• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 26 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان یکشنبه 26 آبان 1392

امید: سلااااام؛ بی مقدمه بریم سراغ پیامک ها و ببینیم امروز چی قراره گیرمون بیاد. یکی از هم اندیشان می گفت: تا یه چیزی برا زندگیم از تو پیامک ها پیدا نکنم از جام بلند نمی شم.

******

سلام دوستان هم اندیش! به نظر من عامل افسردگی، فکر کردن زیاد راجع به موضوعات پوچ یا بیش از حد فکر کردن راجع به اشتباهات گذشته و کناره گیری از جمع و بدبین شدن به دیگرانه.

(یه دختر باهدف و عاشق خدا از گوهردشت کرج. عاشقه اینه که یه بار یه هم اندیش رو از نزدیک ببینه)

******

نظر: به نظر من هم یکی از دلایل افسردگى اینه که خیلی به گذشته و مشکلات اطرافمون فکر می کنیم. فکر کردن، مشکلات رو حل نمی کنه؛ فقط اونا رو تو نظرمون بزرگتر جلوه می ده.

(نشاط از بیجار گروس)

******

نظر: سلام دوستان! ما افسرده می شیم؛ چون وقتی یه مسئله ای ما رو ناراحت می کنه، تلاشی برای بیرون اومدن از اون حالت نمی کنیم و بر عکس همش بهش فکر می کنم. باید سعی کنیم با هر روشی که می شه شرایط رو مثبت کنیم.

(سجاد، 20، راور)

******

سلام؛ عاطفه جون! هر وقت از درس خوندن خسته شدی و افسردگی به سراغت اومد، بهتره از جات بلند شی و یک دور کامل به دور خودت بچرخی. اینجوری افسردگی از سرت می پره و انرژی تازه می گیری.

(زهرا فرشادفر)

امید: حالا خارج از شوخی، واقعا درس خوندن هم اصولی داره. یه دلیل افسردگی می تونه این باشه که کارهامون رو درست و اصولی انجام نمی دیم و تعادل هم توش نداریم. همین باعث فشار زیاد بهمون می شه و بقیه اش هم که معلومه!     

******

سلام؛ در جواب دوست پشت کنکوری. عزیزم! تنها راه آسودگی خیال برای حجم زیاد درس ها: 1. برنامه ریزی بلند مدت طی یکسال 2. درک مفهوم مطالب 3. انگیزه. اصلا در موفقیت، یک درصد نبوغ و 99 درصد تلاش لازمه؛ پس ناامید نباش!

(غزاله، برشان)

******

سلام؛ آره داداش امید! فشار زیاد برای تغییر کردن هم می تونه عامل اصلی افسردگی باشه. چرا؟ خب! آدمی که می خواد تغییر بکنه وقتی وسط راه بنا به هر دلیلی موفق نشه به اراده و توانایی های خودش شک می کنه. به این فکر نمی کنه که شاید لازمه اون تغییر، زمان طولانی و حتی شاید چند بار شکست خوردن باشه. اون موقع نه تنها از تغییر کردن منصرف می شه؛ بلکه به ارادش که شک کنه تو هیچ کاری موفق نمی شه و می شه یه آدم افسرده! وااااااای انگشتم!

(مرضیه، بیارجمند، 71)

******

سلام به همگی؛ آقا امید! شما راجع به خرما گفتین. چه حس خوبی بهم دست داد... الان چای خوردن با خرما برام لذت بخش تره. اینم یه تغییره که به لطف حرفای درست که نه شعار بود و نه با زور، این تغییر در من به وجود اومد.

(معصومه، دختر بلوچ، ۲۱ ساله، ایرانشهر)

امید: من به این نتیجه رسیدم که اگه از خواص و اهمیت خوراکی هایی که خداوند برامون آفریده بیشتر خبر داشته باشیم؛ بهتر به جونمون می شینه. خوردنش برامون لذت بیشتری داره و حتما هم تاثیر مثبت بیشتری تو وجودمون می ذاره.

******

سلام زیبا اندیشان؛ امید! کتاب "کیمیای محبت" رجبعلی خیاط رو گرفتم. خیلی جذاب و دوست داشتنیه. به نظر من هر کسی این کتاب رو نخونه، تمام عمرش بر فناست. من عاشق کتاب و کتاب خوندنم و کتابای معنوی هم زیاد خوندم؛ ولی هیچکدوم به اندازه این کتاب رو من تأثیر نداشته. من اولین بار اسم این کتاب و اتفاق مهم دوره جوانی رجبعلی خیاط رو از شما شنیدم. ممنون که هستین. مواظب خوبی هاتون باشین!

