loading...

باشگاه هم اندیشان

الو! سلاااااااااام به همگی! می گم امید خان! خواهشا بیا این خاطراتی که هر روز با پیرمردها برات پیش میاد رو تو یه دفتر بنویس و سریال نود قسمتی بساز به نام "کلید اسرار امید و پیرمرد"(عماد،

هم اندیشان دوشنبه 4 شهریور 1392

حسین وفا بازدید : 529 دوشنبه 04 شهريور 1392 نظرات (0)

الو! سلاااااااااام به همگی! می گم امید خان! خواهشا بیا این خاطراتی که هر روز با پیرمردها برات پیش میاد رو تو یه دفتر بنویس و سریال نود قسمتی بساز به نام "کلید اسرار امید و پیرمرد"

(عماد، بچه ابرقو)

امید: قسمت آخرش رو هم فکر کنم دیگه با خودت باید بسازم؛ چون تا اون موقع دیگه هردومون یه پیرمرد درست و حسابی شدیم. اسمش رو هم می ذارم: "کلید اسرار امید خان و پیرمرد هم اندیش" جالب می شه! نه! آخه مرد حسابی! می دونی نود قسمت سریال یعنی چی؟!!!... می گم آقا عماد! حالا از شوخی بگذریم به حرفای دیروزم دقت کردی؟ واقعا چی باعث می شه تو سن پیری که انسان تمام زیبایی های ظاهری خودش رو از دست می ده؛ بازم می تونه اینقدر دوست داشتنی باشه؟... درسته! اعجاز مهربونیه! واقعا مهربونی معجزه می کنه. کاری می کنه که دیگه اصلا زیبایی چهره، تو حاشیه قرار بگیره... حتی اگه بخوایم به بحث هفته مربوطش کنیم مهربونی اونقدر تاثیر زیادی داره که گاهی باعث می شه بدی های آدما هم دیده نشه. حتی گاهی خصلت های بد ناجور! که البته کار رو خطرناک می کنه و باید حواسمون جمع باشه؛ البته تاثیر مهربونی آدم هایی که بدی های ناجور دارن تا وقتیه که دیگران به باطنشون پی نبرن؛ ولی معمولا دیر یا زود، همه چیز عیان می شه... پس مهربونی اصیل و عمیق، همراه با باطن درسته که دوام داره... راستی! ببخشید دوستان! رفتم گوشی رو بردارم جواب آقا عماد رو بدم سلامم به تعویق افتاد. سلااااااااام!

******

امید باورت نمی شه. من یه بار با یکی از همین آدم های جذاب آشنا شدم. فوق العاده زیبا، اکتیو، مهربان، باکلاس و خلاصه آخر جذابیت. بعد چند وقت که با هم رفت و آمد کردیم، در عین ناباوری دیدم دارم سر از یکی از فرقه های خیلی خطرناک در می یارم. خلاصه دوپا داشتم دو تا دیگه هم قرض کردم و اللللفرار.

(ملیحه، 27 ساله، ارشد فیزیک، تهران) 

امید: نمی خوای بگی که شیطان پرست بوده؟! اصلا من حرف دیروزم رو تصحیح می کنم. دیروز گفتم اون هایی که پاشون رو از حریم انسانیت خارج می کنن به هیچ وجه نمی تونن برا دیگران جذاب باشن و فقط "ممکنه" برا کسایی مثل خودشون جذاب باشن؛ ولی الان متوجه شدیم حتی اون ها هم می تونن جذابیت داشته باشن؛ از اون جذابیت های کاذب که خیلی زود هم می تونه لو بره. آره دیگه! ممکنه حتی یه مواد فروش هم که جوون های مردم رو بدبخت می کنه اخلاق هایی داشته باشه که دیگران رو جذب کنه...     

******

سلام دوستان؛ به نظر من جذابیت این آدما به خاطر مهارت هاى ارتباطی و اعتماد به نفسشونه. کسى که قشنگ حرف می زنه جذابتره؛ حتى اگه موقتى جذاب باشن. البته همه آدماى بی بند و بار هم ممکنه این دو ویژگى رو نداشته باشن و جذاب نباشن.

(لیلا، 28 ساله، روانشناس بالینى از شهریار)

******

توجه توجه... اگر دنبال کار می گردین و یا کسی اصلا بهتون محل نمی ذاره و کار نمی ده، کافیه فقط یکی از این آدمای جذاب بد رو همراه خود ببرید. سه سوت کارتون راه می افته. به جان خودم راست می گم.

