• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 17 آذر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (6) | مربوط به موضوع: 1392 ، چطور استعدادهامون رو کشف کنیم؟ ،

هم اندیشان یکشنبه 17 آذر 1392

سپاهان سلام؛ راستش! تا میام برای یه مشکل براتون پیامک بدم، وسطش خود به خود پنجاه درصد اصل مشکل، حل می شه! می دونین که چرا؟ چون باهاش دست و انگشت! نرم می کنم و می فهمم مشکل از کجاشه.

(زهرا امین)

امید: فکر کنم جدی می گه؛ چون واقعا تاثیر داره. راستی! سلاااام  

******

سلام امید؛ برای اینکه باالقوه های درونمون رو باالفعل کنیم باید اول خودمون رو بشناسیم. (مهارت خودشناسی) بعد به علاقه مون توجه کنیم و سعی کنیم بهش بها و پرورشش بدیم. بعضی اوقات این دیگرانن که می تونن کمکمون کنن؛ چون با روحیاتمون آشناترن. محیطی هم که در اون زندگی و فعالیت می کنیم هم خیلی مهمه.

(زهرا، مامان مهسا، منجیل)

******

سلام؛ بچه که بودم به شدت به پیچ و مهره و آچار و پیچ گوشتی علاقه داشتم. وقتی بزرگتر شدم فهمیدم استعدادم تو مکانیکیه. خانوادمم تشویقم می کردن. با خودم قرار گذاشتم درس بخونم و مهندس بشم؛ حتی تو دوران ابتدایی و راهنمایی تو تراشکاری کار کردم، اونم فقط به خاطر علاقه شدید به دستگاه های مکانیکی بود؛ ولی الان با وجود اینکه هنوزم عاشق مکانیکیم و استعداد زیادیم تو این کار دارم، نمی دونم چرا خیاط شدم. از کارمم بگی نگی راضیم!

(مرتضی، 71)

******

سلام؛ استعداد یعنی چی؟ من هیچ استعدادی ندارم. اگر تلاش هم کنم تو هر کاری معمولیم. ای کاش استعدادی داشتم.

(من، 18 ساله)

امید: انسانی که هیچ استعداد ویژه ای نداشته باشه وجود نداره! باور کن!

******

با کشف استعداد خود، اوضاع را بسازید، نه با اوضاع بسازید.

(رابین هود، 72، مشهد)

امید: شما که "رابین هود"؛ هم اندیش قبلی هم که "من" بعدی هم که

"101" آخه این رسمشه! وای به حالتون اگه دیگه اینجوری خودتون رو معرفی کنین!       

******

امید! بعضیا وقتى میرن مجلس ختم به بازماندگان می گن: ایشالا غم آخرتون باشه! فک کن! یعنى ایشالا مرحوم بعدى شما باشید! چه خوبه بگیم ایشالا صبر و سلامتى براى بازماندگان!!!

(101)

******

سوال! امید! استعداد موضوع هفته اس؛ ولی تو فک کن من استعدادمو کشف کردم! مثلا اونو پرورش دادم! حالا چی؟؟ حالا می خوام با اون چیکار کنم؟ چه استفاده ای می شه کرد ازش؟ من خانمی که یا شوهرم با کار من مشکل داره یا آقایونی میان و کار کردن ما خانم ها رو یه گناه مثل غیبت می دونن! یا که هزار چیزه دیگه! آخه چه انگیزه ای هست واسه ما خانوما تا استعدادمون رو کشف کنیم و پرورشش بدیم؟ قبول کن خیلی موقع بعضی از ما خانوما به خاطر استعداد خاصمون از جامعه ترد می شیم. وقتی آخرش باید بچه داری کنیم دیگه کشف استعداد چیه؟ نکنه رو بچه تاثیر داره؟ استعدادی که نشه ازش استفاده کرد و دست نخورده بمونه همون بهتر که کشف نشه.

