')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یک شنبه 17 دی 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راه های برقراری ارتباط با دیگران ، 1391 ،

 

سلاا ا ا ام بر یاران با وفا؛ خوبین که انشاءالله؟! خب، بدون مقدمه بریم سر بحث. چیه؟! چرا چپ چپ نگام می کنین؟! مگه امید روباته که بهش برنامه داده باشن هر روز بحثو شروع کنه؟ یادتون نیست خودش گفت: من جوجه بودن رو به روبات بودن ترجیح می دم. خواستم واسه اینکه ماشینی نشه امروز خودمون بحثو شروع کنیم! توی این زندگی ماشینی لطفا تنوع و خلاقیت فراموش نشه هم اندیشان!

(الی، فعلا شاد و انرژیک، 21 ساله از سین برخوار اصفهان)

امید: می بینم که کم کم دارین با توجیه موجیه و اینجور چیزا جای امید خان رو می گیرین؛ چون دنیا دو روزه اشکال نداره. خیلی نباید بهش دل بست. خب، خوبین که؟ حااااالتون چطوره؟ دیروز تو بازار شهرمون کاشان، دنبال ظرف مسی بودم. بالاخره بعد از کلی تحقیق از مغازه دارها، یه قابلمه مسی گرفتم. راستش قابلمه تفلمون رو کنار گذاشتیم. یکی از آشناهامون می گفت: از وقتی که تو ظرف مسی غذا می خوریم؛ کلی از بیماری هام برطرف شده. حالا هی فاصلمون رو با زندگی طبیعی بیشتر کنیم و دلمون خوش باشه که فلان ظرف و فلان وسیله رو خریدیم و کلی کارمون رو راحت کرده. یادمون باشه قبل از اینکه هر وسیله جدیدی بخریم و وسیله قدیمی رو کنار بذاریم، خوب تحقیق کنیم.

******

سلام امید؛ جاتون خالی هم اندیشان! دارم با ظروف مسی خورشت سبزی درست می کنم. تا یک ساعت دیگه هم با خانواده خوشبختم دور یک سفره نهار می خوریم. پیام دادم که بگم ما اصلا ماشینی نشدیم.

(آمنه خوش اخلاق از خ)

امید: حالا حتما می بایست اسم خورشت سبزی رو هم می بردی. دهن همه آب افتاد. دلشون به تاپ تاپ افتاد. راستی! می گن حتی طعم غذا هم با ظروف مسی خیلی بهتر می شه.

******

سلام دوستای گلم؛ ببینید ما واقعا علاقه و میلمون به چیه؟ به کجا ختم می شه؟ چرا وقتی دوست داریم یه چیزو داشته باشیم بعد که به دستش میاریم واسمون کلیشه ای و بی ارزش می شه و دوست داریم از اون بهتر رو به دست بیاریم؟ آخه تا کجا؟ خواهش می کنم اینقدر به دنیای مدرن دل خوش نکنید؛ چون اینقدر شما رو غرق خودش می کنه که وقتی چشم باز کردی می بینی نابود شدی. زندگی ساده تر= دلخوشی بیشتر= آرامش خاطر = خانواده صمیمی تر.

(سعید، 19 ساله از شهرکرد)

******

مهم: سلام آقا امید! در جواب ندا خانوم: پیشرفت در زندگی خیلی خوبه. این درسته؛ اما آیا تهیه و استفاده از وسایلی که برای سلامت ما مضره رو هم باید پیشرفت به حساب بیاریم؟ ندا جان! آقا امید بارها گفت: "اگه واقعا به تکنولوژی خاصی نیاز داریم، تهیه اش کنیم و استفاده کنیم" و کسی هم که پول داره و دوست داره وسایل آنچنانی داشته باشه اگر آدم هوشیار و آگاهی باشه مطمئنا سلامتی اش را به داشتن وسایل مدرن غیر ضروری ترجیح می ده.

(عصمت قنبری، 24 ساله از اراک)

******

مهم: سلام به همگى! جواب سوال ندا خانوم رو همسرم كه تازه هم انديش شده گفت و منم نوشتم و فرستادم. امكانات تا اندازه اى كه نياز انسان رو برطرف كنه لازمه؛ اما از قديم گفتن هر آنچه را براى خود مي پسندى براى ديگران هم بپسند. مگه چه ايرادى داره فردى كه پولش از پارو بالا مي ره دست انسان هاى ضعيفتر از خودشم بگيره و به جاى فراهم كردن امكانات بيش از اندازه واسه خودش، به ديگران كمك كنه و آخرتشم آباد كنه.

(منيژه و محمدرضا از همدان)

******

مهم: دانی که را سزد صفت پاکی؟

آن کو وجود خویش نیالاید.

تا خلق از او رسند به آسایش؛

هرگز بر عمر خویش نیاساید.

تا دیگران گرسنه و مسکینند؛

بر مال و جاه خویش نیفزاید.

مردم اگر به چنین صفات یابی؛

گر نام او را فرشته نهی شاید.

امید: خب دوستان؛ حالا نوبت رسید به نتیجه نظرسنجی: راه های برقراری ارتباط با دیگران (شیوه های ارتباط موثر) با 89/25 درصد و دختران پسرنما و پسران دخترنما (در واقع، ادامه بحثی که قبلا دراین باره شده به علت تقاضای زیاد شما) با  71/20 درصد بیشترین رای رو آوردن که به ترتیب موضوعات این هفته و هفته آینده خواهند بود. جزئیات نظرسنجی رو در نوبت دوم امروز درج می کنیم؛ پس، از الان درباره شیوه های ارتباط موثر، پیامک بزنین. از تجربه هاتون بگین. چه نتیجه ای از ارتباط خوب و یا بد با دیگران گرفتین؟ از چه راه هایی برای تقویت ارتباطتون با دیگران استفاده می کنین. اصلا اعتقادی به ارتباط موثر دارین؟ و...   

******

آآآآآی! هم اندیشان! امید! به کجا چنین شتابان؟! به نظر من استفاده از تکنولوژی های جدید لازم و ضروریه! کلی مخترع نشستن فکر کردن چه جوری زندگی رو آسونتر کنن! آقا امید، شما خانم نیستی که بدونی شستن ظرف های یه ایل مهمون، منتظر جوش اومدن چای و خرد کردن بعضی مواد غذایی و از این قبیل، چقدر وقت و عمر خانم ها رو هدر می ده؛ پس پیشرفت اینجور فناوری ها خیلی هم خوبه! می دونم که این پیام انتقادی تند رو درج نمی کنی!

(به هر حال نرگس هستم از قم.)

******

سلام؛ فکر کنم بعضی از هم اندیشان دچار اشتباه شدن؛ چون فکر می کنن مثلا داشتن وسیله ای مثل مبل اصرافه و اگه داشته باشیم مصرف گرا می شیم. در صورتیکه داشتن خیلی از وسیله ها مثل همین مبل نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه! حتی تو بهشت هم همونطور که خودتون می دونید انسان های مومن رو تخت هایی می شینن که خداوند واسشون قرار داده تا رو زمین نشینند. به قول امید، باید همه جوانب رو سنجید تا ببینیم کدوم وسیله برامون ضروریه!

(زهرا کاظمی نسب از لنگرود)

******

مهم: سلام؛ یه سوال از 'مادر شاد' دارم. آیا زندگی یه عروس و داماد که تازه دارن میرن سر خونه و زندگیشون با یه یخچال، اونم معمولی نه دو سه دره با یه گاز معمولی و یه فرش 12 متری و یه کمد ارزون قیمت، ماشینیه؟؟ به خاطر وضع مالی، 2 ساله نامزدیم. دیگه دارم دیونه می شم. چرا بعضی ها جهزیه آنچنانی دارن؛ ولی ما تو اینشم موندیم؛ پس کی زندگیمونو شروع می کنیم؟

(یه دل شکسته)

******

مهم: سلام به دوستان هم اندیش. ای خدااااا! چرا ما آدما اینقدر تجمل گراییم. خب، ندا جون تو که پولت با پارو بالا میره برو یه کم دنیا رو بگرد. برو برا آخرتت مدرسه ای، مسجدی... بساز یا جهاز یه دختر فقیری رو جور کن.

(الهام مامان ابوالفضل)

******

مهم: سلام؛ من از حاج آقا قرائتی شنیدم که: پول زیاد و زندگی پیشرفته اگه با دادن خمس و زکات و انفاق باشه بد نیس؛ ولی هر چی آدم درگیر این چیزا بشه دل کندن از دنیا واسشون سخت تره. باور کنید شعار نیس.

(مطهره)

******

دوستای خوبم سلام؛ مهم: من نمیگم شما بگو. آخه این انصافه یکی به نون شب محتاج باشه و یکی خونه با وسایل آنچنانی داشته باشه. والا به خودش هم ظلم می کنه. از طبیعتش دور می شه. درضمن؛ اونایی که پولدارن مسئولیت بیشتری نسبت به بقیه دارن. فقط کافیه بیشتر به اطرافمون توجه کنیم. هستن کسایی که می تونیم خوشحالشون کنیم.

(آبجی فاطمه، دانشجوی حقوق از گرگان)

امید: گفتی اونایی که پولدارن مسوولیت بیشتری دارن منو یاد آیه 26 سوره اسراء انداخت: "حق نزدیکان و خویشاوندان و مسکین و در راه مانده را بده." یعنی اگر پولی در بساط داری؛ اول نزدیکان و خویشاوندان و بعد مساکین و در راه ماندگان رو بهشون برس. می فرمایند: حقشون رو بده؛ یعنی اگه پول داری این ها به گردن تو حق دارن.       

******

به نام خدا؛ مهم: لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون: هرگز نمی رسید به نیکی (سعادت)، مگر اینکه انفاق کنید از آنچه دوست دارید.

(ریحانه فرهمند از مشهد)

******

مهم: سلام؛ نظر ندا خانوم از یه جهت صحیحه. خونه بزرگ و ماشین خوب داشتن. غذاهای خوب خوردن هیچ ایرادی نداره اینا نعمت های خداست. شکرگزاریش هم با خمس و زکاته. اصلا امام صادق (ع) به اقتضای اوضاع مالی مردم دورانش وضع مالی خیلی خوبی داشته؛ اما ظرفیتشو هم داشتن. کارشون تلاششون  عبادتشون همه سر جای خودش بوده. اول اینکه باید دقت کنیم مسائل مالی هدفمون نشه. همونطور که قبلا بحث هدفو کردیم هدف از زندگی چیزی دیگه اس. در ثانی خریدن لوازم غیرضروری عوض کردن پی درپی وسایل خونه نه تنها اسرافه بلکه عین حرص و آزه این خودش یه گناه کبیره اس.

(ندا، 19 ساله از کرمانشاه، کنگاور)

امید: آیه یک و دو سوره تکاثر: "افزون طلبی، شما را به خود مشغول کرده تا آنجا که به دیدار قبرها رفتید." یعنی "خیلی ها" تا دم مرگ به دنبال افزون طلبی هستن.  

******

مهم: سلام به عزیزان نو اندیش؛ از آنجایی که انسان موجودی بی نهایت طلب است اگر از توان مالی زیادی هم برخوردار باشه هر روز چیز جدیدی رو طلب می کنه و حرص و آزش تو زندگی زیاد می شه. لباس جدید، وسایل جدید، مبلمان جدیدو... و همین نو به نو شدن هر روزه ما رو از هدف متعالی زندگی دور می کنه. چه زیباست که سرمایه های زندگی ما درحد وسعمان پذیرش بخشی از هزینه های زندگی کودکی یتیم، زنی بی سرپرست، خرید جهیزیه ای مختصر و مفید و یا هر خیر دیگری که در اذهان جاودانه ات می کنه باشه. جاوید باشید. دوستدار همیشگیتان.

(زهرا، دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی، قم)

******

سلام؛ وقت زنگ تفریحه! خنگول چند روز با تعجب به یخ نگاه می کنه و می گه: خدایا این کجاش سوراخه که آب میده؟ راستی سلام زیبااندیشان و امید! امیدوارم خوب باشید. با تشکر از دختر عمه ام فاطمه اکبر زاده که منو با شما عزیزان آشنا کرد. واقعا تو زندگیم موثر بودید. ممنون که هستید.

(سمانه حاج خلیلی از کرمان)

******

مهم: سلام؛ كسى که پولداره دليل نمي شه ماشينى بشه. مي تونه يه خونه بزرگ ويلايى بخره با وسايلى که واقعا بهشون احتياج داره و تو حياط خونه اش درختکارى کنه که واقعا آرام بخشه و با کمک به کسانى که احتياج دارن آرامش واقعى كسب کنه و خيلى کاراى ديگه.

(راحله، ٢٨ ساله، تهران)

******

مهم: علیک امید... خوبه آدم خونه و اسباب آنچنانی داشته باشه؛ ولی خدا رو هم داشته باشه!

(معصومه زعفرانی)

امید: اگه بشه چی می شه!

******

مهم: سلام؛ به نظر من یکی از دلایل به هم ریختن خیلی از  زندگی ها چشم و هم چشمی با همین افراد باشه. مثلا درآمد همسر من کمتر از دیگری باشه؛ ولی من که خونه اون فرد می رم وقتی مقایسه می کنم امکانات اونها رو با خودم به همسرم غر می زننم.  مدام میگم فلانی رو نگاه کن چه امکاناتی برای خانوادش فراهم کرده و. . . حالا شما قضاوت کنید آیا این افراد ثروتمند با این کارها در زندگی دیگران اختلال ایجاد نمی کنند؟

******

مهم: سلام؛ وقتی شما رو تو قبر گذاشتن همین مردم تنهاتون میذارن و بعد یه مدت فراموشتان می کنند. برای خودتون زندگی کنین نه برای مردم.

(فائزه از اسکو)

******

مهم: سلام به امید و بکر اندیشان؛ آیا واقعا خونه آنچنانی و وسایل لوکس باعث پیشرفت می شه. خیلی ها هستند که بهترین امکانات رو دارند و همین امکانات باعث دوریشون از خدا شده. پیشرفت یعنی هر چیزی که باعث پیش رفتن ما سمت خدا می شه. با همون پول میشه کار خیر انجام داد.

(احسان خسروی، 19 ساله، البرز)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ زیاد اهل ماشینی شدن و این حرفا نیستم؛ اما چند وقتیه تصمیم گرفتم بخارشوی بگیرم؛ چون شستن پرده های خونه و نصبشون واقعا سخته. چی کار کنم؟

امید: خوب فکر کن آبجی! اگه قرار نیست برای تهیه پول اون بخارشوی کلی خودت و همسرت به زحمت بیفتید و از آرامش زندگیتون بزنید و اگه منظورت از "سختی" کمی تحرک و فعالیت بدنی که لازمه سلامته، نیست؛ هیچ اشکال نداره. بخر آبجی! 

******

مهم: اگر می‌خواهید خوشبخت باشید، زندگی را به یک هدف گره بزنید، نه به آدم ها. آلبرت انیشتین.

(فاطمه رفیعی از کرمان)

امید: خب، وقت اعلام جزئیات نظر سنجی رسید. تو نظرسنجی موضوعات هفتگی، 4223 پیامک ارسال شد که 150 پیامک، تکراری بود و به حساب نیامد. دو موضوعی که بیشترین رای رو آورد در نوبت اول اعلام شد و اکنون، جزئیات موضوعاتی که رای نیاورد. به ترتیب: کنترل نگاه:  16/17 درصد آراء؛ ماهواره: 19/16؛ برآورده شدن حاجت: 23/12 و اختلاف نسل ها: 82/7 درضمن؛ تعداد پیامک های: روز شنبه شانزدهم: 1107؛ روز جمعه پانزدهم: 1600؛ روز پنجشنبه چهاردهم: 2012 و روز چهارشنبه سیزدهم دی: 2836 عدد بود. تا فردا خدانگهدارتون.

ارسال شده توسط: امید و پیام

 

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 21 دی 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 19 دی 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 18 دی 1391