• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 14 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان سه شنبه 14 آبان 1392

امید: یه سلااااام گرم و بی مقدمه یه بحث پربار.....

******

سلام دوستان؛ می دونستید صبر کردن هم ثواب داره؟ صبر بر مشکلات. از همون ثوابایی که زیاد تو چشم نیست. منم مثل دوستمون خدیجه مشکل ازدواج دارم. با اینکه 25 سالمه خیلی از طرف خانواده تحت فشارم. خیلی گوشه کنایه می شنوم؛ ولی چاره ای جز صبر ندارم تا روزی که خدا بخواد. صبر می کنم و ثواب می برم.

امید: به نکته خیلی خوبی اشاره کردی. عااالیه! ولی یه نکته خیلی خیلی مهم دیگه هم در کنارش وجود داره. خیلی خیلی مهم! اینکه در کنار صبر و دعا، حتما باید "تماااام" تلاشت رو هم بکنی. دعا و صبر تو همه کارها لازمه؛ ولی کافی نیست. مثلا شما می تونی یه مهارت جذاب کسب کنی تا امتیازت بالا بره و بهتر دیده بشی. تو اجتماع و همینطور جمع های فامیلی و دوستانه حضور پررنگ تری داشته باشی. کلاس فن بیان بری یا حتی اگه دسترسی نداری کتاب هاش رو بخونی تا بهتر صحبت کنی و روابط سنگین و رنگین اجتماعی خوبی داشته باشی. رو خودت عمیق تر کار کنی تا اخلاق های خوبت بیشتر دیده بشه و هزار جور کار دیگه... چیه؟ نکنه انتظار دارین همه اش رو من بگم؟!

******

تغییر: همیشه که نباید تغییر باعث به وجود اومدن هدف بزرگ توى زندگى بشه؛ گاهى می شه با تغییر سبک آشپزى و یا تغییر در دکوراسیون منزل و حتى تغییر در پوشیدن لباس به زندگى تنوع داد و از یکنواختى خارج شد. اصلا می شه با سى دى هاى آموزشى داخل منزل خیاطى و بافتنى رو یاد گرفت و تغییر کرد.

(منیژه و محمدرضا از همدان)

******

تلاااااش. امید! من هم شوهرم با کار کردن بیرون، مخالفه و من با یاد گرفتن تابلو فرش الان تو خونه کار می کنم. ما باید به دنبال راه جدیدی باشیم، نه به دنبال تغییر دیگران.

(دستگردی)

******

سلام؛ نکته جالب درمورد تغییر اینه که: کوچکترین تغییر، نیاز به انگیزه داره و هر تغییر، خود می تونه باعث به وجود اومدن انگیزه بشه.

(مرضیه، 19، از ملایر)

******

شادمهر از قوچان: مصاحبه با مسئول باشگاه... طرفدار کدوم تیم فوتبالین؟ 1.پرسپولیس 2.استقلال 3.سرخ آبی ام 4.تیم ملی 5.از فوتبال بدم میاد. سوالم 20 نمره داشت حالا یه تقلب می رسونم گزینه 2 صحیح است.

امید: آقا شادمهر! مگه اومدی اینور آب! البته یادمه اوشون قوچانی نبود؛ درضمن حرف تقلب زدی فشارم رفت بالا. من بی تقلب همون گزینه چهار رو انتخاب می کنم؛ البته با وجود این حرف و حدیث های زیادی که تو فوتباله؛ از گزینه پنج هم همچین بدم نمی یاد.

******

سلام به ها و امید و خیر مقدم عرض می کنم خدمت خانم عوض زاده. من یه دختر مثبت اندیشم و در عین حال هم اندیش. لیسانس زیست شناسی دارم. می خوام مربی ورزش بشم؛ اما نمی دونم از کجا و چه جوری اقدام کنم؟ از خیلی ها پرسیدم ولی به جوابی نرسیدم...

(پرناز)

امید: خوب گوش بگیرید می خوام یه چیز حیاتی بگم: هر وقت فکر خوبی به ذهنتون زد فقط بدونید، حرکت هایی که از اون لحظه به بعد می کنید خیلی مهمه. مثلا فورا دست به تلفن بشید و از 118 شماره تلفن چند جای مربوط رو بگیرین و سوال کنید؛ یا چند جا که فکر می کنید مربوطه حضوری سر بزنید تا یه سرنخی پیدا کنید. مثلا برا مربی ورزش، با مربی چند تا مدرسه صحبت کن. به چند تا ورزشگاه سر بزن، برو یه دانشگاه و با استادها و دانشجوهای تربیت بدنی صحبت کن و باور داشته باش که: "جوینده حتما یابنده است."      

******

سلام؛ امید واقعا گاهی اوقات که می خواهیم تغییری بکنیم این نیروی منفی خیلی مقاومت می کنه و اگه ما اندکی کوتاه بیام پیروزی رو از آن خودش می کنه.

(هم اندیش)

******

معرفی کتاب: زندگی شادمانه؛ نویسنده: صمد ولیزاده؛ موضوع: مثبت نگری؛ یه جمله زیبا از کتاب: دو در آهنی بسازید؛ یکی به روی گذشته و دیگری به روی آینده و بگویید فقط می خواهم امروز خوشبخت باشم.

(جوکار از خفر شرقی)

******

سلام؛ می خوام تجربه شخصی خودم رو از حرفای فالگیرا براتون بنویسم. چند سال پیش من و شوهرم با هم کلی اختلاف داشتیم. یه روز یه فالگیر دوره گرد اومد خونمون کف دست شوهرم رو نگاه کرد و کلی وعده داد. از آخرم بهش گفت تو دو تا زن می گیری. از اون روز به بعد نسبت به شوهرم بدبین شدم. کلی زندگی رو به کام خودم و شوهرم تلخ کردم و با داشتن یه پسر تصمیم گرفتم دیگه بچه دار نشم. چند سال گذشت دیدم شوهرم زن نگرفت و اختلافاتمونم حل شد؛ ولی من دیگه نمی تونم بچه دار بشم. دکتر می گه به خاطر فاصله انداختن زیاد بین دو تا بارداری این طوری شدم. پشیمونم؛ ولی چه فایده؟ برام دعا کنید.

(فاطمه، 30 ساله، مشهد)

******

سلااااام؛ این چیزی که من دیدمو شما هم دیدین؟ واااای! باور کردنی نیست؛ اصلا اطمینان ندارم که چشمام درست دیده! بابا اون تغییر بزرگ و شگفت انگیز باشگاهو می گم دیگه! دقت کردین امید تعداد پیامکا رو درجیده بود؟ یعنی من خواب نیستم؟ خدایا این شادی رو از من نگیر. امیدوارم ادامه داشته باشه.

امید: دیگه نمی ذارم این شادی ازت گرفته بشه!

******

سلام؛ ٨ سال پیش زندگیم به مرز جدایی رسید. یکی از دوستام کتاب موفقیت نامحدود در بیست روز از آنتونی رابینز رو بهم داد. ٢ ماه تمام خوندمش و فهمیدم برای تغییر زندگی باید نگاهم رو به مشکلات عوض کنم و به جای خود مشکل به راه حل مشکل فکر کنم. الان دخترم ١٣سال داره. از زندگیم شکر خدا راضیم. می دونم همه منو مثال می زنن که تونستم با توکل به خدا و صبر، زندگیمو نجات بدم؛ ولی این ظاهر ماجراست تو رو خدا کمکم کنید. من بعد از اون ماجرا همیشه مریضم. چکار کنم تا مثل سابق شاد و سلامت باشم؟ دلم می خواد باز هم تغییر کنم.

(ستاره از رشت)

امید: جواب سوالت قطعا تو همین پیامک ها است. باید خودت پیداش کنی. اصلا شاید تو پیامک بعدی باشه. 

******

سلاااام؛ به نظر من تو هر چیزی می شه تغییر کرد. از عبادت گرفته (که نمازهاتو به نماز اول وقت تغییر بدی) تا تغییر تو نگرش (تا باعث بشه با هر شرایطی کنار بیای) تا حتی تو خوردن غذا یا به قول دوستمون عوض کردن کانال تلوزیون. همه اینا زیر مجموعه تغییر در افکاره! پس تغییر در افکار = تغییر در زندگی = باور داشتن خواستن توانستن است = یک زندگی شیرین = هم اندیشان!

(آرزو، ۲۲، فلاورجان)

******

مرضیه از اصفهان: تغییر تو غذا خوردن؛ چون هنوز نتونستم اضافه وزنمو کم کنم تازه بیشترم می شه. تغییر تو نوع نشستن؛ چون رعایت نکردم و الان عمل دیسک انجام دادم. تغییر تو تنبلی؛ چون از همه کارام عقب موندم. تغییر با اراده شدن؛ چون هر کاری رو نصفه کاره ول می کنم. تغییر تو تصمیم گیری؛ مشورت کنم و خود رای نباشم؛ چون خیلی ضربه خوردم از یه کلام بودنم. تازه واردما! حالا کم کم گوش می دم حرفاتون و خوب می شم. نگین چقدر وضعم وخیمه!

******

سلام؛ جایی را که ایستاده اید اگر دوست ندارید عوض کنید؛ شما که درخت نیستید.

(میلاد.ح، شهرستان باشت)

******

سلام دوستان؛ امروز پسر ۲۳ سالم بعد از چند روز بی خبری و قهر برگشت خونه؛ ولی از صبح تا حالا یه کلمه هم باهام حرف نزده. نگران عکس العمل شوهرمم که نکنه دست روش بلند کنه. امروز دیدم داره باشگاه شما رو می خونه. خواستم بهش بگم: سامیار جان! هر کاری کردم به خاطر خودت بود. منو ببخش!

امید: نکنه حبابش رو ترکوندی؟

******

سلام داداش امید! ما واسه اربعین نذری داریم. پدر مادرم موافقت کردن پولشو به بچه های محک بدیم. می شه شماره تلفن یا شماره حسابی اگه ازشون دارید بدید؟ شما هم ثواب می بریداااا!

(ارغوان از خرم آباد. عاشششق هم اندیشان!)

امید: اگه خیلی شفاف، نذر مشخصی کرده باشین، قابل تغییر نیست؛ ولی اگه همینطوری دارین نذری می دین می شه... راستش! تو ایام محرم، بی نهایت کارهای خلاقانه می شه در راه امام حسین (ع) انجام داد. از کارهای فرهنگی که باعث ترویج اهدافش می شه تا کارهای مختلفی که دل بندگان خدا رو شاد کنه. نذر غذا فقط یکی از کارهاییه که می شه کرد؛ ولی متاسفانه اکثرا دارن فقط همین "یه" کار رو می کنن. حالا از مصرف شدن میلیون ها و شایدم میلیاردها ظرف یه بار مصرف بگذریم. خب! شماره محک: اول، کد تهران: 021 و بعد شماره: 23540

******

چند روزی بود با بهترین رفیقم حرفم شده بود و با هم قهر بودیم. حالم واقعا بد بود تا اینکه دیگه طاقت نیاوردم و رفتم در خونشون. زنگو زدم. اومد پایین. بدون مقدمه بغلش کردم و ازش معذرت خواهی کردم. اونم از من معذرت خواست؛ فقط خواستم بگم رابطه های خوبتونو با غرور بیجا از دست ندید.

(طاها، 19 ساله، تهران)

******

همه در فکر تغییر انسان ها هستند؛ ولی کسی در فکر تغییر خود نیست.

(عطاءاله آرزم از اندیمشک)

******

از هم اندیشان به امید سلام؛ حالتون چطوره؟ می بینم که تنور تغییر داغه! خب! همه قورباغه رو دیدین که؟ چه جوری از جاش می پره! شماها هم مثل اون بپرین!! تا تغییر رو احساس کنید و به خواسته های خوبتون برسید. زیاد جاتونو گرم نکنید.

(تیمور.ت، تنها بنای باشگاه از گلستان، 27 ساله)

******

تغییر: سلام؛ یکی از بزرگترین تغییرات در زندگی خالص کردن اعماله. اینکه کاری رو به خاطر دیگران انجام ندیم و فقط برای خدا باشه. از کوچکترین گرفته تا بزرگترین. با نیت خالص، علاوه بر اینکه انجام اون کار برامون عبادت حساب می شه، منفعت های زیادی رو هم ازش می بریم.

(سیده ریحانه)

******

سلام؛ کیمیا خانم! شما بهتره اول بفهمین که اون آقا پسر هم شما رو دوست داره یا نه؟ که اگه داشته باشه خودش میاد به شما می گه؛ ولی اگه عشقتون یک طرفه است بهتره فراموشش کنین.

(سارا هستم)

امید: یه روانشناس معروفی یه بار تو تلویزیون گفت: دختر خانومای محجوب نباید با گوشه گیری و انزوا و خجالتی بودن، موقعیت های ازدواج رو از دست بدن؛ اگه متوجه پسر خوبی تو فامیل و یا اطرافشون می شن بالاخره یه جورایی تو دیدش بیان؛ یا یه جورایی با ظرافت، مثبت بودن این ور قضیه رو برسونن! ولی خداییش این آخریه مهارت می خواد. 

******

سلام؛ این اولین و آخرین زندگی شما است؛ پس جرأت به خرج دهید و برای بهتر شدن زندگی تان هر تغییر مثبتی را که لازم است انجام دهید.

(صائمه، 69، فومن)

******

خدیجه جان! ان شاءالله قسمتت بشه زودتر ازدواج کنی. هر چند که پسرای این دوره فقط دنبال تیپ و قیافن. کافیه زبون باز هم باشی دیگه همه چی تمومه. گذشت اون دوره که مردا دنبال دخترای خانواده دار و خوب می گشتن. اینم یه تغییر؛ البته از نوع منفیش

(فرزان)

******

مشاعره:

ما بدین در نه پى حشمت و جاه آمده ایم

از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم.

(مهدیه)

******

من زود عصبانی می شم. بارها هم تصمیم گرفتم تغییر کنم و شروع هم کردم؛ ولی بعد از 2 یا 3 روز خسته می شم و می شم همون آدم قبل؛ حتی بدتر. چی کار کنم من؟؟

(زهرا خانوم، روانشناس آینده)

امید: بعضی خصلت ها ممکنه ریشه اش عمیق باشه؛ نباید انتظار داشته باشی که یه شبه با یه تصمیم، رفع بشه. اگه تو روز ده بار عصبانی می شی باید کم کم برسونیش به نه، هشت، هفت، شش، پنج، چهار، سه، دو، یییییییییک. درضمن؛ بشین و به عواقب عصبانی شدن فکر کن و همشون رو یادداشت کن. تمام پیامدهایی رو که داره؛ از سلامتی خودت که به خطر می افته گرفته تا سلامتی دیگران. از حال بد خودت و دیگران تا فاصله ای که بین خودت و اون ها ایجاد می کنه و... این کار، خیلی کمکت می کنه!      

******

سلام: اگر خود را تغییر دهی، تغییر جهان را آغاز کرده ای. با تغییر تو بخشی از جهان تغییر کرده است "اوشو"

(فاطمه، ۱۹ ساله، زرین شهر)

******

سلام؛ 5 قانون خوشبختی: ۱- قلبت را از نفرت پاک کن. ۲- ذهنت را از نگرانی ها دور کن. ۳- ساده زندگی کن. ۴- بیشتر ببخش. ۵- هم اندیشانو بخون!

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" از اهواز، ۲۳ ساله)

******

در هر کار به ظاهر ناخوشایندی که تحت کنترل ما نیست حکمتی به عظمت خدا نهفته است.

امید: فقط باید مطمئن بشیم که واقعا تحت کنترل ما نیست؛ آخه خیلی هاش هست؛ ولی ما فکر می کنیم نیست و بنابراین، تلاش هم نمی کنیم. می گیم: خدا خواسته اینجوری بشه.

******

تغییر: سلام عزیزانم؛ من دو سال اول ازدواجم که شرایطم تقریبا شبیه به (...از اراک) بودش، تغییرات کوچک رو انجام می دادم. مثلا هر چند وقت یک بار روش استقبال از همسرمو تغییر می دادم؛ یا کلماتی که بینمون رد و بدل می شد رو یادداشت می کردم و هر بار کلمات محبت آمیز جدید به کار می بردم؛ یا تو آشپزی، آراستگی ظاهر یا از دوستانم کتاب امانت می گرفتم و می خوندم؛ شاید همه این ها به ظاهر ساده باشه؛ ولی با خودم می گفتم حداقل واسه خودم تنوعه و افسرده نمی شم. تازه تو همون روزها بود که برای اولین بار رفتم سراغ پیام نما و با هم اندیشان آشنا شدم.

(م.٢٦ ساله، تهران)

امید: از آشنایی باهاتون خوشبختیم؛ از آشنایی با همتون. ممنون از اینکه هستین.

تعداد پیامک های دیروز: 2395

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392