(ندا از قزوین)

امید: دوستان! نظرتون چیه؟ اول پیامکتون بنویسین: نظر  

******

سلام؛ دیدم چرخ مشاعره پنچرو شده گفتم یه شعر درو کنم:

باشگاه ما جوونه

مثل آفتاب مى مونه

هر کى به باشگاه اس می ده

باید اینو بدونه

اگه اسش درج نشد

افسرده نشه تو خونه

امیدم قیافه اش مثل

برادر جومونگ مى مونه

پیامم اگه مریض شد

بدونین مال فشارخونه

حباب نداره هر کى

که خیلى درس خونه

جان من دریابید منو

دارم تلف می شم تو خونه...

خوب بید ؟؟؟؟

(على از میاندوآب)

امید: فرا خوب!

******

راهکار: سلام هم اندیشان با صفا؛ به نظر من استعداد فقط توانایی ذاتی فرد نیست بلکه مجموعه ای است از توانایی، علاقه، موقعیت و حتی محیطی که فرد، توش زندگی می کنه؛ مثلا کسی که به ورزش علاقه داره؛ اما استعدادشو نداره یا بر عکس، بهتره دنبال ورزش نره. گاهی وقتا استعداد و علاقه وجود داره؛ اما برای فعالیت تو رشته مورد علاقت مجبوری کیلومترها از خونت دور شی تا بتونی 2 ساعت تمرین کنی! درسته تلاش مهمه اما گاهی وقتا ضرر بعضی چیزا از منفعتش بیشتره. این موضوع درمورد خیلی از حرفه ها و حوزه ها صدق می کنه.

(حدیث مهدی پور، صومعه سرا، شیخ محله)

امید: دوستان! تو این مورد هم نظر بدین به بحثمون خیلی کمک می کنه!  اول پیامک بنویسین: همفکری  

******

ما دانشجوها رو فراموش کردی امید خانا؟! 16 آذر، روز دانشجو رو به خودم و به دانشجوهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران و به دانشجوهای هم اندیش و به کل دانشجوهای ایران تبریک می گم!

(فاطمه از بهشهر)

امید: دانشجوهای جهان رو یادت رفت! به هر حال روز دانشجو به همه "دانش" "جویان" مبارک. 

******

سلاااام؛ امید! ما باید هنری رو که به اون علاقه داریم، دنبال کنیم تا بتونیم با علاقه ای که داریم از یاد گرفتنش لذت ببریم، نه هنری که به اجبار یا از روی چشم و هم چشمی باشه.

(زهرا از بیرجند)

امید: خوب اومدی! 

******

سلام امید! ممنون که هستید. هم اندیشان باعث شد زندگیمو تغییر بدم. دیدم نسبت به همه چیز بهتر شده. به قول سهراب: چشم ها را باید شست؛ جور دیگر باید دید. منم همین کارو کردم. جدول و سودوکو حل می کنم. کتاب می خونم. می خوام باشگاه برم. اگه شد جمعه ها با سرای محله کوه برم... همسرم با کارهام مخالفه؛ حتی با خوندن باشگاه شما. به شما هم شک داره؛ ولی من مجبورم به خاطر روحیه خودم بی اجازه این کارها رو انجام بدم. هم اندیشان! خیلی دوستتون دارم؛ چون حالمو خوب کردین.

(ریحان، بچه شهر باران، 21 ساله)

امید: با مهارت و ظرافت، تمام تلاشت رو بکن تا همسرت تو این کارها حمایتت کنه. اگه او بدونه چقدر حالت رو خوب می کنه و حال خوب یه زن چقدر تو زندگی، تاثیر مثبت داره... خلاصه! زندگی، "مشترکه" و انجام بعضی کارها حتما نیاز به جلب رضایت همسر داره. بی توجهی به این مساله دیر یا زود می تونه باعث بروز مشکلاتی بشه.

