')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 24 فروردین 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: 1392 ، تفاوت نسل ها ،

امید: سلام دوستان؛ خوبین که؟ حتما همینطوره. این هفته می خوایم بحثی رو دنبال کنیم که تو نظرسنجی بالاترین رای رو آورد. بحث تفاوت نسل ها و اینکه پدر و مادر و فرزند که از دو نسل متفاوت هستن چطور باید با وجود این اختلاف، با همدیگه کنار بیان؟ چطور باید همدیگه رو بفهمن؟ البته یه کم طول می کشه تا بحث داغ شه. باید صبوری کنین؛ ولی حتما برای هممون بحث پرباری خواهد بود.

******

سلام خدمت هم اندیشان. کوثر بوری پور هستم از رامهرمز. از نظر من بهترین موضوع اختلاف نسل ها است؛ چون مشکل خیلی ها است. منم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم؛ ولی من جای فرار می رم تو اتاقم.

******

سلام دوستان؛ انشاا... که حالتون خوب باشه. بازم یه هفته جدید و یک بحث جدید. "تفاوت نسل ها" در درجه اول وجود این تفاوت ها کاملا طبیعیه؛ چون گاهی فاصله سنی ما با والدینمون به چند دهه می رسه. در این مدت عقاید مختلفی شکل گرفته که گاهی درست و یا نادرست بوده. مسئله اصلی اینه که ما چطور باید عقاید اون ها که گاهی خیلی برامون سنگینه رو قبول کنیم یا چطور قانعشون کنیم که عقاید ما هم می تونه درست باشه. چطور بگیم که ما به عنوان نسل جدید علایقی داریم که دوست داریم ازش طرفداری بشه یا اگه اشتباهه ما رو قانع کنن که دلیل عیب بودنشون چیه و کلی سوالای دیگه

(نفیسه، دانشجو، کاشان)

******

سلام امید و دوستان؛ خداوند چگونگی احترام گذاشتن به والدین رو اینطور ذکر کرده: هنگامی که والدین تو به سن پیری رسیدند کمترین اهانتی به آن ها روا مدار؛ به آن ها اف مگو؛ بر سر آن ها فریاد نزن؛ با آن ها کریمانه سخن بگو؛ در برابر آن ها فروتنی کن؛ برای آن ها رحمت الهی را تقاضا کن. (آیات ٢٣ تا ٢٥ سوره اسراء.

(فاطمه سادات)

******

سلام امید؛ الان ساعت 20 دقیقه به 11 شبه. الان رفتم اتاقم که بخوابم. به مامانم اینا می گم شب بخیر. داداشم 7 سالشه چون در حضورش چند بار حرفای هم اندیشانو خوندم می گه: "شب بخیر هم اندیشان". همینجوری تعجب زده نگاش می کردم. امیدوارم زود 17 ساله بشه و عضو شه.

(مرضیه.ب، خلیل آباد، خراسان رضوی)

******

سلام؛ فوری! فوری! خیلی کنجکاوم بدونم آقایی که دیروز 6 عصر کنار سد طالقان با یه کیسه بزرگ زرد زباله جمع می کرد و یه تیشرت سورمه ای تنش بود یه هم اندیشه؟ آخه روم نشد برم از نزدیک ازش بپرسم.

(فاطمه، دانشجو، هشتگرد)

******

سلام؛ من هر دفعه سعی می کنم به خاطر حرف هایی که درباره مضر بودن دیرخوابی زدین شب زودتر بخوابم؛ ولی بازم نمی شه. آقا امید یه راهکار بده

(امیر حسین از آمل)

امید: باید به "به موقع خوابیدن"، اعتقاد قلبی و ایمان داشته باشی. خب! ممکنه بگی: "من چه طور اون ایمان رو به دست بیارم؟" بشین خوب فکر کن. به همه حرف های خوب و منطقی و مفیدی که تا حالا در اینباره زدیم. به اینکه این کار، ضامن سلامتته. به لذت تصمیم مستقلی که داری می گیری. کم کم می تونی اطرافیانت رو هم تو این کار درست، با خودت همراه کنی و این هم خیلی لذت بخشه.

******

سلام امید و دوستان؛ می دونم بحث چیز دیگس؛ اما دیدم هیچکی کمکی به آقایی که معتاد بود نکرد گفتم من بهشون بگم واقعا مواد ارزششو داره که خودتو اسیرش کردی و اگر اون سر دنیام باشی باید سر ساعت خودتو بهش برسونی. از ما گفتن "یه سال بخور نون و تره، یه عمر بخور نون و کره" برو کمپ؛ ولی با دلت!!!

