loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلااااام؛ حال و احوالتون چطوره؟ مراقبش که هستین؟ ****** هم اندیشان سلام؛ تبسم خرجی ندارد؛ ولی چیزهای زیادی را می آفریند. تبسم بدون اینکه بخشنده اش را فقیر کند، گیرنده اش را ثروتمند می س

هم اندیشان شنبه 11 خرداد 1392

حسین وفا بازدید : 714 شنبه 11 خرداد 1392 نظرات (0)

امید: سلااااام؛ حال و احوالتون چطوره؟ مراقبش که هستین؟

******

هم اندیشان سلام؛ تبسم خرجی ندارد؛ ولی چیزهای زیادی را می آفریند. تبسم بدون اینکه بخشنده اش را فقیر کند، گیرنده اش را ثروتمند می سازد. تبسم اشعه آفتاب است برای افسردگان و بهترین پادزهر طبیعی است برای ناراحتی.

(زهرا از کرمان)

******

سلام امید و پیام و دوستان؛ می خواستم کتاب: "ده قدم تا نشاط"؛  اثر: دکتر دیوید برنز؛ ترجمه: مهدى قراچه داغى؛ نشر: آسیم رو معرفى کنم. درباره فنون رهایی از افسردگى هستش. دوستانى که از دنیا خسته شدن حتما این کتاب رو بخونن.

(زهرا)

******

هم اندیشان سلام؛ به نظر من اگه همسرتون رو دوست دارید باید به علایقش که یکی از مهمتریناش خانوادشه احترام بذارید تا متقابلا احترام ببینید.

(معصومه، متولد ۶۸، کمالشهر کرج)

******

سلام به همه نیک اندیشان و آقا پیام و آقا امید؛ من یه خواهر شوهر دارم که 7 ماه از من بزرگتره و خیلی به من تیکه میندازه. هیچ وقت نمی تونم جوابشو بدم و گاهی که با رفتارم نشون می دم ناراحتم اون بدتر می کنه و مادر شوهرم رو علیه من پر می کنه.

(ن. 25 ساله)

امید: می دونم که هم اندیشان کلی تجربه و راهکار برات دارن. اول پیامک ها بنویسین: راهکار  

******

سلام؛ "هم اندیشی، صلاحیت و کفایت یک تصمیم رو بالا می بره." الان یه خانم دکتره تو مشق عشق گفت. زنده باد هم اندیشان.

(زهرا علیزاده از تهران)

امید: تا اونجایی که یادمه "مشق عشق" برنامه خیلی خوبیه که جمعه ها ساعت 18 از شبکه آموزش پخش می شه.

******

سلام؛ من صد در صد به این جمله زیبای خانوم "سهیلا.م" معتقدم؛ چون بعد از 6 سال برای خودم اتفاق افتاده: "برای همه خوب باش، آنکه فهمید همیشه کنارت و به یادت خواهد بود... و آنکس که نفهمید روزی دلش برای تمام خوبی هایت تنگ می شود."

(از بام ایران)

******

سلام؛ وقتی یک تخم مرغ با یک نیروی خارجی می شکند، یک زندگی، تمام می شود... وقتی همان تخم مرغ با یک نیروی داخلی شکسته می شود، زندگی آغاز می شود... تغییرات بزرگ همیشه با یک نیروی داخلی آغاز می شود...

(رها)

******

سلام بر همسفران کشتى هم اندیشى؛ آقا امید! لطفا آمار سرشمارى این ده روز رو بگو ببینیم شاگرد اولا کیان؟!

(ناصر از گنبدکاووس)

امید: باشه! بعدازظهر منتظر باشید؛ ولی به نظر من هم اندیشان هر کجا که هستن و تعدادشون هر چقدر که هست همشون شاگرد اولن و برای ما خیییییلی عزیز. اونایی که تا حالا تو سرشماری شرکت نکردن حتما صفحه 565 رو بخونن. همه چیز رو اونجا نوشته.

******

سلام آقا امید؛ تکلیف ما که مجردیم چی می شه؟ این هفته بحث برا  مجردا نیست. جواب بده لطفا.

(مهرناز زهره وند)

امید: علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. اگه کسی قبل از ازدواج با مهارت ارتباط با خانواده همسر آشنا بشه به سادگی می تونه از بروز خیلی از مشکلات تو زندگی متاهلیش جلوگیری کنه؛ مشکلاتی که وقتی پیش بیان دیگه حل کردنش کار ساده ای نیست. تازه! الان با این اطلاعاتی که به دست می یاری کلی می تونی دیگران رو هم راهنمایی کنی.

******

ای کاش همه دخترخانوما مثل الهام خانوم 23 ساله از اصفهان فکر می کردن. اون وقت من به جای یکی، دو تا زن خوب می گرفتم. این تفکر، لیاقت بهترین زندگی رو داره.

(محمد، 24 ساله، طهران)

امید: خب! که می خوای به این بهانه دو تا زن بگیری؟ هان؟!

******

خواستگاری: سلام به همه؛ منو بکشن و حتی بگن بهترین پسره، به هیچ وجه ازش خواستگاری نمی کنم. بلا دور! خدا اون روز رو نیاره..!

(سعیده، 21 ساله، دانشجو تکنولوژی آموزشی)

امید: یادمه یه بار دراین باره صحبت کردیم و گفتیم: واقعا اگه مورد خاصی پیش اومد و آقا پسر "خیلی شایسته ای" پیدا شد که دختر خانوم اونو پسندید؛ اینجا است که به یه آدم "خیییییلی" مطمئن نیازه تا واسطه بشه. مطمئن برای اینکه هیچ کس حتی آقا داماد هم متوجه این قضیه نشه.

******

امیرعلی! دکتر گفته تنها راه حل ترک این عادت بد!!! اینه که هر هفته تعداد دفعات رو کم کنی؛ یعنی باید "آروم، آروم" ترکش کنی. نمی شه یهو بذاریش کنار.

******

سلام امید؛ آقا پیام که در جواب امیرعلی گفت باید نوع تغذیتو تغییر بدی، یعنی چی؟ می تونی بیشتر توضیح بدی؟

امید: بعضی مواد غذایی برا مجردها خوب نیست. می دونید که می خوام چی بگم. مشکلاتشون رو بیشتر می کنه؛ به ویژه مواد غذایی که طبع گرم دارن؛ مثل پیاز، موز، فلفل و... در مقابل، ورزش، معجزه می کنه. 

******

اگر برای فرزندان خود در مراکز علمی، هنری یا ورزشی، پرونده تشکیل ندهید، بزودی ممکن است در پاسگاه ها یا دادگاه ها تشکیل دهید!

(هلن، 17 ساله از خرم آباد)

امید: من واقعا به این نتیجه رسیدم: جوونایی که فعالیت و سرگرمی مفید و هدفمند دارن؛ هم آیندشون بهتره؛ هم سالمتر می مونن؛ چون فرصت فکر کردن به چیزها و کارهای منفی رو ندارن. 

******

سلام؛ آرامش، محصول تفکر نیست. هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلی است که ارزش فکر کردن ندارد.

(رسول از شهریار)

******

سلام ب همه؛ می خواستم به دوستم بگم من صبح ها که کلاغ می بینم  روز خوبی پشت سر می ذارم. مونده به اعتقاد و تلقینی که داری.

(سمیرا از تهران، 73، کنکوری فنی)

امید: یکی از تمرین های مهم زندگیمون باید همیشه فکر کردن به چیزهای خوب و مثبت باشه. فلورانس اسکاول شین می گه: حتی به شوخی هم به چیزهای منفی فکر نکنید؛ چون به سرتون می یاد.

******

سلام امید خان! می شه درباره ضررهای شکر و شیرینی توضیح بدی؟ آخه تا وقتی که آدم درباره چیزی شناخت پیدا نکنه از اون صرفنظر نمی کنه.

(فاطمه هستم دانشجوی مدیریت از همدان)

امید: کاملا درسته! ولی دلم نمی خواد استرس تو هم اندیشان ایجاد بشه؛ کافیه بدونید که از مواد غذایی صنعتی هستن. درسته که با چغندر قند و نیشکر درست می شه؛ ولی فرایند تولیدش صنعتیه. کاملا عاقلانه اس که در موقعیتی که محصولات غذایی صنعتی ما رو محاصره کردن، کم کم، راهی برای فرار پیدا کنیم و ازشون فاصله بگیریم. جالب اینه که با این کارمون کار بچه هامون رو هم راحت می کنیم؛ چون ذائقه هاشون رو به محصولات سالم می ره و دیگه مجبور نیستن مثل ما، با استرس ترکش کنن. این کار، بزرگترین خدمت به بچه ها است.   