(زهرا، 23، حسابداری، شهر باران، رشت)

******

سلام بر داداش امید و هم اندیشان؛ راستش من تو یه دفتر، تمام رفتارای بدمو یادداشت کردم که تغییرشون بدم. اول اینکه نمی دونم از کدوم رفتارم شروع کنم. دوم اینکه اینقدر زیادن (حدود 40 تا) که اصلا ناامید شدم و می گم بهتره قیدشو بزنم. حالا شما بگید چی کار کنم؟

(هانیه از بروجرد)

امید: مگه قرار نشد فشار به خودتون نیارید؟! هان؟! افسردگی می گیرید رو دستمون می مونیدا! خب! حالا بریم سر یه راهکار خوب: از اون رفتاری شروع کن که ترکش از همه آسون تره. شیرینی اصلاح اون رفتار بهت کمک می کنه تا انگیزه پیدا کنی و به تدریج بقیه رفتارها رو هم دونه به دونه ترک کنی. با ترک هر رفتار، انرژیت بیشتر و بیشتر می شه و اونوقت می تونی با اون همه انرژی، کم کم حتی رفتارهایی که اصلاحشون سخته رو هم ضربه فنی کنی.  

******

سلام؛ مشاعره امروز با من:

حجاب چهره جان می شود غبار تنم

خوش آن دمی که از این چهره پرده برفکنم

(رفیع زاده، نسیم شهر)

******

سلام آقا امید؛ من تازه هم اندیشانو رو تله تکست دیدم. واقعا کار قشنگیه. این روزها مشکلات و حرفا زیاده؛ اما گوش واسه گوش کردن نیست. راستى! امید جان اخلاق خانمم تنده. به نظرت چه جورى می شه حلش کرد؟ لطفا یه راهکارى نشونم بده. ممنونم.

(محمدم از سبزوار)

امید: خوش اومدی عزیزم! راستش! اول باید ببینی ریشه تندخویی خانومت چیه؟ اینجوری بهتر می شه به راهکار درست رسید. وقتی ریششو پیدا کنی کم کم راه حلش رو هم با عمیق شدن تو مطالب هم اندیشان، کشف می کنی. 

******

سلام؛ شوهر منم قبلا بد دهن بود و دائما تحقیر و توهین می کرد. من اولش با صبر و مهربونی و گذشت و وقتی دیدم فایده نداره قهر و تهدید به جدایی کردم؛ البته این اولش که می گم پنج سال طول کشید تا شوهرم راضی شد بره مشاوره؛ ولی برگ برنده من همون صبر و مهربونیم بود. شوهرم و خانوادش می گفتن که بدی و بی احترامی ازم ندیدن و همین باعث تغییر همسرم شد. به نظر من برای تغییر آدما بهتره خودمون اون خصلت بدو نداشته باشیم.

******

سلام امید؛ خیلی وقته منتظرم بحث هفته راجع به افسردگی شه. لطفا درج کن. نامزدم تو شهر غریب سربازه و تو منطقه اش تنهاست و هم صحبتی نداره. کم کم داره افسرده می شه و خنده از یادش رفته. چطوری کمکش کنم؟؟؟ دوستای هم اندیشم راهکار بدید.

امید: کتاب بهترین دوست ما است. کتابی براش تهیه کن که از محتواش خوشش بیاد. ازش بخواه اگه مطلبی تو اون کتاب شکار کرد، برات بگه. اینا همه بهش انگیزه می ده تا با "بهترین دوست انسان" ارتباط بیشتری برقرار کنه و به لذتی که خیلیا با کتاب پیدا می کنن، برسه و تنهاییاش به قشنگی پر بشه.

******

نظر: سلام؛ به نظر من یکى از دلایل مهم افسردگی دورى از خانواده و دوستى با جنس مخالفه که رها کردن اون ها باعث افسردگى می شه. بهتره همیشه با خانواده باشین و با اونها مشورت کنید که به رفع افسردگى کمک بزرگى می کنه. چون طعمشو چشیدم دارم می گم.

(بهار از مارلیک)

******

از دست دادن امیدى پوچ و محال، خود موفقیت و پیشرفتى بزرگ است. "ویلیام شکسپیر" ولى متأسفانه ما اونقدر رو یه مسأله اصرار می کنیم و اون رو بزرگترین هدفمون می بینیم که وقتى بهش نمی رسیم از همه چى مى بریم و دور همه چى یا بهتره بگم دور زندگى رو خط می کشیم. به نظرم این بزرگترین دلیل افسردگیه؛ یعنى نداشتن هدف بهتر و بالاتر و احساس شکست.

