loading...

باشگاه هم اندیشان

"داشتن هدف در زندگی باعث می شود تا فعالیت مغز مثل زمان شادی ها افزایش یابد." "اگر خواهان عشق و محبت هستید، مثبت باشید." "بهترین روش برای شادمانی خود، تلاش برای شاد کردن دیگر

هم اندیشان سه شنبه 28 خرداد 1392

حسین وفا بازدید : 580 سه شنبه 28 خرداد 1392 نظرات (1)

"داشتن هدف در زندگی باعث می شود تا فعالیت مغز مثل زمان شادی ها افزایش یابد." "اگر خواهان عشق و محبت هستید، مثبت باشید." "بهترین روش برای شادمانی خود، تلاش برای شاد کردن دیگران است." دوستان! این کلمات مثبت اندیشی از کتاب: مثبت گرایی کاربردی؛ نوشته سوزان کویلیام هستش. حتما بخونیدش. عالیه! درمورد هدف، اعتماد به نفس، عشق، دوستی و... هست.

(نادیا فرزان)

امید: سلاااام دوستان خوبم؛ چند روز پیش یه داروخانه ای کار داشتم. ساعت دو بعد از ظهر بود. داروخانه تعطیل شد و دکتر داروساز داشت به عنوان آخرین نفر در رو می بست. گفتم: "تعطیل شد؟" گفت: "آره! نسخه داشتی؟" جواب مثبت دادم. یه کم فکر کرد و حتما با خودش گفت این بنده خدا سر ظهر کجا بره؟! دلش نیومد. در رو باز کرد. لامپ ها رو روشن کرد؛ همینطور کامپیوتر رو. چند دقیقه ای طول کشید تا سیستمش بالا بیاد و خلاصه نسخه رو داد. گفتم: "ممنوم ازت. خدا اجرت بده." لبخند خدا رو از این کارش حس کردم. مطمئنم که خودش هم حس خیلی خوبی داشت. واقعا حرف درستیه: "بهترین روش برای شادمانی خود، تلاش برای شاد کردن دیگران است."

******

سلام امید؛ من حدود یه ماه بود که به هم اندیشان سر نزده بودم. دیروز بالاخره تونستم نگاه کنم ولی ناراحتم؛ چون نمی دونم تو این یه ماه چه مطالب خوبی رو از دست دادم.

(ساحل، 25 خرداد رفتم تو هیجده)

امید: اگه به اینترنت دسترسی داری آرشیو مطالب قبل رو می تونی تو سایت http://hamandishantv4.rozblog.com ببینی. عکس های  نمایشگاه کتاب هم اونجا هست.

******

سلام؛ می خوام به همون خانمی که باباش معتاده بگم وقتی می خوای یه هدفی رو انتخاب کنی به شرایطی که داری فکر نکن. فقط به اون چیزایی فکر کن که می خوای بهشون برسی. منم شرایط تو رو دارم. پدرم معتاده و امور زندگیمون به سختی می گذره؛ ولی من برای هزینه تحصیلم می رم کار می کنم. سخته؛ ولی شدنیه. الان دانشجوام. اونقدر تمرین کردم که حالا عادت کردم شرایطی رو که می خوام برای خودم فراهم کنم. چند تا کتاب روانشناسی می تونه موثر باشه.

(یه دختر شاد و سرحال)

******

سلام؛ "این تمایل به برنده شدن نیست که اهمیت دارد؛ چون همه آن را دارند. تمایل به آماده شدن برای برنده شدن مهم است." این یه جمله بود از کتاب: "درود بر خودم"؛ ترجمه: جلال طحان؛ انتشارات: هورمزد. حتما بخونیدش. این کتاب برای تجربه یه زندگی عالی نوشته شده.

(زهرا، 21 ساله از ری، کارشناس اقتصاد کشاورزی)

******

سلام دوستان! هم اندیشان واقعا تاثیرگذاره. من در مسایل ازدواج، خانواده، ترک سیگار و... خیلى مشاوره می دم. جالب اینکه خانومم هر کدوم از دوستاش مشکل داشته باشن از من نظر می گیرن و من هم از هم اندیشان.

