• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 29 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان چهارشنبه 29 آبان 1392

سلام؛ نظر: "چرا خانم ها افسرده ترند؟" چون باید از دست شما مردا حرص بخورن. مگه نه امید؟

امید: اینجور جاها هیچی بهتر از سکوت نیست. راستی! یه سلاااام بلند، بلند به همه دوستان خوبم.   

******

نظر: سلامی گرم و مخصوص بر همگی به خاطر اینکه من تازه هم اندیش شدم. به نظر من افسردگی خانوما یکی به خاطر وقت آزاد زیادشونه مخصوصأ خانومای خانه دار. دوم خیلی شکاکن. (همه حرفایی که می شنون رو زود به خودشون می گیرن) البته کنجکاوی بیش از حدشونم بی تأثیر نیست.

(جلال مرادی، ۲۵ ساله، ایلام)

امید: نه! مثل اینکه شوخی! شوخی! داره بحث داغ می شه... 

******

سلام؛ اون آبجی خانومی که گفتی: "مردا چون تو جامعه هستن و چون هر وقت دلشون گرفت می تونن برن بیرون، نسبت به خانوما کمتر افسرده می شن" اگه فکر کنی می بینی که جامعه امروز ما پر تنشه و به نظر من محیط خونه چون آرومه با روحیه خانوما سازگارتره. بعدشم مگه فقط بیرون رفتنه که از افسردگی جلوگیری می کنه؟ آره! شاید از هزار تا راه، این یکیش باشه؛ پس برو سراغ راه های دیگه؛ مثلا یه کاری که بهش علاقه داری رو تو خونه برا خودت دست و پا کن: مثل نقاشی، گل سازی، خیاطی و... اونوقت سرگرم کارت می شی و جایی برا فکر و خیال نیست!

(مرضیه، بیارجمند، 71)

******

هورمونی هست به نام: "که چی بشه؟!" که گند می زنه به هورمون اراده!

(فرشته حسینی)

******

راهکار: سلام دوست عزیز! منم یه دختر مقید و محجبه ام و همیشه هم با پسرا حتی اونایی که می شناسم و می دونم واقعا قصدشون ازدواجه خیلی سرد برخورد می کنم. اصلا محلشون نمی ذارم... داداشم می گه: ما پسرا از دختری که بهمون بی اعتنایی کنه و بامون سرد برخورد کنه بیشتر خوشمون می یاد؛ چون غرور زن مقابل نامحرم نشونه عفت و پاکدامنیشه. با آرزوی خوشبختی برای همه شما عزیزان.

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" ۲۳ ساله، اهواز)

امید: خب! همینه که باعث می شه بحث "مهارت" پیش بیاد؛ تا هم خواستگارا نپرن!!!!!!!! هم غرور دختر خانوم، زیر سوال نره.  

******

زنگ تفریح: نصف جذابیت دخترا به ترسو بودنشونه، دختری که سوسک بکشه به درد زندگی نمی خوره.

(زهرا رضائی، 74، قزوین، پشت کنکوری هم هستم)

******

سلام؛ من 8 ساله ازدواج کردم. 900 کیلومتر از خونه بابام فاصله دارم. خیلی افسرده شدم. با وجود یه فرزند، حسرت کسایی رو می خورم که حداقل ماهی یکبار خانوادشون رو می بینن. آیا کسی موقعیت منو داره؟ کمکم کنین...

******

سلام ب ها و پا؛ دیدم بحث درمورد تغییره خواستم بدونید من یه تغییر اساسی کردم که اگه ببینم کسی داره تو چاه مشکلات میفته نه تنها نجاتش نمی دم بلکه یه لگد بهش می زنم بره ته چاه. آخه دست هر کیو به نیکی گرفتم شد دشمنم. امید بدرج تا برا بقیه درس عبرت بشه.

(صدیقه نورایی خندان از سرخس)

امید: یاد دو تا نکته افتادم. یکی اینکه همیشه توصیه می شه: بدون توقع، به دیگران کمک کنیم؛ فقط به خاطر خدا. اینجوری انتظاری هم از طرف مقابل نداریم و اگه پاسخ رضایت بخشی از طرفش دریافت نکردیم، افسردگی نمی گیریم؛ لازم هم نمی شه با لگد، کسی رو بفرستیم ته چاه!!!! نکته دوم هم اینکه: نیکی کردن هم مثل بقیه چیزا باید "به جا" و "متعادل" باشه.      

******

سلام به همگی؛ بالاخره تصمیم گرفتم و پیام دادم. بحث این هفته برای من خیلی جذاب نیست؛ چون دختر پرانرژی مثل من هیچوقت افسرده نمی شه؛ اما بهش خیلی احتیاج دارم؛ چون من به اطرافیانم خیلی کمک می کنم و از تمام بحثاتون استفاده می کنم. بذارین یه جمله بگم و بعد، دیگه مزاحم نمی شم. می گن: هر کمکی نباید دلیل داشته باشه. اگه خودت به کمکی احتیاج نداری؛ پس کمکی باش برای دیگران. من حتی به غریبه های تو خیابونم کمک می کنم.

