• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 78 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 30 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، نقش هدف در زندگی ،

پیام: سلام. حالتون چطوره؟ خانواده محترم؟ دوستان؟ همه خوبند. خدا رو شکر. واقعا سلامتی نعمت بزرگیه که نمیشه روش قیمت گذاشت. خدا رو به خاطر همه نعمت هاش سپاس می گوییم و از این که این فرصت رو به ما داد تا دور هم باشیم، ازش ممنونیم.

******

هم اندیشان سلام. پیام، من با عشق تمام رفتم چادر مشکی گرفتم که باحجاب بشم، هدفم فقط رضای خدا بود، باور کن. اما اولین روزی که سر کردم، رفتار دیگران باعث شد اون عشق به حجاب کمرنگ تر بشه. میشه راهنماییم کنی؟ به حرفای قشنگت نیاز دارم. ممنون.

(ناهید، 19، از تهرانپارس)

پیام: همانا آنان که گفتند پروردگارمان خداست؛ سپس ایستادگی کردند؛ فرشتگان بر آنان فرود می آیند که نترسید و غمگین مباشید و به بهشتی که وعده داده شده اید، شادمان باشید.

(سوره فصلت، آیه 30)

******

سلام رفقا! می دونین اگه ما هدف نداشته باشیم، چی میشه؟ بی حوصله میشیم، روزها و ساعت ها برامون تکراری میشه، همش می ریم تو خیابون، تو خیابون با یک رفیق ناباب دوست میشیم، بعد معتاد میشیم، بعد می خوایم ترک کنیم (هدف ترک کردنه)!! پس دوستان اگه بی هدف به زندگی ادامه بدیم، آخرش به این نتیجه می رسیم که هدف چه چیز مهمیه ... پیام درج کن بچه ها فیض ببرن

(امیرحسین، از ایران)

******

سلام. به نظر من داشتن هدف صرفا برای دراومدن از روزمرگی نیست. داشتن هدف نه تنها خودش ارزنده واقع میشه، بلکه می تونه آدم رو جهت بده برای تنظیم یک زندگی لذتبخش. وقتی هدفت برات باارزش باشه، به دنبالش زندگی برات ارزش پیدا می کنه.

(مارال 19، از مشهد)

******

آخ که پیام حرف دلمو زدی. میای قند بخوری، کوفتت میشه؛ میای سوسیس وکالباس بخوری، تمام تنت کهیر می زنه؛ میری تو گرما بیرون از تشنگی بمیری، آب یخ بطری پلاستیکی رو نمی خوری؛ بعد از غذا، چای نخور؛  کم خونی می گیری؛ آرایش می کنی تا دو ساعت بعد شستن فکر می کنی آیا سرطان گرفتم؟ آیا سرطان خواهم گرفت؟ سؤال انحرافیه؟

(زهرا 72 دانشجو)

پیام:  دنیا که  کوفتمون شد رفت پی کارش؛ فکر آخرت باش خواهر.

******

شکر: توصیه می شود از مصرف این ماده، بخصوص اگر دیابت دارید، به طور جدی پرهیز کنید. یکی از زیبایی شناسان بیان می دارد که: این سم شیرین، ایمنی و سلول های متغیر پوست را در افرادی که دچار دیابت و مشکلات مرتبط با دیابت هستند، تهدید می کند؛ زیرا این افراد نمی توانند شکر را به خوبی در بدن خود بسوزانند و برای متابولیسم آن با مشکل مواجه خواهند شد...

(مریم بی جانی از زرندیه شهر پرندک)

پیام:  تموم شد. یعنی با این جمله  مریم خانم  قضیه شکر حل شد. تا حالا هر چی امید درباره مضرات شکر گفت، یه طرف، این یه جمله ای که مریم خانم درباره مضرات شکر برای زیبایی گفت یه طرف. از فردا هیچ زن هم اندیشی شکر نمی خوره. میگی نه، می بینیم.