******

سلام امید؛ غده پینه آل به اندازه یک نخود است و در مغز قرار دارد. این غده، هورمون ملاتونین را ترشح می کند. حدس زده می شود ملاتونین در انسان در پاسخ به تاریکی ترشح می شود بنابراین، در ایجاد ریتم های شبانه روزی دخالت دارد؛ پس دیرخوابی ممنوع!

(محمد جواد از هرسین)

امید: به آقا محمد جواد زنگ زدم و گفتم: "ماشاءالله این همه اطلاعات ناب رو از کجا آوردی؟" گفت: "از کتاب زیست سوم دبیرستان." راستش! قبلا گفته بودیم که ملاتونین نقش مهمی در سلامت انسان داره و فقط در تاریکی ترشح می شه؛ پیامک دوستمون تاییدی بر همین مطلب بود.

******

سلام؛ من دانشجوی محیط زیستم و از اینکه می بینم شماها اینقدر به محیط زیست اهمیت می دین به خودم می بالم که همچین آدمای با فرهنگ و دوستدار محیط زیستی تو کشورمون داریم.

(زهرا، 20 ساله از اهواز)

******

سلام؛ امروز اومدم مرغ رو تو قابلمه پیرکس آبپز کنم، سرد و گرم شد و بقیه شو که می دونین. منفجر شد! 2 ساعت گاز و آشپزخونه رو تمیز کردم. حیف اون قابلمه. 8 ساله دارمش. اینم فایده دوستی با هم اندیشان! امید و پیام! قابلمه می خوام.

(مامان فاطیما)

امید: درسته که ظرف پیرکس، کمترین حرف و حدیث ها رو داره و در ردیف ظروف واقعا سالمه؛ اما استفاده از اون، هم محدودیت هایی داره؛ چون همه غذایی نمی شه توش درست کرد و هم یه سری قلق هایی داره؛ مثلا قبل از استفاده نباید تو جای سردی باشه، موقعی که داغه هم نباید رو یا توی جای سردی قرار بگیره. درضمن؛ حواستون باشه که اخیرا ظروف پیرکس "قلابی" که تحمل حرارت رو نداره و روی شعله می شکنه زیاد شده.  

******

سلام. آقا پیام! آخه این "ها" چه اسمیه که رو هم اندیشان گذاشتی؟؟؟ خوبه ما صدات کنیم مسیج؟؟ آره؟ دوست داری؟

(سپیده، 19 ساله، صومعه سرا)

امید: تا پنجشنبه که پیام بیاد باید صبر کنی. ماشاءالله اونم که کم نمی یاره. خب! بریم سراغ آمار:

تا ساعت 15 امروز (شنبه) بیست و نه هزار و هشتصد و هفتاد نفر در سرشماری شرکت کردن که تو ایام امتحانات، آمار خوبیه؛ ولی نگران نباشید! سرشماری تا یکی دو هفته بعد از کنکور و امتحانات ادامه خواهد داشت. پنج استانی که هزار و پانصد رو رد کردن و در صدر قرار دارن به ترتیب: تهران (3865)؛ خراسان رضوی (2796)؛ اصفهان (1798)؛ همدان (1554) و گلستان (1515). و اما بقیه استان ها که هزار رو رد کردن به ترتیب: فارس (1447)؛ گیلان (1300)؛ آذربایجان شرقی (1258)؛ لرستان (1245)؛ مازندران (1196)؛ کرمانشاه (1188) و مرکزی (1110). خیلی از  استان ها هم دارن به هزار نزدیک می شن مثل: خوزستان (915)؛ البرز (847)؛ ایلام (845)؛ قزوین (800) و آذربایجان غربی (704). خب! امیدوارم هیچ  هم اندیشی از سرشماری جا نمونه؛ به هر دلیل. یادتون باشه که دوام باشگاه هم اندیشان به تعداد پیامک ها و مخاطب هاش بستگی داره. برای شرکت در سرشماری همه چیز در صفحه 565 نوشته شده. به امید دیدار.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 157
 • آی پی دیروز : 189
 • بازدید امروز : 403
 • باردید دیروز : 266
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,351
 • بازدید ماه : 2,301
 • بازدید سال : 143,407
 • بازدید کلی : 2,838,838
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی