• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 21 آبان 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (6) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان سه شنبه 21 آبان 1392

تنها چیزی که در دنیا می توانی تغییرش دهی، خودت هستی و با این کار، دنیا را متحول می کنی.

(حدیثه و خاله هم اندیشش راضیه، گیلان)

امید: سلام به همه خوبان؛ می گم: یه استاد خوبی تو دانشگاه داشتم، همه اش به ما می گفت: "نمی شه کاری کرد که همه کسانی که با ما سر و کار دارن، مطابق میل ما عمل کنن تا ما راضی باشیم؛ ما باید رو ذهنیت خودمون کار کنیم تا بتونیم با دیگران راحت زندگی کنیم."

******

سلام به تک اندیشان عزیز؛ خوب هستین؟ می گم آقا امید خیالمون رو راحت کردی وقتی گفتی اینترنت درست شده اونم از نوع اساسی. امیدوارم دیگه چنین مشکلاتی پیش نیاد.

(محسن، 24 ساله، دانشجوی برنامه نویسی کامپیوتر، یاسوج)

******

سلام امید! من دارم سعی می کنم همسرم نماز بخونه؛ البته با محبت کردن و این یه تغییر مثبت تو زندگیمه که می دونم نیاز به زمان داره.

(نگار از همدان)

امید: یادت باشه که این کار، به ظرافت زیادی نیاز داره. آدما وقتی متوجه بشن یکی قصد داره تغییرشون بده، مقاومت می کنن و حتی لجبازی. باید خودشون بخوان. کی خودشون می خوان؟ وقتی به فکر بیافتن! باید با محبت، زمینه ای فراهم کنی تا درباره این مساله فکر کنه؛ بدونه که پرستش خداوند بخشی از وجود انسانه و اگه انسان به این نیاز وجودیش پاسخ نده، خیلی زود احساس پوچی می کنه. اصلا می تونی یه بار با یه بهانه ای، دراین باره با هم هم اندیشی کنید.

******

سلام؛ خوبین؟ من که خوب خوبم. دوستتون دارم. اگه نبودین منم الان این حس قشنگو نداشتم. عاشق خداییم که با تک تک سلولام دارم حسش می کنم و صداش می زنم و عاشق زندگی قشنگی که دوباره بهم داد. منظورم زندگی بعد از هم اندیش شدنه. ممنونم به خاطر وجود گرمتون.

(فاطمه هستم)

******

چه کسانی تغییر نمی کنند؟ لورت دیرکسن می گوید: زندگی، پدیده ای ایستا نیست. تنها دو گروه نمی توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.

(جوکار از خفر شرقی)

******

سلام؛ امید! بدرج که انگیزه ای بشه واسه شعرهای بعدی...  

بچه های هم اندیش؛ دوستایی مهربونن

چه غم باشه چه شادی؛ کنار هم می مونن

شناخت مهمه اینجا؛ واسه زندگی کردن

از خودمون تا خدا؛ واسه بندگی کردن

پیام می گه اگه هست؛ حبابی تو خیالت

بترکونش اونو؛ تا بشه خوش به حالت

یه عالمه داریم ما؛ کتاب پیشنهادی

درج پیاما شده؛ یه بحث انتقادی

همیشه هست تو بحثا؛ مشاعره، خاطره.

پیام نما آسمون؛ هم اندیشا ستاره!!

(زهرا و نرجس از قیروکارزین)

******

سلام؛ خوبین دوستان؟ من همیشه باهاتونم. راجع به اون دوستی که درمورد معلم نهضت سوال داشتن باید بگم که از آموزش و پرورش شهرتون پیگیری کن. تو اداره، بخشی به نام نهضت سواد آموزی دارن. بپرسی بهت توضیح می دن.

(ثریا...روانشناس)

******

سلام؛ امید! مجوزش رو امضاء کن ساعت 12 شب بخوابیم. آخه می ریم مسجد عزاداری می کنیم.

(رحیمی از پایتخت شور حسینی، زنجان)

امید: عزاداری های همتون قبول حضرت حق. راستش! یه نکته ای هست و اون اینکه: تعادل، یکی از مهمترین وظایف انسان تو زندگیه. تعادل تو همه چیز؛ حتی عبادت. کی گفته باید تا ساعت 12 شب بیدار موند و عزاداری کرد؟ تازه اگه سر و صدای هیئت، باعث آزار همسایگان بشه، صد در صد کار حرام هم انجام دادیم. مگه وقتای دیگه رو ازمون گرفتن؟ سرحال پا شدن برا نماز صبح خیلی امام حسین رو راضی تر می کنه. منظور از درک درست از پیام های عاشورا همینه. اصلا هدف از همه این مراسم ها اینه که ما متوجه اون چیزایی که درسته بشیم.

******

فردای ما متفاوت خواهد بود؛ اگر امروزمان را تغییر دهیم. "هرمان گیلهاوس"

(یلدا از قائمشهر)

******

سلام؛ امید! الان مطبم. نمی دونستم اینقدر طول می کشه. کاش یکی از کتابام رو آورده بودم... همیشه باید فکر همه چی رو کرد...

(مریم یسلیانی، 28 ساله، لیسانس حسابداری، نجف آباد)

******

سلام؛ امید! می گم تو خونه ما می خوان شیر با خرما نذری بدن. خب خیلی هم کار خوبیه؛ ولی مشکل اینجاس که می خوان شیر داغ رو بریزن تو لیوان یه بار مصرف. (فکر کنم امید الان زد رو پیشونیش!) به هر دری زدم که متوجه بشن. از صحبت های مادی بگیر تا معنوی! ولی زیر بار نمی رن. می شه نظر کارشناسیتو بگی؟ یعنی بیشتر از این اصرار کنم؟ اعصابم داره می ریزه به هم!

(محمد "پوریا" عسگری از آبدانان)

امید: راستش! به زور نمی شه اشتباهات رو اصلاح کرد. ما فقط وظیفه داریم درست، اطلاع رسانی کنیم و مهمتر از اون "راهکار" بدیم. راستی! پیشنهاد لیوان کاغذی دادی؟ اصلا اونجایی که دارین شیر نذری رو توزیع می کنین اگه دسترسی به آب (به ویژه با شلنگ) داشته باشه، می شه با چند تا لیوان شیشه ای و شستن مرتب اونا، مشکل رو حل کرد. تازه! برا توزیع نذورات دیگه تو در و همسایه هم می شه از چند تا ظرف شیشه ای، چینی و... که تو خونه هست استفاده کرد و همون موقع توزیع، از همسایه ها خواست تا ظرف رو برگردونن. از جلو در خونشون تکون نخورین تا ظرف رو بدن.     

******

سلام؛ دو نکته از کتاب "زنان بدانند؛ دختران بخوانند": برای تغییر دادن همسرتان، زندگی را به کام او و خودتان تلخ نکنید. او را آنگونه که هست بپذیرید. قانون پذیرفتن انسان ها با نقایصشان یکی از اصول مهم در رابطه با آنها است. اگر برخی از رفتارهای همسرتان یا دوستانتان شما را آزار می دهد این از دلایلی است که نشان می دهد شما او را نمی پذیرید.

(سیده ریحانه)

******

سلام؛ به نظر من ما می تونیم از چیزهای کوچیک شروع به تغییر کنیم. بعد به تدریج خودش منجر به یک تغییر بزرگی می شه که مسیر زندگیمون رو تغییر بده. برادر امید! گفتم به نظر من، یه وقت اشکال نگیری.

(ناهید سهرابی از قزوین)

امید: با یکی از هم اندیشان صحبت می کردم، گفت: "هیچ وقت فکر نمی کردم تغییرهای جزئی تو زندگی اینقدر مهم باشه و بتونه حال و هوای آدم رو عوض کنه." درسته! اصلا شیرینیش و اون حس خوبی که داره باعث می شه به فکر تغییرات بیشتر و بزرگتر بیافتیم.

******

سلام به ها و پا؛ حالتون خوبه؟ من بعد از برنامه اردیبهشت به جمعتون اضافه شدم. قبلا باشگاه های شبکه های دیگه رو می خوندم؛ ولی الان به شما وابسته شدم و واقعا الان فهمیدم که زندگیم دو بخش داره: قبل از ها، بعد از ها

(مامان ثمین از ارومیه)

امید: ولی اصطلاحات باشگاه رو خوب اومدیا! "ها (هم اندیشان)" و "پا (پیام و امید)" و "زندگی دو بخش داره..."   

******

درود بر هم اندیشان؛ اگه می شه درمورد جلسات و گفتگوی خواستگاری حرف بزنیم. بعضیا تو این مورد واقعا مشکل دارن. به نوعی خودشونو دستکم می گیرن. به امید موافقت شما

(وحید شکری، 23 ساله، تبریز)

امید: به امید موافقت هم اندیشان؛ البته چند هفته دیگه که دوباره برا موضوع نظرسنجی کنیم.

