• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 6 مرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، اشتغال خانم ها ،

آقا امید! حرفم حق بود. به همین دلیل درجش نکردی؟ شما مرد سالارین! از پرحرفی هاتون کاملا معلومه! شما می خواین به همه القا کنین که زن ماشین جوجه کشی، لباس شویی و... است. باید بمونه خونه و فقط به ارضای شکم و غریزه شوهرش فکر کنه! این کارا عقل و هوش زیادی نمی خواد! پس چرا خدا به زن عقل داده؟ اینم درج نمی شه. فقط خواستم جواب تعصب شما رو بدم!

امید: سلااام دوستای خوبم! امیدوارم که هیچ کدومتون از نظراتم چنین برداشت هایی نکرده باشین که ظلم بزرگی به منه! اون کسانی که با دقت نظرات من رو تو این روزها پیگیری کردن می دونن چی می گم. درمورد اینکه مدیریت خانه هم به عقل و هوش نیاز داره یا نه! دوست دارم خودتون نظر بدین! اول پیامکتون بنویسین: نظر   

******

سلام؛ وااااااااااای از دست بعضی شما خانوما!!! خب برین سر کار! کی مخالفه؟ هان؟! اما... 1: کار باید متناسب با شأن زن باشه. با توانایی و لطافت زن همخوانی داشته باشه. 2: اشتغال موجب نشه اون وعده خدا رو که "بهشت زیر پای مادر است" چی؟! بهش نرسین! 3: بعضی مشاغل واقعا یه زن رو نابود می کنه، چه از نظر جسمانی، عاطفی و حتی شرافت و پاکدامنی زن! 4: خوب فکر کنین! هدف خدا از آفرینش موجودات زنده اونم از هر نوع دو جنس مخالف چی بوده؟! 5: قبل اینکه واسه آینده خودتون و زن بودنتون و اشتغال و خط و نشون کشیدن واسه مردها برنامه ریزی کنین، اول برای یک مادر موفق در آینده برنامه ریزی کنید. و... اوووووه حیف که طولانی می شه. شاید همین رو هم امید درج نکنه! اصلا از صبح تا شب برین سر کار. ما که حسود نیستیم!

(رضا صفری، 33 ساله، مجرد، کارشناسی ساخت و تولید، مشهد، شاندیز)

امید: داداش! حرف قشنگی زدی. گفتی: "خوب فکر کنین! هدف خدا از آفرینش موجودات زنده اونم از هر نوع، دو جنس مخالف، چی بوده؟!"  راستش! دیشب با یه کارشناس که تو بحث فمنیسم مطالعه داشت صحبت می کردم. می گفت: فمنیسم وقتی شکل گرفت، به زن ها القاء کرد که در طول تاریخ، حق و حقوق زن ها پایمال شده؛ لذا زن ها مثل مردها باید کار کنن و استقلال مالی داشته باشن و دستشون تو جیب خودشون باشه؛ یعنی زن ها مثل مردها بشن؛ اصلا تو همه حوزه ها؛ ولی بعد دید داره به زن ها بیشتر ظلم می شه؛ چون زن باید هم کار خونه انجام بده و هم کار بیرون؛ لذا نسل دوم فمنیست ها گفتن: مردها باید مثل زن ها بشن تا مشکل حل بشه؛ یعنی مردها هم باید مثل خانوم ها کار خونه انجام بدن و... این شده که تو غرب، الان کار بیرون و کار خونه بین زن و مرد کاملا تقسیم شده و عملا دیگه زن و مرد بودن فقط به اسمشه. شاید بگید حالا مگه چیه؟ باشه! دراینباره هم بحث می کنیم. اول پیامک بنویسین: بحث  

******

زنانگی دختران کم شده. زنی که در گذشته برایش شعر می گفتن شاید دیگر وجود نداشته باشد. در میان صحبت هایشان می شنویم که می گویند: "ما خودمون یه پا مردیم" و غافل از اینکه در این دوره و زمونه ۲ پا مرد هم به کار نمی آید... زن زندگی به کار می آید. یک زن با همان زنانگی ها، مهربانی ها و خوبی ها... نه کسی که تلاش می کند اعتماد به نفس همسرش را نابود کند... انگشتام درد گرفت!

(مصطفی طبسی، دانشجوی آمار از مشهد)

امید: می گم به نظرتون واقعا همینطوره! کار بیرون خانوم ها باعث می شه روحیه زنانگیشون کم بشه؟ اون لطافت واقعی یه زن رو از دست بدن؟ اگه اینطوره چی باعث می شه؟ اول پیامکتون بنویسین: تغییر

******

سلام؛ عبادات قبول. به همه دوستان هم اندیشی که بحث این هفته رو دنبال می کنند توصیه می کنم مجله آفتابگردون شبکه ٢ صفحه ٥٧٠  این هفته رو بخونن. مربوط به ریشه یابی معضلات و نابسامانی های جامعه است. (در سه بخش جداگانه) و به موضوع بحث ما هم پرداخته شده. یادمون نره پشت تندروی ها و خواسته ها و تمایلات ما آینده یک جامعه رقم می خوره. جامعه ای که آشکارا با دهه های قبل فرق کرده و باز هم می کنه.

(٢ قلوهای ٦٦)

******

ببین امید! کار کردن خانوما تو بعضی شغل ها واجبه. معلم خانم نباشه پس ما اسم مدرسه دخترانه رو برا چی به کار می بریم؟ پرستار و دکتر خانم نباشه مگه می شه؟ مخصوصا دکتر زنان و زایمان. مگه می شه بازیگر خانم وجود نداشته باشه؟ مگه می شه تو نیروی انتظامی پلیس خانم نباشه؟ نباشه که کارا پیش نمیره! بعدشم من خیلی دوس دارم سفرهای خارجی برم. برم ژاپن رو بگردم. اونوقت به همسرم بگم پول بده برم خارج؟؟

(راحله)

امید: ببینین! به تعداد آدم های روی زمین خصوصیت اخلاقی، علاقه و  شرایط مختلف زندگی وجود داره. اصلا نمی شه برا هیچ کس نسخه ای نوشت. هر کس خودش باید سبک و سنگین کنه؛ ما فقط با بحثمون بهتون کمک می کنیم تا بهتر بتونین این کار رو انجام بدین. اصلا شاید یکی وقتی سبک و سنگین کرد به این نتیجه برسه که هیچ وقت ازدواج نکنه و بره دنبال جهانگردی. 

******

راحله خانم! کسى مخالف کار کردن خانم ها؛ درس خوندن و حتى دکتر شدن شما نیست. ما هم اندیشان فقط داریم می گیم یه خانم شاغل باید بدونه همه وقتشو صرف کارش نکنه. متوجه باشه که فقط خانم خونه می تونه مایه آرامش خانواده باشه. در ضمن؛ قرار نیست هر کسى دکتر شد تمام وقتشو صرف کارش بکنه. می تونه یه شغل نیمه وقت داشته باشه. هم کارش رو بکنه هم زندگیشو.

(منیژه، خواهر رضا صحرا گرد از همدان)

******

سلام دوستان هم اندیش! سلام داداش امید! طاعاتتون قبول درگاه حق. یه مدتیه چرخ مشاعره پنچر شده می خوام بادش کنم و دوباره راهش بندازم. همه موافقین که؟

همه: بببببلهههه

خب! حضرت حافظ می گه:

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند

واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند

چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی

آن شب قدر که این تازه براتم دادند...

این شعر، با حال و هوای این شبا می خونه. شبای قدر همه رو دعا کنین. منم یادتون نره! التماس دعا! مواظب خودتون باشین...

(سهیلا، یه محتاج دعا از یاسوج، پایتخت طبیعت ایران زمین)

******

سلام "ها"؛ من به شخصه می خوام اعتراف کنم که خیلی مشتاق بیرون کار کردن بودم؛ ولی خونوادم راضی نمی شدن. حالا که راضی شدن چون رشته تحصیلیم حقوق هست رفتم پیش یه وکیل به عنوان کارآموز. به مدت یه هفته رفتم؛ اما اعتراف می کنم که کم آوردم. برام سخت بود؛ چون خیلی خسته کننده بود. می خوام اینو بگم که وقتی خانوما رو محدود می کنن که نرن سر کار، فکر می کنیم که چه خبره که ما رو منع می کنن! پس بیایم حداقل با خودمون رو راست باشیم.

(فاطمه، 19 ساله از گنبد کاووس)

******

سلام آقا امید وآقا پیام و هم اندیشان! برادر دوستم چهار ساله ازدواج کرده و هردوتاشون شاغلن. هنوز بچه ندارن. بهش می گم: بچه نمی خوای؟ می گه: نه حرفشو نزن اگه بچه دار شم چه جوری برم سر کار؟ اینجوری که نمی شه کار کرد! یکی دیگه شم اینه دخترای فامیلمون همشون درس خوندن ولی سرکار نمی رن. بهشون می گم: چرا سر کار نمی رین؟ شما که تلاش کردین تا به اینجا رسیدین! می گن: چون زندگی داریم؛ بچه داریم؛ نمی رسیم بریم سر کار. اینا رو نمی شه ول کرد و رفت سر کار. من خودم نه شاغلم نه درسم رو ادامه دادم.

(آسیه ترک، 27 ساله، مجرد، از مشهد روستای خلق آباد)

امید: خانومایی که ادامه تحصیل می دن دو دسته ان: یه عده هدفشون اینه که دانشگاه رو تجربه کنن؛ به روز باشن و با توجه به شرایط موجود جامعه، منزلت اجتماعی بیشتری به دست بیارن و... تحصیلات عالیه و کار، براشون اهمیت زیادی نداره؛ چون تصمیم دارن در آینده، بیشتر، به زندگیشون برسن. به این خانوما توصیه می شه تو رشته ای درس بخونن که هم بهش علاقه داشته باشن و هم به درد زندگی خودشون و دیگران بخوره؛ و اما یه سری خانوم ها هدفشون تحصیلات عالیه و اشتغاله. اینجا دیگه بستگی به شرایطشون داره و اینکه تا کجاها حاضرن برای رسیدن به هدفشون هزینه کنن. هزینه ها معمولا شامل: اصل ازدواج، کیفیت ازدواج، زمان ازدواج، کیفیت روابط عاطفی زوجین و سبک زندگی، اصل بچه دار شدن، زمان بچه دار شدن، کیفیت تربیت بچه و... هستش.

******

سلام به همه! آقا امید! جواب سرشماری چی شد؟

(ناهید از قم)

امید: آماده است! آماده ی آماده. اینم نتیجه سرشماری دو ماهه هم اندیشان: در مجموع چهل و پنج هزار و ششصد و هفتاد و دو نفر در سرشماری شرکت کردن که آمار، بر اساس تعداد هم اندیشان هر استان، به ترتیب، از این قراره:

تهران: 5834

خراسان رضوی: 4372

اصفهان: 2847

همدان: 2468

فارس: 2247

گیلان: 2028

لرستان: 1995

آذربایجان شرقی: 1972

گلستان: 1854    

کرمانشاه: 1702

مرکزی: 1676

مازندران: 1643

خوزستان: 1428

قزوین: 1285

ایلام: 1264

البرز: 1224

کرمان: 1111

آذربایجان غربی: 1107

زنجان: 1039

قم: 925

سیستان و بلوچستان: 702

اردبیل: 656

یزد: 620

کردستان: 563

خراسان جنوبی: 530

سمنان: 525

خراسان شمالی: 521

کهگیلویه و بویراحمد: 466

 چهار محال و بختیاری: 393

هرمزگان: 364

بوشهر: 311

خب! اگه کسی تا حالا تو سرشماری شرکت نکرده و دچار عذاب وجدان شده؛ نرم افزار رو فقط تا ساعت 15 فردا فعال نگه می داریم تا دچار آمپاس شدید نشه. برای شرکت در سرشماری باید صفحه 565 رو بخونین. ممنون که هستین!

تعداد پیامک های دیروز (شنبه): 2071 

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط $ستاره روشن 22خوزستان رمان نویس$ در تاريخ 1392/05/10 و 23:40 دقيقه ارسال شده است

شکلکسلام تک اندیشان منم با کار بدون درآمد خانم ها موافقم چون هدفم فقط کمک ممنونم از مطالب آموزنده روز خوش


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392