******

سلام؛ امید! گفتی مادری که پرخاشگر باشه، نباید انتظار یه بچه غیرپرخاشگر داشته باشه... حالا این وسط من یه سوال دارم. بچه ای که مادرش پرخاشگره و همیشه تو خونه تو سرش داد و بیداد بوده، اون بچه وقتی بزرگ می شه چه گناهی کرده که هم اعصابش ضعیف شده و هم صبرش کم!؟ این بچه چه جوری باید صبرشو زیاد کنه؟

امید: همیشه برا بهتر شدن اوضاع، راهکار وجود داره. مهم اینه که انسان بدونه مشکل چیه و دنبال راه حلش باشه.

******

سلام؛ فرار کردن از مشکلات، فقط فاصله رسیدن به راه حل را افزایش می دهد. آسانترین راه برای گریختن از مشکلات حل کردن آنها است.

(صائمه، 69، فومن)

******

برای هر وضویی که برای نماز می گیری، بهتره مسواک بزنی! این فرموده یکی از چهارده معصومه. دقیقا نمی دونم کدومشون. امتحانش آسونه. خیلی بیشتر نماز دلچسبتون می شه؛ چون آدم احساس می کنه خدا خشنود می شه؛ البته نماز سر وقت. منم امتحان کردم. دوستان هم اندیش شما هم امتحان کنید.

(مریم، کاردانی جهانگردی)

امید: پیامبر فرموده اند: "دو رکعت نماز با دندان‌هاى مسواک زده نزد خداوند از هفتاد رکعت نماز بدون مسواک بهتر است." همچینن فرموده اند: "اگر بر امت من سخت و دشوار نبود، هر آیینه به آن ها دستور مى‌دادم که با هر نماز مسواک بزنند." اینا نشون می ده چقدر توجه به سلامت جسم، تو دینمون اهمیت داره. به همین خاطر اعتقاد دارم نذری دادن تو ظروف یه بار مصرف پلاستیکی که مضره، قطعا اشکال داره.

******

سلام خدمت آقا پیام و اون شخصی که می خواستن از کلماتی که بار مثبت دارند استفاده کنن. بد نیستم: خوب هستم. داد نزن: آرام باش. دستت درد نکند: ممنون از محبت شما. ببخشید مزاحمتان شدم: از اینکه وقتت را در اختیار من گذاشتی ممنونم. دروغ نگو: راست می گویی؟ خدا بد نده: خدا سلامتی بده. به درد من نمی خورد: مناسب من نیست. غم آخرت باشد: شما را در شادی ها ببینیم. جانم به لبم رسیده: چندان هم راحت نبود. البته من خیلی از این جملات که بار مثبت دارند رو بلدم. فعلا شما این ها رو تمرین کنید. در یه فرصت مناسب درس بعدی رو بهتون می دم. ساعت ده شبه باید بخوابم. شب خوش!

امید: شب خوش!

******

سلام؛ من همون طراح باشگاه هستم که فن بیان رو مطرح کرد. امروز رفتم و سوال هفته هم اندیشان رو پرسیدم. حالا جواب استاد: برای شناسایی استعدادمان ابتدا به علایق و سپس به توانایی جسمی، فکری، ذهنی و بعد به اهدافمان توجه کنیم؛ سپس برنامه ریزی نموده و استعداد و توانمندی ها را یک به یک محک بزنیم و بعد مسیر و راهمان را انتخاب نموده و محکم گام برداریم.

******

سلام؛ امید! می گم پس بحث تربیت فرزند چی شد؟ مادرم  تربیت فرزند درس می ده. دیشب با کلی غرور گفتم این هفته تو هم اندیشان قراره درباره تربیت فرزند صحبت کنیم. گفت: ببینم چکار می کنید؟ اگه بحثتون بهم کمک کرد منم هم اندیش می شم. یعنی ضایع شدم جلوش الآن؟؟؟؟

(نسیم، 370، قم)

امید: به امید خدا! هفته دیگه! آسیاب، نوبت به نوبت! 

