• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 8 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلام دوستان خوبم؛ امروز که داشتم می اومدم اداره، ماشین کناریمون یه دوپس دوپسی راه انداخته بود که نگو و نپرس. یاد چند وقت پیش افتادم که سوار ماشین یه جوونی شده بودم که یه آهنگ ملایم سنتی گذاشته بود. بهش گفتم: "جوون! واقعا آفرین! تو این دوره و زمونه که خیلی از جوونا آهنگ های بسیار تند رو با صدای خیلی بلند گوش میدن اونوقت شما..." یه لبخند معناداری زد. گفتم: "مگه چیزیه؟!" گفت: "واقعیتش من خودمم تا چند وقت پیش یکی از همون ها بودم. صدای باندهای ماشینم اونقدر بلند بود که دوبار شیشه عقب ترکید! سقف ماشینم موج برداشته بود و..." گفتم: "واقعاااااا" گفت: "واقعا؛ ولی دیگه دوره اش برام تموم شد. این جوون ها هم یه روزی می فهمن که از تو این جور کارا چیزی در نمی یاد."

******

سلام؛ امید! دیشب قرار بود دوستم و خانومش بیان خونه ما شب نشینی؛ ولی ساعت 9 زنگ زد و گفت: شما بیاید. گفتم: چرا؟ گفت: شما ماهواره ندارید نمی تونم از سریال بگذرم. ما هم رفتیم؛ ولی فیلم نذاشت خوش بگذره.

(سعید، 25 ساله، ساوه)

******

راهکار: سلام به مژگان عزیزم.  توصیه می کنم کتاب: قدرت جذابیت از بریان تریسی درمورد راه های برقراری ارتباط با دیگران رو مطالعه کن. حتما جواب می گیری.

(مرضیه  از ایوان)

******

راهکار: مژگان عزیزم! حالا مگه ساکت و کم حرف بودن چه عیبی داره؟ من یه جاری دوست داشتنی دارم که بی نهایت کم حرفه در عوض توانایی هاش قابل شمارش نیست. وقتی یه موضوعی پیش میاد تو قیل و قال تهمت و غیبت و قضاوت، اون آروم و صبور فقط نگاه می کنه. بی حاشیه ترین آدمیه که تا بحال دیدم. تو این همه شلوغی، کم حرفی، یه نعمته. اگه خیلی اذیتت نمی کنه انرژیت رو برای یه چیز دیگه بذار. مثلا هنرهایی که با دست خلق می شن صداشون بلندتر و ماندگارتر از صدای آدم هاست.

(ملیحه) 

******

سلام به آقا امید و هم اندیشان؛ راهکار: خواهر گلم مژگان خانم، شما باید سعی کنی، خجالت رو بذاری کنار. هر وقت همسرت از بیرون میاد خونه، برو استقبالش. سلام و احوال پرسی گرمی باهاش کن. بگو چطوری؟ با کلمات محبت آمیز باهاش حرف بزن. شاید کوچیک ترین خواستش از شما همین باشه.

(نیلوفر، گنبد)

******

سلام؛ درمورد چای سیاه که گفتین مانع از جذب آهن می شه، تو آخرین مقالات چاپ شده در نشریه پابمد (pubmed) گفته شده که چای سیاه هیچ تاثیر منفی بر جذب آهن نداره! این فقط یک باور عمومی هست که بعد از غذا چای نخورید.

(هانیه، 20 ساله، ترم 3 رشته پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه)

امید: درمورد مصرف چای سیاه همیشه حرف و حدیث زیاد بوده. مرتب یه عده یه چیزی رو اثبات می کنن و یه عده هم رد می کنن؛ ولی به هر حال به نظر من بهتره اونایی که کم خونی دارن به ویژه خانوم ها، احتیاط کنن و روی غذا و با معده پر، چایی نخورن. 

******

سلام خوبان دنیای خدا: هیچ وقت حسرت زندگی بقیه رو نخورید؛ چون حسرت یعنی ناشکری به نعمت هایی که خدا بهت داده و چشم دوختن به چیزایی که مال بقیه است. این جمله رو خواستگاری که خیلی هم دوستش داشتم بهم یاد داد و رفت...

******

سلام؛ نخواید جای دیگران باشید. من یه بار آرزو کردم جای دوستم باشم بعد از مدت ها داداشش از دنیا رفت و تنها شد. بعد چند وقتم نامزدش رفت و با کسی دیگه ازدواج کرد. هر روزم می بیندشون. دیگه گلایه از تنهاییم نمی کنم...

******

سلام به تمام هم اندیشان؛ تجربه من از زندگى این بوده که دربرابر مشکل هاى زندگى فقط صبور بود. باور کنید جواب می ده.

(مامان احسان از بجنورد)

******

سلام هم اندیش  ها؛ چند وقت پیش رفته بودم دکتر. خدا رو شکر جواب آزمایشام سالم بود؛ فقط میکروب معده داشتم. دکتر گفت: علتش اینه که آب هامون آلودس. گفت: حتما آب رو بجشونیم و بعد مصرف کنیم. هم اندیشا هم حتما آب رو بجوشنن.

(فاطمه از رضی آباد شهریار)

امید: ما هم مدت ها است که همین کار رو می کنیم؛ از طرف مدرسه دخترم بهمون گفتن که: "آب رو بجوشونید! مشکل دل درد بعضی از دانش آموزا به همین دلیله"

******

سلام؛ نشسته بودیم پای تلویزیون و آنی شرلی رو می دیدیم. ازبس حرف میزد بابام که تو اتاق خواب بود اومد و تلویزیون رو خاموش کرد. مژگان خانوم! کم حرفی زیادم مثل پرحرفی زیاد می مونه که بعضى موقع ها طرف مقابل رو عصبی می کنه. مواظب زندگیت باش!

(رویا)

******

سلام دوستان خوبم؛ برنامه عروسی عشایر رو شبکه 4 دیدین؟ چه عروسی و چه رسم های خوبی داشتن. خوبه که هنوز هم با توجه به ماشینی شدن زندگی بیشتر این رسم ها رو اجرا می کنیم...

(مهدی کرامتی، دشت مغانی، مقیم مارلیک)

******

سلام دوستان خوبم؛ بزرگترین تجربه من تو زندگی مشترک اینه که با کسی ازدواج کنین که از لحاظ فرهنگ، آداب و سنت، سطح اقتصادی و اجتماعی، بیشترین نزدیکی رو به شما و خانوادتون داشته باشه تا مثل من بعد از 5 - 4 سال زندگی و یه بچه، آزار نبینین.

(یه دوست از همین نزدیکیا)

******

سلام دوستاى هم اندیش؛ این هم یه جمله از کتاب مردان مریخى و زنان ونوسى: زمانى که مرد شرایط روحى خوبى ندارد باید با او طورى رفتار کرد که انگار تند بادى موقتى دارد عبور مى کند. امیدوارم که به دردتون بخوره.

(آیسا، 64 از شیراز)

امید: یعنی باید صبوری و تدبیر کرد تا تند باد رد بشه؛ البته اگه خانومی هم شرایط روحی خوبی نداشت، آقا باید همین کار رو بکنه. به نظر من یکی از مهارت های مهم زندگیه! ممنون!

******

سلام به همگی؛ راهکار: از مجموعه 12 جلدی: شاه کلید موفقیت؛ اثر: آنتونی رابینز- نورمن کازینس؛ ترجمه: مجید پزشکى، من جلد 3 و 7 اون یعنی خودت را بشناس و مدیریت احساسات رو پیشنهاد می کنم. عالیه موضوعاتش: راه های خوشبختی، خودسازی و...

(رویا، اصفهان)

******

اضطراری! اضطراری! سلام به هم اندیشان عزیز! آخه امید! منظورت چیه که می گی شکر نخوریم؛ یعنی خوردن انواع شیرینی و کیک و بستنی و ژله و آبنبات و هر چیزی که با شکر درست می شه ضرر داره و ما نباید بخوریم؟؟ لطفا جواب بده.

(سارینا، 19 ساله از شیروان)

امید: چند وقت پیش، شبکه آموزش، یه طراح بسته بندی رو دعوت کرده بود. می گفت: تحقیقات خارجی ها نشون داده مشتری ظرف 3 تا 7 ثانیه یه محصول رو از بین محصولات مشابه، انتخاب می کنه؛ یعنی بسته بندی و تبلیغات یه محصول باید اونقدر قوی و حساب شده و جذاب باشه که تو اون چند ثانیه سرنوشت ساز، مشتری اون محصول رو از بین محصولات دیگه انتخاب کنه. خلاصه این رو گفتم که بگم: کارخونه دارها نشستن و هر روز دارن برای ما نقشه می کشن و روز به روز هم داره وابستگی ما به محصولاتشون بیشتر و بیشتر می شه. خیلی از این محصولات هم شکر و روغن و مواد نگهدارنده و رنگ های شیمیایی و... داره. واقعا بدن ما ظرفیت این همه بی رحمی بهش رو داره؟ اینه که باید بدون اینکه استرس داشته باشیم، کم کم از اینجور چیزا فاصله بگیریم و به چیزهای طبیعی رو بیاریم. یادتون باشه: کم کم! 

******

راهکار: سلام ب همه ھم اندیشان و آقا امید؛ آبجی مژگان! منم یه مدتی مثل شما بودم؛ ولی با یکی از دوستام که خیلی باهاش راحتم خیلی صحبت می کردیم و از هر چیزی براش تعریف می کردم. درضمن رمانم می خوندم. جواب داد... امیدوارم موفق باشین!

(آنیتا، 70، دانشجو صنایع غذایی، زنجان)

******

سلام امید و آبجی مژگان؛ کتاب: اعتماد به نفس؛ نوشته: باربارا دی آنجلس رو حتما بخون. روی من که خیلی تأثیر گذاشت.

(رضا از همه جا)

امید: آقا رضا! برا خودت یه پا زبل خانیا! یادش بخیر، زبل خان همش می گفت: "زبل خان اینجا! زبل خان اونجا! زبل خان همه جا."

******

سلام امید؛ من صبح ها که دارم چای شیرین می خورم خیلی عذاب می کشم.  اگه نباید شکر استفاده کرد؛ پس چی کار کنیم؟ چای تلخ که نمی شه! عسل هم خیلی گرونه و نمی صرفه. راهکار دیگه نداری؟؟؟

(سمانه)

امید: بابا! قرار شد کم کم این کار رو بکنیم. خواهش می کنم استرس نداشته باشید و تندروی نکنید. خواهش می کنم! حالا یه ذره شکر بخوریم که آسمون زمین نمی یاد. فعلا باید مواردی رو که غیر ضروریه حذف کنیم و به مرور، خلاقانه به فکر جایگزین های مناسب باشیم.

******

سلام بر خونواده دومم؛ یه جمله قشنگ: "همیشه خودت باش، کپى 150 تومن بیشتر نیست."

(زهرا عرب، 19 و نصفى، روانشناس کشتى از پایتخت مرکبات، جهرم)

******

سلام امید؛ از قدیم و ندیم گفتن: "باخدا باش پادشاهی کن." من هر روز این جمله رو تکرار می کنم و از شما دوستان گلم می خوام که اونو آوازه گوشتون کنید. نتیجه زیاد داره.

(سلمان، 19 ساله از کاشمر، دانشجوی دانشگاه علم و فرهنگ)

******

سلام عزیزان؛ امام علی (ع) فرمودند: هنگامی که مقدمات نعمت ها به شما رسید، نهایت آن را با کم شکری از خود مرانید.

******

تقدیم به زیبا اندیشان: یک همیشه «یک» است! شاید هیچوقت نتواند بیشتر شود؛ اما بعضى اوقات می تواند خیلى باشد! مثل: یک اتفاق! یک دوست! یاااااا "باشگاه "ها" که یک دنیا ارزشمنده.

(راحله، ترم ۶ گیاهپزشکی از ارومیه)

******

سلام امید! چطور و چه شکلی کد سرشماری رو بفرستیم. یه نمونش رو تو صفحه بنویس تا ما هم بدونیم. دوستدار همیشگی شما سحر از چالوس. مواظب خوبی هاتون باشید.

امید: همه چیز تو صفحه 565 توضیح داده شده. کد سه رقمی استان ها هم اونجا هست. مثلا کد مازندران 127 هستش؛ فقط همین عدد رو برامون بفرستین. شکل عددها هم انگلیسی باشه نه فارسی؛ یعنی یک و دو و هفت انگلیسی. اگه انگلیسی نیست برید تو تنظیمات تلفن و زبانش رو انگلیسی کنید. آخر هفته خوبی داشته باشید. طبق روال، پنجشنبه ها "پیام" می یاد باشگاه، با کلی شعر و آواز. تعداد پیامک های دیروز با احتساب پیامک های سرشماری: 6839

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392