******

هیچ کدوم از هدف ها روح تشنه منو سیراب نمی کنه؛ چون خودم رو نمی شناسم که  بدونم من با چه کاری روحم آروم میشه! شناخت از خودم یک مهارته که  خیلیامون نداریم. تو رو خدااااااا کمکمون کن. فکر کن خدا همه ما رو آفریده باشه که  پزشک بشیم، اون وقت دنیا چی میشه؟ پس خدا هم ما رو با استعدادهای گوناگون آفریده! که  کشف و شکوفایی اون بر عهده خودمونه، اما چطوری؟ شما بگید! دوستون دارم.

پیام: دو جور میشه فهمید آدم در چه رشته ای  استعداد داره. یکی اینکه پیشرفتش در اون کار زیاد باشه. دو اینکه از کار کردن در اون رشته خسته نمیشه. اینو از دکتر میثاق شنیدم.

******

سلام به همه. هفت روز دیگه وقت دادگاه دارم، می خوام جدا بشم، دوست دارم همه چیز رو از اول شروع کنم، می خوام فکر کنم یه اشتباه بوده، حرف هاى شما خیلى بهم امید داده. دارم می فهمم از زندگى چى می خوام. فهمیدم که یه اشتباه نباید جلوى پیشرفت آدم رو بگیره. دوستون دارم.

(زهرا، از مشهد)

******

سلام. من تو زندگیم هیچ هدفی ندارم و به خاطر همین هم خیلی حس بدی دارم و شدیدا افسرده شدم... نه اینکه هدفی نداشته باشما، هدف ای زیادی داشتم که هر کدوم رو با شور و اشتیاق زیاد با خانوادم در میون میذارم کاملا ناامیدم می کنن و میگن فکرش رو از سرت بیار بیرون با وجود اینکه چیز خیلی محالی نیست. اعتماد به نفسی دیگه برام نمونده. با این که زندگی رو خیلی دوست دارم، دارم ازش متنفر میشم. کمکم کنید. اگه درج نکردید، لااقل جوابم رو بدید آقا امید.

پیام: برای خودت اهداف کوتاه مدت؛ میان مدت و بلندمدت تعریف کن. اهداف باید واقعی و قابل دستیابی باشه.

******

سلام به گل اندیشان. دوستان می دونید "موریل  اولاکس" چه کسى رو بدبخت می دونه؟ ایشون بدبختى رو این طورى تعریف می کنن: "بدبختى عبارت است از این که ندانیم چه آرزویى داریم و براى رسیدن به آن هزار جور مشقت را تحمل کنیم." خب، منظور از آرزو تو این جمله همون هدفه دیگه!  نه؟!

(مهتابم، از رشت)

******

سلام بر همه. الهی که حال همتون خوب باشه. با اجازتون می خوام یه چیزی بگم، ولی نگید چقدر شما منفی نگرید. درسته هدف، اصلی ترین راه برای زندگیه، ولی باور کنید خیلیا هستن با داشتن هدف هم از زندگی خستن. من خودم دیدم کسی بوده تو زندگیش کم نداشته؛ یعنی روزهاى زندگیش مثل هم نبوده، ولی به قول خودش هر کاری بکنی، برات تکراری میشه.

(علی، 21 ساله، از همدان درج اولی)

پیام: چون سقف اهدافش پایینه. قیصر می گه: تمام حجم قفس را شناختیم؛ بس است؛  بیا به تجربه پری در آسمان بزنیم.

******

سلام. دوستای عزیزم، من خیلی خوب می دونم که این کتاب های روانشناسی چه حس خوبی میده، ولی تازه وقتی که باهاشون انس می گیری، پس از مدتی یه احساس نیاز عمیق می کنی؛ چون بیشتر چیزهایی که نوشتن بر پایه انسان محوری و نگاه مادی گرا به جهان و نادیده گرفتن، اول و آخر و ظاهر و باطن یعنی خداست. چیزهایی که تمدن غرب رو به ادامه زندگی تشویق می کنه و نوری در این کلمات نیست و متاسفانه با مداومت در خواندن اون ها دیدگاه ما ناخواسته شدیدا دنیامحور میشه. پس همین جا صبر کنید. می خوام برای شروع یه کتابی بهتون معرفی کنم که خیلیا رو یکی دیگه کرد از جمله خودم...کتاب: "سلام بر ابراهیم". اولش با این عبارت شروع شده: "هوالعشق".

