• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 25 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، خودشناسی ،

امید: سلاااااام.... خوبین؟ خیلی خوبه که خوبین! معلومه که حواستون به حال و احوالتون هست.

******

سلام به آقا امید و هم اندیشان؛ به نظر من خودشناسی یعنی این که خدا رو ناظر بر اعمالمون ببینیم و هر کاری که انجام می دیم ببینیم خدا راضیه یا نه! اینطوری گناهی نمی کنیم. وقتی گناهی نکنیم روحمون پاک می شه و به خودشناسی می رسیم و به خدا نزدیکتر می شیم. درست می گم امید یا اشتباه فکر می کنم؟

امید: این فایده و نتیجه خودشناسیه؛ یعنی وقتی درباره خودمون فکر کردیم و فهمیدیم موجودی به نام انسان، با خصوصیات و توانایی هایی که داره، نمی تونه همینطوری آفریده شده باشه و فهمیدیم حتما یه کسی اون بالا هست که ازش توقعاتی داره و خلاصه یه حساب و کتابی در کاره، به این نتیجه می رسیم که باید درباره رفتارهامون خوب فکر کنیم. به این نتیجه می رسیم که رضایت خداوند مساله مهمیه.  

******

یه انسان وقتی تو یه جاده داره راه میره اگه یه سنگ جلو پاش بود اونو برمی داره نه فقط به خاطر خودش، به خاطر شخصی که پشت سرش داره میاد شاید سنگو نبینه بخوره زمین. اینم می تونه یه مورد برا خودشناسی باشه. درست نمی گم؟

امید: اینم نتیجه و فایده خودشناسیه؛ وقتی خودمون رو و درواقع راهمون رو بشناسیم و زندگیمون هدفمند بشه، دیگه خوبی و خوبی کردن، برامون معنا پیدا می کنه. رو اعمال خوب، ریز می شیم. برامون اهمیت پیدا می کنن.

******

سلام آقا امید! الهام درست می گه. من رشته ام تجربیه. وقتی دوم دبیرستان، دبیر زیست شناسی مون درس می داد، من واقعا به فکر فرو می رفتم! واقعا کار منظم دستگاه گوارش، قلب، دستگاه تنفس، کلیه ها و... باعث می شد خیلی به قدرت خدا پی ببرم و همین طور زیست سال سوم... این هماهنگی بدن ما خودش حیرت انگیزه؛ البته اگه بهش فکر کنید.

(سمانه، 17 سال و 8 ماه و 13 روز از رشت)

******

سلام دوستان؛ می خواستم یه کتاب فوق العاده بهتون معرفی کنم. کتاب: "انسان، موجود ناشناخته" کتاب خوبیه و باعث می شه به خیلی از چیزها که تا به حال فکر نکردیم فکر کنیم. این کتاب نوشته دکتر آلکسیس کارل هستش.

(لیلا، کارشناس حسابداری از صائین قلعه استان زنجان)

******

سلام به داداش امید، پیام و همه دوستان گلم؛ خوبید...؟ خدا رو شکر. امسال نذر کردم 30 روز ماه رمضون، تمای کارای افطار از پختن، شستن و... رو من انجام بدم. در اصل، نذر مامانم کردم که کمکش باشم. می گن نذر در حق پدر و مادر، محبت خدا رو همراه داره. از خدا خواستم به جاش منو خوشبخت و عاقبت بخیرم کنه. اینقد از نذرم لذت می برم، لذتی که با دنیا عوضش نمی کنم. التماس دعا.

امید: می دونی این لذت برا چیه؟ برای اینه که درمورد نوع نذرت خوب فکر کردی و الان احساس می کنی با فکر خودت تونستی تصمیم خیلی خوبی بگیری که حسابی خدا رو هم خوشحال کرده. مطمئن باش، رضایت و لبخند خدا است که این سرور رو تو دلت ایجاد کرده.    

******

سلام؛ از بالاترین فضیلت ها در ماه رمضان افطاری دادن است. منتظر تماس شما هستیم!

(سیده ریحانه)

امید: یه وقت همراهت رو خاموش نکنیا؟! در دسترس باش...        

