• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 18 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، مهارت ارتباط با خانواده همسر ،

سلام هم اندیشان؛ من تقریبا سه ساله که ازدواج کردم و تو خونه مادرشوهر زندگی می کنم. خدا رو شکر دو طرفمون با هم خیلی خوبیم. قراره تابستونم ازشون جدا بشیم و خونه بگیریم. دلم براشون تنگ می شه!

(سارا، 24 ساله از روانسر)

امید: سلااااام دوستای خوبم. انرژی مثبت رو دیدین! بازم هست....    

******

سلام؛ من یه زن داداش دارم که با دنیا عوضش نمی کنم و چند ساله که جای خواهری که ندارم رو برام پر کرده. اونم منو مثل خواهرش دوست داره. دلیلش احترامیه که دو طرف بهم داریم.

(زهره، دانشجو تربیت معلم، 21 ساله، خوزستان)

******

سلام به امید، پیام و هم اندیشان؛ می خواستم کتاب: "زندگی شیرین"؛  مولف: "محمود اکبری"؛ ناشر: "گلستان ادب" رو که رهنمودها و داستان های آموزنده برای زوج های جوان هستش و ریشه تمام اختلاف ها و رمز نشاط در زندگی در اون نوشته شده رو معرفی کنم.

(فاطمه از خونمون)

******

سلام به آقا امید، پیام و هم اندیشان؛ چه صبح قشنگى! خواستم یه سلامى کنم! می خوام عین ریش سفیدا حرف بزنم. از قدیم و ندیم گفتن: سحر خیز باش تا کامروا شوى! تازشم یکى از علل افسردگى که به نظر می رسه خیلى از جوونا دارن همین پر خوابیه! بله!!!

(طلیعه حیدرى، شمال)

******

سلام بر آقا امید و هم اندیشان خوبم! الان ساعت 10 و ده دقیقه شبه. می خوام بخوابم. فردا صبح ساعت پنج، بعد از نماز با مادرم و زن دایی و دختر خاله هام می ریم پیاده روی و ورزش. جای همتون خالی. دوستون دارم.

(مرضیه، سعیده و اکرم، خراسان رضوی، خلیل آباد)

******

تصویر ذهنی: "از لبخندت برای تغییر دنیا استفاده کن، مگذار دنیا لبخندت را تغییر دهد."

(معصومه معلایی، عاااشق خدا، شادگان)

******

سلام؛ بنویسیم: "محیط زیست"؛ بخوانیم: "زندگی"

(معصوم از قم)

امید: وقتی امروز صبح این پیامک رو برا یکی از همکارام خوندم گفت: "اتفاقا دیشب تلویزیون داشت طغیان رودخانه ها و راه افتادن آب تو کوچه و خیابون های شهرهای مختلف اروپا رو نشون می داد؛ به خانومم گفتم: می بینی! حتی یه زباله هم روی این آب ها دیده نمی شه" واقعیت اینه که تو کشورهای پیشرفته، مردم اهمیت محیط زیست رو به خوبی درک کردن و با تمام وجودشون محیط زیست رو مثل محیط خونه خودشون می دونن.

******

سلام؛ من از امروز یه سبد گذاشتم تو حیاطمون و تمام تبلیغات و کاغذها رو می ریزیم توش. شبکه چهارمون قطعه و الان چند وقته خبرتونو ندارم. هر جا هستین سلامت باشین.

(خانم بابایی راهبند ساری)

******

سلام؛ یعنی هیچ مادرشوهری تو باشگاه عضو نیست؟ لطفا مادرشوهرها هم نظر بدن تا ریشه اختلافات بهتر بررسی بشه.

(یاسمن، انشاءالله کشاورز باشگاه، 18 ساله، رشت)

امید: حتما هست. منتظر پیامک هاشون باشید. راستی آبجی! وقتی به امید خدا کشاورز شدی حتما تلاش کن تا برای دفع آفات محصولات کشاورزی به جای سم از روش های طبیعی و بیولوژیک استفاده کنی. من خودم خیلی به اطرافیان می گم. الان یکی از آشناهامون رفته تحقیق کرده و داره به جای سم، از ترکیب فلفل و جوش شیرین به عنوان آفت کش استفاده می کنه. یکی دیگه هم با  آب تنباکوی خیس خورده این کار رو می کنه و هر دو هم جواب گرفتن؛ ولی هر کس می خواد  این کار رو بکنه باید خوب از قدیمی تر ها سوال کنه.

******

ادامه دارد....

برای سرشماری، صفحه 565 رو بخونید. آمار سرشماری تا ساعت ده امروز شنبه: 33688

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ من خودم یه خواهر شوهرم. همیشه دوست داشتم با زن داداشم خیلی صمیمی باشم؛ ولی زن داداشم فکر می کنه ما دشمنشیم. می خواستم بگم اختلاف عروس با خانواده شوهر از قدیم رسم بوده و فکر نکنم حل بشه.

امید: حتما حل شدنیه. تو یه کتابی خوندم اگه ما نمی تونیم مشکلی رو حل کنیم برای اینه که یا واقعا دنبال حلش نیستیم یا اگه هستیم هنوز نتونستیم راهش رو پیدا کنیم. باید ذهنیت منفی زن داداشتون از بین بره. باید اگه سوء تفاهمی پیش اومده برطرف بشه. دوستان! دست به کار شین. اول پیامک: راهکار   

******

نظر: هم اندیشان مشکل اینجاست که مادرشوهر اغلب در رابطه زن و مرد دخالت می کنه و همیشه جانب پسرش رو می گیره! یه مادر دوست داره بر زندگی پسرش نظارت کنه و چه خوبه که ما فکر کنیم این نظارت از سر دلسوزیه نه فضولی. اون مادر همسرمونه و جزئی از خانواده ماست؛ پس طوری که به مادر خودمون احترام می ذاریم به مادرشوهر هم احترام بذاریم.

(نرگس، 20 ساله از خرم آباد)

امید: به نکته خیلی مهمی اشاره کردی. پدر و مادر، به ویژه مادرها وقتی بچه شون رو که با اون همه زحمت بزرگ کردن می فرستن خونه بخت و مستقل می شه حتما اولش کلی نگرانی دارن. چی می خوره. چی می پوشه. چی کار می کنه. عروس خانوم یا آقا داماد هم که معمولا با مهارت های زندگی آشنایی ندارن همه رو می ذارن به پای دخالت و فضولی و... اینجاست که کلی مشکل پیش می یاد و هر روز هم وضع رو بدتر می کنه. اگه عروس خانوم یا آقا داماد یه کم مثبت اندیش باشن و خودشون رو بذارن به جای اون مادر و پدر نگران، خیلی از مشکلات حل می  شه؛ درضمن، ما نباید انتظار داشته باشیم که اون پدر و مادر پیر یا میانسال، کاملا مهارت های زندگی رو بدونن و با مهارت در مورد فرزندشون نگران باشن؛ انتظار از ما است که مهارت ها رو فرا بگیریم که یکیش همینه که قبول کنیم اون ها نگرانن و حق دارن و یکیش هم اینه که قبول کنیم ممکنه یه کم ناشیانه نگرانیشون رو بروز بدن. 

******

سلام امید؛ این بار چندمه که پیام می دم. خواهش می کنم درباره همون بیمه سازمان تامین اجتماعی که ماهیانه پولی رو بدیم بعد از بیست سال ماهانه بهمون حقوق می ده مفصل درمورد شرایطش توضیح بده و اینکه به کجا مراجعه کنیم.

(مژگان)

امید: اسم این بیمه، بیمه اختیاریه. برای دختر خانوما و خانومای 18 تا 45 ساله است. می تونن از الان خودشون رو بیمه بازنشستگی کنن؛ حتی اگه شغلی نداشته باشن و خونه دار باشن. تازه اگه روزی شاغل شدن هم کارفرما، بیمه رو ادامه می ده. فعلا باید حدود ماهی شصت هزار تومان بدین. به اداره تامین اجتماعی منطقتون مراجعه کنید بیشتر براتون توضیح می دن. راستی! اگه کسی تا حالا مراجعه کرده بگه چی شده.

******

سلام داداش امید و هم اندیشان؛ فک کن غروب جمعه هم باشه و توی یه امامزاده یه نفر برات یه عالمه دعای خیر کنه. چقدر کیف می ده. کلا حالت جا می یاد. یه خانم پیری بود می خواست واسه نماز جماعت روی صندلی نماز بخونه. صندلی رو که براش یکم جا ب جا کردم اونقققققدر برام دعا کرد که دلم وا شد.

(کوچیک شما آبجی مهناز)

******

سلاااااام؛ همه خوبن؟ آره! مگه می شه کسی هم اندیشانو بخونه و حالش خوب و قشنگ نباشه! امید! ننه! خیلی وقته از مشاعره خبری نیست. با اجازت ننه جان بنده دوباره مشاعره رو از سر می گیرم:

حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج؛

فکر معقول بفرما گل بی خار کجاست؟

حالا یکی ت بده!

(ننه قمر از شکرستون)

امید: ممنون ننه! فکر بدی هم نیستا! هم فضای باشگاه رو عوض می کنه و  هم تامل تو این شعرها کلی می تونه نگرشمون رو تغییر مثبت بده؛ ولی یادتون باشه هر روز فقط یه پیامک مشاعره درج می شه؛ پس تو انتخابتون مثل همیشه فکر و سلیقه به خرج بدین و شانستون رو امتحان کنید. اول پیامک هم بنویسین: مشاعره  

******

سلام؛ من سه تا خواهر شوهر دارم یک به یک بهتر. باورتون نمی شه اگه بگم ما اونقدر با هم صمیمی هستیم که همه مات موندن؛ اگه یه بحث جزئی هم بین من و همسرم به وجود بیاد اونا حتما با من هستن و با داداش خودشون یکی به دو می کنن. راز خوب بودن اونا یه چیز هست؛ فقط یه رنگ و صمیمی بودن من با اونا.

(جوکار، خفر)

******

سلام بر امید و هم اندیشان؛ اگه همه عروس ها و خواهرشوهرها به همدیگه به چشم خواهر خودشون نگاه کنند هیچ گله ای پیش نمیاد؛ فقط یادمون نره بعضی وقت ها ما با خواهر خودمون هم اختلاف سلیقه و نظر داریم و خیلی زود حلش می کنیم.

(زندوانی از شهر کویری نایین)

******

سلام هم اندیشان؛ یه جمله قشنگ از دیل کارنگی: هنر گوش دادن را فرا گیرید، فرصت ها گاهی به آهستگی در می زنند. ربطی به موضوع نداشت؛ اما جمله زیبایی بود.

(فهیمه از نصف جهان)

******

سلام... 
به به!!! چقدر خوشمزه بود!!! حتما می پرسید چی؟ 
من برای اولین بار شیرینی تر، مخصوصا نون خامه ای رو بدون خامه اش خوردم. همیشه فکر می کردم شیرینی تر؛ یعنی خامه؛ 
ولی الان به این احساسم غلبه کردم و یک قدم کوچولو به سوی مبارزه با شکر برداشتم. 
تشویقم نمی کنید؟!؟!

(اعظم از کرج)

امید: تشششششویقش کنید!... این تشویق برای این بود که داری آروم آروم این کار رو می کنی و استرس نداری. یه جایزه هم داری. اونم اینه که می خوام طرز تهیه یه چیز خوشمزه رو بهت یاد بدم. چند تا سیب شیرین رو رنده کن و رو یه پارچه نخی جلو پنکه پهن کن. خیلی زود تبدیل به یه خوراکی خوشگل و خوشمزه می شه. برای بچه ها هم عالیه. با میوه های دیگه هم می شه این کار رو کرد. به صورت ورق ورق یا رنده شده. باد پنکه باعث می شه تا میوه با کیفیت خوبی خشک بشه.

******

سلام هم اندیشان گلم؛ این بحثتون واقعا جاى تأمل داره. می تونه کمک خوبى براى امثال من باشه. من 1 سال و 3 ماهه که ازدواج کردم. مشکلم اینه که نمی تونم محبت همسرم به خواهرهاش رو ببینم. یه جورایى زورم میاره. به خدا خیلى دختر گلى هستم ولى خوب دست خودم نیست چکار کنم؟ شایدم به خاطر اینه که شوهرم روى رفتارهاش مدیریت نداره!

(زکیه از شهر گنبدهاى فیروزه اى)

امید: دوستان! اول پیامک هاتون بنویسین: راه حل  

******

سلام امید و هم اندیشان؛ به همه توصیه می کنم صفحه 870 پیام نما رو بخونن. به نظرم این داستان به ما یاد می ده که با سیرتی زیبا می تونیم با همه ارتباط خوبی داشته باشیم و آرامش و رضایت رو به خودمون هدیه بدیم.

(فریما، گیلان)

******

سلام؛ خوبید؟ دوستان گل هم اندیش! دیشب رفته بودم خونه مادربزرگم یه شب گوشیمو خاموش کردم و نشستم پای حرفای  مادربزرگم. واقعا بعد مدت ها احساس آرامش داشتم. دیگه تصمیم دارم تو مهمانی ها با گوشی بازی نکنم تا لذت با هم بودنو بفهمم.

******

سلام تک اندیشان؛ امید خان! حرفای مامان ملیحه از تهران خیلی قشنگ بود چند بار و چندین بار پیامشو خوندم. کاش همه مثل شما فکر می کردن! به افتخارشون خواهشا یه صلوات!

(نسرین از جهاد دانشگاهی اصفهان)

امید: این پیام رو تو آرشیو (دوشنبه) می تونین بخونین.

******

نظر: سلام زیبا اندیشان عزیزم؛ از نظر من ریشه این اختلافات نداشتن یه درک متقابل از علایق و خواسته هامونه. اگه حال همو می فهمیدیم شاید خیلی از مشکلاتمون حل می شد.

(مریم، عاشق هم اندیشان)

******

نظر: سلام به همه هم اندیشان عزیز؛ به نظر من روابط با خانواده همسر زمانى رنگ و بوى شادى به خودش می گیره که افراد به خصوص مادر و خواهرشوهر و عروس، فارغ از القابى که عوام بهشون میدن با هم خواهرانه و مادرانه برخورد کنند و احترام و محبت رو با زیرکى و تعادل، همراه کنن.

******

سلام دوستای هم اندیشم؛ می خواستم بگم هرجا باشید دعای خیر مادرم  پشت سر شماست؛ آخه من به خاطر هم اندیشی با شما دیگه باهاش بدرفتاری نمی کنم و اخلاقم رو عوض کردم. الان خیلی از حرفام ناراحتم. امیدوارم منو ببخشه.

(الهام 73 از البرز)

امید: خوبی باعث می شه همه کدورت ها برطرف بشه؛ به شرطی که اون خوبی از ته دل باشه و موقتی نباشه. ممنون از حضور همتون.

تعداد پیامک های دیروز جمعه: 985؛ پنجشنبه: 1044؛ چهارشنبه: 1229؛ سه شنبه: 1980

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط darya در تاريخ 1392/03/28 و 16:38 دقيقه ارسال شده است

سلام امیدجون و دوستای خوبم امیدوارم حال همتون خوب باشه من ک خیلی خوبم ....شکلکدلیلشو بعدا بهتون میگم ..... همتونو دوس دارم ......... مهساازتبریز شکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392