(مهسا آرام)

******

مشاعره:

آب را گل نکنیم؛ شاید این آب روان مى رود پاى سپیدارى، تا فرو شوید اندوه دلى. دست درویشى شاید نان خشکیده فرو برده در آب.

(ثریا، 18 ساله، کبودرآهنگ)                

******

سلام دوستان؛ "دکتر سلام!" هم اندیشان وارد می شود. اگه دنبال داروی گیاهی برای درمان افسردگی هستید (سنبل الطیب)، (زعفران) و (علف چای) رو بهتون توصیه می کنم؛ در ضمن، تو مصرف زعفران مواظب باشید؛ چون خوردن زیاد زعفران برای کلیه ها مضره و اشتها رو کم می کنه. همیشه سلامت باشید!

(راضیه)

******

راهکار: سلام؛ به نظر من درسته یه دختر باید مقید و محجبه باشه؛ اما لازم نیست رفتارمون اون قدر سرد باشه که پسره جرات نکنه باهامون حرف بزنه؛ باید فرق بین سرد رفتار کردن و جدی بودن رو بدونیم. من فکر می کنم رفتارمون باید جدی باشه اونم در حد اعتدال.

(مبارکه از زرند)

******

راهکار: توى همچین مواقعى احتیاج نیست کار خاصى بکنید؛ فقط باید معمولى باشید و با سرد برخورد کردن طرف رو پشیمون نکنید.

(منیژه و محمدرضا از همدان)

******

آیا می دانید: این جمله به زبان روسى (یراک رس نک لوبق مزیزع) یعنى: عزیزم تو بهترینی و جالب تر اینکه اگه از اون طرف هم بخونى دقیقا همین معنى رو می ده. بععله!

(افسانه محمودى از ملکشاهى)

******

سلام هم اندیشان؛ داداش امید! سوال داشتم: این شیشه هاى شیری که مال بچه ها است هم مشکل زا است؟

(مریم از نظام آباد، همدان)

امید: شیشه ها نه! بطری های پلاستیکی چرا! اونم موقعی که چیز داغ توش ریخته بشه؛ البته سرشیشه ها هم پلاستیکیه. کلا برخورد چیز داغ یا ولرم با پلاستیک، مشکل داره.   

******

نظر: سلام؛ خانم ها نسبت به آقایون بیشتر از موبایل، تلویزیون، اینترنت و... استفاده مى کنن؛ بنابراین ماشینى شدن هم از دلایل افسردگیه!

(احسان)

امید: تازگیا یه چیزی ذهنم رو خیلی مشغول کرده. اینکه: این وسایل، چون از جنس طبیعت نیست، واقعا داره به تدریج، رو اعصاب و ذهن ما تاثیر منفی می ذاره. به همین خاطره که اینقدر بی حوصله شدیم. یه خبری هم امروز دراینباره منتشر شد...      

"روانپزشکان اجتماعی دانشگاه آمستردام اعلام کردند: زندگی در طبیعت بر نوع تصمیم گیری انسان ها موثر است؛ به طوری که نزدیکی به طبیعت، موجب صبر بیشتر و زندگی در شهر، منجر به تصمیم های ناگهانی می شود."

******

سلام؛ خواستم بگم: دم کرده گل محمدی یا اینکه چند تا پرشو بندازیم تو چای هم برا افسردگی مفیده.

(فائزه، تبریز)

******

سلام به همگی؛ می دونستید مواد غذایی که مصرف می کنیم در احساسات منفی و افسردگی تاثیر داره؟...

(شادی از شیراز)

امید: بارها تو خبرها خوندم که مواد غذایی کارخونه ای و صنعتی؛ چون  مملو از مواد شیمایی و نگهدارنده اس، رو خلق و خوی انسان، تاثیر منفی می ذاره.   

******

سلام؛ یکی از عوامل افسردگی ورزش نکردنه. ورزش مرتب و به اندازه، باعث نشاط و تندرستی می شه. پیاده روی در هوای خنک صبح، حس خوبی داره.

(محمد، قم)

******

نظر: به نظرم خانوما بیشتر افسرده می شن؛ چون وقتى از دست یکى ناراحت می شن اکثر اوقات با خود طرف صحبت نمی کنن تا رفع بشه و در عوض یا پشت سرش صحبت می کنن و یا خود خورى می کنن و دوم اینکه رو رفتار بقیه خیلى دقیق می شن و همه رو با منظور برداشت می کنن و اونقدر به اون فکر می کنن و حرص می خورن تا افسرده می شن و این بیشتر، تو خانوماى خانه دار پیش میاد.