(على.گ، قزوین)

******

سلام؛ من سه ماه و نیم باردار هستم و یه دخمر کوچولو توی راه دارم. یه دفترچه دارم که حرفای دلم و همچنین صحبت ها و نکات قشنگی که در هم اندیشان می خونم رو به صورت نکات تربیتی واسه دخترم می نویسم که وقتی بزرگ شد بخونه. راستی! می شه چند تا کتاب در زمینه تربیت کودک معرفی کنید می خوام دخترم هم مستقل باشه و هم اینکه جوری بار بیاد که خانواده واسش مهم باشه.

امید: آبجی! اگه تو یه کتابخونه عمومی عضو بشی می تونی کلی کتاب های خوب باب دلت رو اونجا پیدا کنی. راستی دوستان! به صفحه 490 که سر می زنید؟ بخش کتاب هم اندیشان رو می گم.  

******

سلام؛ مگه شما ایرانی نیستید؟!! پس دعا کنید تیم ملی چشم بادومی ها رو ببره و ایران، مقتدرانه به جام جهانی صعود کنه.

(مریم، عمه نهال کوچولو از یاسوج)

امید: ساعت چهار و نیم امروز که بازی شروع می شه همه پای تلویزیون برای پیروزی تیم ملی دعا می کنیم. درضمن؛ تخمه هم یادتون نره؛ البته من الان هوس بادوم کردم.

******

ادامه دارد....

در سرشماری هم اندیشان شرکت کنید و برای این کار، صفحه 565 رو بخونید. آمار سرشماری تا ساعت ده امروز سه شنبه: 37450 

******

با سلام؛ آقا امید! آیا شما هم با حرف آقا پیام که گفتن: ازدواج هدف کوچیکیه موافقید؟ توضیح بیشتر بدید. آیا هدف حفظ کانون گرم خانواده و تربیت فرزندان هدف ناچیزیه؟ لطفا منو از سردرگمی که دچارش شده ام بیرون بیارید.

(ریحانه، 28 ساله، تهران)

امید: آبجی! جوابت رو می تونی تو پیامک بعدی پیدا کنی.  

******

دلیل: سلام به بکراندیشان؛ می خواستم بگم تو این دنیا، هیچ چیز بی هدف به وجود نیومده و حتی خدا هم از آفریدن مخلوقات هدف داره و ما که بدون خواست خودمون پا به این دنیا گذاشتیم باید مهمترین هدف زندگیمون که آباد کردن آخرتمون هست رو دنبال کنیم و براش تلاش کنیم. در کنار این، باید یک سری هدف های دیگه تعیین کنیم که هم بتونیم تو بهترین موقعیت ممکن تو این دنیا زندگی کنیم و هم این هدف ها ما رو تو رسیدن به اصلی ترین هدف، یاری کنن و اگه غیر این باشه بیشترین ضرر رو خود فرد بی هدف می بینه.

(سمیه، 20 ساله، دانشجوی کامپیوتر از تبریز)

امید: فکر کنم آبجیمون بهترین جواب رو داد. طراحی یه هدف کلی برای زندگی و بعد هم هدف های کوچیک و بزرگ دیگه در راستای اون هدف کلی. و این جا است که اون هدف های کوچیک و بزرگ هم ارزش پیدا می کنه. 

******

دلیل: هدف درست، دید درست می ده و در پی خودش تلاش می اره. تلاش، آدم و روحش رو بزرگ می کنه و یه آدم متعالی با روحی بزرگ، سرگردان نیست. راه رو بلده. ثانیه هاش ارزشمنده. افسار زندگیش به دست دیگران و به دست نفسش نیست. سرنوشتش رو خودش رقم می زنه و اینجوریه که گاهی حتی نفس کشیدن و خوابیدن یک نفر عبادته و گاهی زندگی و زنده بودن بعضی ها حتی برای خودشون هم مهم نیست. لبخند صبح متعلق به کسیه که می دونه باقی روز رو می خواد پی چی باشه...

(ملیحه)

******

هنگام خوابیدن با خود، قدری فکر کنیم... امروز چه کرده ایم که فردا لایق زنده ماندن باشیم.

