')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 21 دی 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راه های برقراری ارتباط با دیگران ، 1391 ،

امید: سلااااااام؛ روزا هی داره می یاد و می ره؛ می یاد و می ره؛ می یاد و می ره.... چرا من دارم این جوری حرف می زنم؟ نکنه از هم نشینی با آدم آهنیه؟ ولی نه! واقعا روزا هی داره می یاد و می ره. راستش خیلی بهش فکر می کنم. به این نتیجه رسیدم که اگه هر روزمون بهتر از دیروزمون باشه؛ دیگه مهم نیست که روزا هی دارن می یان و می رن؛ چون هر روز جدیدی که می یاد ما بهتر از دیروزمون شدیم و این خیلی لذتبخشه.       

******

سلام آقا امید! ما یه گربه بزرگ کردیم وقتی باهاش حرف می زنیم می فهمه چی می گیم. می فهمه دوسش داریم. هر موقع یه جایی می ریم تا دم در باهامون میاد. از ما اصلا نمی ترسه؛ ولی یه غریبه ببینه فرار می کنه. مهربونی رو گربه می فهمه چه برسه به آدم.

(فاطمه)

******

سلام امید! یه نکته خیلی مهم اینه که خوش اخلاقی زیاد و بیش از اندازه، رابطه خوب داشتن با دیگران، باعث می شه طرف فکر کنه که تو چقدر ساده ای؛ اون وقته که...؟!

(صمد. ش، 40 ساله از بابل)

******

سلام من خیلی آدم خوش اخلاق و مهربونی هستم طوری که خیلی زود با همه جور میشم؛ ولی به خاطر این اخلاق خوب، خیلی ها از اخلاقم سوء استفاده می کنن. به نظرم آدم بد اخلاق باشه بهتره.

(فاطمه، از شمال، دانشجو)

امید: آبجی! اگه خوش اخلاقی یه عیب داشته باشه؛ بداخلاقی هزار و یک عیب داره؛ باید خوش اخلاق باشیم؛ اما حواسمون باشه که کسی از اخلاق خوبمون سوء استفاده نکنه. کم کم قلقش دستمون می یاد. به پیامک بعدی توجه بنمو...

******

سلام به همه دوستان و امید؛ خوبین؟ خوشین؟ با نظر دوستان در مورد روی خوش و بالا بردن اطلاعات عمومی، کاملا موافقم؛ چون دوستان زیادی دارم و رمزش رو همین موارد می دونم و این که سعی کردم جوری برخورد کنم که دوست داشتم تو شرایط مختلف اون برخورد با من بشه؛ ولی تجربه شخصیم اینه که وقتی ازشون کارهایی می بینم که حس می کنم یه نمه سوء استفاده است یا درست نیست فوری تو اون رفتار خاص تجدید نظر می کنم. همه ممکنه اشتباه کنند واسه همین سرد نمی شم باهاشون. این کارم باعث می شه خودشون رو اصلاح کنن.

(فاطمه، 26 ساله، از گیلان، آستانه اشرفیه)

******

موقعی که عصبانی می شی 10 ثانیه سکوت کن؛ اگه می تونی یه لیوان آب هم بخور. این جوری شاید ناسزاهای بهتری یادت بیاد!!

امید: می دونین که شوخی می کنه؟

******

سلام هم اندیشان؛ دیدم خیلی وقته از جمله های زیبا و قشنگتون خبری نیست؛ برای همین خودم دست به کار شدم. توجه بنمویین: هرگز قدرت کلمه ها را در التیام و آشتی دادن رابطه ها دست کم نگیر.

(رفعت خالقی، دختر حاج علی، از زنجان)

******

سلام؛ برای داشتن ارتباط مؤثر با دیگران باید نقاب به چهره نزنیم و خود واقعیمون رو نشون بدیم. با تملق و چاپلوسی نمی شه اعتماد کسی رو جلب کرد. همه می دونن "سلام گرگ بی طمع نیست" پس رو راست باشیم و به خاطر پیشرفت کارمون چرب زبونی نکنیم.

(عارفه، ۳۲ تا ۵ روز دیگه ۳۳ ساله، از تهران)

******

سلام دوستان و اميد؛ براى برقرارى ارتباط مؤثر بايد ياد بگيريم که چطور با يكديگر رو در رو حرف بزنيم و ديگه پشت سر هم چیزی نگيم! بايد شجاعت بيانمون رو بالا ببريم و تحمل شنيدن انتقاد رو در خودمون پرورش بديم.

(مطهر، از گيلان)

******

تجربه: سلام؛ زن و شوهر در زندگی مثل دو تا دوست صمیمی باشن. صادق باشن. حد تعادل بین خانواده ها رو رعایت کنن. پشت هم باشن. هیچ وقت بی حرمتی نکنن؛ اینطوری رابطه خوبی برقرار می شه و زندگی آرام و خوبی دارید. دقیقا ما این طوری هستیم. بیشتر افراد حسرت می خورن. ناگفته نمونه که زن یا مرد اخلاق خوبی داشته باشه، طرفشم مثل اون می شه. با تشکر!

(سروده)

******

تجربه: من خودم روی یه کاغذ A4 بزرگ نوشتم: وظیفه اصلی زن نیکو، شوهر داری، تربیت فرزند نیک و ایجاد آرامش تو خانواده است و اینو زدم یه جایی جلوی چشمام که اگه اشتباهی کردم سریع اصلاحش کنم.

(سارا، از شیراز)

******

دررررررینگ! درررریننگ! زنگ تفریحه! به خنگول می گن: برو خبر مرگ پدر همسایه رو بده. می ره در خونه همسایه رو می زنه و می گه: بابات هست؟ پسرش می گه: نه! شب میاد! خنگول می گه: بشین تا بیاد.

(عارفه، ۱۸ ساله، از نایین)

******

راهکار: سلام امید؛ من وقتی تو جمع چند نفر دارن صحبت می کنن یه چیزی به ذهنم اومد تجزیه و تحلیل می کنم و بعد تصمیم می گیرم که اون حرف رو بزنم یا نزنم. به هم اندیشان هم به عنوان یه برادر کوچک تر این راهکارو توصیه می کنم.

(ابوالفضل، مهندس آینده، از آمل)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من دو سال همه زندگیمو به پای کسی که دوستش داشتم ریختم؛ اما الان یه هفته هست که فهمیدم مادرش راضی نیس! کاری هم از دستش برنمیاد! منم توبه کردم که دیگه سراغ این جور دوستی ها نرم؛ فقط با خدای خودم باشم تا راهی پیش پام بذاره‌! نرید سراغ این جور دوستی ها آخرش تباهی هستش. از من گفتن‌!

(عاطفه، 19 ساله، از زنجان)

******

وای خدا! داغونم! هیچ وقت با جنس مخالف دوست نشین. همشون آخرش به یه بهانه ای ولت می کنن و میرن. باور کنین شعار نیست. جز پشیمونی چیزی دیگه نداره. مثل من که آرزوی مرگ دارم.

******

سلام امید! من بهمن می خوام برم دانشگاه. کتاب انگلیسی برای مسافری از ایران رو گرفتم تا انگلیسیمو تقویت کنم؛ ولی نمی دونم چه جوری بخونم که تو حافظه ام بمونه. لطفا راهنماییم کنید.

(مهناز، از دزفول)

امید: آبجی! این حرفم رو جدی بگیر. اون کتاب رو بذار برای بعد. اگه می خوای پایه زبانت برای دانشگاه واقعا برای همیشه قوی بشه کتاب های درسی زبان انگلیسی رو شروع کن به ترتیب از اول تا آخر بخون. (از راهنمایی تا دبیرستان) چون تمام قواعد مهم زبان انگلیسی مرحله به مرحله در اون ها اومده و بتدریج باهاشون آشنا می شی. لغات رو هم درس به درس از آسون به سخت یاد می گیری و کم کم دامنه لغاتت هم خوب می شه. این کار خیلی بیشتر تو دانشگاه کمکت می کنه. اگه جدی بگیری، حتما دعام می کنی. برای این که بدونی به جواب تمرین های کتاب ها هم درست جواب دادی، می تونی راهنمای اون کتاب ها رو بخری. من با این کارم زبان انگلیسی رو برای همیشه برای خودم شیرین کردم. برای همیشه.     

******

سلام آقا امید؛ خوبی؟ این جوری که شما قوز کردی پای کامپیوتر و این همه پیام می خونی، 2 روز دیگه خدای ناکرده دیسک کمر می گیری. به نمایندگی از طرف تمام مهراندیشان ازتون تشکر می کنم. خدا می دونه که چقدر حال دلمون خوبه؛ چون حرف دل تمام دوستان ایرانی رو با گوش دل می شنویم. خدا قوت.

(رویا)

امید: راستش چند وقتیه با آقای رزاق، توی اداره، شروع کردیم روزی چند دقیقه ورزش مخصوص انگشتان، گردن و شانه رو که برای پشت میز نشینیه انجام می دیم. خیلی می خواد از زیرش در بره؛ اما مگه من می ذارم!!!  

******

یه سوال؟ شیشه شیر بچه رو هم آب سرد یا داغش کنی خطرناکه! درضمن؛ یکی از آشناهای ما میگرنش رو به توصیه پزشکش با استفاده از طبخ غذا داخل ظروف مسی درمان کرد.

(اعظم قاضی،  18 ساله، از کاشان)

امید: آبجی! سؤال خوبی کردی. بطری شیر بچه ها حتما باید شیشه ای باشه؛ چون خیلی وقت ها آب ولرم و یا داغ توش ریخته می شه. بطری های شیشه ای هیچ بحثی توش نیست؛ فقط شکستنیه که باید مراقب بود.

******

زنگ تفریح: داشتن اصل شناسنامه برای صدور المثنی الزامیست. ثبت احوال خنگولستان.

(اسما، از شوش)

******

سلام آقا اميد؛ جوابى که شما به اون خانومى که شوهرش مثل شوهر من يا خسته است، يا گرسنه، يا خوابش مياد، داديد، معنيش اينه که آقايون حق دارن، خانوما مقصرن و بايد تحمل کنن؛ پس خانومى که تو خونه صبح تا شب، مى شوره و مى پزه و مى سابه که شوهرش راضى باشه چه حقى داره؟ اخم و خستگى مرد حقشه؟ چه قانون منصفى.

امید: آبجی! برای اون آقا هم حرف های زیادی داشتم که بزنم؛ ولی چون حرفم رو نمی شنید و طرف حسابم اون خانوم بود؛ مجبور بودم مطالب مربوط به اون خانوم رو بگم. درضمن؛ یه نکته ای هم هست که تو پیامک بعدی ملاحظه می نموویید...

******

سلاااااام؛ راهکار! ما نمی توانیم دیگران را تغییر دهیم؛ اما با تغییر دادن خود می توانیم بر رفتار دیگران تاثیر بگذاریم.

(ططری،  ۶۹، از شرکت زراعی ازنا)

******

سلام هم اندیشان و آقا امید! ترجیح می دهم حقیقتی مرا آزار دهد تا اینکه دروغی آرامم کند...!

(سارا)

******

سلام؛ نیایش بعضی از ما با خدا مثل بچه هایی است که در می زنند و فرار می کنند.

(فریبا.24، از لرستان)

******

سلام دوستان ناب اندیش و امید؛ به نظرم یکی از راه های صمیمیت به خصوص واسه متأهلا اینه که با طعنه با هم حرف نزنید و اگه از هم دلخورید با مهربونی و مستقیم به همسرتون بگید. نه با نیش و کنایه. امام علی (علیه السلام) می فرماید: "زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است."

(فاطمه، 19 ساله، یه هم اندیش، ردیف اول صندلی 4)

******

سلام؛ کتاب "آموزش پیش از ازدواج" از مهدی میرمحمد صادقی برای دوستانی که قصد ازدواج دارن خیلی مفیده. سؤال های دوران آشنایی هم داره. راستش خیلی کتاب خوبیه. اگه از اینترنت جستجو کنید هم می تونید رایگان دانلود کنید.

******

امید! جواب بده! هی می گی کتاب بخون. رفتم کتاب رو به کتابخونه پس بدم چون چند روز دیر کرد داشتم ازم جریمه گرفتن. می خوام بدونم بقیه شهرا هم از این قوانین دارن. همین کارا رو می کنن که تعداد کتابخون ها داره آب می ره.

(حاتمه، 19 ساله، از شفت گیلان)

امید: می دونم تو کتابخونه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور که اینجوریه. من خودمم چند وقت پیش جریمه شدم. روزی 50 تومان برای هر کتاب؛ ولی منطقیه. اگه این کار رو نکنن که دیگه هیچ کس انگیزه نداره کتاب رو به موقع بیاره. این برای خودمون هم خوبه! پاشیم زودتر بریم کتابا رو بدیم که بقیه منتظرن. باور کنین منم الان دارم می رم و یه روز هم تاخیر دارم. حالا پنجاه تومنی از کجا پیدا کنم؟  

******

سلام؛ چند هفته است كه باهاتون نيستم؛ راستى! جزيره و كشتى چى شد؟ رفتيد؟ فكر كنم جا موندم. شنا هم بلد نيستم. اين اطراف هم كسى نيست. اشكالى نداره تا ماه رمضون سال بعد اينجا مي مونم. شايد كه برگرديد. واى نه! اصلا دور بزنيد بياييد دنبالم. كنار ساحل منتظرتونم.

(حنا دخترى در ساوه؛ البته تو تالش به دنيا اومدم)

امید: حنا خانوم! تا ما بر می گردیم مراقب "گرگ ها" باش! دوستان! برمی گردیم. ســه  د  ر  جــه بــه رااااااااااااســت.   

******

سلام؛ خوبین؟ تصمیم دارم نماز بخونم و یه بنده واقعی واسه خدا باشم و یه هم اندیش واقعی! یه کتاب سراغ دارین که در مورد همه شروط نماز مثلا از نظر پاک بودن لباس و امثال اینا بهم معرفی کنید؟!

(شیوا، از ماسال گیلان)

امید: آبجی! تو توضیح االمسائل همه رو نوشته. امیدوارم این حس خوبی که داری همیشه باهات باقی بمونه!

******

سلام؛ با خوش خلقی می تونیم دیگران رو مجذوب خودمون کنیم. خوش خلقی مقدمه حکومت بر دل هاست.

(محمد علی باغچه ای، 71،  نوبندگان)

امید: به قول دوستان هم اندیشمون؛ مراقب خوبی هاتون باشین. یکشنبه با موضوع پسران دخترنما و دختران پسرنما که به خاطر درخواست های زیاد خودتونه؛ هم اندیشی هامون رو ادامه می دیم. سعی می کنیم حرف های قبلی رو تکرار نکنیم و از جنبه دیگه ای این بحث رو ادامه بدیم. تا یکشنبه خدانگهدار همتون.

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان سه شنبه 19 دی 1391
 2. هم اندیشان دوشنبه 18 دی 1391
 3. هم اندیشان یک شنبه 17 دی 1391