداد، وجود داره.

******

یه عکس از مغزم گرفته بشه جز علامت سوال، علامت تعجبم پیدا می شه! مگه نمی گین که خدا استعدادهاى مختلفى تو وجود انسان گذاشته؟ اگه مثلا دخترى استعداد خلبانى داشته باشه چون مردانه اس باید بی خیالش بشه؟ خب آخه بعضی دخترا کاراى مردونه دوس دارن و دست خودشونم نیست. بعدشم به نظر من کاراى خونه دارى و... استعداد نیست تو وجود همه هست. همه بلدن. بیشتر کاراى روزمره اس. کاراى تکرارى که باید هر روز انجام بدى. هیچ هیجانى هم نداره. یکی منو با منطق از گیجی دربیاره!

امید: شراره خانوم این کارو می کنه. بعدشم من یه چیزی باید بگم...

******

در جواب هم اندیشی که گفته بودن ببینیم ریشه علمی و تعریف علمی استعداد چیه و معتقد بودن خانه داری، همسرداری و بچه داری استعداد نمی خواد؟ من می خوام بدونم همسرداری و تربیت فرزند، نیاز به مدیریت و روان شناسی و جامعه شناسی و انسان شناسی نداره؟ موفقیت تو همسرداری و خانه داری و تربیت فرزند یعنی پرورش استعداد در همه این زمینه ها.

(شراره از کرج)

امید: خب! قرار بود یه چیزی بگم. اونم اینه که ازتون یه سوال دارم. واقعا خانوم ها تا کجاها باید به پرورش استعداد بپردازن؟ تو چه حوزه هایی؟ تو همه حوزه ها حتی مردونه؟! آیا واقعا دنیای جدید همونطور که تو خیلی جاها برا ماها نیازهای کاذب ایجاد کرده ممکنه تو حوزه پرورش استعدادهای خانوم ها هم این نیاز کاذب رو ایجاد کرده باشه؟ فکر کنم بحث تربیت فرزند یه هفته عقب افتاد؛ چون خیلی سوال هنوز تو بحث استعداد وجود داره؛ پس از همین الان به این سوال ها جواب بدین تا شنبه بهش بپردازیم؛ چون فردا نیستم. اول پیامک بنویسین: نیاز

******

سلام به همه؛ استعدادت رو کشف کردی؟ آفرین! ولی شکفتنش یه استعداد دیگه می خواد! فقط کافیه زبون مرد رو بلد باشی و رگ خواب مرد دستت باشه. اونوقته که تو پیروزی و استعدادت شکوفا می شه.

(بی باک از اراک)

امید: مشخصاتت آهنگین شد. باور کن جدی می گم! داخل پرانتز رو یه بار دیگه بخون!

******

سلام امید و هم اندیشان؛ کی گفته ما آقایون با کار کردن خانوما مخالفیم؟ به نظر من این راه جلو روی همه خانوما هست. با شرایط الان جامعه می تونن ازدواج نکنن و دنبال استعدادشون برن. اصلا کی گفته همه خانوما باید مادر یا خونه دار بشن؟ اما کسایی که می خوان هم ازدواج کنن و هم استعداد هاشون رو "به حد کمال" برسونن اغلب شکست می خورن؛ پس به جای اینکه دنبال مقصر بگردید راهتون رو مشخص کنید.

(امیر به نمایندگی از آقایون از کرج)

******

حس نمی کنین که بحث استعداد یابی گم شد تو بحث اشتغال خانوما آیا؟!!

(ریحانه، مشهد)

امید: کلا هر بحثی لایه های مختلفی داره و ممکنه به هر چیز مهم و یا جزئی ربط پیدا کنه. ممکنه چالش های مختلفی تو بحث مطرح بشه. اگه بخوایم بحثمون زنده باشه و جذابیت پیدا کنه، حداقل نمی شه نسبت به اون چیزای مهم بی توجه بود.