******

سلام امید و هم اندیشان! طاعات قبول! درباره بحث هفته کتاب: از خود تا خدا؛ نوشته: دکتر آقا تهرانی؛ از انتشارات: باقیات رو بهتون معرفی می کنم. اینم یه جمله از کتاب: چقدر تاسف برانگیز است که فردی بسیار عبادت کند اما به خاطر عدم شناخت، از عبادت هایش سودی نبرد و دیگری که خود را شناخته، خوابش هم عبادت باشد.

امید: نتیجه و فایده خودشناسی اینه که همه کارهای انسان معنا پیدا می کنه؛ حتی خوابش. وقتی هم خودشناسی نباشه؛ حتی عبادت هم فایده ای نداره؛ چون عمق نداره؛ چون از روی عادته؛ چون...

******

سلام هم اندیشان و داداش امید و پیام؛ دارم خفه می شم. مادر شوهرم که عمه ام هست به خاطر اختلافی که با بابام داره دیروز هر چی از دهنش درمیومد و ناله و نفرین... بهم گفت و رفت. خواستم پشت سرش منم نفرینش کنم؛ اما دلم نیومد فقط براش دعا کردم؛ چون من یه هم اندیشم.

(زهرام از مشگین شهر)

امید: یکی از نتایج خودشناسی اینه که صبر و تحملمون رو تو همه چیز بالا می بره. تو همه چیز. 

******

سلام؛ اینم یه جمله از جبران خلیل جبران: "درمانده نشدم، جز در برابر کسی که پرسید: "کیستی؟"

(سمیرا از گناوه، روستای چهار روستایی، منتظر نتیجه کنکورم برام دعا کنید)

امید: می دونید چرا جبران خلیل جبران چنین چیزی گفته؛ می خواد بگه: با وجود همه اهمیتی که خودشناسی داره؛ ولی بازم انسان ها دچار غفلت می شن و برای اینکه خودشون رو بشناسن و بدونن برای چی به این دنیا اومدن، وقت زیادی صرف نمی کنن. اینه که اگه سوالی تو این زمینه ازشون بشه؛ چون زیاد فکر درباره اش نکردن پاسخش هم براشون سخته.

******

سلام؛ امید خان! انگاری دیگه خبری از جزیره و کشتی و افطاری نیست. خواستم بگم امشب همه دعوت، آش درست می کنم.

(فاطمه)

امید: اول این آبجی ریحانه رو دعوت کن؛ در دسترس هم هست. 

******

سلام؛ شاید نیمی از مشکلات رها تو سریال مادرانه به دلیل اینه که هیچ وقت با پدرش رابطه دوستانه نداشته. نیمه دیگرش هم به دلیل نبود مادره. بابای من معتقده پدر و مادر باید اول یه رفیق برای بچه هاشون باشند، بعدش پدر و مادر باشند.

(فریبام از قم)

******

سلام دوستان؛ رها دنبال چیزى می گرده که خونوادش اونو ازش دریغ کردن. عشق... و براى به دست آوردنش به گرگاى آدم نماى بیرون روى آورد.

(افشانه از سلماس، روستاى هبلران، به قول داداشمون مدل 73)

******

سلام هم اندیشان؛ یک نکته از فیلم مادرانه اینه که نشون می ده چقدر حضور مادر تو خونه و تربیت فرزند مهمه. از همین جا می شه راجع به شاغل بودن خانوم ها نظر داد و فهمید که مادر بودن کیفیت بالایی می خواد؛ یعنی حضور و محبت با کیفیت می خواد تا فرزند به چیزهای پوچ بیرون از خونه پناه نبره.

(الهام، 22 ساله، مشهد مقدس)

امید: دوستان خوبم! به نظر من هیچ چیز بهتر از این نیست که انسان درمورد اعتقادی که داره خوب فکر کرده باشه و دلایل محکم و قانع کننده  داشته باشه، نه دلایل شکننده. هیچ چیز به اندازه مشورت و هم فکری نمی تونه تو این کار بهمون کمک کنه. بحث اشتغال خانوم ها واقعا بحث پیچیده ایه. بهترین کار اینه که در موردش خوب بحث کنیم و دلایل موافق و مخالف رو بشنویم تا اعتقاد نهایی که پیدا می کنیم محکم و استوار باشه.

******

سلام امید؛ خرمای خشک شده ریز ریز شده آماده هم هست! نمی دونم مواد غیر طبیعی هم بهش زدن یا نه؛ اما ما هر سال عید، قند پذیراییمون قطعه های خشک شده خرما، انجیر، انبه و آناناسه! همیشه مهمونامون مخصوصا دیابتیا و رژیمیاشون، تو خونه ما خوشحال و غافلگیر می شن!

(مریم،۲۱ ساله)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ فکر می کنم محیا جان زیاد به ویتامین ۳ پیام می دادن. آخه ۲۰۰۰۰۳۳۵ شماره پیامک اون برنامه بود. شماره پیامک ماه عسل اینه: ۲۰۰۰۰۳۵۵

(مرضیه رمضانپور)

امید: دوستان خوبم! با پیامک های زیادی این مساله رو تذکر دادین. ممنون از دقتتون. حالا که دارین دکترای خودشناسی می گیرین حتما گذشتتون هم زیاد شده؛ پس...

******

با سلام؛ اینم بیتی برای ادامه مشاعره از لسان الغیب:

هر که شد محرم دل در حرم یار بماند.

وانکه این کار ندانست در انکار بماند.

به نظرم در این بیت حضرت حافظ به خوبی تونستند ارتباط  زیبایی رو بین خودشناسی و خداشناسی برقرار و بیان کنند که می تونه به شناخت و درک ما کمک کنه.

(صدف، شیمیدان 19 ساله، همونی که می خواد سر سفره های افطار به یادش باشین و براش دعا کنین از قزوین)

******

سلام؛ تو سریال ملکوت، فرشته یه حرف جالبی زد. گفت: می دونی چرا دعاها مستجاب نمی شه؛ چون نمی دونیم چه کسی رو صدا می کنیم؛ چون شناختی از خود نداریم. وقتی که از خودمون شناخت کاملی نداریم نمی تونیم خدا رو به طور کامل بشناسیم.

(مریم)

امید: دوستان خوبم! می بینید؟ حوزه های مختلف زندگیمون، به خودشناسی ربط داره. اصلا سرنوشت ما به خودشناسی گره خورده. با این وجود، چرا خیلی از ما آدما باهاش غریبه ایم؟ چرا؟ 

******

موانع خودشناسی: اعتیاد به کارهای ناپسند یکی از چیزهاییه که راه خودشناسی رو مسدود می کنه. می شه درباره موانع خودشناسی هم صحبت کنید. اول پیامکتون بنویسید: "موانع"

(محبوبه سهرابی از آمل)

امید: فکر خیلی خوبیه. چی باعث شده خیلی ها کمتر به خودشناسی توجه کنن؟  

******

سلام؛ باید اعتراف کنم که تا همین الان که داشتم برنامه ماه عسل رو می دیدم، فکر می کردم زیبایی چهره واقعا لازمه زندگیه و بدون صورت زیبا نمی شه اعتماد به نفس داشت. هیچ جوری هم قانع نشده بودم؛ حتی با صحبتای دوستای هم اندیشمون!! فکر می کردم شماها شعار می دین؛ ولی الان با دیدن این خواهر و برادر مهمون برنامه ماه عسل به یقین رسیدم که واسه خوشبختی نه صورت زیبا لازمه و نه پول و ثروت!! تعریف از خود نباشه خودم با داشتن هردوتاش بازم هیچوقت احساس خوشبختی نکردم. واسه خودم متأسف شدم. راستی! فکر کنم این یه تلنگر بود که من به خودشناسی فکر کنم. ممنون که هستید. مواظب خوبی هاتون باشید.

(مریم، 21 ساله، مشهد، هاشمیه) 

******

سلام به همه؛ آقای احسان علیخانی چقدر قشنگ در برنامه ماه عسل گفتند که برای دیگران سعی کنیم جذاب باشیم نه خیلی زیبا.

(دوستدار همتون عالیه، ۲۵ ساله)

******

سلام؛ چقدر جالب! مهمان هاى دعوت شده به ماه عسل امسال نمونه هایی هستن عینى از گفتگوهاى ما!

(یه فرشته از زمین)

******

سلام داداش امید! خوبم؛ خوبی؟ داداش! نویسنده و انتشارات کتاب: "چگونه پسرانمان را مرد بار بیاوریم" کیه؟ جواب شو زود زود میخواما.

(اشکان، 28 ساله، در حال حاضر در نصف جهان است)

امید: آقا اشکان! سر کارمون که نذاشتی؟ چون تو اینترنت همچین کتابی نبودا. ولی بازم می گردم؛ اگه باشه کتاب جالبیه! فعلا خداحافظ همگی.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392