')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2140 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1989 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1797 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1693 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2038 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 29 بهمن 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تفاهم در زندگی مشترک ، 1391 ،

امید: سلااااام؛ بگین امروز چی دیدم!!!!!

هم اندیشان: علیک سلام؛ فرض کن که گفتیم.

امید: خب، راستش یه تصویر تبلیغاتی بود. روی یه اتوبوس؛ ولی ذهنم رو خیلی درگیر کرد.... بی خیال! می ترسم بگم و ذهن شما هم درگیر بشه!

هم اندیشان: یعنی چی؟ امید خان! حالا که تا اینجاش رو اومدی باید تا آخرش بیای. اگه نگی بیشتر، ذهنمون درگیر می شه و از کار و زندگی می افتیم.

امید: باشه بابا می گم! تبلیغ آب سبزیجات بود. دیگه لازم نیست سبزی و اینجور چیزا بخرین و پاک کنین و بریزین تو آش و سوپ؛ از همین مایع سبز رنگ استفاده کنین کافیه!!!! خدا رو شکر قرص عصاره گوشت و مرغ هم که اومده به بازار!!.... به نظر شما این زندگی ماشینی تا کجا می خواد پیش بره؟ یعنی واقعا تا اونجایی که به قول دوستمون به جای غذا خوردن فقط یه قرص غذا بندازیم بالا. بد هم نیستا! اینجوری کلی هم وقت، اضافه می یاریم. مگه نه؟؟؟!!!! بگذریم! بریم سر بحث خودمون...

******

معیار: سلام؛ پذیرش تفاوت ها (تو زندگی مشترک) و یافتن راه حل نزدیک شدن به افکار و عقاید هم وقتی ممکنه که دو طرف با هدف سازش و تفاهم با هم رشد کنند؛ نه اونکه تفاوت ها چنان اساسی باشه که تلاش برای تفاهم باعث از دست رفتن انرژی، روحیه، فرصت ها و... بشه و بی نتیجه باشه. باید تشخیص بدیم که این تفاوت ها جزء دسته اولند یا دوم. تلاش برای دسته دوم هدر دادن زندگی است. تو انتخابامون دقت کنیم.

(لیلا، 63)

******

سلام به هم اندیشان و امید و پیام حاضر جواب؛ من اوائل زندگی با شوهرم خیلی اختلاف داشتم. تصمیم گرفتم اخلاقشو عوض کنم؛ ولی زهی خیال باطل. اختلافات بیشتر شد. بعدا فهمیدم باید اخلاق خودمو عوض کنم و گذشت داشته باشم. باور کنید اختلافاتمون خیلی کم شد؛ ولی چه روزهایی رو از دست دادم!

(راضیه از شهر گل ها)

******

معیار: سلام؛ در جواب دوستی که گفته بود باید نقاط مشترک رو پررنگ کنیم؛ این کار نباید قبل از ازدواج صورت بگیره؛ چون از طرف، در ذهنمون آدمیو که می خوایم می سازیم؛ درحالیکه اینطور نیست. دکتر میثاق می گفت قبل از ازدواج چشا باز، بعد از ازدواج چشا بسته.

(صدیقه، تهران)

******

معیار: به نظرم تفاوت هم حدی داره. درسته! باید به نظرات طرف مقابل احترام بذاریم. گاهی هم کوتاه بیایم؛ ولی تا جایی که خود اصلیمون رو یادمون نره. بعضیا فکر می کنن تفاهم یعنی خودتو کاملا به شکلی که طرف مقابلت می خواد در بیاری و همه علایقت و اعتقاداتت رو به شکلی که اون می خواد تغییر بدی. مخصوصا خانم ها. به نظر من این اشتباهه و هر کس باید خودش باشه؛ البته باید یه جاهایی هر دو طرف از یه سری از خواسته هاشون به خاطر حفظ زندگیشون بگذرن؛ ولی بهتره این کار دو طرفه باشه. در ضمن؛ به عنوان یه فرد متاهل به کسایی که قصد ازدواج دارن پیشنهاد می دم بیشتر راجب اعتقادات و فرهنگ های خانوادگی طرفشون تحقیق کنن که بعدا به مشکل برنخورن.

(دوستدار همتون مینا، 18 ساله، بابلسر)

******

زن و مرد باید از تفاوت هایی که ذاتا در وجودشان هست آگاه باشند. مثلا زن ها در هنگام ناراحتی تمایل به صحبت کردن دارن؛ ولی مردها به گوشه ای  پناه می برند و سکوت می کنند! کتاب: "آموزش های بعد از ازدواج و آیین شوهرداری" از: ابوالفضل بیرقی و صدیقه ایلان داغی از انتشارات: نوای دانش (قم) خیلی عالیه!

(ناهید، ش 23 ساله از تهران)

******

سلام به هم اندیشان گل؛ می خواستم بگم واقعا حرفاتون عالیه. من و زن داداشم می شینم باشگاهتون رو می خونیم؛ واقعا گل کاشتین...

(آبجی سمیه، عاشق هم اندیشان)

******

سلام امید و دوستان خوب همیشگی؛ انگشتان دستمان به خوبی می دانند که تفاهم در عین تفاوت در زندگی مشترک چیست؟

(تیمور. ت، ترکمن صحرا)

******

سلام؛ می گم داداش امید! بی خیال این تفاهم و از اینجور حرفا. طالبی یه بار با هم بریم قهوه خونه یه قلیون دو سیب مشت با هم بزنیم صفا کنیم. حالا یه روزو با ما مجردا باش. نظرت چیه؟

(حسن، ۲۱ ساله از اراک)

امید: تا بعد از ظهر جوابت رو می دم. دیر که نمی شه؟!   

******

سلام؛ تو رو خدا کمکم کنید. امید! حداقل تو بگو چی کار کنم؟ از پارسال تا حالا پنج تا خواستگار برام اومده. یکیش همین دو روز پیش اومد؛ اما هر کی میاد، می ره و دیگه نمیاد. هیچ عیب و ایرادی ندارم. قیافه و ظاهرم هم خوبه. هر نذر و نیازی، دعایی هم بگید کردم؛ الان که دوباره اینجوری شد داغون شدم... خیلی خسته ام...

امید: آبجی گلم! دعای خالصانه، همراه با عمل صالح و کار خیره که خوب جواب می ده؛ پس حواست به این موضوع باشه و اگه بود، باید به درگاه خداوند امیدوار باشی. راستی! اصل هدفم از درج پیامکت این بود که بگم: بعضی از دختر خانومایی که ازدواجشون کم و زیاد به تاخیر می افته، ممکنه موقعی که یه فرصت ازدواج براشون فراهم می شه؛ تو تصمیم گیری عجله کنن و حساسیت کافی به خرج ندن. یادتون باشه که حساسیت کافی همیشه باید وجود داشته باشه. بحث یه عمر زندگیه!

******

معیار: سلام؛ درسته که تفاهم، توانایی تحمل تفاوت ها است؛ اما تحمل کردن رو باید تا جایی ادامه داد که امیدواری وجود داره و به صلاح دو طرف باشه. در این شرایط ممکنه حضور شخص سومی برای ختم این موقعیت لازم بشه یعنی ما باید هر روشی رو بعد از اینکه گفتگوی رودررو به تنهایی جواب نداد امتحان کنیم؛ مثل مشورت با بزرگترا، مشاوره... تا حداقل اگر بازم نتیجه ای نداد بعدا خیالمون راحته که همه راه ها رو امتحان کردیم.

(نفیسه، 20 ساله، دانشجوی روانشناسی از کاشان)

******

سلام هم اندیشان؛ الان 5 ساله که ازدواج کردم. اوایل، سر هر بحثی دعوا به پا بود؛ چون همدیگه رو درک نمی کردیم. سعی کردم خودم مشکلمون رو حل کنم. یه مدتی هر چی شوهرم می گفت می گفتم: باشه! هر چی تو بگی. الانم عاشق زندگیم شدم.

******

سلام؛ الان شبکه 4 داره یه برنامه درباره یه بیماری نشون می ده که تمام ماهیچه ها از بین می ره و آدم توانایی سرفه کردنم نداره! وااای خداجونم شکرت که می تونم یه نفس عمیق بکشم و بگم شکرت!

(مائده، 74، لنگرود)

******

سلام؛ این هفته بحث جالبی رو شروع کردین. خواستم منم یک جمله ای در همین رابطه بگم. خیلی وقت پیش سخنرانی یه استاد دانشگاهی رو گوش می کردم یه جمله کلیدی گفت. گفتم حیفه که به شما نگم. "زندگی از 3 تا ت تشکیل شده: توانایی تحمل تفاوت ها"

(فاطمه هستم بچه محله امام رضا)

******

با سلام خدمت آقا امید و هم اندیشان عزیز؛ امید جان! ممنون از صفحه های معرفی کتاب ها (صفحه 490). فقط یک پیشنهادی داشتم؛ اگه فقط اسم کتاب ها رو چاپ کنی این طوری در هر صفحه، کتاب های بیشتری می تونی معرفی کنی.

(شهریار از تبریز)

امید: گفتم شاید اگه کتاب ها با همون حال و هوایی که توسط دوستان، معرفی شده درج بشه، بهتر باشه و بیشتر به دل بشینه؛ ضمن اینکه خود دوستان اصرار دارن که اطلاعات کتاب ها؛ حتی کاملتر از این باشه.

******

سلام؛ من ۲ ساله که ازدواج کردم. خودم راضی به این ازدواج نبودم؛ اما بعد از پنج شیش ماه که پر از بحث و دعوا بود؛ البته ناگفته نماند که همش تقصیر خودم بود؛ الان از زندگیم خیلی راضیم؛ چون همسرم توی اون ۶ ماه منو تحمل کرد. می خوام از داخل کشتی ازش تشکر کنم...

******

سلام؛ هم اندیشان! صفحه ۸۳۱ پیام نمای شبکه چهار رو حتما بخونید. در مورد مضرات مواد پلاستیکی مطلب نوشته.

(حکیمه نیکخوالمشیری از ساری)

******

تفاهم در زندگی: قبول کنیم تو زندگی سه اصل مهم وجود داره: "من" "او" "ما" اگر او، من را فهمید و من او را فهمیدم؛ یعنی من و او می توانیم "ما" شویم!

(ماهرخ خانوم، مهندس برق سال دیگه... ایشالا)

******

سلام؛ یکی از راه هایی که می شه با تفاوتا کنار اومد اینکه: موقع بحث طوری برخورد نکنین که طرفتون ناچار شه در برابر حرفاتون جبهه گیری کنه و سعی نکنین اونو مقصر جلوه بدین؛ چون در اون صورت حتی اگه حق با شما باشه ممکنه قبول نکنه و حتی اگه هم قبول کنه واسه خلاصی از رفتار شماست. بذارید خودش اشتباهشو بفهمه، اونم فقط درصورتی اتفاق می افته که بهش فرصت حرف زدن بدین و سعی کنید با جوابای "منطقی" اونو قانع کنین نه ضایع! اینطوری خیلی از رفتارا تصحیح می شه و خیلی تفاوتا به تفاهم تبدیل می شه!

(سمیرا، 17 ساله از کاشمر)

******

سلام امید؛ من ۱۹ سالمه. دارم جدا می شم. یه پسر ۱۰ ماهه داریم. شوهرم همش گیر می ده می گه تفاهم نداریم. چی کار کنم؟

(یه هم اندیش از گلستان)

امید: آبجی! گاهی ما مشکلات کوچیکی که می شه با کسب مهارت های زندگی حلش کرد رو با دستای خودمون بزرگش می کنیم و می گیم تفاهم نداریم و راهش هم طلاقه. شاید تفاهم نداشتن شما از همین جنس باشه! به خاطر اون کوچولو هم که شده باید بیشتر تلاش کنی تا زندگیت از هم نپاشه؛ ولی اگه واقعا بعد از همه راه ها، متوجه شدی که مشکلات شما واقعا از مشکلات اساسی و حل نشدنیه اون موقع می تونی به طلاق هم فکر کنی. یادت باشه که طلاق آخرین راهه.

******

سلام؛ معیار: همسر من از هر لحاظ عالیه؛ فقط قلیون می کشه و من اینو بعد از ازدواجم فهمیدم. اوایل خواستم زندگیمو تموم کنم؛ ولی سعی کردم کنار بیام. واقعا آدم در عین تفاوت می تونه خودش تفاهم رو به وجود بیاره.

(معصومه ام مامان فاطمه زهرا از رباط کریم)

امید: ضمن اینکه با در پیش گرفتن روش های درست، به مرور می شه اون عادت بد رو هم ازش دور کنی.

******

سلام دوستان؛ به نظر اگه دو نفر همدیگه رو دوست داشته باشن با تفاوت های کوچیک هم کنار میان. همه آدم ها که با هم برابر نیستن؛ حتما تفاوت هایی با هم دارن.

(الناز )

امید: درسته؛ ولی وقتی تفاوت ها بزرگ باشه باید چی کار کرد؟ اصلا از کجا بفهمیم تفاوت ها از اون تفاوت های مشکل ساز و اساسیه؟ و بعد هم اگه بود باید چی کار کرد؟ تا کجاها باید کوتاه اومد؟

******

سلام؛ امروز داشتم هم اندیشانو می خوندم که زن داداشم دید و گفت: چی می خونی؟ منم کلی تعریفتونو کردم. خوشش اومد. می شه دوباره آدرس سایت هم اندیشانو بدرجی. آخه می خواد موضوع اعتماد به نفس رو بخونه.

(ندا، 69، دانشجوی حسابداری ایلام)

امید: چه خوب که رابطه دختر خانومای باشگاه با زن داداشاشون اینقدر به هم نزدیکه! احسنت به این رابطه! احسنت به این خواهر شوهرهای هم اندیش! باشه! آدرس رو می گم: http://hamandishantv4.rozblog.com  

******

سلام امید؛ روز بخیر، پیام دادم تا خدمت شما عرض کنم که شما جریان جذب رو درست می فرمایین؛ ولی آیا غیر از این هست که احتیاط شرط عقل هست. انسان همیشه باید در این دنیای پر مخاطره که تمام اتفاقات نامعلومه و کسی حتی از چند ثانیه بعد خودش خبر نداره چه برسه به زندگییش و دنیا، محتاط باشه اینطور نیست؟

(R)

امید: احتیاط شرط عقله؛ ولی اینجا صحبت از وسواسه؛ یعنی مثلا بارها شیر گاز رو چک می کنه؛ ولی باز دلش شور می زنه. راستی! یه راهکار برا اینجور افراد دارم. وقتی شیر گاز یا قفل در و... رو چک می کنین با حواس کاملا جمع باشه. با خودتون بگین: ببین! شیر بسته است! در قفله! و... و بعد هم تلاش کنین تا دیگه سراغش نرین. دعا هم واقعا کار ساز و آرامش بخشه. یادتونه اون آبجیمون می گفت تو شب، بارها روی قلب بچه ام دست می ذارم تا ببینم کار می کنه یا نه! به نظر شما با خوندن یه آیه الکرسی بالا سر بچه و سپردن اون به خدا، نمی شه آرامش و اطمینان به دست آورد؟ خلاصه رسیدیم آخر خط. آخ یادم رفت جواب داداش حسن رو هم بدم. داداش! من خیلی فکر کردم. دوستی که با قلیون شروع بشه آخر و عاقبت نداره! من می گم یه آب هویج بستنی بزنیم؛ چطوره؟ 

تعداد پیامک های دیروز: 1692

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان شنبه 12 اسفند1391
 2. هم اندیشان پنجشنبه 10 اسفند 1391
 3. هم اندیشان چهارشنبه 9 اسفند 1391
 4. هم اندیشان سه شنبه 8 اسفند 1391
 5. هم اندیشان دوشنبه 7 اسفند 1391
 6. هم اندیشان یکشنبه 6 اسفند 1391
 7. هم اندیشان شنبه 5 اسفند 1391
 8. هم اندیشان پنجشنبه 3 اسفند 1391
 9. هم اندیشان چهارشنبه 2 اسفند 1391