(یه دوست)

******

ببخشید. من نمی دونم چرا امروز صحبتم گل کرده! امروز چندمین باره که پیام میدم. یک سؤال دارم. فرق هدف و آرزو چیه؟ به قول معلما همراه با مثال توضیح دهید.

(معصومه، از گلپایگان)

پیام: خیلی در بند کلمات نباش. آرزو می تونه هدفت باشه و برعکس. شاید به تعبیر بعضی ها آرزو هدف دست نیافتنی و خیالی باشه. 3 نمره رو رد کن بیاد.

******

دیروز گمانم این بود که ذره ای هستم لرزان و سرگردان که بی هیچ نظمی در دایره هستی در نوسان است؛ و امروز به یقین دریافته ام که من دایره ای هستم و هستی با تمام متعلقاتش با ذراتی منظم در من می گردد. "جبران خلیل"

(مریم یسلیانی، از نجف آباد)

******

بیب بیب!!! سلام به امید و پیام و همه ناب اندیشان. خواستم از ته قلبم از همتون تشکر کنم؛ چون بهم یادآوری کردین که زندگی بدون هدف یه زندگی پوچه؛ و ازدواج هم یه هدف کوچیکه دیگه است تو زندگی و همین بهم دلگرمی داد تا دوباره پاشم و با امید هر چه بیشتر تلاش کنم.

(یه دلشکسته که با همراهی شما دوباره جون گرفت)

******

سلام به همه. همه چیز از یک رویا  آغاز می شود، حامی رویای خود باشید. (اگر هرگز رویایی نداشته باشی، پس هیچ وقت هم رویایی که به  حقیقت پیوسته باشد، نخواهید داشت!) هیچ چیز در دنیا نیست که بتواند جایگزین پافشاری گردد، نه ذوق و استعداد، نه نبوغ، نه تحصیلات! تنها پافشاری و عزم است که حرف آخر را می زند، شعار (پافشاری) کردن در طول تاریخ، حلال مشکلات نوع بشر بوده است و از این پس هم خواهد بود.

(فریده، از روستای ویست؛ الان اصفهانم!)

******

آینده از آن کسانی است که به زیبایی رویاهایشان ایمان دارند.

(مریم یسلیانی، از نجف اباد)

******

همین حالا در وجود تو قدرتی هست تا مواردی را که حتی به ذهنت هم نمی رسید، عملی کند. به محض این که بتوانی باورهای خودت را تغییر دهی، این قدرت در دسترس تو قرار خواهد گرفت. "دکتر مکسول ملتز"

(حدیث مهدی پور، از  صومعه سرا شیخ محله)

******

هم اندیشان. امید، اسم سایتی که آرشیو مطالب توش نوشته شده تو پیام نمای ما به فارسی درمیاد. یه بار سایت رو این طوری بنویس: دبلیو دبلیو...

پیام: آدرس سایت مون اینه: اچ تی تی پی دو نقطه دابل اسلش پی ان 4 دات آی آر آی بی تی وی دات آی آر.

******

هم اندیشان. اگه دقیقا مبلغ هر پیامکی رو که برای ها می فرستادم، جمع می کردم تا حالا 2 برابر سرمایه "بیل گیتس" رو داشتم.

(فاطمه، 18، از مشهد) 

پیام: من واقعا از بیل گیتس های باشگاه که سرمایه شون رو از دست دادن، عذرخواهی می کنم.

بحث این هفته کمی سنگین بود، اما امیدوارم  باعث بشه یک بار دیگه به خودتون؛  به این که فقط یک بار فرصت زندگی  را دارید،  فکر کنید. این اولین و آخرین فرصت شما تا ابدیت خواهد بود. درست تصمیم بگیرید. با این مشاعره ای که مریم ادیب برامون فرستاده، با شما خداحافظی می کنم.

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد؛

وجود نازکت آزرده گزند مباد؛

سلامت همه آفاق در سلامت توست؛

به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد؛

(مریم ادیب)

******

سلام ها و امید و پیام. اینم میم:

میازار موری که دانه کش است

که جان دارد و جان شیرین خوش است

(رقیه، از قشم)

پیام: خسته نباشی.

******

خاطره: سلام به داداش امید و داداش پیام و ها. چند شب پیش رفته بودیم پارک، خلاصه زباله ها رو برداشتم تا ببرم توی سطل آشغال بندازم. بقیه گفتن بابا بی خیال، بیا همین گوشه کنارا بنداز، ولی توی ذهن من حرف های شما بود و خلاصه رفتم سمت آشغالی. اون اطراف هم خیلی تاریک بود. رسیدم به آشغالی و آشغال ها رو پرت کردم داخلش. یهو دیدم یه صدایی اومد و یه گربه سیاه از سطل پرید بیرون، یه لحظه هم من و هم اون گربه بیچاره هنگ کردیم، ولی بعدش من جیغ .گربه هه جیغ (البته به سبک خودش) خلاصه همه کسایی که دور و برم بودند، از خنده قرمز شده بودند. شماها دیگه نخندین که هنوز هم وقتی یاد اون شب می افتم، تمام تن و بدنم می لرزه.

(زهرا، 19 ساله، دانشجوی ترم دوم مدیریت بازرگانی، از لارستان)

******

سلام. داشتن هدف خوبه؛ منکرش نیستم، اما همیشه برای رسیدن به هدف اراده ما کافی نیست؛ مثلا من که عاشق موسیقی هستم و می خواستم خیلی اصولی و درست آموزش ببینم، به خاطر مخالفت بی منطق پدرم از آرزوم منع شدم. یه آرزو، یه هدف، یه رویای چندساله دود شد و رفت هوا! خوبه که مثبت فکر کنیم، اما فضای باشگاه خیلی شعاری شده!!!

(سحر)

پیام: باشگاه شعاری شده یا نشده رو نمی دونم. شاید هم حق داشته باشی، ولی اگه هدفی که انتخاب می کنی، واقع بینانه نباشه، همینی میشه که می بینی.

******

سلام امید و دوستان. امیدوارم همه خوب و خوش باشین. من انسان بی هدفی نبودم، ولی خیلی سختی ها باعث شد از هدفم دل زده بشم، اما باز همچنان رو به هدفم در حرکتم. به نظرم اون دوستایی که میگن هدف ندارن، در واقع هدف دارن، ولی طاقت سختی راه رو ندارن؛ برای همین قید هدف رو می زنن. یادتون باشه حتی نوشیدن آب هم سختی خودش رو داره؛ پس هیچی بدون سختی نخواهد بود و تلاش خاص خودش رو می طلبه.

(لطوندی،66، از پلدختر)

پیام: اگه هدف نهایی بزرگ و ثابت باشه، اهداف میانی قابل تغییرند. حالا تا صبح بشین راجع به این یه جمله فکر کن.

******

سلام هم اندیشان باوفا، آقا امید و آقا پیام. اگر ندانید به کجا می روید، چگونه می خواهید بدانید کی خواهید رسید؟ (مت رابرتس)

(عاطفه، 71، از فریدن اصفهان، دانشجوی تربیت بدنی)

******

سلام. ممنونم از این موضوع عالی که مشکل منم بود. پیام، درباره هدف و قطب نما و انگیزه قشنگ گفتی، اما من چهار ساله که ضررهای بی هدفی رو دیدم و می دونم که آدم باید هدف داشته باشه. گاهی برای خودم یک هدف انتخاب می کنم، ولی بعد می بینم بی معناست. گاهی هم که رسیدن به هدف سخته، ناامید می شم. دیگه برنامه ریزی هم نمی کنم، چون نمی دونم می خوام به چی برسم. بعضی از هدف ها مثل رضایت خدا خیلی کلی هستند. فعلا دارم دنبال کتاب می گردم.