(زهره)

******

سلام؛ بالأخره بعد مدت ها مى خوام تصمیمم رو درمورد رفتن به کلاس کامپیوتر عملى کنم. ان شاءالله اگه این اتفاق بیفته دیگه فرصتى واسه افسردگى نمى مونه؛ چون یا درگیر دانشگام یا کتابخونه یا آموزشگاه کامپیوتر یا در حال خوندن کتاب و مطالب باشگاه یا غذا پختن یا گردش با خانواده و دوستان یا... البته حالا که دارم خوب فکر مى کنم مى بینم که این همه مشغله خودش افسردگى میاره. ان شاءالله از پس همه شون با انرژى برمیام. بگین: ان شاءالله! خداحافظ!

(مائده)

******

سلام به "دم" و "من" تعجب نکنید دم آخر اسم امید و پیام هستش. من هم آخر هم اندیشان. داداش امید! به نظر من یکی از دلایل افسردگی نداشتن انگیزه برا انجام کارای مفید هستش. هر جور باشه بیکاری تنهایی رو به دنبال داره تنهاییم افسردگی و دلیل همه اینا نداشتن هدفه. باید یه هدف معین برای زندگی داشته باشیم وگرنه با بی هدفی، انسان احساس پوچی و یا احساس آدمی که راه رو بلد نیست و راهش رو گم کرده می کنه. امیدوارم قطار زندگیتون در مسیر خوشبختی باشه.

(زهرا، اردبیل)

******

سلام ها. امید یه مدت بود (خیلی وقت پیشا) آموزش زبان کاشونی داشتی. یه جمله رو به کاشونی می نوشتی و معنیش رو هم پایینش. دلم هوای اون وقتا رو کرده. می شه دوباره راهش بندازی؟

(نسیم، 370، قم)

امید: یه بار یادمه یه جمله گفتم؛ اینم یکی دیگه: "بپر رو پش بو، جلا رو رو رژه شید کو" یعنی: "بدو برو بالای پشت بام و لباس ها رو روی بند، پهن کن"  

******

نظر: سلام دوستان؛ یکی از دلایل افسردگی می تونه تغییر ایجاد نکردن تو زندگی باشه. اینطوری زندگی یکنواخت و کسالت بار می شه. یکی دیگه شم نرسیدن به خواسته ها و آرزوهامونه که باز اونم برمی گرده به تغییر ایجاد نکردن در خودمون.

(ساجده، سبزوار)

******

سلام دوستان؛ چند علت تعجب آور افسردگی رو داشته باشید! 1: هوای تابستان 2: مصرف دخانیات 3: بیماری تیروئید 4: عادات بدخواب (کم خوابی و دیرخوابی) 5: فعالیت بیش از حد در فیس بوک 6: محل زندگی 8: داشتن گزینه های انتخابی زیاد 9: روابط خواهر برادری ضعیف 10: قرص های ضد بارداری 11: برخی داروها. درمورد هر کدوم اگه نیاز به توضیح باشه در خدمتم.

(راضیه، همون خاله حدیثه و عضو ثابت باشگاه، تولم شهر، لاکسار)

******

نظر: سلام به دوستان خوبم؛ پرسیدین چرا افسرده می شیم؟ خب معلومه! چون ما آدما از شرایطی که داریم راضی نیستیم و به داشتن شرایط بهتری فکر می کنیم که بعضیاش دست یافتنی نیست. اگه همیشه بگی خیلیا آرزو دارن مثل من باشن افسرده نمی شیم. لبخند زدن هم مانع افسردگی می شه.

(سهیلا از سایت پیام نما)

******

سلااام؛ چقدر گاهی وقتا تغییر سخته؛ ولی شدنیه! اگرم بشه خیلی لذت بخشه. من که همین الآن تصمیم گرفتم یه تغییر اساسی تو زندگیم بدم؛ فقط برام دعا کنین بتونم. آخه چند بار دیگم این تصمیمو گرفتم؛ ولی زدم زیرش!

امید: یادت باشه؛ گاماس! گاماس! الان گفتیم به مرور باید همه چیز اتفاق بیافته. 

******

سلام امید! مهم نیست پیامم درج بشه؛ فقط بدون واقعا بهترین دوست کسیه که واقعا تو هر شرایطی عاشقانه به فکر ماست. ممنونم ازت. اینو از ته قلبم گفتم.

(غزاله)

امید: خوشحالم که اون حسی که تو وجودم درمورد هم اندیشان دارم به شماها هم منتقل می شه. منم از شماها ممنونم که هستین.

تعداد پیامک های دیروز:  1536

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392