• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 16 شهریور 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (3) | مربوط به موضوع: 1392 ، چگونه بعد از شکست عاطفی یک زندگی شاد داشته باشیم؟ ،

هم اندیشان شنبه 16 شهریور 1392

سلام "ها"؛ امروز (شنبه) روز دختره. دختر خانوما! بیاین با هر کدوم از دوستامون که قهر بودیم امروز آشتی کنیم. منتظر طرف مقابلمون نباشیم. خودمون دست بکار بشیم. بیاین دوستیامون رو فدای غرورمون نکنیم! حتما اون طرف هم خوشحال می شه!

(رها)

امید: سلام دوستان؛ می گم: تا حالا تجربه کردین؟ اینکه وقتی با یکی قهر هستید چقدر انرژی منفی تو وجودتون موج می زنه؛ چقدر خودخوری می کنید؛ چقدر ذهنتون مشغوله و فکر می کنید؛ چقدر با فکرای منفی، از طرف، تو خودتون تنفر ایجاد می کنید اونقدر که تحمل دیدنش رو هم ندارید؛ چقدر... ولی به محض اینکه دوستی بین شما از سر گرفته می شه همه چیز تموم می شه؛ به طور معجزه آسا. انگار هیچ کدوم از اون چیزای منفی که درباره اش فکر می کردین دیگه وجود نداره. حس می کنین دیگه نه تنها ازش متنفر نیستین حتی بیشتر از قبل دوستش دارین. خلاصه کلی آرررروم می شین. خب! به نظرتون کدومش بهتره؟ راستی! روز دختر رو به همه دختر خانومای باشگاه تبریک می گم. الهی که همتون خوشبخت شین.

******

سلام؛ می گم حالا که هم اندیشان رو تبدیل کردیم به "ها"؛ پس پیام و امید رو هم تبدیل می کنیم به "پا" و همین طور سلام رو به "س"؛ یعنی از این به بعد به جای... می گیم: س پا و ها. چطوره؟

امید: برای یه بار عالیییییه! خلاقانه بود و جالب.

******

سلام؛ اونایی که می گید شکست خوردید نگید اینو. به جاش بگید: خدا خواسته تجربه ای به دست بیاریم. یادتون باشه هیچ کس نمی تواند باز گردد و شروعی جدید را رقم بزند؛ اما هرکس می تواند شروع کند و پایانی خوش را بسازد.

(فاطمه گلستانی از ارومیه کوچه رو به رویی مصلی)

******

الان ماهواره جلومه. تک تک حرفای شما داره تو ذهنم مرور می شه. خدا کنه فرصت پیش بیاد این حرفا رو به این جماعتم بگم!

(نگار خانم، تهران)

******

بخشش کنید؛ اما نگذارید از شما سوء استفاده شود. عشق بورزید؛ اما نگذارید با قلبتان بد رفتاری شود. اعتماد کنید؛ اما ساده و زود باور نباشید. حرف دیگران را بشنوید؛ اما صدای خودتان را از دست ندهید.

(فاطمه سادات، دانشجو، ابوزید آباد)

******

سلام؛ الان که دارم پیامک می دم همسرم معصومانه و خسته خوابیده. دلم می سوزه واسش که با این همه مشکل سعی می کنه من در آرامش باشم. ازش ممنونم بابت همه چیز. واسمون دعا کنید.

(سمانه، ۲۳ ساله از همدان)

امید: چقدر تو این کتاب های روانشناسی همیشه از معجزه تشکر و قدردانی صحبت می شه. واقعا باید همیشه حواسمون باشه. خیلی تو زندگی تاثیر مثبت داره. خب! بحث هفتمون هنوز شروع نشده. نوبت دوم حتما یه خبرایی می شه...

******

سلام؛ داداش امید! از روی کنجکاوی رفتم پیش فالگیر. هر چی از گذشته و موقعیت الانم بهم گفت راست بود؛ ولی یه چیزایی از آینده هم بهم گفت. داره دیوونم می کنه. خیلی ناامید شدم. اگه مثل بقیه حرفاش راست باشه! هیچ انگیزه ای برا دعا کردن ندارم؛ فقط خدا خودش می دونه برای خواستم چقدر التماس کردم.