پیام: قبل از کتاب، بشین تکلیف خودت رو با خودت روشن کن. خیلی از مسائل در گفتگوی انسان با خودش حل میشه. خیلی شفاف با خودت حرف بزن. مطمئنم لذت می بری. اگر گفتگوهایت را بنویسی، سریع تر به نتیجه می رسی.

******

وقتی باختم؛ مسیر را یافتم.

در بزرگراه زندگی همواره راهت راحت نخواهد بود.

هر "چاله ای"، "چاره ای" به تو می آموزد.

"دوباره" فکر کن؛ فرصت ها "دو بار" تکرار نمی شوند.

پس به خاطر داشته باش برای جلوگیری از "پسرفت" باید "رفت".

(حدیث مهدی پور، از صومعه سرا شیخ محله)

******

سلام بر همه عزیزان هم اندیش. من 5 ماهه که عضو گروهتون شدم؛ و بالاخره تونستم شوهرم رو هم اندیش کنم. از با شما بودن خیلی خوشحالم. ممنونم بابت گروه خوبمون. خیلی ازتون ممنونم؛ چون تاثیرگذارید؛ اونم از نوع مثبتش.

(خانم س 21، از اصفهان)

******

سلام عزیزان هم اندیش. اگه هدف مثبت تو زندگیمون باشه، چرخ هاى حرکت روى ریل زندگیمون حرکتى تحسین برانگیز خواهد داشت. نمونه اش همین باشکاه خودمون. دست مریزاد؛ چون هدفش مثبت بود.

(کوچیک همتون، همون مامان احسان، از بجنورد، فاطمه محمدی)

******

سلام هم اندیشان. من متاهلم و سه دختر دارم؛ با این حال، هدفم ادامه تحصیل تا مقاطع بالاست. به نظرم هدف های ما باید قابل دسترسی باشه. هدف های زیاد بزرگ شاید فقط یه آرزو باقی بمونه. برام دعا کنید به هدفم برسم. ممنون از بودنتون.

(خدیجه رضوی، از گچساران)

******

سلام هم اندیش. به نظر من هدف ها همون آرزوهان. همون ای کاش هایی که همه مون هر روز زیاد به کار می بریم. من که این قدر به آرزوها و هدفام نرسیدم، خودم رو سپردم به دست تقدیر و سرنوشت...

(سوگل، 22 ساله، پرستار اصفهانی)

پیام: به نظرم دو تا دلیل می تونه داشته باشه: یک، این که برای رسیدن به اهداف یا همون آرزوهات برنامه ریزی و تلاش نکردی و یا این که اهدافت رو واقع بینانه انتخاب نکردی.

******

سلام به امید و پیام و هم اندیشان. اون توضیحی (فلسفی) که پیام در مورد هدف در زندگی گفته بود (چرا بعضی ها هدف دارند و بعضی ها ندارند؟) خیلی به دردم خورد و برام مفید بود. خواهش می کنم ادامه اش رو هم بگین، خواهش می کنم...

(فریده، عاشق هم اندیشان)

پیام: ببین فریده خانم. آدم ها هر چی بزرگ تر میشن، آرزوهاشون هم بزرگ تر میشه. آرزوهای یک کودک 9 ساله با آرزوی یک دانشجوی 20 ساله فرق می کنه؛ چون درکشون از دنیا فرق می کنه. رشد آرزوهای انسان هم زمانی متوقف می شه که درکش متوقف بشه. تا زمانی که عقل یه کودک فقط می تونه ارزش پفک رو درک کنه؛ اگه سند شش دانگ یک ویلای هزار متری رو هم بهش بدی، حاضره اون رو با یه پفک عوض کنه. هر چی هم بهش بگی بابا! سند ویلا خیلی باارزش تره ،  قبول نمی کنه. کاریش نمیشه کرد. اون فکر می کنه تصمیمش کاملا درسته و شما اشتباه می کنی.

به قول مولوی:

تا جنینی کار خون آشامی است. حکایت اکثریت ما همینه. تا اینجا رو داشته باش تا اگه فرصت شد، بقیه قصه رو برات بگم. قصه پیرانی که در جنینی خود مانده اند.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392