• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 28 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان سه شنبه 28 آبان 1392

امید: سلاااام؛ می گم یادمون نره که چاشنی چالش رو به بحثامون اضافه کنیم. هم باعث زنده تر شدن بحث ها می شه و هم اونا رو عمیق تر می کنه؛ فقط یادمون باشه که حد و حدود رو رعایت کنیم. بریم ببینم امروز چه خبره!!!    

******

نظر: سلام؛ از نظر من دلیل بیشتر بودن افسردگی خانم ها اینه که خانما معمولا اگه تقاضایی کردن و خواسته اون ها برطرف نشد ناراحت می شن. اگه زود شوهر کردن غصه می خورن که تلف شدن، اگه دور شوهر کردن غصه می خورن که ترشیده شدن. اگه مثل اقوامشون خونه و ماشین نداشتن ناراحت می شن و اگه یکی بالاتر از سن واقعیشون سنشون رو گفت که دیگه کلافه می شن... بله! همه این چیزهای کوچک می تونه دلیل های افسردگی خانم ها باشه.

(فاطمه از خرامه فارس)

******

سلام به هم اندیشان و امید و پیام؛ وای نمی دونید که چقدر خوشحالم. چرا؟؟ خوب الان بهتون می گم: نهمین نمایشگاه کتاب گیلان از امروز 28 آبان افتتاح می شه و من می خوام برم یه عالمه کتابایی که دوستان معرفی کردن رو بخرم. همشهری های عزیز شمام می یاین دیگه؟؟ مشتاق دیدار همه ی شما، مخصوصا صائمه جون.

(ساناز، 72 از فومن)

امید: چه جالب! اتفاقا پیامک صائمه خانوم، اینجا جلو چشممه. می دونید روزی چند تا پیامک می فرسته؟ یه چیزایی درمورد افسردگی می خواد بگه.

راستی! قبل از خرید هر کتابی، حتما فهرست و همینطور چند صفحه اش رو بخونید و ببینید چه جوریا است؟ عنوانش گولتون نزنه!!!

******

سلام؛ می خواستم بگم: گلاب می تونه به بعضی از کسانی که احساس افسردگی می کنند کمک کنه؛ چون گلاب غم زداست. غم و غصه رو دور می کنه. عطر گلاب برای آرامش اعصاب خیلی مفیده. خوردن یا بوئیدن گلاب سردرد رو خوب می کنه. شنیدم گلاب یه داروی خواب آور نیست؛ ولی چون عطرش آرامش بخشه اگه در اتاق خوابمون کمی از گلاب استفاده کنیم به آرامش موقع خوابیدن و آرامش اعصاب در خواب کمک می کنه. گلاب خیییلی خواص داره که من فقط چند موردش رو گفتم. "مراقب خوبیهاتون باشید"

(صائمه، 69، فومن)

امید: ولی حل ریشه ای مشکل یادمون نره!

******

احساس خوبی به آدم دست می ده وقتی از یکی می شنوی: مواظب خودت باش؛ اما احساس خیلی بهتری به آدم دست می ده وقتی می شنوی یکی می گه: خودم مواظبتم.

(احمد بهاری از بستان آباد)

******

نظر: سلام؛ به نظر من دلیل بیشتر بودن افسردگی در خانوما داشتن احساسات قوی و ظریف نسبت به آقایون که با کوچکترین تحریک منفی، واکنش شدید و عمیق تری نشون میدن. این موضوع در خانومای خانه داری که تحرک کمتر و وقت آزاد بیشتری دارن شایع تره. نظر شخصی بود! درسته؟!

******

سلام به همگی؛ از وقتی عروسی کردم (۶ ماهه) یه جورایی افسردگی گرفتم. همسرم نه میذاره کلاسی برم نه می ذاره کاری بکنم؛ حتی برم کتابخونه. کتاب بگیرم بخونم. هیچ سرگرمیم ندارم. دارم داغون می شم.

(سمیرا، ۷۱، تبریز)

امید: اول که تو سخت ترین محدودیت ها، باز هم می شه یه کارایی کرد. بعد هم با همسرت صحبت کن و بهش بگو که اگه افسردگی بگیری چه مشکلاتی داره و چه بلایی سرش می یاد. خودش حواسش رو جمع می کنه.   

******

نظر: منم معتقدم خانم ها بیشتر افسرده هستن چون حساس اند؛ جزیی نگرند؛ زود وابسته می شن؛ عمیق فکر می کنن؛ یه ذره هم حسادت و حباب بالاسر بعضیا.

(ماریا، تبریز، 69)

امید: آقایون هم حباب دارنا!

******

نظر: اول سلام؛ می دونید چرا خانم ها بیشتر افسرده می شن؟! چون خانم ها بلد نیستن فقط برای امروز زندگی کنن و مدام به گذشته و آینده سفر می کنن و رنجش ها و ترس هاشون باعث افسردگیشون می شه.