(افسانه، کوهدشت)

******

سلام؛ کتاب: "هدف" (چگونه سریعتر از آنچه تصور می کردید به خواسته هایتان برسید) از: برایان ترسی؛ ترجمه: مهدی قراچه داغی رو حتما بخونید. کتابش فوق العاده اس.

(عاطفه از اصفهان)

******

هفت قانون منطقی 
1) باگذشته خود کنار بیایید تا حال شما را خراب نکند! 
2) آنچه دیگران درمورد شما فکر می کنند به شما ربطی ندارد. 
3) گذشت زمان، تقریبا داروی هر دردی است. به زمان کمی فرصت دهید! 4) کسی دلیل و مسئول خوشبختی  شما نیست، خودتان مسئولید! 5) زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید، ما هیچ خبر نداریم زندگی آن ها چگونه است! 6) زیاد فکر نکنید؛ اشکالی ندارد جواب بعضی سؤالات را ندانید! 7) لبخند بزنید؛ شما مسئول حل تمام مشکلات دنیا نیستید!

(پوریا، کرمانشاه، دوستدار همه مردم دنیا)

امید: البته درمورد قانون شماره 2 بگم: درسته که نمی شه جلوی فکر دیگران درمورد خودمون رو بگیریم و باید تو این زمینه یه کم بی خیال باشیم؛ ولی این به معنی این نیست که هر کاری که دلمون می خواد و ممکنه درست نباشه رو انجام بدیم و بگیم اصلا مهم نیست که دیگران چه فکری درباره ما می کنن. یادتون باشه که ما توی اجتماع زندگی می کنیم.

******

سلام؛ آقا امید و دوستان! من چند سال درس خوندم تا به اون هدفى که داشتم برسم. خدا رو شکرم رسیدم؛ اما حالا اطرافیانم براى انتخابم ارزش قائل نمی شن و منو مسخره می کنن. به خدا افسرده شدم. یه راه حلى بگید.

(فاطمه، الان تو حرم آقا امام رضا هستم)

امید: وقتی هدف، درست انتخاب بشه؛ دیگه نباید با حرف های دیگران دلمون بلرزه. خب! ما برای هر کاری که می کنیم باید هدف داشته باشیم؛ ولی سوال اینه که چطور بدونیم هدف هامون درسته؟ به نظر من تفکر درباره هدفی که داریم در پیش می گیریم، مشورت با افراد شایسته و درنظر گرفتن جوانب مختلف کار، خیلی در انتخاب هدف درست، موثره. شما هم اگه نکته ای به ذهنتون می رسه حتما بگید. اول پیامک بنویسین: نکته

******

با سلام به دوستانم؛ اهداف بعد از ازدواج چی می تونه باشه؟ آیا کم کردن وزن و خوشبختی فرزند می تونه هدف باشه؟ گیج شدم. خواهش می کنم راهنماییم کنید که بتونم هدف داشته باشم.

(مریم، متولد 59، از شهر سبز)

امید: آبجی! کم کردن وزن، اگه درست و اصولی و برای حفظ تناسب اندام و سلامت باشه چرا نمی تونه هدف خوبی باشه؟ خوشبختی فرزند رو هم که دیگه نگو و نپرس. مگه این ها مورد رضایت خداوند نیست؟ خداوند چقدر برای سلامت انسان تاکید کرده؟ چقدر برای تربیت فرزندان و رسیدگی به اون ها تاکید کرده؟ پس این ها می تونن همون هدف های کوچیک و بزرگی باشن در راستای هدف کلی زندگیمون که جلب رضایت خداونده.

******

سلام پیام و هم اندیشان؛ دارم تأثیرات خوب هم اندیشی رو در خودم می بینم. چند روزه بدون آرایش و بدون دغدغه نگاه نامحرم بیرون می رم. احساس خیلی خوبی دارم. بسم الله دخترا شما هم می تونید به این احساس خوب دست پیدا کنید...

(ناهید، 28 ساله از سنندج)

******

سلام امید و پیام و هم اندیشان؛ هر کس "چرا"یی برای زندگی کردن داشته باشد، با هر "چگونه"ای خواهد ساخت...!

(مریم هستم از اهر)

******

هم اندیشان عزیزم سلام؛ من جزو اون دسته از آدمایی هستم که تو زندگی هدف ندارن. به نظرم از بس تلاش کردم تا به هدفای قبلی زندگیم برسم و نرسیدم بی انگیزه و ناامید از زندگیم شدم. شاید بعضی ها به خاطر این موضوع هدف ندارن!

(مریم، ۱۹ ساله)

امید: آبجی ملیحه امروز حرف خیلی خوبی زد. گفت: هدف اگه درست و اصولی انتخاب بشه به دنبال خودش انگیزه و تلاش می یاره. اگه ناامید می شیم برای اینه که تو مرحله انتخاب درست و اصولی، خوب عمل نکردیم. چند تا پیامک عقب تر، چند تا شرط لازم برای انتخاب هدف خوب رو گفتم. یکی دیگه اش هم اینه که در انتخابمون واقعگرایانه عمل کنیم. به چیزهایی فکر کنیم که با توجه به شرایط ما شدنی باشن.

******

سلام امید، پیام و هم اندیشان؛ کتاب: قدرت برنامه ریزی؛ از: برایان تریسی رو حتما بخونید. در انتخاب هدف و برنامه ریزی برای رسیدن بهش کمکتون می کنه. یه جمله از همین کتاب: هدف آینده تان، عملکرد های امروزتان را مشخص می کند.

(احمد، متولد ۷۳، زنجان)

******

مشاعره: امید! خیلی وقته منتظر میم بودم.

ما ز یاران چشم یاری داشتیم؛

خود غلط بود آنچه می پنداشتیم.

(فاطمه، تنها طراح لباس باشگاه، قزوین، عدل، پرستو)

امید: نه به اینکه کلی منتظر "میم" بودی نه به اینکه حالا دوبار پشت سر هم میم افتاد. چاره ای نیست. دوباره "میم" بدین.

******

دلیل: انسان بی هدف بعد از یه مدت احساساس پوچی می کنه. زندگی رو بی هوده می دونه. روزاش یکنواخت و کسل کننده می شه. دچار افسردگی می شه و درنهایت ایمانش به خدا هم کمتر می شه؛... انسان بی  هدف، به گمراهی می رسه؛ پس باید هدف داشت...

(میترا، مامان گیتا از قزوین)

******

سلام؛ از وقتی کتاب کویر دکتر شریعتی رو خوندم نگاهم به زندگی عوض شده. واقعا الان تاسف می خورم به حال اونایی که میان تو این دنیا و معنی واقعی زندگیو نمی فهمن و میرن؛ به حال اونایی که خودشونو قبول ندارن و مواد آرایشی شیمیایی رو قبول دارن؛ به حال اونایی که اسیر تنشونن تو پارک ها، خیابونا، مترو، بدون هیچ تفکر و اندیشه ای! تا الان فقط عادت کرده بودم آرایش نکنم؛ یعنی بی دلیل؛ ولی الان دیگه دلیل دارم و خودمو اینجوری قبول دارم...

(مصی، ۲۱ ساله از پشت میز)

امید: ببخشید که پیامکتون به خاطر طولانی بودن، کوتاه شد. جاهایی که کوتاه می شه سه تا نقطه می ذارم. آبجی میترا هم همینطور. باید ما رو ببخشه. کم پیش می یاد و اگه بیاد بیشتر به خاطر اینه که بحث ها طولانی و تکراری نشه. 

******

شما تبدیل به همان چیزی می شوید که بیشتر به آن فکر می کنید. "برایان تریسی"

(فاطمه از تبریز)

امید: خب! وقت خداحافظیه. فکر کنم امروز، روز خیلی پرباری داشتیم. راستی! شوخی هاتون کم شده! خاطره هم که نمی گین. خاطره واقعی ها.

تعداد پیامک های دیروز: 4715

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط در تاریخ 9 سال پیش و 8:24 دقیقه ارسال شده است

سلام خسته نباشید....
چرا بعد از تایید عضویت نمیتونم وارد سایت بشم؟شکلکشکلکشکلک

راحیل از اهواز
پاسخ : باید توسط مدیر سایت تایید شوید
بعد از ساعاتی تایید میشوید


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 113
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 392
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,704
 • بازدید ماه : 392
 • بازدید سال : 111,871
 • بازدید کلی : 2,807,302
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی