• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 20 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، جوانهای امروزی چقدر برای تشکیل زندگی آمادگی دارند ،

پیام: سلام دوستان؛ به باشگاه خودتون خوش آمدین. نمی دونم چه ساعتی از شبانه روزه که وارد باشگاه شدین، روزه؟ شبه؟ دم افطاره؟ هر ساعتی که باشه مهم نیست. مهم اینه که ماه رمضانه. خوبه دعا کنیم. برای همه؛  مخصوصا برای هم اندیشانی که مشکل دارن. مشکل مالی، روحی، جسمی، خانوادگی و ... کاش هممون بتونیم مثل شراره از کرج عادت کنیم به دعا برای دیگران.

******

سلام؛ آبجی شراره! روزه تون قبول. وقتی پیامتونو خوندم به خدا اشک تو چشمام جاری شد. برای منم دعا کنید چند تا مریض تو خونه دارم.

(علی از بیجار)

******

سلام؛ این هم یک جمله از کتاب راز نویسنده راندا برن: کسی که به تاریکی های زندگی می اندیشد، کسی که همیشه نا امیدی های گذشته را در ذهنش تازه می کند، در آینده نیز همچنان ناامید خواهد ماند. اگر خود را در آینده بدبخت می بینید، در واقع برای بدبختی دعا می کنید و مطمئنا آن را به دست خواهید آورد.

(فائزه از بابل)

******

سلام امید و هم اندیشان و آقا پیام؛ الان وقت سحره. داشتم قرآن می خوندم که شیطون نمی ذاشت. همش می گفتم: آخه من که هیچی ازش سر در نمیارم واسه چه بخونمش؟؟ آخه پیام می گفت اگه یه آیه با معنی بخونی و بفهمی و عمل کنی بهتر از خوندن کل قرآنه. قبول دارم! اما پیام! شاید کل قرآنو نفهمیم حداقل معنی چند تا کلمه رو می دونیم و به  نظر من این از نخوندشم بهتره. من هر سال ماه رمضون یه دور قرآن رو ختم می کنم.  بعضیاشو می فهمم و بعضیاشم کنجکاو می شم می خونم و شاید با ادامه این روش بعد ها معنیشم کامل خوندم. هم اندیشان عزیزم! قرآن رو بخونید. با این کار شاید اگه صواب بیشتری نبریم؛ ولی شیطونو نا امید کردیم. بعدشم صواب کم بهتر از هیچیه مگه نه؟؟

(شهلام از شهرستان سراب روستای....)

پیام: موافقم.

******

سلام سمیرا خانم! به خاطر از دست دادن مامانت بهت تسلیت می گم. واقعا تاسف باره؛ ولی خوبیش اینه که خودتو نباختی. به مامانت تبریک می گم به خاطر تربیت دختری با این بنیه ی قوی. منم دل شکسته ام مثل خودت. فقط با تفاوت این که من بابامو تو یه تصادف از دست دادم..... امیدوارم دوستای خوبی برای همدیگه باشیم.

(فاطمه، 21 ساله از کبودرآهنگ)

******

 سلام به همه! امید؟ می شه اسم فروشگاهى رو که می خوام تأسیس کنم بزارم ٣٧٠؟ از نظر شما اشکالى داره؟ جون "ها" جواب بده؟

(امیرعلى، بجنورد) 

پیام: مغازه؟ بجنورد؟ 370؟ بی خیال! ملت از کجا بفهمن 370 چیه؟  

******

اینم یه زنگ تفریح ماه رمضونی: به  خنگول می گن نماز می خونی؟ میگه نه عادت ندارم! می گن روزه چی می گیری؟ میگه نه طاقت ندارم! میگن افطار چی می خوری؟ می گه: آره بابا دیگه کافر که نیستم!!

(همون فضیلت اسدپور  از؟)

******

سلام پیام. حرفای دیروزت در مورد رابطه عاطفی و حساب بانکی... خیلی جالب بود. ازت ممنونم. می شه خواهش کنم در مورد اون آیه قرآن خودت بیشتر توضیح بدی. بازم ممنون.

(نیلوفر حسینی، اصفهان)

پیام: مطابق منطق قرآن انسان ها در همین زندگی طبیعی شون می تونن دوباره متولد بشن.  این وعده مخصوصا برای کسانیکه زندگی طبیعی اقناع شون نمی کنه خیلی جذابه.  آیات زیادی تو قرآن هست که این مطلب رو تایید می کنه .  غیر از آیه که پریروز  نوشتم این آیه هم هست: من عمل صالحا من ذکر او انثی و هو مومن  فلنحیینه حیاه طیبه. یعنی هر کس چه مرد  باشد چه زن  کار خوبی انجام دهد در حالیکه مومن است او را  زنده می گردانیم به زندگی طیبه . این یه تعارف یا اس ام اس هایی که ما آدمها بین خودمون رد و بدل می کنیم  نیست.  کلام خداست. عین واقعیته. از نظر قرآن علت اینه که بسیاری از چیزها رو ما ها نمی شنویم یا نمی فهمیم اینه که مرده ایم . خدا به پیامبر میگه تو نمی تونی به کسی که توی  قبره چیزی رو حالی کنی. طبیعی هم هست.  چون مرده نه می شنوه نه می بینه و نه می فهمه . این که خدا می گه بعضی آدم ها  گوش دارن ولی نمی شنون یعنی همین . چشم دارن ولی نمی بینن یعنی همین . باید قبول کنیم خیلی از ما ها همین جوری هستیم . یعنی مرده ایم . این که خدا میگه  مردگان و زنده ها برابر نیستند  منظورش چیه ؟ خب معلومه که مرده ها و زنده ها مساوی نیستند؛ این که گفتن نداشت . بچه هم اینو می دونه . پس معلومه منظور از  مرده ها همین آدمهای به ظاهر زنده اند . آدمهای زنده باید ایمان بیارند ؛  کار خوب انجام  تا خدا زنده شون کنه . اونوقت تازه چشم شون به حقیقت باز میشه .  گوش شون میشنوه . قلب شون می تپه . فهم این حرفها البته برای امثال من سنگینه . این ها برای کسانیه که روح شون اونقدر بزرگ شده که دیگه دنیا براشون کوچیک شده ، تکراری شده . اونها در آستانه تولدند . اونها در آستانه خروج از رحم تنگ دنیا هستن.

******

سلام دوستان؛ ماه مهمونی خدا مبارک. واقعا با حرف اون آقایی که گفتن: "خانه داری بی عشق رو کارگر هم می تونه انجام بده" موافقم. همسرداری از آشپزی خیلی مهم تره. خونه داری با نق و نوق دو زار نمی ارزه. همیشه این حرف یانگوم تو ذهنمه که به "افسر مین" می گفت: من همیشه با شادی، لبخند، عشق و فکر کردن به چیزای خوب غذا درست می کنم که خوش مزه می شه!

‏(نازنین)

******

سلام؛ دقت کردید موضوع بحث ما با سریال اوشین یکی می شه. می بینید عروس اوشین یک دختر ناز پروردس و با مواجهه با زندگی چه مشکلاتی داره. خوب من که راحتم چون من خودم داوطلب از چهارده سالگی همه چی رو یاد گرفتم.

******

سلام بر همگی! قریحه ی ادبیم یا فلسفیم یا نمی دونم چی در ذهنم گل کرده اینو واستون نوشتم: خوشبختی آدرس سر راستی نیس که رو کاغذ نوشته شه تا ما از بقیه سراغشو بگیریم. خوشبختی از نگاه آدما مختلفه؛ یکی اونو توی پول می بینه یکی توی سلامتی و شخص دیگه توی آرامش در کنار کسی یا کسانی که دوستشون داره؛ پس اگه می خوای گم نشی خودت پیداش کن! یعنی امیدوار باشم یا نوشتن رو بذارم کنار؟!

(مطهره هستم خاله کیانا جون از گیلان)

******

شما هم ساعت کاری تونو  کم کردین.  شما که  زیرخورشید کار نمی کنید. زیر کولرید. واقعا که یه وقت خسته نشید همون یه  نوبت هم اگه خسته می شید بروز نکنید یه  وقت چیزی تون نشه.

پیام: کم شدن ساعت کار ادارات دولتی  که دست ما نیست. یه تصمیم دولتیه.

******

سلام؛ یعنی چی امید و پیام؟ چرا دیر و اینقدر کم پیام گذاشتید؟ حالا چون ماه رمضونه باید کم بزارین؟ این که نشد آقا؟

(رامین از کلارآباد مازندران)

پیام: آقا رامین! وقتی ساعت کاری بچه ها کم می شه طبیعیه که صفحات تولیدی هم کم بشه.

******

پس پیام خان، قبول دارى که مردا، شکم پرستن؟ خب اونا هى محبت واریز کنن و یکى دو ماه تحمل کنن. تازشم مهمونم که بیاد، خب رستوران دارها هم باید پول درآرن دیگه.  والا به خدا، انگار خودشون چى بلدن، یه پیچ نمی تونن ببندن.

(پریا از تهران، شهریار)

پیام: آقایون خودشون رو کنترل کنن من خودم الان جوابشو میدم: ببین آبجی! اولندش آقایون از هر انگشتون یه هنر میباره . پیچ که خوبه؛  سه سوت موتور ماشینو میارن پایین ؛ اینی که می بینی گذاشتن شما آشپزی کنی برای اینه که یه چی هم شما هم یاد بگیری که یه وقت بی هنر نمونی . این یک . دویومندش آقایون مشتی تر از این حرفا هستند  که به خاطر پول از رستوران غذا نخرن ؛ اقایون دوست دارن که همسر عزیزشون براشون غذا درست کنه تا بهشون بچسبه . حیف که خانمها به این ظرافتهای رفتار مردونه توجهی نمیکنن . حیف ! حیف  از  این همه احساس ؛ حیف از  این همه نجابت ! حالا ما شدیم  شکم پرست ؟ ما ؟ ما که به یه ابگوشت و پیاز و کتلت و فرنی و چای قانعیم ! ما که از کله سحر تا نصف شب واس خاطر یه لقمه نون می دوییم تا زن و بچه مون ..... ای بابا؛  اصلا ولش کن . در  مرام ما مردها نیست که منت بذاریم . آره آبجی ؛ ما چنین موجودات نازنینی هستیم . کیه که قدر بدونه ؟ هی ی ی ی روزگار چه میکنی با ما !!

******

سلام "ها" به نظر من ریشه اصلى مشکلات جوانان کم رنگ شدن ایمان هستش که امروزه بیشتر به تیپ و قیافه اهمیت میدن تا ایمان! امید درست می گم؟

(آرزو)

******

پییییاااام؟؟! تو مدیر پیام نمای شبکه ای؟؟ هى هى هى هى!! اصلا بهت نمی خوره! فکرشو بکن! هى هى هى! ببخشید که اینطور حرف زدم؛ ولی قبول کن که تو و سمت مدیریت بهم نمی خورید!! هى هى هى!

(معصومه فاضلی، همونی که الان داره از خنده روده بر می شه!!! هى هى)

پیام: هر هر خندیدیم. همین کارا رو می کنید که مدیرا بداخلاق می شن دیگه. حتما باید داد بزنم مدیریت بهم بیاد؟ مدیر به این خوبی. حالا  دو روز دیگه مدیریت عوض بشه؛ باشگاتونو تخته کنن اون وقت ببینم چه جوری می خندی.

******

سلام داداش پیام من که هنوز نفهمیدم تو می دونی بهم بگو. چرا بچه ها مشخصات شونو کامل نمی گن؟ بابا بگین شاید ما شما رو شناختیم شما رو دیدیم از پشت زدیم پس کله تون.

(من مریم غلامی، 18 ساله از بابلسر، دانشجو ساریان ساری، آها! اینو می گن مشخصات)

******

سلام هم اندیشان و امید و پیام؛ تو این ماه عزیز، سر سفره افطار یاد مریض ها باشید. من پرستارم و هر روز بیمارای مختلفی می بینم. مادر منم دعا کنید. قدر سلامتیتون رو بدونید. یا علی

(م.اسلامی، پرستار، قزوین)

******

کوله بارت بر بند

شاید این چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم

می شود آسان رفت

می شود کاری کرد

که رضا باشد او

ای سبکبال!

در دعای سحرت

هرگز از یاد نبر

من جامانده بسی محتاجم.

التماس دعا. دوستان هم اندیش یه خواهشی ازتون داشتم. می خواستم بگم اگه واقعا شرایط روزه داری در این ماه مبارک رو ندارید لطفا حرمت ماه رمضان و روزه داران رو نگهدارید. ممنون.

(راضیه باقری، تولم شهر، لاکسار)

******

پیام: خب! بحث این هفته دیگه تموم شد.  قراره هفته بعد درمورد خودشناسی بحث بشه. می دونم موضوع خیلی سنگینیه چون ابعادش خیلی زیاده؛ ولی واقعا جاش خالی بود. اگه تو ماه رمضان این جور بحث ها  مطرح نشه پس کی بشه؟ ما راجع به هر چیزی از خودمون کنجکاوی نشون می دیم الا خودمون!!  نمی دونم بحث تا چه اندازه پیش میره ولی امیدوارم خوب بشه . شاد باشید . خداحافظ .

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392