امید: ببینین! "بعضی" فالگیرها با اجنه در ارتباط هستن و با کمک اونا می تونن "بعضی" وقایع فعلی و گذشته زندگیتون رو بگن؛ ولی نمی تونن از آینده بگن؛ چون هیچ کسی جز خدا از آینده خبر نداره. بنابراین، با سوء استفاده از اعتمادتون به خاطر حرف هایی که درمورد وضع گذشته و الانتون زدن، یه چیزایی درباره آینده می گن و شما هم باور می کنین. حالا اگه واقعا می خواسته اون اتفاق بیفته، حتی اگه فال هم نمی گرفتید، می گید: دیدید فالگیره درست گفت؟ و کلی هم به این و اون می گین که فلان فالگیر کارش درسته. اگه اتفاق نیفتاد هم می گید: هنوز وقتش نرسیده و... (دائما هم ذهنتون داغون و درگیره) گاهی هم اونقدر بهتون تلقین می شه که اتفاق می افته. ماهیت فال درواقع به این شکله؛ ولی بدونین؛ رفتن پیش فالگیر جز اینکه افکارتون رو پریشون کنه و یا زندگیتون رو به هم بزنه و جیباتون رو خالی، هیچ فایده دیگه ای نداره. بعضی وقت ها این کنجکاوی ها کار دست آدم می ده.

******

سلام؛ آقا امید! شما که می گید به بچه ها زیاد محبت کنید و از کالسکه و... استفاده نکنید سخت در اشتباهید؛ چون مادر نیستید درک نمی کنید. من به خاطر اینکه دوست نداشتم بچه ام به قول شما کمبود محبت داشته باشه برای بیرون بردن و حتی خوابوندن پسرم اون رو همش بغلم گرفتم و حملش کردم؛ اما حالا بعد از ۲سال شبها از کمردرد خواب راحت ندارم و پسرم لوس شده و با کوچکترین ناراحتی که براش پیش میاد باید بغلش کنم. زیادی محبت کردن همونجوری که بزرگسال ها رو خراب می کنه بچه ها رو هم خراب می کنه. هیچ مادری دوست نداره بچه اش تو هیچ زمینه ای کمبود داشته باشه چه مادرهای قدیمی چه امروزی...

(مامان ماهان کوچولو که همه دنیای مامان و باباشه از تهران)

امید: اولندش که من پدرررررر که هستم. دومندش: من گفتم کالسکه و کریر باید کمک کننده باشه! واقعا هم خیلی جاها کمک خوبیه! به ویژه وقتی بچه خوابش می بره؛ ولی متاسفانه خیلی ها به عنوان یه "کمک" بهش نگاه نمی کنن؛ افراط می کنن و وقتی بیرون هستن کلا بچه شون تو کالسکه و کریر قرار داره. همین!

******

اتل متل توتوله، باشگاه ما یه دونه

تفکر و تأمل، بدون ما نمی شه

اگه که غصه دارید، اگه خنده ندارید

بیایید و عضو بشید، تا سرخ مثل رز بشید

هر کی با ما بشینه، دنیا رو شاد می بینه

خوابای خوش می بینه، زندگی هم همینه

امید مشاور می شه، پیام هی شاعر می شه

هردوتاشون آرومن، شیطونی هم ندارن

پخت کیک رو یاد می دن، زندگی رو یاد میدن

از خدا هم می دونن، اینجا همه مثبتن

هم اندیشان چه نازه، هر روز یه عضو تازه.

واقعا خوشگله...!!!!

(فاطمه ذوالفقاری از حسین آباد کاشان)

******

سلام؛ شکست عاطفی یه دلیل داره. عشق کورکورانه. طبیعتا عشق، چیزی نیست که بشه به همه نسبت داد و عاشقشون بود. انسان خلق شده واسه عاشق شدن و زندگی کردن. قلبم کارش کشف عشقه؛ اما عقل وظیفه هدایت عشق به سمت معنویات زندگی رو داره. غرایز انسان می تونه باعث تخریب خیلی از جنبه های مثبت زندگی بشه. دلبستگی وقتی ارزش داره که هدف عشق حقیقی باشه نه لذت های زودگذر دنیوی. چیزی که امروزه یه رویا شده اینکه دو نفر عاشق هم باشن. خیلی زیباست؛ اما عشق یکطرفه همش عذابه. بعد از شکست فقط یه راه وجود داره: پذیرفتن گذشته و ساختن آینده برخلاف گذشته. کلا تو عشق منطق خیلی مهمه. عاقلانه انتخاب کن تا عاشقانه زندگی کنی. این می تونه کلید خیلی از قفل های ما جوونا باشه.

(محسن ارباب، 18 ساله از زاهدان)

امید: خب! آقا محسن همه چیز رو گفت. بحث تموم شد و می ریم سراغ بحث بعدی. نه بابا! شوخی کردم! بحث این هفته نکته های زیادی داره که هر چی جلوتر بریم اون نکته ها بیشتر خودشون رو نشون می دن. خب! حالا باید ببینیم منظورمون از شکست عاطفی چیه و چه موقعی می گن یکی شکست عاطفی خورده؟ نشونه هاش چیه؟ چه عواقب و مشکلاتی به همراه داره؟ اصلا دلیلش چیه و آیا راهی برای پیشگیری وجود داره؟ و اینکه اگه اتفاق افتاد برای خلاص شدن از این تالم روحی و بازگشت به زندگی، راهی وجود داره؟ خلاصه این هفته خیلی کار داریم. خب! حالا کیا می گن منظور از شکست عاطفی چیه؟ چه نشونه هایی داره؟ و وقتی اتفاق بیافته چه مشکلاتی رو با خودش به همراه می یاره؟ اول پیامک بنویسین: "مقدمه"  

******

سلام؛ خوبین که؟ می گم ماهایی که شکست عشقی نخوردیم این هفته باید دیس کانکت بشیم. فک کنم! پس تا دیداری دیگر بدرووود!

(محبوبه، قائمشهر، مهمانسرا، کوچه دوازدهم، بازم بگم؟!)

امید: یه لحظه صبر کن! ببین! درسته که این مشکل، خدا رو شکر، شامل حالت نمی شه؛ ولی شاید بهت کمک کنه یه جاهایی بتونی به یکی دیگه کمک کنی. ضمن اینکه در لابه لای بحث ها، حرف های متنوع دیگه ای هم زده می شه.

******

سلام؛ من امروز توپ توپم؛ چون وقتی داشتم از پارک و ورزش صبحگاهی برمی گشتم یه نابینا رو دیدم که دنبال ایستگاه اتوبوس می گشت. منم دستشو گرفتم و تا ایستگاه بردمش و سپردم به یه نفر که اونجا منتظر اتوبوس بود. نمی دونی اول صبحی چه انرژی گرفتم. حالا می فهمم لبخند خدا چقدر حال آدمو خوب می کنه. تا حالا درکش نکرده بودم.

(همون تیرداد سایت پیام نما)

******

سلام امید؛ الان ساعت یک و ده دقیقه شبه. دارم به موضوعمون و عشق شکست خوردم فک می کنم. به لاو ترکوندنا. شب تا صبح اس دادنا. اشکا و خنده ها. نگاه ها و حرفای قشنگ. قهر و آشتیا. کلا به سه سالی که با اون گذشت. ولی بعد از سه سال حالا که 6 ماه از جدایی گذشته به احمق بودنم بیشتر فک می کنم. با گذشت زمان فهمیدم که عشق نبود. هوس بود. حماقت بود. از خدا دور شدن بود. هم اندیشان! بیایین دنبال عشق واقعی باشیم بیایین این کلمه و احساس مقدس رو با هوس و ریا اشتبا نگیریم و از بین نبریمش.

(مریم، 23 ساله از پاکدشت)

امید: یه نکته خیلی مهمی وجود داره و اون اینه که تو هیچ کاری؛ حتی اگه صددرصد درست هم باشه نباید تخت گاز رفت؛ به ویژه اگه اون کار با احساس و عواطف آدم هم سر و کار داشته باشه. بعدا بیشتر دراینباره صحبت می کنیم. خب! "پیام" یه پیام از یکی از دوستان درباره "سایت پیام نما" داده و خواسته که درجش کنم. از من خداحافظ... 

******

 سلام بر دوستان و همراهان همیشگی پیام نما. در این بخش لازم دانستیم که درباره سایت پیام نما و طریقه کار با آن توضیحاتی را بیان کنیم: سایت پیام نما شامل بخش های مختلف ازجمله تالار گفتگو (هم اندیشان)، آرشیو مجلات پیام نما و... است. طریقه عضویت در سایت به این صورته که آدرس pn4.iribtv.ir را وارد کرده و با انتخاب گزینه ورود در بالای صفحه اصلی و سپس انتخاب گزینه ثبت نام و تکمیل فرم عضویت، به جمع کاربران می پیوندید. سایت پیام نما اولین سایت در صدا و سیما است که دارای تالار گفتگو می باشد؛ لذا برای نظارت بر مطالب و نظرات ارسالی از سوی کاربران، تا زمانی که مدیران سایت نظرات را تایید نکنند هیچ کدام از کاربران قادر به مشاهده مطالب و نظرات جدید تالار نخواهند بود. تالار گفتگو دارای قسمت های زیر می باشد که هرکدام شامل بخش های مربوط به خود می باشند:  تالار سایت، تالار هم اندیشان، تالار عمومی. پس از عضویت می توانید با ورود به سایت با انتخاب نمایش ارسالی ها موضوعاتی را که در یک هفته مورد بحث قرار می گیرند را مشاهده کنید. برای مشارکت در مباحث می توانید به قسمت پاسخ به بحث موضوع مورد نظر وارد شوید؛ که در صورت تایید نظرات جدید برای مشاهده و مشارکت می توانید به بخش پایین هر صفحه از موضوعات که به این صورت است مراجعه کنید.

(صفحه:1... 2...3...4....پایان(

بهتر است از مرورگر موزیلا یا کروم استفاده کنید. در صورتی که این قسمت در صفحه رویت نشد می توانید به نظرات تاییدی جدید در بخش نمایش درختی که در بالای هر صفحه از تالار قرار دارد مراجعه کنید.

برای بازکردن موضوع جدید برای بحث می توانید وارد تالار مربوطه شوید و گزینه پیام جدید را انتخاب کنید. ممنون از نگاهتون و به امید حضور گرم و صمیمی تون.

(آوین) 

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مریم در تاريخ 1393/12/01 و 17:22 دقيقه ارسال شده است

سلام بچه هاخوبید؟بچه ها من دختری بودم خیلی مغور بودم محال بود عاشق کسی بشم اما الان حدوده یکسال کی دیوونه ی ی پسرم که همه چیزم شده اولاش واسه ب دست اوردن دلم خیلی تلاش کرد طوری که با خانوادمم صحبت کرد طوری بود که باهم تفریح های چندروزه هم میرفتیم اماحالا که میدونه همه چیزم شده گذاشت رفت میگه ما ب درد هم نمیخوریم من نمیتونم باهات باشم بخدا دیگه دارم دیوونه میشم چرا نمیخادقبوا کنه دوسش دارم

اين نظر توسط Masoume danesh در تاريخ 1392/06/17 و 12:57 دقيقه ارسال شده است

سللللللللام.روز دختر مبارک.
هر انسانی ممکنه تو زندگی شکست بخوره چه عاطفی باشه چه یه جور دیگه مهم اینه که خودشو برای مقابله با اون اماده کرده باشه.به نظرم شکست عاطفی برای دخترا خیلی سخت تر از پسرا باشه چون دخترا ناز نازی ترن در جریان هستین که ؟؟؟خلاصه بعد از شکست تو زندگی اول از همه باید امید به خدا داشتیم و ایمانمونو بیشتر از قبل کنیم و برای خودمون کارهایی رو به وجود بیاریم که شاد باشن اگر هیچ کدوم از اونا جواب نداد ................نمیدونم دیگه باید چبکار کنیم

اين نظر توسط ghazall00 در تاريخ 1392/06/17 و 10:24 دقيقه ارسال شده است

سلام شکست عشقی تاحالا نخوردم ولی به نطرم خیلی داغون کننده است
ولی نظر خودم اینه آخه بابا چرا عاقل کند کاری که ...
به نظر من چه دختر و چه پسرش تا سنی که به بلوغ فکری کامل نرسیدن نباید عاشق بشن و به دنبالش شکست بخورن ... بابا از نوجوونیتون لذت ببرین و ذهن خودتونو آزاد بذرین


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392