(سمیه، 26 ساله، خانه دار از تهران)

******

سلام خانواده عزیز هم اندیشان؛ ماه رمضونی امسال تو مسجد هم اندیش شدم. جای خوبی شروع کردم نه؟ واسه تغییر رفتار ناپسند همسرم فهمیدم که باید تغییر کنم. تغییر نگرشم باعث شده همه چیز کم کم درست بشه. زمان می بره؛ ولی مطمئنم درست می شه. آخه دارم پیروزی رو احساس می کنم.

(زهرا پاکدشت)

******

سلام امید خان و دوستاى خوبم؛ "یاهنودهى ناشیدنامه!" خودتونو نکشید! از آخر بخونید.

(معصومه)

******

سلام امید؛ جواب بده تا نگم افسردگیم تقصیر امیده. یادته گفته بودی دخترای محجوب، منزوی نباشن. من گاهی متوجه نگاه یا واکنش های خریدارانه بعضی پسرای موجه تو محافل علمی ادبی و... به خودم می شدم؛ ولی اصلا محل نمی ذاشتم و بی اندازه سرد برخورد می کردم. بعد می دیدم پسره یه مدت کوتاهی بعد رفت و ازدواج کرد. به نظرت اینجور وقتا یه دختر مقید و محجبه چه واکنشی نشون بده؟ خوبه تا حداقل پسره جرات کنه پیشنهاد خواستگاری بده.

امید: تجربه ثابت کرده که هم اندیشان برا سخت ترین سوالات هم جواب داره. اول پیامک بنویسین: راهکار 

******

سلام پا و ها! تو کارگاه آموزشی ازدواج، مدرس بهم گفت: تو متوجه کسایی که جذبت می شن نیستی و بهشون توجهی نمی کنی. راست می گه؛ ولی آخه چه جوری پسری رو که شناختی ازش نداریم هر چند ظاهرا موجه رو آماده کنیم برای خواستگاری از خودمون. در ادامه فرمایش جنابعالی که دخترا منزوی نباشن.

(یه دختر از روستای یه شهر مرزی)

امید: باید تا فردا صبر کنی. قراره کلی جواب بیاد.

******

نظر: البته نظر علمی: 1- به دلیل تغیرات هورمونی و افسردگی های خاص زنان ازجمله افسردگی پس از زایمان یا اختلال ملال قاعدگی، این آمار در خانوم ها بیشتر شده. 2- به دلیل مکانیزم های درون ریزی زنان در مقایسه با مکانیزم های برون ریزی مردان در مواجهه با ناکامی ها و مشکلات.

(فرشته رضازاده، لیسانس روانشناسی)

امید: خانوم اجازه! راهکارش چیه؟ درضمن، بقیه روانشناسان و غیر روانشناسان هم دست به کار شن.    

******

سلام ها و امید؛ الان توی حسینیه ام. حاج آقا داره می گه: اگه یه شب توی هفته همه خانواده با هم برن مسجد یا پارک، اتحاد خانواده بیشتر می شه و افسردگی سراغ جوونا نمی یاد. نظر تو چیه؟

(گل زری جون از نجف آباد)

امید: حرف حساب که بحثی توش نیست. البته برا پارک رفتن زیاد این اتفاق می افته، باید مسجدش رو هم امتحان کرد. اونایی که امتحان کردن می دونن حاج آقا چی گفته. یه حس کاملا متفاوت.    

******

سلام به همگی؛ این سومین باره که این پیام رو می دم. اگه درج نشه بازم می فرستم؛ چون واقعا این موضوع برام مهمه و کسی دیگه هم نیست که کمکم بکنه. آقا امید! میشه یه کمکی بهم بکنید. من متاسفانه طی دو سال اخیر دو بار حباب داشتم. یکی سه ماهه و یکی پنج ماهه؛ ولی الان دیگه نزدیک 20 روزه که توبه واقعی کردم و به هیچ وجه هم از توبه ام دست بردار نیستم؛ ولی جلو امام حسین شرمنده ام. از خودم خیلی ناراحتم. اصلا چه جوری می تونم بعدا تو چشمای همسر آینده ام نگاه کنم؟ احساس می کنم بهش خیانت کردم. هر کاری می کنم دلم آروم نمی شه. شما بگید چیکار کنم؟ آیا خدا منو می بخشه؟ با شرمندگی جلو امام حسین چه کنم؟ همسر آیندمو...

(سحر از نصف جهان)

امید: وقتی خدا تو قرآن گفته که توبه کنندگان رو دوست داره، حرفی برا گفتن باقی می مونه. این از خدا و امام حسین (ع)؛ حالا می مونه همسر آینده ات: به این فکر کن که اگه همسرت هم از روی ناآگاهی قبلا کاری کرده و واقعا پشیمون شده و الان مثل یه طفل، دلش کاملا پاک و صافه. به تو هم نگفته؛ چون نمی خواد بهش بد دل شی. آیا بهت خیانت کرده؟ می شه بخشیدش؟ وقتی خدا بخشیده ما نبخشیم؟ خب! می مونه عوارض اشتباهات گذشته. درسته! اشتباهات، بسته به نوع و شدتش، پیامد و عوارض خودش رو داره. برا اون هم راهکارهایی هست. کار نیک می تونه یا این عوارض رو از بین ببره یا ضعیفش کنه. به پیامک بعدی هم توجهی بنمووو....   

******

سلام به ها و پا؛ الان یه جمله دیدم از جنس امید. دلم نیومد برای شما نفرستم: "اگر امید خود را از دست ندهید، حتی بدترین زندان، زندانی که از هر نور و صدایی به دور باشد، نمی تواند روح انسان را به بند بکشد. امید، پنجره ای است به دنیایی بزرگتر. امید، ریسمانی به سوی عشق است." جمله ای از "پم براون"

(یه هم باشگاهی جدید از مشهد)

******

سلام؛ یکی از دلایل افسردگی نارضایتی از اعمال و گذشته خودمونه. بهترین راه حل، بخشیدن خودمونه.

(شیرین از سبزوار)

******

سلام آقا امید! به نظر من و همسرم: یکی از عوامل افسردگی، بی فکری افراد و تصمیم گیری اشتباه هستش که بعدها شادی رو از انسان می گیره. راستی داداش! ما از تولد باشگاه، هر روز باهاتونیم...

(مامان و بابا هلیا از بیجار)

امید: ولی تو هیچ شرایطی نباید زندگی رو باخت. 

******

سلام به امید و پیام. یه راهنمایی می خوام؛ ولی قبلش می خوام از یه تغییر بزرگ تو زندگیم براتون بگم. اول آذر دقیقا سه ماه می شه که مواد رو ترک کردم. زندگیمو گذاشتم روش. خوب کار می کردم و خوبم پول درمی آوردم؛ اما همیشه هشتم گرو نهم بود. تو سربازی معتاد شدم. هشت سال اعتیاد داشتم. تا دو سال پیش کسی نمی دونست. تا اینکه عقد کردم و خانومم فهمید. تازه اول جنگ و دعوا بود. خانومم خیلی تلاش کرد ترکم بده؛ اما نشد. اونم کم آورد و شیش ماه پیش طلاق گرفت و رفت. بعد سه ماه به خودم اومدم و دیدم زندگیم نابود شده. تو خونه جواب سلامم رو کسی نمی داد. بود و نبودم براشون فرقی نمی کرد. باورتون نمی شه برا خواهرم خواستگار میومد. من که داداش بزرگه بودم نمی دونستم. منم تصمیم گرفتم ترک کنم. آدم بشم. اولش خیلی سخت بود. بیشتر از ده بار ناامید شدم و می خواستم برم سمت مصرف؛ ولی دووم آوردم. الان پاکم. یه کار پاره وقت گرفتم. چند وقته می خوام ادامه تحصیل بدم؛ اما نمی دونم از کجا باید شروع کنم؟ نمی دونم می شه یا نه؟ مدرکم دیپلم ادبیاته. بی جوابم نذاری مشتی!

(مسعود، اصفهان)

امید: با خوندن داستان زندگیت یه اندوه بزرگ دلم رو گرفت؛ ولی یه خوشحالی هم تو دلم موج می زنه. خوشحالی از بابت اینکه با همه اون مشکلات و اشتباهات، ولی بازم زندگی رو نباختی و این باعث شد که نه تنها شرایطت رو بدتر از این نکنی، بلکه همچنان دنبال تغییرات مثبت بیشتر هم باشی. داداش! جواب سوالت مفصله. باهات تماس می گیرم.

******

مشاعره:

مدعى خواست که از بیخ کند ریشه ما

غافل از اینکه خدا هست در اندیشه ما

(اعظم، شیراز)

امید: خوشحالم که دوباره داره چرخ مشاعره می چرخه؛ ولی یادتون باشه که همیشه باید با شعرهای کاربردی و امیدوارکننده بچرخه. یادتون که می مونه؟

******

آقا! خبر دسته اول واسه گیل پسرا و گیل دخترا. اولادش سلام؛ دومادش هفته کتاب مبااااارک مبااارک... حالا بریم سر وقت خبر: بلاخره نمایشگاه کتاب تو گیلان برگزار شد. مژدگونیم چی شد پس؟ آدرس می خواید؟ اونم می گم: جاده تهران رو به روی دانشگاه گیلان، محل دائم نمایشگاه ها! حتما بیاید اونم با کارت ملی.

(حدیث مهدی پور، صومعه سرا شیخ محله)

امید: بدشانسی آوردی! زرنگ تر از شمام پیدا شد که خبرش رو بده؛ ولی نه! خبر شما آدرس هم داره. آره! آدرس هم خیلی مهمه.

******

نظر: سلام به همگی: به نظر من درصد افسردگی در خانوم ها بالاتره چرا که کمتر از مردها تو جامعه ان. یکی دیگه هم اینکه مرد هر موقع از شبانه روز دلش بگیره از خونه می زنه بیرون تا حال و هواش عوض شه؛ اما یه خانوم همیشه نمی تونه اینکارو کنه. تو شهرای کوچیک این دومورد بیشتر به چشم می یاد.

(طیبه پازدار، ازنا، ۶۹)

امید: آیا کسی هست که جوابی داشته باشه؟ تا فکر می کنید می رم و چند ساعت دیگه که صبح شد بر می گردم.

تعداد پیامک های دیروز: 2331

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392