******

می گم امید! می شه به باشگاه ایمیل زد؟ یعنى می گم به جاى پیامک می شه ایمیل زد؟ منظورم اینه که بعضى از پیامکا طولانیه. می شه میل کنیمش که آسون باشه؟ الان گرفتى منظورمو یا بیشتر توضیح بدم؟؟؟؟؟

(پریناز)

امید: یه چیزایی متوجه شدم. آره می شه. آدرس ایمیل هم آخر پیامک ها هست. همگی در پناه حق باشید.

تعداد پیامکهای دیروز: 2114

تعداد پیامکهای درج شده: 19

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط صدف در تاريخ 1392/09/25 و 0:14 دقيقه ارسال شده است

سلام . مدیر کل من چند بار به به صورت پیامکی به امید گفتم که پیامها رو زود بفرسته . من باز هم میگم .

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/09/23 و 16:37 دقيقه ارسال شده است

سلام آقای وفا امید قصد نداره آرشیو رو بفرسته براتون آیا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاید بگید مگه طلب دارید ولی یا نباید این کارو میکردید الانم که هست شما در برابر ما مسئولید.شکلکشکلکشکلکشکلکالبته ببخشیدا خجالت کشیدم
پاسخ : حسین وفا:
سلام آبجی فاطمه...
من خیلی بهشون گفتم که زودتر بفرستید...
قبلا که پیام می فرستاد بهتر بود...
اما الان امید برام ارسال می کنه... که اونم با اینترنت رابطه خوبی نداره...
من که بهشون گفتم و میگم...
شما به باشگاه پیامک بزنید شاید حرف شما کارساز باشه...

نه آبجی بخشش چرا؟ این حرف شما کاملا درسته...

اين نظر توسط آمنه رودابه در تاريخ 1392/09/21 و 16:57 دقيقه ارسال شده است

داشتن استعداد یعنی یافتن و بودن با هم اندیشانشکلک
این خودش بزرگترین انگیزه و تلنگر خواهد بود در کشف تمامی استعدادهامون.و من به عینه تجربش کردم.ممنونم.همگی موفق باشین.دوستون دارم.شکلک


رودابه از مشهد

اين نظر توسط آمنه رودابه در تاريخ 1392/09/21 و 16:54 دقيقه ارسال شده است

سلام هم اندیشان.من تقریبا تازه واردم تو جمع باصفاتون ....یسالی میشه.باشگاه فوق العادس.میدونی امید از همون روزای اول اشنایی با شما این جرقه به ذهنم زده بود که هم اندیشان همه جایی و عمومی تر بشه.و نکته برجسته و زیبای باشگاه ینی همفکری و کتابخونی.و حالا بعد از مدتها اولین استارتشو زدم و کلاسی با عنوان هم اندیشان ،مهارت مطالعه و کتابخوانی برای علاقه مندان بسعادت و خوشبختی در حاله شکل گیریه.تمام مراحل اماده سازیش تقریبا تمومه و الان فقط منتظر کامل شدن ثبت نام اعضام.امید ،پیام ،رفقا برام دعا کنین بتونم در راه اندازی و ادامه این روند موفق باشم.بخاطر بودنتون ممنونم و خدارو شاکر.شکلک
پاسخ : حسین وفا:
ممنون از این پشتکار شما...
لطفا به باشگاه پیام بدید تا امید و پیام هم متوجه بشن

اين نظر توسط ثریا در تاريخ 1392/09/21 و 1:12 دقيقه ارسال شده است

سلام هم اندیشان گل خوبیننننننننننننن.....من دور از خونمونم خیلی دلم واسه خونوادم تنگ شده..19 ساعت فاصله دارم ازشون..

اين نظر توسط پريسا در تاريخ 1392/09/20 و 12:14 دقيقه ارسال شده است

سلام. اميد پيام نمامون قطع شده من چيكار كنم؟ اصلا خبري ازتون ندارم.شکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392