(زهرا فرشادفر)

******

سلام به همه هم اندیشان؛ اول هفته ای اومدم از خنگول بگم دور هم بخندیم: یه روز خنگول باغ وحش درست می کنه.  ورودی رو می ذاره 200 تومن هیچ کس نمیاد. می ذاره 100 تومن باز هیچ کس نمیاد. می گه: مجانیه! همه میان بازدید. خنگول هم در باغ وحش رو می بنده و شیرها رو از قفس آزاد می کنه و می گه: حالا خروجی 500 تومن.... خوب بخندین دیگه

(ملیحه، دوستدار همیشگیتون)

******

سلام به خوب اندیشان؛ من خیال می کردم با خرید یه ماشین مدل بالا خیلى جذاب می شم. بعد از خریدش دیدم رفتار دیگران با من تغییر آنچنانی نکرد. بعدش فهمیدم جذابیت واقعی تو رفتار انسان به دست میاد.

(محمدرضا متقی)

******

هر آدم سالمی جذب خصوصیت های خوب هر فردی می شه! چه طرف با قید و بند باشه چه نباشه! رو این حساب یکم بحث کردنمون الکیه! نیست؟

(شیما، 17، گرمسار)

امید: واقعیتش اینه که برا خیلی ها سوال شده بود که چرا دور و برمون آدم هایی رو می بینیم که با وجودیکه قید و بند زیادی ندارن؛ ولی بازم دیگران دوستشون دارن و جذبشون می شن؟ و حتی گاهی بیشتر از آدم هایی که پایبندی به مسائل براشون اهمیت زیادی داره مورد دوست داشتن دیگران قرار می گیرن و جذابیت دارن. چه طور اینطور می شه؟ همین رای بسیار بالایی که این موضوع آورد نشون می ده خیلی ها دنبال این پاسخ هستن! خب! پاسخ درست به این موضوع هم از جهات مختلف اهمیت زیادی داره... ضمن اینکه مطالب دیگه ای که تو دل همین بحث هم مطرح می شه بهمون کمک می کنه تا تو روابطمون با دیگران، بیشتر، حواسمون جمع باشه. شیما خانوم! اصلا پیامک بعدی رو بخون شاید یه جورایی جوابت رو بگیری... 

******

بزرگترین تجربه زندگیم: سلام وقتی رفتم اول دبیرستان به محض ورود به کلاس جذب یکی شدم که قید و بند زیادی نداشت؛ ولی خیلی خوب تو جمع حرف می زد و اعتماد به نفس خیلی بالایی داشت. چند وقته که دیگه ازش متنفر شدم؛ چون زندگیمو خراب کرد.

(پرستو از اراک)

******

سلام امید و ها. می خواستم بگم بعضی آدم ها مثل قطار شهربازی می مونن. باهاشون بهت خوش می گذره؛ ولی تو رو به جایی نمی رسونن! سعی کنید کسایی که به نظرتون جذاب اند و کنارشون بهتون خوش می گذره از این گروه نباشن.

(فاطمه ام خواهر مژگان)

******

سلام ها و امید و پیام! من قراره این ماه از ایران برم. راستش من افغانیم. دلم برای همتون تنگ می شه. مراقب خودتون باشید. دوستتون دارم.

(ندا)

امید: ندا خانوم! خدا پشت و پناهت. الهی هر جا هستی موفق باشی! ما رو فراموش نکن!    

******

سلام به هم اندیشان... همه آدمای اطرافم به من می گن که جذابم! ولی من با نظر بعضی از دوستان موافقم. جذابیت ما بیشتر واسه کسایی هستش که کمتر باهامون برخورد دارن! خب مسلما اون ها نمی تونن تو مدت زمان کم همه خصلت های ما رو بدونن. واسه همینه واسشون جذابیم!... جذابیت، دلیلی بر دورویی نیست.

(راضیه از گرمسار)

******

درود هم اندیشان؛ آقا امید! کمک! این روزا دنبال چیزی می گردم که خودم هم نمی دونم چیه! آرامش می خوام که ندارم! چه کنم؟

(محمد از شهر گل و گیاه)

امید: یه توجهی به پیامک بعدی بنمووو! باز، کارت دارم...  

******

سلام به اهالی "ها" و امید! حال و احوالتون خوبه؟ می گما چند وقتیه که دیگه از تابلوهای آسمونی تون خبری نیست. گفتم که خودم به عنوان یه هم اندیش یه دونه بفرستم. توجه بنمویید... "وقتی انسان آرامش را در خود نیابد جستجوی آن در جای دیگر کار بیهوده ای است.

(لیلا)

امید: درسته! آرامش رو باید تو خودمون پیدا کنیم. چه طور؟ 1- با نزدیکی به خدا ازطریق عبادت و کار خیر. باور کنین شعار نیست. تا ما رابطمون رو با خدا قوی نکنیم همیشه گمشده خواهیم داشت. اصلا محمد جان! همین امشب قبل از اذان وضو بگیر و هنوز اذان رو نگفتن تو همون گرگ و میش هوا راهی مسجد شو. تو راه هم ذکر بگو و شکر خدا رو بکن و با خدا حرف بزن. خیلی دلم می خواد این کار رو بکنی و فردا حست رو بهمون بگی! کار نیک و خیر هم یادت نره از توجه و احترام به پدر و مادر تا... این ها همه باعث نزدیکیت به خدا و آرامشت می شه. 2- تصاویر ذهنی قوی که بهمون کمک کنه تا از پس مشکلات بربیایم هم به آرامشمون خیلی کمک می کنه. مثلا همین تصویر ذهنی که تو پیامک بعدی هستش...

******

سلاااااام؛ کیا نکته می خوااان؟؟! "تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است... کوروش بزرگ"

(زهرا، تلاشگری از ساوه)

امید: نمی دونم واقعا کوروش کبیر گفته یا نه؛ نمی شه به راحتی ثابت کرد؛ ولی هر چه هست جمله فوق العاده ایه. خدا خیرش بده هر کی گفته...

******

سلام؛ همانطوری که آب، شکل لوله ای را می گیرد که در آن جریان دارد، زندگی شما هم شکل افکاری را می گیرد که در مغز شما است.

(حدیثه نوری)

******

سلام دوستان؛ ذهنم درگیره! خواهشا جواب بدید! اگه اینطوره که شما می گید. این آدما یه سری ویژگی خوب دارن که جذابشون می کنه؛ پس چرا ما نمی تونیم اون ویژگی ها رو داشته باشیم؟!

(شهلا از بروجن)

امید: مشکل همینه دیگه! خیلی از ماها دلمون خوش اون پایبندی هستش که به خیلی چیزها داریم و همین دلخوشیمون باعث می شه از خیلی چیزهای عملی و کاربردی مهم دیگه که تو اسلام سفارش زیادی بهش شده و یا مهارت هایی که باعث ارتباط بهترمون با دیگران می شه غفلت کنیم و طوری بشه که حتی اون هایی که ممکنه قید و بند زیادی ندارن تو اون چیزها از ما جلو بیافتن. اون افراد چون تو قسمت اول ضعیف و بی توجه هستن سعی می کنن اون خلاء رو تو چیزهای مثبت دیگه ای مثل ارتباط خوب داشتن؛ بخشنده بودن و دست بده داشتن؛ خوش مشرب بودن و... پر کنن. به پیامک بعدی توجه بنمووویید...    

******

سلام به همه؛ خواهر شوهر من با اینکه صفات بد زیادی داره؛ ولی چون زبون داره و شوخه، همیشه گل سرسبد مجلسه. حالا خواهرش صفات خوب زیاد داره؛ ولی چون زبون نداره و... کسی باهاش جوش نمی خوره. اطرافیان هم هوای اون اولی رو دارن و تحویلش می گیرن.

(سونیا، ۶۷)

******

هم اندیشان سلام؛ عامل جذاب بودن اینه که ما روابط عمومى بالا داشته باشیم فرقی نمی کنه فرد خوب باشه یا بد.

(منیره مرتضوی از همدان)

امید: البته همونطور که گفتیم خوب و بد بودن طرف، بی تاثیر هم نیست و  دیر یا زود، با بیشتر شدن روابط، اهمیت خودش رو نشون می ده. 

******

سلام؛ آقا امید! جوابتون به فهیمه خانم قشنگ بود؛ اما شما قبول داشته باش که گاهی سربالایی های بدون سر پایینی هم وجود داره؟ خوب بعضی غصه ها و مشکل ها حل شدنی نیست. همیشگی هست. البته می دونم باید قبولش کرد و باهاش کنار اومد؛ ولی گاهی وقتا سخته. اون صبری که گفتی اینجا لازمه چون فقط می شه صبوری کرد گرچه ناراحتیه وجود داره...

‏(فاطمه، 22،  فارس)

امید: همه سربالایی ها سرپایینی داره، بدون استثناء. منتهی "بعضی ها" سرپایینیشون تو اون دنیا است؛ ولی واقعا غالب سختی ها بالاخره دیر یا زود تو همین دنیا، با آسانی همراه می شه. فقط باید صبور بود.  

******

سلام: در جواب فهیمه خانم و تکمیل کردن صحبت های آقا امید می خوام بگم که خدا در قرآن می فرمایند: "ان مع العسر یسرا" خداوند بعد از هر سختی آسانی قرار خواهد داد.

(امید ملک حسینی از نسیم شهر)

******

به خودم افتخار می کنم؛ چون روزایی که من پیامک می دم تعداد پیاما از سه هزار تا بیشتر می شه و روزایی که نمی دم از 3000 کمتر. این یعنی من خودم هزار تاام. آیا شما هم مثل من هزار تا هستین؟

(مریم هستم، هزار تا "ها")

امید: الان معلوم می شه مریم خانوم!

تعداد پیامک های دیروز: 3437

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 162
 • آی پی دیروز : 189
 • بازدید امروز : 468
 • باردید دیروز : 266
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,416
 • بازدید ماه : 2,366
 • بازدید سال : 143,472
 • بازدید کلی : 2,838,903
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی