')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 20 فروردین 1392

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلام دوستای خوبم! دیروز توی یکی از مجله های معروف، درباره "تاثیرپذیری از اجتماع" مطالب خوبی نوشته بود. اگه دقت کنین خیلی از کارهایی که می کنیم نه به این خاطره که درباره اش حسابی فکر کردیم؛ فقط به این خاطره که دیگران دارن این کار رو انجام می دن و ما هم تحت تاثیر اون ها...؛ مثلا چون همه دارن این روزها فلان وسیله برقی رو می خرن ما هم بدون اینکه درست درباره خریدش فکر کنیم، می خریم؛ یا چون همه وقتی ماشین می خرن گوسفند قربونی می کنن و خونش رو به چرخ های جلو ماشین می مالن و گوشتش رو هم به در و همسایه می دن ما هم... درصورتیکه یکی ممکنه با فکر کردن به این نتیجه برسه که اگه پول اون گوسفند رو به مددکاری یه بیمارستان بده تا آدمای بیمار فقیری که پول دارو و کرایه برگشت به خونه رو هم ندارن ازش استفاده کنن واجب تر و با ارزش تره و خدا هم از این کار خوشنودتر. واقعا چقدر درباره کارهامون مستقلا فکر می کنیم و تصمیم می گیریم؟ چقدر خودمونیم؟ به نظر شما تو آدم های دور و برمون چند نفر خودشونن نه دیگران.

******

سلام امید و دوستان؛ از اون هم اندیشی که کتاب "لطفا گوسفند نباشید" رو از کتابخونه علامه طباطبایی اسفرورین گرفته می خوام کتاب رو زودتر پس بده تا منم بخونمش. امید بدرج خیلی وقته دنبال این کتاب می گردم.

(مریم عسگری)

******

سلام به همه، به "یه پسر خوب از تهران": آفرین به شما، کاش همه دخترا و پسرا مثل شما بودن. همه فقط برای همسرانشون.

(یه دختر خوب از مشهد)

******

سلام فکر می کردم هم اندیشان روی من اثر داشته باشه اما نه تا این حد. آخه بعد از یک سال رفتم شهرستان همه گفتن: آرزو چه دختر خوب و فهمیده ایه. راستی! هفدهم تولدم بود. خدا بهم هدیه داد. اونم بارون بود.

(آرزو از ازنا، عاشق خدا و هم اندیشان)

******

امید جان! خیلی وقته دیگه هوامو نداری! فردا شب می خوام برم خواستگاری. یه کت شلوار مارک دار خریدم. از صبح تا حالا تنمه. دلم نمیاد درش بیارم. جان خودت درج کن آبجی داداشا دعام کنن.

(همون شاهین، 23. اراک)

******

سلام؛ دو سال قبل خانومم به خاطر بیکاری و وضع بد مالی که داشتم ازم طلاق گرفت و اونی هم که داشتم بجا مهرش ازم گرفت. خودم موندم و ده میلیون بدهی؛ اما تو همین دو سال به لطف خدا قرضام رو دادم و روز به روز وضعیتم داره بهتر می شه. شکر.

******

اگه می خوای خسته نشی و به آرامش برسی: کتاب بخون؛ قانع و مهربان باش؛ ستاره های آسمون رو بشمار و هیچ وقت دروغ نگو؛ برو کنارساحل و به امواج دریا بنگر.

(طیبه کیوان، 20 ساله از ایلام)

******

سلااااام. امید حدس بزن چند روز پیش تو خیابون چی دیدم؟ تو ماشین نشسته بودم که یه رفتگر اومد و حتی کوچکترین زباله ها رو از رو زمین جمع کرد. چیزایی که شاید ما بی تفاوت رو زمین می ریزیم و عین خیالمونم نیست. خیلی روم تأثیر گذاشت.

(فاطمه، همون بچه شیرازیه)

******

سلام به دوستان و امید؛ امروز من و خواهرم و خواهر زاده 4 ماه ام تمام پیامک ها رو خوندیم. راستی امید! نمی خوای به جدید ترین عضو باشگاه که خواهر زاده ام باشه خیر مقدم بگی؟

(اعظم از تهران)

امید: چرا می خوام بگم. ا د ب د عض و د 17 ب ش. خودش فهمید چی بهش گفتم.

******

قله ای که بیشتر از یک بار فتح شود تفریحگاه مردم می شود. مواظب قله دلتان باشید.

(زینب حبیبی، 20 ساله  از مازندران، نور، روستای شهرکلا)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ این هم یه جمله از کتابچه 444 نکته زندگی: فقر اخلاقی به مراتب وحشتناک تر و غیرقابل تحمل تر از فقر مادی است.

(زینب، 23 ساله، فولادشهر)

******

دوستان و امید! نمیدونی چه حالی میده! چی...؟ اینکه شب بخوابی و قشنگ از خواب سیر شی بعد یه دفعه بلند شی به ساعت نگاه کنی و ببینی هنوز وقت داری چند ساعت دیگه هم بخوابی! من دیشب همین اتفاق واسم افتاد نمی دونین چقدر ذوق کردم. اونقد حال می ده.

(حسین شمسی)

******

سلام امید! باور کن الان که دارم پیام می دم از خوشحالی دستام می لرزه! می دونی چرا؟ آخه یکی از هم اندیشا که پیامشو درجیدی از روستای ما بود؛ ولی حیف اسمشو کامل نگفته بود. نمی دونستم پیدا کردن یه هم اندیش اینقدر خوشحالم می کنه. این حس قشنگ رو تقدیم می کنم به همه شما. خدایا شکرت.

(زهرا.ج از کهره هلیلان)

امید: فکر کنم دیگه همه انگیزه پیدا کردن که اسم و رسمشون رو کامل بگن.

******

پارسال خرداد، صبحی که هیچکس بیرون نبود داشتم می رفتم باشگاه؛ ولی برخلاف بقیه مسیر طولانی رو پیاده می رفتم. تو کوچه یه گربه دیدم که به توله هاش شیر می داد. اونقد دوست داشتنی و بیاد موندنی بود که نگو. از اینکه زندگی می کنم واقعا خوشحالم. فک می کردم اینا برا بقیه مهم نیست؛ آخه مسخره می شم وقتی برف می باره و برگ پاییزی می افته و بارون میاد و خوشحال میشم. حتی بی بهونه من خوشحال ترینم

******

سلام امید و هم اندیشان: اگه یه روز از خواب بیدار بشین و اولین فکری که به سرتون بزنه این باشه که چه روز خوبیه شک نکنید که اون روز بهترین روز زندگیتونه.

(میلاد، 17 ساله از تهران)

******

با سلام به همه؛ امید تو رو خدا کمکم کن. من با یه دختری 2 سال رابطه دارم رابطه مون هم فقط واسه ازدواج بوده؛ ولی دوسش ندارم. نمی دونم چطوری بهش بگم.

(ساسان خراطا از زاهدان)

امید: آخه آقا ساسان من چی بگم؟ کار رو خیلی سخت کردی.

******

سلام امید و هم اندیشان! خوبین؟ راستش توی عیدی خواستم در غیاب شما عزیزان یه نفر رو ارشاد کنم (پسر عموم) که دست از این دوستی با جنس مخالف برداره؛ ولی به راه راست هدایت نشد که هیچ! باعث شد توی این اس های پی در پی که بهم میدادیم سخت بهش علاقه مند بشم. الانم پشیمونم ازین کارم...

******

سلام امید و هم اندیشان؛ سال نوتون مبارک؛ دیدم چند وقتیه خبری از عقد و عروسی نیست گفتم دعوتتون کنم تشریف بیارید فردا شب مراسم عقد ماست. واسمون دعا کنید. راستی می خوام نامزدم هم هم اندیش کنم.

(فاطمه و محمد حسن، فسا)

امید: چرا خبری نیست؟ آقا شاهین پنجاه درصد کارش درست شده؛ کت و شلوار مارک دار خریده و خودش هم موافقه.

******

سلام امید؛ اگه درج می کنی بگم؟ پس می گم: منم به یه نفر علاقه دارم. به یکی از دوستام که گفتم، گفت: ده ساله دیگه به این حس الانت می خندی،؛ ولی من باور نکردم. وقتی پیام آبجی تکتم رو خوندم یه جورایی باورم شد و می خوام اراده کنم و فراموشش کنم. اگرچه چند بار امتحان کردم و نشده...

(آرام)

******

سلام امید و هم اندیشان! امید! چرا هر اتفاقی که تو زندگیم می افته یاد شما و هم اندیشان می افتم؟ یعنی ممکنه من ی هم اندیش واقعیم؟؟

(آیات غرابی)

امید: اگه بعد از اینکه یاد حرف های هم اندیشان می افتی حواست رو جمع می کنی؛ حتما یه هم اندیش واقعی هستی. حتما.     

******

سلام امید خان و دوستان؛ یه چیز خنده دار. من سی ام فروردین 17 ساله می شم. باورکنید تا حالا فکر می کردم 18 ساله می شم. عجب دنیایی ما حتی خودمونو فراموش کردیم. راستی سال نو مبارک.

(سارا هستم از زاهدان)

******

راهکااااااار: سسسسسلام ناب اندیشان و آقا امید و پیام؛ سال نوتون مبارک! برای زود خوابیدن پیشنهاد می کنم 1. نوشیدنی های کافئین دار نخورید 2. در ساعت خواب سراغ رایانه و وبگردی نرین. 3. شام زیاد نخورید.

(مخلص همه هم اندیشان، هلن بانو)

امید: دوستای خوبم! نمی دونم به یه چیزی دقت کردین یا نه؟ از زمان حضرت آدم تا همین چند دهه پیش، یعنی در طول هزاران سال، بشر، سر شب می خوابیده؛ چون برق و تلویزیون و اینجور چیزا نبوده؛ پس شامش رو هم زود می خورده. همه این اتفاقات (دیرخوابی ها و دیر شام خوردنا و...) مربوط به همین چند دهه گذشته است؛ پس سعی کنیم تحت تاثیر رفتار دیگران قرار نگیریم و "خودمون باشیم" و به طبیعت خودمون برگردیم؛ چون دور شدن از طبیعت انسانی، با مشکلات زیادی همراهه. تو یه مقاله ای نوشته بود: خیلی از بیماری های جسمی و روحی امروزه بشر، به خاطر دیر خوابی و دیر شام خوردنه!!

******

سلام؛ سال نو مبارک! کتاب "قورباغه ات را قورت بده" رو بخونین. معجزه می کنه.

(فرشته، 18 ساله از خاش)

******

سلام؛ راستش وظیفه خودم دونستم که بهتون بگم شبکه سه هر روز ساعت ۷ سخنرانی حجت السلام والمسلمین آقای عالی پخش می شه. حالا کاری به درج شدن یا نشدش ندارم، خیلی حرف های قشنگ و به درد بخوری می گن. روی من که خیلی تأثیر گذاشته. ۱۰ شب هست ۲ شبش تا حالا پخش شده. به خاطر ایام فاطمیه هستش. حتما ببینید.

(حسن، ۲۲ ساله از روستای مشهدالکوبه، اراک)

******

333333لام دوستان؛ امید! قبل عید دبیرمون حرف جالبی زد. گفت: پسرم که دبستانیه معتاد کامپوتر شده و من بعد از انجام روش های متفاوت و نتیجه نگرفتن در آخر به این نتیجه رسیدم که فقط در روز و ساعت معینی اجازه کار کردن با کامپیوتر رو بهش بدم. اول خیلی سختش بود و کارهایی برای فریب دادن من انجام می داد؛ اما الان ذوق می کنه که تازه فردا نوبت بازی کردنشه!

(فاطمه خانم از نصف جهان)

امید: خب! وقت نظرسنجیه. نظرسنجی برای انتخاب موضوعات چند هفته ای که در پیش داریم. "نه" تا موضوع انتخاب شده. از شماره یک تا نه که  "فقط" عدد مربوط به موضوع مورد نظرتون رو برامون پیامک کنین. اگه به چند تا موضوع علاقه دارین باید هر عدد رو تو پیامک جداگانه بفرستین. اولین موضوع، پیشنهاد امید خانه. همون بحث "تاثیرپذیری از اجتماع" که صبح باهاتون درباره اش صحبت کردم. واقعا می تونه تو زندگی هممون تاثیر مثبت و عمیق بگذاره. اگه رای بیاره بیشتر می خوایم درباره مصادیقش صحبت کنیم؛ پس:

1- تاثیر پذیری از  اجتماع. (امید)

2- سلام به دوستان همیشه بهار؛ به نظر من خوبه این بحث رو توی باشگاه داشته باشیم: چه کنیم که توی سال جدید دچار روزمرگی نشیم؟ موافقا دستا بالا. (جوکار، خفر، شهر بهار نارنج)

3- هم اندیشان سلام؛ به نظرم اگه بحث هفته آینده درمورد تجارب خوب و بد ما باشه خوبه. اگه موافقید موضوع بشه تجربه من. (بهناز از بروجرد)

4- دوستای خوبم! من انتقادپذیر نیستم. وقتی کسی ازم انتقاد می کنه به شدت باهاش مقابله می کنم و تا چند روز فکرمو خراب می کنه… (الهه از گنبد)

امید: آبجی! وقتی فایده تغییر رو بدونی عاشقش می شی. دوستان! راستی چرا باید تغییر کنیم؟ اصلا نیازی به تغییر هست؟ تو چه چیزایی نیاز به تغییر داریم؟ تغییر چه فایده هایی داره؟ خوبه یه بار هم مفصل دراینباره  صحبت کنیم؛ پس اگه به این موضوع علاقه دارین بهش رای بدین. فکر کنم موضوع خیلی خوبی بشه.

5- سلام به امید نیک اندیشان؛ می تونم یه موضوع برا بحث بهتون بگم؟ تاثیر ماهواره و شبکه های ماهواره ای بر زندگی ها. (مهرداد، ۲۰ ساله از  شاهرود)

6- سلام؛ آقا امید می شه لطفا یه هفته راجع به قضاوت حرف بزنیم. قضاوت های نادرست و عجولانه که بعضی وقتا اثرات بد و جبران ناپذیری تو زندگیا داره. درباره ریشه هاش و راهکار کاهش دادن اون. (فرزانه، یه هم اندیش زیست شناس از شهرم یزد)

7- سلام به همه؛ می شه درمورد نحوه برخورد عروس با مادر شوهر صحبت کنین. بهترین تاثیر اس های بچه ها خلاصه شده در تجربیات تلخ و شیرین اوناست. (سکینه، گالیکش)

امید: در واقع برخورد عروس و داماد با خانواده همسرشون و نکته هایی که باید تو این زمینه رعایت بشه.

8 - سلام امید جان! خوبی؟ می خوام اذت که بحث هفته آینده درمورد ورزش و فراغت باشه. آخه وقتی تو جوونی دنبال ورزش و سرگرمی سالم باشی کمتر دنبال گناه می ری.  حتما بدرج ندرجی میام اونجا... (میلاد از چناران، 45 کیلومتری مشهد، روستای قره کوسه)

9 – امید! دلم عجیب گرفته... نیما هستم 24 ساله! با پدرم سر کوچکترین مسئله جار و جنجال داریم. هر 2 هم مغروریم و نمی تونیم حرف همو قبول کنیم؛ قرار بودیه هفته راجع به "تفاوت نسل ها" بحرفیم؛ پس چی شد؟ لااقل کتابی چیزی معرفی کنید بهم. خسته شدم از فراری بودن از خونه و آواره خونه رفیق بودن

امید: آقا نیما! گذاشتم برا نظرسنجی. خب دوستان! از الان تا فردا چهارشنبه ساعت 13 وقت دارین تو نظرسنجی شرکت کنین. راستی! سایت رسمی پیام نمای شبکه چهار داره راه می افته. http://pn4.iribtv.ir  ؛  هنوز خیلی کار داره؛ اما فعلا می تونین مقالات قبلیمون و یه سری چیزهای دیگه رو اونجا ببینین؛ درضمن؛ می تونین عکس های جالبی که دارین رو هم از طریق همین سایت برامون بفرستین؛ به ویژه عکس هایی که درباره هم اندیشانه؛ مثلا عکس لوگوی باشگاه روی پراید نقره ای؛ یا بحث هم اندیشی توی دبیرستان و دانشگاه. فعلا خداحافظ. تعداد پیامک های دیروز دوشنبه: 2550

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط اکرم سادات در تاريخ 8 سال پیش و 9:27 دقيقه ارسال شده است

سلام.خیلی گلید.

اين نظر توسط احمد بهاریبستان آباد در تاريخ 8 سال پیش و 18:13 دقيقه ارسال شده است

سلام امید شما که نظرات منو به اشتراک نمیذلرین نه س م س امو ونه...

اين نظر توسط شیما در تاريخ 8 سال پیش و 19:58 دقيقه ارسال شده است

سلام حالا که امکان کپی مطالب وجود نداره پس لطفا راهنماییم کنیدکه چطورمیتونم مطالب رو به صورت کتابچه دربیارم؟ممنون میشم کمکم کنید.شکلکشکلکشکلک
پاسخ : سلام
1- به چه نوع کتابچه ای قصد دارید تبدیل کنید؟
2- چه تاریخ هایی رو لازم دارید ؟
پاسخ این سوالات رو به ایمیل : hossvb@gmail.com ارسال کنید تا در صورت لزوم براتون ارسال بشه
با تشکر
حسین وفا

اين نظر توسط شیما در تاريخ 8 سال پیش و 9:46 دقيقه ارسال شده است

سلام
من میخوام ارشیومطالب رو کپی کنم وبه صورت کتابچه دربیارم وبعضی ازموارد غیرضروریش روحذف کنم امانمیشه چیکارکنم؟راستی سایتتون عالیه
پاسخ : امکان کپی مطالب وجود ندارد...

اين نظر توسط shahla در تاريخ 8 سال پیش و 17:30 دقيقه ارسال شده است

3لام و3د 3لام و2روود و2 3د بدروود.با تمام وجود افتخار میکنم که عضو باشگاه هم اندیشان هستم وخوشبختانه تا به حال تونستم 50 تا 60% پند واندرزهای دوستان هم اندیش را در زندگیم بکار ببرم.به امید جهانی شدن هم اندیشان

اين نظر توسط محمد در تاريخ 8 سال پیش و 10:31 دقيقه ارسال شده است

سلام خوبید واقعا ک هم اندیشان خوبی هستید من الان کتاب قورباغه رو قورت بده رو خوندم خیلی جالبه ممنونم

اين نظر توسط مژگان در تاريخ 8 سال پیش و 18:48 دقيقه ارسال شده است

سلااااااااااام ب آقا امید واقا پیام وهمه ی دوستان هم اندیشان با صفای خودم... واااااااااااای بالاخره این نمایشگاه تموم شد.آخییییششکلک. ضمنا از طرف همه ی کسایی ک نرفتن نمایشگاه ب عزیزانی ک رفتن خواهشی هس. دیگه چیزی دررابطه با نمایشگاه نگین!!!! چیه؟؟؟ خب حرصمون درمیاااد دیگه... اینطور نیس؟؟؟

اين نظر توسط مژگان در تاريخ 8 سال پیش و 22:49 دقيقه ارسال شده است

سلااااااااام ب همگی. پ کو تصاویری ک گفتین تو نمایشگاه گرفتین؟؟؟؟شکلک

اين نظر توسط barbi در تاريخ 8 سال پیش و 19:02 دقيقه ارسال شده است

سلام این اتاق گفتگومون کو پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شکلک
پاسخ : سلام
فکر کنم منظور شما اتاق گفتگویی باشه که پیام گفت. اول باید به سایت پیام نمای شبکه چهار به نشانی pn4.iribtv.ir بروید.
بهتره گفته پیام رو تصحیح کنم: منظور پیام از اتاق گفتگو همون انجمن ها بوده ...

اين نظر توسط مهرانه در تاريخ 8 سال پیش و 13:26 دقيقه ارسال شده است

سلام تو این دور و زمونه هر کی هر چی را دید و شنید میگه همون درسته یه زره با خودش فکر نمی کنه. شاید این رسوم را هم باید یه خورده باید آپدیت و به روز بشن نه اینکه فراموش بشن


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392