• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 23 شهریور 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، چگونه بعد از شکست عاطفی یک زندگی شاد داشته باشیم؟ ،

هم اندیشان شنبه 23 شهریور 1392

امید: سلااااااام؛ خوبین که؟ می گم: عجب هفته ای بود هفته ای که گذشت! دریایی از تجربه بود. با کمک همون تجربه ها، با دلایل مختلف شکست عشقی آشنا شدیم که قطعا به خیلی ها کمک می کنه تا خودشون دیگه اون رو تجربه نکنن. با مهارت ها و ظرافت هایی آشنا شدیم که به پیشگیری از شکست عشقی کمک می کنه؛ همینطور به پایان دادن درست، به یه رابطه کاملا احساسی. با برخی پیامدها و مشکلات مختلفی که شکست های عشقی به همراه داره هم آشنا شدیم و گفتیم که یکی از مهمتریناش اینه که بعضی ها نمی تونن طرف مقابل رو به راحتی فراموش کنن و همین باعث می شه که هم  فرصت های خوب ازدواج رو رد کنن و هم اگه ازدواج کردن؛ حتی ازدواج ایده آل (تو پیامکاهتون دیدم که می گم)، هنوز فکرشون جای دیگه ای باشه و دل به زندگی ندن. گاهی تا آخر عمر. البته همیشه مشکل، علاقه نیست و خیلی وقت ها هم نفرتی که به خاطر اون شکست نسبت به جنس مخالف پیدا می شه باعث از دست رفتن فرصت های خوب ازدواج می شه. به هر حال، عاقلانه ترین کار، فراموش کردن و درست کنار اومدن با این مساله است و این هم مثل همه چیزهای دیگه مهارت می خواد. ادامه داره...

******

سلام؛ زندگی همیشه فرصت دومی می دهد که نامش فردا است!

(سارا از تهران)

******

سلام ها و پا؛ قصد توهین به کسی رو ندارم اما بعضی از خانوما هستن تا یه اشتباهی از یه پسری می بینن، همه رو مقصر می دونن بجز خودشون. بعدشم می گن: "از همه پسرا متنفرم"!! بابا به من چه؟؟ من که نشستم خونه مون دارم چایی می خورم، والا به خدا...

(محمد امین، 18 ساله)

امید: حالا بپا چاییت سرد نشه! 

******

سلام؛ وقتی آمار دیروز رو دیدم از هیجان، کنترل رو گذاشتم تو یخچال!! چهار ساعت کامل خونه رو گشتم تا اینکه خسته شدم و رفتم آب بخورم دیدم ای دل غافل، کنترل تو یخچاله!!! ممنون که هستین. اجرتون با خدا

(سعیده رخشانی فر، ١٩ ساله از زاهدان)

******

سلام؛ وقتی امید تعداد پیامک ها رو این روزا اعلام می کنه شاد نشید. این یعنی 7000 حداقل هم اندیش که... شکستن دل جرمی است که قانون مجازاتش را به عهده خدا نهاده...

(زهرا، وکیل هم اندیشان، تهران/کوهدشت)

امید: الان حتما اونایی که دل شکوندن، دست و پاهاشون داره بدجور می لرزه. راستش! درسته که شکی نیست که انسان، عواقب کارهای نادرستی رو که به ویژه در حق بنده های خدا انجام می ده، می بینه؛ ولی قطعا پشیمونی "واقعی"، درس گرفتن، درصورت امکان جبران، ناامید نشدن از درگاه خداوند، انجام کارهای نیک و... بسته به شدت اشتباه، در تخفیف و یا حتی ممکنه لغو عقوبت ها و یا تغییر اون ها به شکل های ضعیف تر، بی تاثیر نیست.

******

سلام به آقا امید و هم اندیشان. امید خان! ما ترکمن صحرایی ها جایی نرفتیم! شما و "ها" و کانال چهار، یهو همه با هم بی خبر رفتین؟؟!!! فقط اونایی که مثل ما دستگاه دیجیتال داشتن موندن.

(نوریراد یلمه از اق اباد ترکمن صحرا)

امید: به هر حال جای همشون خالیه.  