******

سلام؛ یه راهکار دارم واسه اونایی که می خوان شب نشینی داشته باشن و دور هم جمع بشن ولی دوست دارن به کسیکه خونشون جمع می شن فشار وارد نشه و طرف، خسته نشه و فشار مالی هم واسه تهیه غذا بهش وارد نشه. خب! حالا راهکار: هر خانواده غذا درست کنه و غذاشو برداره با خودش ببره. ما خودمون هر جمعه خونه مادربزرگمون جمع می شیم و هر کی غذای خودشو میاره. به علاوه، هر کی هر چی می تونه می یاره.  مثلا یکی تخمه،  یکی آجیل و...

(زهرا، 20 ساله، ترم 3 مدیریت بازرگانی از لارستان)

امید: احسنت! فقط حواستون باشه قاطی پاتی خوری و پرخوری نکنین. حدیث داریم از امام علی (ع): "کم است که کسی غذاهای زیادی بخورد و بیماری ها ملازم او نگردند." راستش! من خودمم چند وقتیه به شدت حواسم به این مساله هست و هر تلاشی تو این کار، حس خوبی بهم می ده.

******

سلام به هم اندیشان؛ می خواستم بگم اگه بعضی از آقایون مخالف پیشرفت همسراشونند اما بعضی دیگه با عشق و علاقه پشتیبان و مشوق همسراشونند از موفقیتاشون واقعا خوشحال می شن و حتی از دانشگاه رفتن خودشون می گذرن تا بتونن پول شهریه دانشگاه خانمشون رو پرداخت کنن. یه کم انصاف هم خوبه!

(شیرین از دورود)

******

سلام؛ در جواب ندا خانوم و تمام خانوم هایی که با ایشون موافق بودن. چرا نمی شه هم خانه داری کرد هم شوهر دارى!؟ هم بچه دارى هم کشف استعداد؟! از قدیم گفتن کاشکی آدم بخواد کاری انجام بده. مگه ماری کوری نبود همه این کارا رو می کرد. تازه مخترع هم بود!! چرا پس شماها می گید نمی شه. می شه فقط کمى همت می خواد.

(رضا، بابای روژان، اصفهان)

امید: دوستان! بحثی هست؟ البته یه بحثی هست و اون اینکه کسی واقعا از جزئیات زندگی مشترک ماری کوری خبر نداره. داره؟! حداقل من که اصلا خبر ندارم؛ ولی به هر حال اگه کسی می تونه همزمان به همه این ها به خوبی برسه که عالییییه.

******

سلام؛ می دونید چرا خیلی چیزا تو جامعه سرجاش نیست؟! چون خیلی از ماها داریم کارایی غیر از استعداد و علاقمون انجام می دیم. مگه چه اتفاقی میفته یه خانم طراح لباس باشه؟ واسه خودش و بچه اش بد می شه آیا؟! یا سر چشم و هم چشمی و رو کم کنی بره دانشگاه بوق با کلی هزینه فارق التحصیل بشه. فرضا بره سر کار. حالا پیدا کردن کار نمی گم! یه حقوقی بگیره که خودشم روش نشه بگه به دیگران! اعصاب خراب، پیری زودرس و... رو هم اضافه کنید! دیدم می گما!

(زهرا منوچهری)

******

سلام به همه؛ کسی باش که عمری با تو بودن یک لحظه و لحظه ای بی تو بودن یک عمر باشد...

(زهرام. چهارشنبه 24 ساله می شم از نگارخاتون)

امید: دوستان! تو زندگی هیچ چیز بهتر از این نیست که خودمون باشیم و تو همه چیز هم تعادل داشته باشیم. امیدوارم این هفته حرفی نزده باشم که تعادل توش نبوده و باعث دلخوریتون شده باشه. برای دیدن تک تک تون تا روز شنبه، لحظه شماری می کنم. در پناه حق باشید…

تعداد پیامک های دیروز: 3472

تعداد پیامک های درج شده: 21

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392