******

سلام؛ من خودم از اون دسته آدم هایى بودم که با خودم می گفتم تغییر کدومه؟ اینا همه اش شعار میدن؛ ولى تازگیا متوجه تغییراتى در خودم شدم. من که معتاد اینترنت بودم کم کم ولش کردم. مشغله هاى بى خود زندگیم رو گذاشتم کنار و حالا هم می خوام کمتر حرف بزنم. امید! راهى ندارى؟

(فاطمه از خلیل شهر)

امید: حداقل تو مورد آخریه، از من سوال نکن!!! باشه؟ 

******

سلام؛ امید! می خوام یه معامله بکنیم. اگه قول بدی پیاممو بدرجی قول می دم یه نویسنده رو هم اندیش کنم و از نوشته هاشون براتون بفرستم. قول؟  باغبان ها می گن هر چه میزان محصول درخت کمتر باشه میوه اش نیکوتره؛ مثلا اگه یه درخت انگور ۲۰ کیلو میوه بده انگور این درخت شیرینتر از انگور درختیه که ۵۰ کیلو میوه می ده. پیام: هر چه گفتارمان کمتر باشد سخنان ما، مفیدتر خواهد بود. برگرفته از کتاب چرا باید فکر کنیم؟ نوشته: دکتر خدامیان.

(سمیرا جهانگیری، ۱۸ ساله)

******

سلام؛ امروز یکی از همسایه هامون فوت کرد. همه از خوبی هاش می گفتن. از اینکه موقع سلام کردن پیش قدم بود... همه اش به این فکر می کنم اگه من بعد از 100 سال بمیرم! درباره ام چی می گن؟!

(زهرا، 18 ساله، دانشجوی نرم افزار کامپیوتر، کرج)

******

سلام؛ می خواستم برای همه دوستداران کتاب سایت شبکه کتابخوانان حرفه ای به آدرس www.booki.ir رو معرفی کنم. می تونین تو مسابقات کتابخونیش هم شرکت کنین.

(نسرین، ارشد روانشناسی، تبریز)

******

سلام؛ خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد: کتاب‌های خوب و یا دوستانی که اهل کتاب باشند. "ویکتور هوگو" پس همه هم اندیشان خوشبختند. چون هر دوش رو دارن.

(ریحانه)

امید: خب! باز هم موقع خداحافظیه؛ اما من می گم: به امید دیدار. شنبه همدیگه رو می بینیم. یادمون باشه تو این روزها دنبال کسب معرفت باشیم که مهمترین کاریه که امام حسین (ع) رو واقعا راضی می کنه. ممنون از حضور سبزتون. می دونم که این روزها دعا برا هم اندیشان، حتما فراموشتون نمی شه.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط m در تاريخ 1392/09/03 و 8:32 دقيقه ارسال شده است

از طرف من به امید بگو خیلی بی معرفتی باید به فکر ماهایی که شبکه چهارمون قطع هم باشید
پاسخ : خودتون بهش بگید... چرا من بگم

اين نظر توسط زارع در تاريخ 1392/09/02 و 22:37 دقيقه ارسال شده است

سلام آقا امید تلویزیونمون عوض کردیم تنظیمات تله تکست هر کاری کردم درست نشد و بالا نیومد ی ماهه تله تکست نخوندم انگار ی چیزی گم کردم ن هم اندیشان خوندم ن باشگاه پرواز ن اتاق تجربه دارم از ت ارشیو ها فایده ایی نداره هر روز ک نمیشه بیام ت سایت بالاخره رفتم چن تا کتاب از کتابخونه گرفتم دارم میخونم من اگه ی روز هیچی نخونم دیوونه میشم

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/08/30 و 8:14 دقيقه ارسال شده است

سلام چرا به روز نمیکنید من دارم دق میکنم در ضمن چرا هروقت نظر میذارم درج نمیشهشکلکشکلکشکلک
پاسخ : سلام . ممنون از نظری که دادید.
هنوز مطالب از طرف امید و پیام برای من ارسال نشده...
می تونید با پیامک و ایمیل به پیام یا امید بگید ...

اين نظر توسط مرضیه از ورامین در تاريخ 1392/08/28 و 10:56 دقيقه ارسال شده است

سلام خوبین

اين نظر توسط zeinabam در تاريخ 1392/08/24 و 0:15 دقيقه ارسال شده است

سلام چرامن نمییتونم عضو بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ : مگه با چه خطایی یا اخطاری رو به رو میشید؟

اين نظر توسط سوها در تاريخ 1392/08/23 و 6:48 دقيقه ارسال شده است

سلااااااااااام همگی صبح قشنتگون به خیر خوبین؟


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392