******

وای!!! من دارم عاشق می شم. تو رو خدا بگید چی کار کنم تا هنوز این عشق، ریشه هاش محکم نشده بتونم بخشکونمش؟

(همون کسی که حس می کنه داره عاشق می شه)

امید: نه! تو این کارو نمی کنی. یادته ندا خانوم چی گفت؟ گفت: وقتی حس می کنم دلم داره بی جهت جایی می ره، سریع اونو متوجه عیب های طرف می کنم و مسیرش رو عوض می کنم! تو می تونی! اصلا اینم هیچ! یاد عواقبی که گفتیم بیافت حلللله!  

******

سلام به همه؛ یه جایی نوشته بود: "عشقی که با یک نگاه به وجود می یاد، با هر شناختی سست و سست تر می شه؛ اما عشقی که با شناخت به وجود میاد، با هر نگاهی عمیق و عمیقتر می شه." به نظر من واقعا درسته. مگه نه امید؟

(مریم از تهران، عضو قدیمی و عاشق هم اندیشان)

امید: یه نکته خیلی مهمی وجود داره. این مطلب، لزوما به معنی این نیست که وقتی با یه نگاه، عاشق یکی می شیم، بعدش که شناختمون بیشتر می شه، اون آدم حتما آدم بدی از آب درمی یاد. نه! معنیش اینه که ما وقتی با یه نگاه عاشق می شیم؛ جوانب مختلف رو درنظر نگرفتیم و عاشق شدیم. اینکه سن و سالمون؛ خانواده و فرهنگمون؛ دوری و نزدیکی راهمون؛ سطح تحصیلاتمون؛ از همه مهمتر اخلاقامون به هم می خوره یا نه. هر چه جلوتر می ریم ممکنه با مشکلات بیشتری روبرو بشیم. همین!

******

زنگ تفریح: خنگول می ره خارج. می خواد شلوارش رو بده تنگ کنن. می ره پیش خیاط و باهاش احوال پرسی می کنه. خیاط می گه: تنکیو. خنگول می گه: نه! نه! تنکیو نه! گشاد کیو!

(شقایق از کوهدشت)

******

راهکار: سلام؛ برای فراموش کردن بعد از شکست تا مدتی از شنیدن هر نوع موسیقی عاشقانه و خوندن هر نوع شعر عاشقانه حتی حافظ جدا خودداری کنید! تنها نمونید و با خانواده باشید و مهمونی برید.

(ثمینم یک شکست نخورده از ازنا)

******

سلام؛ راهکار: یه روانشناس می گفت: شکست عشقی مثل مرگ یه عزیز می مونه. 3 تا 6 ماه طول می کشه تا فراموش بشه.

(ناهید، 72)

امید: به شدت و نوع رابطه خیلی بستگی داره؛ ولی به هر حال اگه مهارت داشته باشیم؛ شاید بتونیم از این کمترش کنیم و اگه هم نداشته باشیم و کنترلی رومون نباشه حتی خیلی خیلی بیشتر می شه. به هر حال مهارت ها خیلی مهمه و همینطور فکر کردن به اینکه "اگه واقعا شناخت بیشتری ازش پیدا می کردیم و باهاش زیر یه سقف می رفتیم، بازم اینقدر بی تاب بودیم؟" فکر کردن به اینکه "اگه تلخى نباشه شیرینى لذتى نخواهد داشت." همینطور تصویر ذهنی هایی مثل این: "هرگز برای کسی که مرا تنها گذاشت گریه نمی کنم؛ درعوض لبخند می زنم و به او می گویم ممنون که به من فرصت دادی تا کسی بهتر از تو پیدا کنم."

******

وقتی غرورمو زیر پاش له کرد و رفت، توبه کردم و تصمیم جدی گرفتم واسه درس خوندن و به خدا توکل کردم. پارسال شاگرد دوم شدم و امسال رتبه 1000 کنکور... هم مامان و بابامو خوشحال کردم و هم لبخند خدا رو حس کردم و هم به اون نشون دادم که بدون اون چقدر می تونم خوشبخت بشم. خدایا شکرت...

(فاطمه، 18 ساله، ته تغاری خانواده هم اندیشان)

******

سلام به همه؛ بالاخره نتایج کنکور اعلام شد. می خوام به اونایی که به خواسته خودشون رسیدن تبریک بگم و به کسانی هم که راضی نیستن بگم: اصلا ناامید نشن و با تلاش به هدفشون برسن.