******

سلام هم اندیشان و امید و پیام! امروز بالاخره مامانمو هم اندیش کردم! تشویقم کنید! درسته که بین من و مامانم هم تفاوت هایی که از متعلق بودن به دو نسل مختلف ناشی می شه وجود داره و گاهی همدیگه رو درک نمی کنیم؛ ولی خب... بیشتر اوقات کنار میایم و با هم مثل دو تا دوستیم. مثل الان!

(سرور، خانم مهندس آینده، یه دختر که مث اسمش شاده از ساری)

******

سلاااااام هم اندیشان جان؛ یه جایی خوندم: هر قدر که می خواهی متفاوت باش؛ ولی بکوش تا مردمی را که با تو متفاوتند تحمل کنی! درسته که با بزرگترهامون تفاوت داریم؛ ولی اینو باید یاد بگیریم که به باورهاشون احترام بذاریم و در برابرشون صبر داشته باشیم. تازه همیشه هم حق با ما نیست.

(فاطمه، ۱۸، اصفهان، شهر درچه)

******

سلام؛ امیییییید! لوگوی هم اندیشان رو می خوام. کجا می تونم ببینمش؟ اگه لوگوی واحدی نیست لااقل بگو تا خودم یکی برا خودم طراحی کنم.

(مریم از زرند کرمان)

امید: لوگومون "هم اندیشان 370" هستش؛ دوستان! اگه با این کلمه و عدد تونستید چیزی طراحی کنید حتما برامون ارسال کنین. نشونی سایتمون رو هم آقا پیام تو پیامک های پنجشنبه داده. 

******

سلام؛ مامان بزرگم اومده خونمون. من ھم به خاطر اینکه هم اندیشم باهاش خوبم.

امید: واقعا هم اندیشان داره برا خودش یه برند می شه. تو اخلاق.

******

سلام به جامعه هم اندیشان؛ خوبین؟ حال خوبی هاتون چطوره؟ راستش می خوام یه اجازه از دوستای یزدی و شما بگیرم. اجازه بهم می دین عکسی رو که تو همایش گرفتین من چاپ کنم و بذارم تو آلبومم؟ راستی! شهادت حضرت زهرا (س) رو تسلیت عرض می کنم. امید! واقعا اگه خانوما شیوه زندگی حضرت زهرا (س) رو تو زندگی مجردی و متاهلی شون اجرا کنن کلی از مشکلات به خودی خود حل می شه. رد پای کسی که آرامشم رو به هم زده بود دنبال کردم۰۰۰ به خودم رسیدم۰۰۰

(محدثه، عااااااااااشق هم اندیشان از کازرون)

******

uncle chain knitter !yes? Have you knit my chain? Yes... یiی you throw it behinی the mountain? Yes... Father has just arriveی... What has he brought?

خودتونو اذیت نکنین. همون عمو زنجیر بافه! راستی سلام

(سعید عیوضی، حسابدار آینده؛ 19 ساله از قرچک)

******

خلاقیت: سلام امید؛ ما دیدیم از طبیعت دوریم؛ حتی تعطیلاتم کارامون اینقدر زیادکه نمی تونیم بریم بیرون، موقع غذا خوردن برا اینکه بتونیم لذت ببریم مامانم رفت یه سفره خرید طرحش کوه، جنگل، دریاچه، سبزه و آهو هستش. موقع صبحانه چون همه با هم نیستیم اونو پهنش می کنیم. خیلی لذت بخشه!!! انگار وسط جنگلی

******

یه سلام به خوبی بهار به دوستان بهاریم و البته امید؛ جاتون خالی من اینجا تو باغ سبز خونمون دعا می کنم که روزگارتون سرسبز و خرم باشه. مهم نیست که درج می شه یا نه مهم بودن ماست. ما بچه هایی که تو این دوره سخت دووم آوردیم و می تونیم شاد باشیم. خوشحالم از اینکه یه خانواده ایم که تو شادی و سختی پشت هم ایستادیم....

(الهه، دختر شمالی)

******

سلام؛ راستشو بخواین من اتفاقی باشگاه هم اندیشان رو پیدا کردم. خیلی مفیده. من که یه جوان نوزده ساله دنبال اتاق فکری مثل برنامه شما می گشتم و الان مشتاقانه مشارکت رو دنبال می کنم. خواستم ازتون تشکر کنم. من پیشنهادهای زیادی دارم واسه باشگاه.

(فریبرز سرمدی)

امید: بابا حداقل یکیش رو می گفتی و اینقدر ما رو چشم انتظار نمی ذاشتی!

******

... می گن چیزی که جوون تو آینه می بینه پیر، تو خشت خام می بینه.

(الهه، ۱۹ ساله از تهران)

امید: پیام آبجی الهه متنش به هم ریخته ارسال شده بود و فقط تونستم بخش آخرش رو که خواناتر بود براتون درج کنم؛ ولی فکر کنم گل پیامکش هم همین جمله بوده.

******

اصول موفقیت از کتاب: "تو می توانی آنچه را می خواهی انجام دهی" نوشته: "اولیور کان" 1- فکر کنید در زندگی چه می خواهید و باید به کجا برسید. 2- اولین قدم به اندازه بزرگترین پیروزی ارزش دارد. 3- اول انگیزه و بعد توجه کامل به هدف مهم است. 4- نا امید نشوید. 5- اراده، اساس اعتماد به نفس است. 6- یک فرد یاری رسان بیابید. 7- هیچ کس بدون شکست زندگی نمی کند. 8- موفقیت های خود را جشن بگیرید. 9- رویایی بسازید و پیش بروید!

(میترا حمامی از روستای بهارستان)

******

سلام هم اندیشان گل و به خصوص خانم راحیل از اهواز. (برای یادگیری زبان انگلیسی) من پیشنهاد می کنم سی دی آموزشی دکتر نصرت رو تهه کنید. با اینکه خیلی کم هزینه است؛ اما بعد از سه ماه می تونی خیلی روان انگلیسی صحبت کنی. من امتحان کردم. نتیجه خیلی عالی بود. امید بدرج تا ما هم به کاری اومده باشیم.

(پریا هستم از شیراز، فوق دیپلم مدیریت صنعتی)

******

سلام؛ من با پدرم 30 سال تفاوت سن دارم. من همیشه حرف پدرم رو قبول دارم. از صحبتش استفاده می کنم؛ چون از وقتی کوچیک بودم پدرم حرف منو می شنید و از نظر من استفاده می کرد. همین باعث شده بین ما تفاوت نسل نباشه و با هم رفیق هستیم.

(آریا از شیراز)

******

هم اندیش: واااااااای! سلااااام هم اندیشان و امید.

هم اندیشان: چیه باشگاه رو گذاشتی رو سرت؟ چه خبرته؟

هم اندیش: آخه می دونین چیه؟ به لطف خدا و کمک شما تونسسسستم غیبت رو ترک کنم. هورااااا

(یه هم اندیش واقعی از لرستان)

******

... مدتی دنبال کتاب مورد نظرم می گشتم. یهو چشمم به کتاب جالبی خورد و نشستم خوندمش. خیلی جالبه "همسر دوست داشتنی" زندگی زناشویی را بهتر تجربه کنید؛ از مهدی خدامیان آرانی. ناشر: وثوق راستی. خدا قوت!

(نرگسم، گیلان، پره سر)

******

سلام دوستان، انشالله هرجا هستین خوش باشین! می خواستم کتاب "فقط غیر ممکن غیر ممکن است!" نوشته: آنتونی رابینز و ترجمه مسعود لعلی رو بهتون پیشنهاد کنم. اینم چند خط از این کتاب: "آیا میخواهید در زندگی خود شاهکاری بیافرینید یا این که ستایشگر شاهکارهای دیگران باشید؟ باران رحمت همیشه می بارد؛ اما آیا انگشتانه ای در زیر این باران می گذارید یا بشکه ای عظیم؟ هدف هایی که برای خود قرار می دهید، پاسخ این پرسش هاست." ممنون که هستین.

(مینا، 20 ساله، کاردانی، مشهد)

******

سلام احمد آقا پیشنهاد من که 3 ساله تو جاده بهبودیم: صادقانة دستت رو تو دست دوستان بهبودی کة توی انجمن معتادان گمنام شهرتون هستند بذار. حتما فرشثة نجاتت رو پیدا می کنی. من بهت قول می دم.

(سعید 38 ساله)

******

سلام؛ آخ امید گفتی از تفاوت نسل که دلم خونه. یکم به این پدر مادرا بگید زمونه عوض شده. طرز فکر عوض شده. همه قرار نیست که مثل اونا باشن آخه.

امید: دوستان خوبم! امروز با یه سری از پیامک های مربوط به بحث فقط آشنا شدید؛ ولی برای اینکه به نتایج خوبی برسیم تو این هفته به خیلی از سوالات اصولی، باید پاسخ داده بشه. به نظر من اول باید ببینیم این اختلافات کجاها و در چه حوزه هایی بین نسل ها پیش میاد. تو همه حوزه ها حتی اخلاقیات؟! دوشنبه همدیگه رو می بینیم.  ممنون از پیامک هاتون.

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392