• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 2 مرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، اشتغال خانم ها ،

پیام: سلام دوستان. قبول باشه نماز و روزه هاتون. میلاد میوه دل حضرت زهرا (سلام ا... علیها)؛ امام حسن مجتبی (علیه السلام) رو به شما تبریک میگم. بحث این هفته واقعا خوب بود. یعنی بعد از مدت ها ما شاهد یه چالش جدی تو باشگاه بودیم. حالا فارغ از اینکه هر کسی چه نتیجه ای گرفت، باید بگم که مهم این بود که اختلاف نظر دوستان درباره اشتغال خانم ها باعث شد یه بحث جدی شکل بگیره و من از این بابت خیلی خوشحالم. در واقع هدف اصلی باشگاه همینه. وگرنه موضوعی که همه درباره اش تفاهم داریم، بحث کردن نداره. از امید هم به خاطر این که نظراتش رو صریح گفت و اجازه داد همه نظرات - چه موافق و چه مخالف - بیان بشه، تشکر می کنم. فکر می کنم برای این که بحث شسته و رفته تر بشه، ما این بحث را در 4 سرفصل بررسی کنیم. 1- علل؛ 2- هزینه ها؛ 3- فواید؛ 4- راهکار.

******

سلام. من چند ماهه شاغل شدم و متاهلم. دلیل اشتغالم این بود که وقتی همسرم می رفت سر کار، منم تا ساعت 2 می خوابیدم. خیلی هم افسرده شده بودم، اما حالا از 7 تا 2 و نیم میرم سر کار. الان خیلی حالم بهتره.

(نفس، از مشهد)

******

سلام به (ها)؛ یه نکته جا مانده: بعضی زن های شاغل سر مردشون منت می ذارن و درآمدشون را ازش دریغ می کنن!!

(حامد رحمانی، 28، رئیس انجمن حمایت مصرف کنندگان بوکان)

******

سلام. به نظر من شغل مناسب، شغل معلم زبانم تو آموزشگاه بود که می گفت سه روز تو هفته میام تدریس می کنم فقط بعد از ظهرها. وقتی از سر کار برمی گردم، شوهرم هنوز نیامده و نبود منو حس نمیکنه و به همه کارهام می رسم؛ هم از نظر مالی استقلال نسبی دارم و هم حضور فعال توی اجتماع؛ فقط هم به خانم ها تدریس می کنم. در ضمن، توجه داشته باشید زمانی که شما از همسرتون تقاضا داشته باشید، عزت نفس اونو تقویت می کنید.

(مرجان، از شهر ری)

******

سلام امید و دوستان. طاعاتتون قبول. امید، من می خواستم همین جا از همسر عزیزم که واسه من خیلى تلاش می کنه که هم از نظر مالى هم عاطفى کمبودى نداشته باشم، تشکر کنم. با اینکه شغلى بیرون خونه ندارم، اما به خاطر حمایت ها و زحمات همسرم در حد نیازهاى شخصى یک خانم خونه دار از لحاظ مالى مستقلم.

(زهرا، عاشق همسرش سید مصطفى)

******

سلام بر همه هم اندیشان جوان و امید و پیام. میگم دقت کردین که تو این بحث اشتغال خانم ها آقایون نظر خاصی نمیدن و حضورشون خیلی کمرنگه؛ بالاخره حتی اگر مخالف این قضیه هم باشند، باید مشارکت داشته باشند؛ البته به نظر من اگر یه زن تو زندگی آرامش داشته باشه و چیزهایی رو که نیاز داره، براش فراهم بشه، نیازی نمی بینه که بیرون از خونه کار کنه. حالا همه آقایون بگین خب.

(زهرا، مجرد، 21 ساله، از قرچک)

******

سلام. امید، به نظر من، خانم خانواده اصلا نیازی به کار بیرون از خونه نداره و فقط دغدغش واسه کار و پول درآوردن یا چشم و هم چشمی یا دیده شدن در جامعه است؛ اما ممکنه حقوق مرد برای خرج زندگی کم باشه و کار بیرون خانه زن واسه کمک خرج زندگی باشه.

(مسعود شانه بند، از اصفهان)

******

سلام. یه روانشناس می گفت: بچه ها وقتی نمی تونن کار خودشون رو انجام بدن، والدینشون میذارنشون مهد، بچه ها هم فکر می کنن هر کس نتونه کار خودش رو انجام بده، باید بذارنشون یه جای دیگه. پس وقت پیری می برن می ذارنشون خانه سالمندان.

(محسن، از همدان)

******

سلام. نمی دونم چرا، ولى با اینکه می دونم حق با شماست و درست میگین، اما نمی تونم خودم رو راضى کنم این همه تلاشى که الان دارم می کنم، این همه درس خوندن، آخر بى نتیجه بمونه و بشینم تو خونه! یه جورایى اصلا نمی تونم خودم رو قانع کنم. امیدوارم شما بتونین تا آخر بحث قانعم کنین.

(پرینازم)

******

سلام. برای تنوع بخشیدن به بحث چند تا اصطلاح آوردم:

above all (اباو آل) = مخصوصا، به ویژه

idiomatically (ای دیه ماتیکالی) = به قول معروف، اصطلاحا

accelerate (اکسلریت) = سرعت بخشیدن به...

above board! (اباو برد) = بی دوز و کلک!

(مجتبی برهمند 73 ، از یاسوج)

******

سلام. امیدخان، خیلى وقته از زنگ تفریح خبرى نیستا... یه روز یکى به خنگول میگه: من راهنماى ماشینمو می زنم، تو ببین درسته یا نه! خنگول میره بیرون و یه نگاهى میکنه و میگه: درسته... خرابه... درسته... خرابه...! جون من روز عیدى بخندین!

(پریناز پویان، راستى عیدتون مبارک!)

******

یه واقعیت دیگه ای هم هست که کسی بهش اشاره نکرد. آخه کی گفته زن ها فقط تنها هدف بزرگشون همسرداری خوب و آشپزی و خونه داریه؟؟؟ خیلیا هستن که اصلی ترین هدفشون تو دنیا، یه مهندس موفق شدن یا پزشک ماهر شدن یا حتی خونه دار شدن و... کدوم اینا با کار نیمه وقت به دست میاد؟؟ چرا خانوما باید از علایقشون بزنن تا بچه کمبود نداشته باشه؟؟ من حاضرم اون قدری کار کنم که حتی نیاز نشه شوهرم بره سرکار، ولی در عوضش تو کارم چیزی برای گفتن داشته باشم. یا شایدم راه حل اصلی بچه دار نشدنه. چون همه مشکلات به خاطر وجود بچه است.

(بهنوش)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان. من دیدم خانم هایی که خیلی دوست داشتن برن سر کار، اما بعد از یه مدت خسته شدن و اعتراف کردن که استرس و دردسرهای سر کار رفتن با روحیه شون سازگار نیست.

******

شما هر حرفی رو که دوست دارید انتخاب می کنید و می خواهید ذهن همه رو به سمت چیزی ببرید که خودتون می خواهید. جمع کنید کلا هم اندیشان رو. خیلی وقته که اصلا موضوع آموزشی نداره. فقط می خواهید خانم ها رو محدود کنید. پس یه اطلاعیه بدید که هیچ دختری حق نداره بره رشته ای که دوست داره. اونی که فوق لیسانس کامپیوتر داره و شغلش قالیبافیه، چه فرقی با یه بیسواد قالیباف داره؟ پس به دخترها بگید که حق درس خوندن ندارن. منو نذاشتن برم درس بخونم هیچ وقتم نمی بخشمشون.

******

سلام به هم اندیشان و امید. آقا امید، نمی دونم قبول می کنی یا نه، اما من کسانی رو می شناسم که به خاطر شغل تمام وقت خانومشون رفتن یه زن دیگه گرفتن تا خلا محبت رو جبران کنند. خلاصه خانم ها حواسشون باشه.

(بلال هستم، از زادگاه زرتشت)

******

صرفا جهت اطلاع: آمپاس از کلمه انگلیسی impasse به معنی "بن بست" ریشه گرفته. التماس دعا.

******

سلام به همگى. من یه خانم خانه دارم و به آن افتخار می کنم؛ چون با عشق و علاقه کارهاى خونه رو انجام میدم و همسرم در مقابل این وظیفه من با چهره گشاده و محبتى بى دریغ ازم قدردانى میکنه و به جز خرجى خونه؛ هفتگى یه مقدار پول بهم میده و میگه هر چى میخواى واسه خودت بخر و وقتی هم کارش زیاد باشه؛ بهم پول بیشترى میده و هیچ وقت هم هیچ کدوم روز تولد و سالگرد ازدواجمون رو فراموش نمی کنیم و با وجودى که روزهاى سختی هم داشتیم، اما هرگز منتى سر همدیگه نذاشتیم و این خونه دارى واسم از پردرآمدترین شغل ها ارزشش بیشتره.

(منیژه و محمدرضا، از همدان)

******

سلام امید و پیام. واقعا خسته نباشید. تو رو خدا جوابم رو بدید. خیلی احتیاج به کمک دارم. من یه مادرم، یه مادر شاغل که مجبوره کار کنه، اما با وجودی که تمام تلاشم رو می کنم که برای تنها پسرم کم نذارم، اما همیشه عذاب وجدان دارم. همیشه نگران آینده پسرم هستم. می ترسم نبودن من بهش صدمه بزنه. از طرفی مجبورم کار کنم. همسرم در قبال مخارج من احساس مسئولیت نداره؛ حتی در حد یک جفت جوراب. موضوع شما باعث شده یک ماه مرخصی بدون حقوق بگیرم تا پیش پسرم باشم.  هر چند که در نبود من مادرم در کنارش بوده. تو رو به همین ماه کمکم کنید. دلم آروم بشه. امثال من باید چه کار کنند؟

(یه مادر نگران و شاغل)

******

سلام. امیدخان، چرا زن نباید بیرون از خونه کار کنه؟ اتفاقا باید کار کنه، من دارم مامان خودم رو مى بینم دیگه! بابام پول نمیده مامانم داره با 300 هزار تومن یه بچه معلول و 2 تا بچه مدرسه اى رو تر و خشک مى کنه؛ در حالى که بعضى وقت ها هم نمیده. الان چشمام پر اشکه از بچگى تا حالا یه بار شهربازى نرفتیم. یه بار غذاى بیرون نخوردیم، امروز به مامانم گفتم مامان برام پیتزا می خرى؟ مامانم آب شد از خجالت، فهمیدم نداره. حتما میخواى بگى بابام نداره. اتفاقا داره، خیلى هم داره، اما خودشم میگه تا زنده ام نمیدم. کى میشه دستم بره تو جیب خودم... اون هایى که با کار کردن خانم ها بیرون خونه مخالفند، جواب بدن.

(امضا محفوظ)

******

سلام داداش امید و هم اندیشان گل. من بعد از کلی فکر به این نتیجه رسیدم که بهتره یه خانومی که تازه ازدواج کرده یه مدت بره سر کار تا وقتی که تصمیم گرفت خونه نشین بشه، همسرش بفهمه چه لطف بزرگی در حقش انجام داده! مثلا اگه فهیمه جون از اول خونه دار بود، شما هیچ وقت متوجه ارزش حضورش تو خونه نمیشدین! دروغ میگم آیا؟!

(سمانه، 17 سال و 28 روزه، از نجف آباد)

******

سلام پیام. زهرا صادقی هستم. خواستم بدونم اون تدوینگری که  گفتین، اون قدر ماهر هست که  بتونه ترکیب فیلم و انیمیشن رو برامون انجام بده؟ چون همون طرحی که دادین رو  یه مقدار پردازشش کردم و حالا مونده جواب سؤالم. ممنون.

پیام: شاید متوجه منظور زهرا خانم نشده باشید. لازمه زهرا صادقی رو معرفی کنم. ایشون انیماتور و عضو هم اندیشان هستن و قصد دارن برای باشگاه یه تیزر تبلیغاتی درست کنن. چند روز پیش اومد اینجا پیش ما. من گفتم که دوستان دیگه ای هم هستن در باشگاه که به کارهای هنری مشغولند؛ مثل تدوینگر؛ گرافیست؛ نویسنده و... خوبه که شما با همدیگه یه تیم هنری تشکیل بدین و با هم  کار کنین. پیدا کردن شون با ما. دوستان هنرمندی که مایل به همکاری هستن میتونن پیامک بزنن و تخصص شون رو بگن. حالا می خوام یه پیشنهاد بزرگ تر رو مطرح کنم: هر یک از اعضای باشگاه یا خانواده هاشون که علاقه مند هستن با دیگر اعضای باشگاه؛ گروه های همکاری تشکیل بدن. در زمینه های مختلف؛ مثل اشتغال، کارهای فرهنگی، مذهبی، زیست محیطی، آموزشی، هنری و... میتونن آمادگی شون رو اعلام کنن. مثلا یه نفر قالی بافی بلده و دنبال یه بازاریاب می گرده تا کارهاش رو با قیمت بهتری در شهر دیگه ای بفروشه. یا مایل هست  به دیگران آموزش بده. یا یکی طراح لباسه، یکی خیاطه؛ یکی نجاره؛ یکی سفالگره؛ یکی مغازه داره و میتونه محصولات دوستانش رو در مغازه عرضه کنه؛ یکی زبانش خوبه و می تونه به دوستانش کمک کنه؛ یکی کشاورزی خونده و ایده خوبی تو ذهنش داره، ولی زمینی در اختیار نداره که اجرا کنه؛ یا یکی راننده است و میتونه محصول شما رو به  شهر دیگه ای منتقل کنه؛ یا یه نفر به کارهای زیست محیطی علاقه داره و دوست داره با دوستانش یه گروه طرفدار محیط زیست تشکیل بده. کسانی هم هستن که برای فعالیت ورزشی و تفریحی دنبال دوستان جدیدی می گردن. همه اینها شدنی است.  هر کدوم از ما شاید به تنهایی آدم های توانمندی نباشیم، ولی وقتی یه تیم تشکیل بدیم،  مطمئنا توانمند خواهیم شد. ما اعضای باشگاه هم اندیشان غیر از همفکری در خصوص مسائل فرهنگی در زمینه های دیگه زندگی هم می تونیم به هم کمک کنیم. هر ایده ای به ذهن تون میرسه بگید. این دعوت شامل حال اطرافیان تون هم میشه. الان در تهران بیش از 5 هزار نفر عضو هستن. ما از طریق پیامک افرادی را  که علائق مشترک دارند و تمایل به همکاری دارند، شناسایی می کنیم؛ توانایی و صلاحیت شون رو بررسی می کنیم؛ بعد براشون یه جلسه معارفه در پیام نما می ذاریم تا اگر خواستند با هم همکاری کنن.  بهش فکر کنین. امروز زیاد حرف زدم ببخشید. فردا امید با شماست. خداحافظ.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392