(الهه ام، ١٨ ساله)

******

هم اندیشان سلام؛ می خوام واسه تولد امام رضا (ع) تو مسجد شیرینی بدم. شکلات و شیرینی های بیرونم که ضرر دارن. کسی شیرینی خونگی خوشمزه و بی ضرر (حداقل کم ضرر) سراغ داره؟! اگه جواب ندین مجبورم شکلات بخرما!

(آیدا از پرند)

امید: چند وقت پیش، تو یه روز ولادت، یه خانومی تو محل ما میوه (آلو) شسته و تو سبد ریخته و آورده بود مسجد. با خودم گفتم: "فقط یه نفر به فکر سلامت مردم بود و خلاقیت به خرج داد." همه شکلات آورده بودن. چه خبر بود. شکلات بارون. به نظرتون هم بزرگا و هم بچه ها، بلافاصله بعد از خوردن اون شکلاتا می رن مسواک بزنن؟ عمرا

******

سلام؛ آقا امید! یک پیشنهاد داشتم. بیایید یک آمار از هم اندیشان بگیریم و ببینیم سرانه مطالعه هم اندیشان چقدره.

(رسول حزباوی از اهواز)

امید: خیییلیه! ولی بازم چشم! باید ببینم برای این کار چه راهی وجود داره.

******

سلام امید؛ همونطور که شما گفتین رابطه رو کم کم قطع کنید یکی داره با من این کارو می کنه. چی کار کنم؟ همه می دونن اگه ازدواج نکنیم آبروم می ره. داغون می شم.

امید: واقعیتش اینه که کاریش نمی شه کرد. به زور... بیشتر باید به این فکر کنی که یه عمر زندگی سرد و بی روح و زورکی، خیلی بدتر از حرف مردمه. پیامک بعدی هم کمکت می کنه.

******

سلام ها و پا؛ اینم یه جمله واسه کسایی که می خوان عشقشونو به زور نگه دارن: "آن پرنده ای که هوس کوچ دارد بگذار برود. هوای سرد بهانه است، هوای دیگری درسر دارد".

(مهین از ایلام)

******

سلام؛ امشب بابام دستش درد می کرد. منم براش چرب کردم و بستم. کلی دعام کرد. خیلی خوشحالم. فکر کنم این همون لبخند خدا باشه. ممنون هم اندیشان عزیز!

(فاطمه، مشهد)

******

سلام داداش امید! منم شکست عشقی خوردم. به بهای آبروم. الان تو خونه کسی رو حرفم حساب نمی کنه و از همه چی محرومم مثل گوشی، دانشگاه و تنها بیرون رفتن. با گوشی بابام پیام دادم.

(مائده، دانشجوی نرم افزار بودم از مشهد)

امید: اگه واااااقعا پشیمون شده باشی و صبوری کنی؛ کم کم زمان همه چیز رو درست می کنه.  

******

سلام؛ یکی از دلایل شکست عاطفی اینه که چرا عاقل کند کاری که بعدا خود به خود گوید خودم کردم که لعنت برخودم بادا بادا مبارک بادا. شوخی کردم ولی در این جور موارد آدم باید عاقلانه بره جلو نه عاشقانه.

(راضیه باقری از تولم شهر لاکسار)

******

سلام؛ امید دارم بیچاره می شم. تحویلم نمی گیره. انگار نه انگار که وجود خارجی دارم. در برابرش خیلی رقیب دارم. چشم خیلیا دنبالشه. می دونم بهش نمی رسم...

(شراره ام دانشجو معماری)

امید: دعا کن که بهش نرسی؛ چون برسی اول گرفتاریته. به جان خودم!

******

سلام امید! امشب اولین سالگرد ازدواجمه. شوهرم سنگ تموم گذاشته. جا شما و ھم اندیشان خالی. خب دیگه! باید برم. هم اندیشان! دوستون دارم. خداحافظ

(فاطمه سادات و سید جواد)

امید: من از صمیم دل برای همه هم اندیشان چنین روزهای خوشی رو آرزو می کنم؛ ولی یادمون باشه که این ما هستیم که باید با تلاش هامون تا اونجایی که می شه خودمون رو خوشبخت کنیم و البته خدا هم تو این راه کمکمون می کنه. به خدا می سپارمتون.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392