(رومینا)

******

سلام؛ خطابم به اون دوستیه که اسمشو ننوشته. کی گفته خانمای خانه دار تحرک ندارن و وقت اضافه دارن؟ این موضوع فقط برای کسایی صدق می کنه که کاملا ماشینی شدن و می شنن یه گوشه و به این فکر می کنن چه چیز جدیدی به بازار اومده تا بخرند و روی فامیلو کم کنن. من که هر کی رو  می شناسم مشغول کار کردن هستش و خودشو سرگرم کاری می کنه. بعضیا از پرکاری وقت کم میارن.

(الهه از رشت)

******

همیشه برای آرامش همسرتان ارزش قائل باشید و مطمئن شوید که او آرام است. مشکل مشترک اکثر زوج های ناموفق این است که زن و شوهر از نگرانی ها، هراس ها و استرس های یکدیگر بی اطلاعند و متأسفانه درصدد کشف آن ها نیز بر نمی آیند و همین موضوع باعث ایجاد افسردگی به خصوص در خانم ها می شود.

(فاطمه، 59، فومن)

******

سلام امید؛ خب! دختر خانوما! شما نباید این طور سرد رفتار کنید. پسرایى که مى بینن شما رو و اونام خیلى سرد برخورد می کنن، فکر می کنن کسى دیگه تو زندگیتونه! سنگین باشین؛ ولى به اندازه اش.

(زینب از رشت)

******

سلام؛ آقایون حباب ندارن؟! بزنم به تخته دسته های احباب......

(ماریا، تبریز، 69)

******

سلام به رفقای بکراندیش؛ از عوامل اصلی افسردگی، گناهه. من یه آدم پرانرژی و با روحیه و شاد و شنگول بودم؛ طوریکه همه ازم انرژی می گرفتن. تا اینکه رو آوردم به اینترنت و گناه. سایتای نامناسب! چون کنجکاو بودم که این سایتا چی دارن! یه کنجکاوی احمقانه. هی گناه و هی توبه. دیگه خسته شده بودم از سست ایمانیم. در طول این دوران، افسردگی به شکل پنهان داشته منو دربر می گرفته! تا اینکه فوران کرد و زندگیمو بهم ریخت. افسردگی شدید گرفته بودم. منه پرانرژی درسخون، مشروط شدم! هر کس منو می دید می پرسید چت شده؟ روحیه و انرژیت کو؟ رفتم دکتر. قرصامو حدود چهار ماه خوردم. در کنارش، دیگه توبه نصوح و دوری از اینترنت. اما دوره درمانمو کامل نکردم. بعد از دو ماه دوباره افسردگی اومد سراغم. الان بازم قرص می خورم. از همتون می خوام اشتباه منو تکرار نکنید. با صلوات و... دعام کنید سلامتی کاملمو به دست بیارم. یا علی

******

امشبی را که در آنیم غنیمت شمریم

شاید ای دل نرسیدیم به فردای دگر!!!

دیدید این شعر هم بی ربط به موضوع نیست؟ چون می گه: فکر کردن به هر چیزی که امروزت رو خراب می کنه از خودت دور کن و به فکر ساختن امروزت باش. نظرتون راجع به این حرف هایی که زدم چیه؟!

(فاطمه نجفی از شهرستان بهارستان)

******

سلام؛ من فقط خواننده باشگاه بودم؛ ولی گه گداری از مطالبتون تو زندگیم استفاده می کردم. با وجود شما تونستم نامزدمو 2 باره عاشق خودم کنم. آخه با اخلاق تندم از من دور شده بود. دعاتون می کنم.

(شیما، 20 ساله، اراک، خ هپکو)

******

سلام دوستای خوبم! من می گم: شاید یکی از دلایل افسردگی نداشتن خلاقیته؛ مثلا هر روز به فکر این باشیم که یه جور خلاقانه محبتمون رو به همسرمون ابراز کنیم. باور کنین اونقده حس خوبیه!

(زینب از بروجرد)

امید: تنوع و خلاقیت یعنی زندگی. تو حوزه های مختلف زندگی، بی نهایت تنوع و خلاقیت می شه به خرج داد. هر کسی با هر شرایطی می تونه این کار رو بکنه. یکی از خانومای فامیلمون که تونسته بود تو خونه "شله" مشهدی درست کنه، اونقدر از این کار خودش خوشحال بود که می شد موج شادی و نشاط رو تو چهره اش به خوبی دید. آخه شما نمی دونید مشهدیا چقدر شله دوست دارن! 

******

سلام علیکم؛ ببینم این مدت من نبودم از خودتون پرسیدین اصلا کجام؟ آی آی آی عیب نداره! عوضش به یادتون بودم حسسسابی و اما یه جمله قشنگ براتون دارم: هر اندیشه شایسته ای به چهره انسان زیبایی می بخشد.

(رضوان از همدان)

امید: خب! مثل همیشه رسیدیم به ته خط؛ البته ته خط پیامک های درج شده و همچنان کلی پیامک ارزشمند، باقی مونده. ممنون از همتون به خاطر  پیامک های ارزشمندتون که باشگاه رو زنده نگه می داره.

تعداد پیامک های دیروز: 3011

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392