')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 27 شهریور 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: چگونگی ایجاد فرصتهای ازدواج بهتر ، 1391 ،

سلام؛ واسه سبک شدن خودم می گم: امروز هم اندیشان باعث شد یه تصمیم مهمی بگیرم. حالا حس می کنم یه هم اندیش واقعی ام. خیلی دوستون دارم.

(شقاگل از خونشون)

امید: سلام دوستای هم اندیش گلم؛ امیدوارم هممون این حس خوب رو پیدا کنیم. 

******

سلام به بچه های گل هم اندیش؛ در جواب آبجی مهتاب باید بگم که حرف طرف مقابلشون واقعا درست بوده که گفته: انعکاس خوب و بد بودن آدما به خودشون بر می گرده؛ چون من خودم همیشه آدم معتقدی بودم و حالا هم خدا رو شکر دارم با کسی ازدواج می کنم که در این زمینه خیلی مقیده.

(یه هم اندیش 25 ساله)

******

من در بعضی مواقع با آبجی زهرا موافقم! بعضی وقتا بعضی ها که شاید آدمای درستی نیستن زندگی به ظاهر خوبی دارن! اما آبجی واقعا زندگی خوبی دارن؟ یا خوب باقی می مونه؟ خدا راضیه ازشون؟

(زهرا، 18 ساله از علی آباد کتول)

******

سلام؛ شما یه جوری از دختر و پسرایی که قبلا با جنس مخالف رابطه داشتن حرف می زنید که انگار اونا اصلا حق خوشبختی و یه زندگی سالمو ندارن؟!

(مهسا از مشهد)

امید: آدما چون از همه چیز خبر ندارن نباید قضاوت کنن. ما هم نمی تونیم بگیم همه کسایی که قبلا با جنس مخالف دوستی داشتن حتما بدبخت می شن. از همه چیز زندگی اونا فقط خدا خبر داره و سر و کارشون با خداونده. رابطه ایه بین اون ها و خداوند که ما چون اشراف کامل به این رابطه نداریم و از کیفیتش بی خبریم باید از قضاوت، دوری کنیم. حدیثی از امام علی (ع) داریم که: "اگر کسی را شب هنگام در حال گناه دیدی، فردای آن روز به آن چشم نگاهش مکن؛ شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی." و از پیامبر (ص) حدیث داریم که: هیچ کس نزد خدا محبوبتر از جوان توبه کار نیست. در عین حال دوستای گلم؛ حواسمون باشه که اشتباه کردن هم بی تاوان نیست. 

******

تجربه؛ دختری هستم که اونقدر گناه داشتم که دیگه کسی بهم توجه نداره. الان بعد از چند سال پشیمونم؛ اما فایده نداره. بچه ها راه منو پیش نگیرین دوستی به درد نمی خوره. امید خان بدرج شاید این پیام سرنوشت بقیه رو عوض کنه.

(17ساله)

******

سلام عمو! یه رفیق دارم اسطوره مشکلاته! بدشانس، بدهکار، تنها، مشروط و…! یعنی دیگه مشکلی نمونده که این تجربه نکرده باشه! زنگ زدم بهش. می دونی آهنگ پیشوازش چی بود؟ همه چی آرومه…من چقدر خوشحالم ...!

(حامد)

******

سلام دوستای هم اندیش. یه دوست هم اندیشی گفت: نظرات دیگران رو یاداشت کنیم تو یه دفتری داشته باشیم. به نظرم کار عالیه. منم که از امروز شروع کردم. شما هم شروع کنید.

(محمد ۲۰ ساله از تهران)

******

موقعیت؛ سلام دوستای گلم؛ من با نظر آبجی زهرا موافقم؛ چون دخترهای پاک، کمتر میان تو جامعه، بنابراین، موقعیت کمتری برای ازدواج دارن.

(بشری پاکدشت)

******

موقعیت؛ سلام. خواهر گلم چرا نمی گی تو همون موقعیت های کم، پاک ترین آدما سراغشون میاد.

(علی، ۲۰ ساله از حوالی الوند)

******

موقعیت؛ منم با اینکه دخترای پاک، موقعیت کمتری برای ازدواج دارن موافقم؛ چون پسرای امروزی اغلب ظاهر بین هستن و دخترای خیابونی بهتر می تونن اونا رو جذب کنن.

(نرگس، 23 ساله از ملایر)

امید: تو دو روز گذشته، بویژه دیروز، صحبت های زیادی کردیم درباره اینکه دخترهای پاک و مومن که نمی خوان با دوستی خیابونی همسر جذب کنن، چه کار باید بکنن و چه راه هایی پیش رو دارن. شماها هم کمک کنین و در این باره نظر بدین. خدا که دوست نداره بنده اش با دوستی خیابونی ازدواج کنه؛ پس حتما راه هایی قرار داده. ما می خوایم اون راه ها رو پیدا کنیم. اول پیامکتون هم بنویسین "نظر".

******

سلام؛ وقتی می بینم من که تا حالا با کسی دوست نشدم چرا خواستگارای بهتری ندارم؛ کم کم دارم از خدا دور می شم و منم به سمت دوستی ها می رم.

(محدثه از بندرعباس)

امید: آبجی! این بحث ها همش برای اینه که خدای ناکرده راه نادرست رو در پیش نگیریم. با خدا باش و پادشاهی کن. امیدوارم توی این بحث ها بتونی راه درست رو پیدا کنی. به همه پیامک هایی که درج می شه خوب دقت کن و درباره شون فکر کن.   

******

درود بر هم اندیشان گل؛ من یه مدت خیلی با پسرا رابطه داشتم؛ ولی با خدای خودم عهد بستم که دیگه سراغ اینجور کارا نرم. الان خیلی آرامش روحی دارم و مطمئنم که خدا هر موقع صلاح دونست برام موقعیت ازدواج رو فراهم می کنه.

******

سلام؛ یه روز خنگول به نامزدش می گه: عزیزم اگه از طرف من رو گوشیت زنگ یا پیامی نمی رسه بدون منم؛ چون شارژ ندارم!!

(محمدرضا از زرند کرمان)

******

ما انسان ها خلق شده ایم برای امتحان شدن. حال اینجا خداوند صبر و ایمان دختر محجبه و پاک رو امتحان می کنه.

(رجب مرادی از دیزج)

امید: من هم جایی خوندم که تاخیر در ازدواج هم می تونه نوعی امتحان الهی باشه.

******

سلام؛ من چادریم و اهل رفاقت با جنس مخالف هم نیستم؛ فقط به خاطر اعتیاد و بیکاری بابام موقعیت خوب واسه ازدواج ندارم. الان دارم چوب کارای بابامو می خورم.

(؟ هستم از تهران، گرافیست آینده)

امید: هر کس با هر موقعیتی که داره باید برای به دست آوردن بهترین موقعیت ممکن برای ازدواج، تلاش کنه. اگه پدرش معتاده. اگه ظاهر خیلی زیبایی نداره. اگه فقیره و... نا امید نباید بشه. یه بنده خدایی توی آشناهامون، خانواده رو به راهی نداشت و پدر و مادرش از هم جدا شدن؛ ولی اون تسلیم شرایط به وجود اومده زندگیش نشد و راه خودش رو در پیش گرفت و شبانه روز درس خوند. اصلا بچه درس خونی نبود؛ اما انگار وضعیت به وجود اومده بهش انگیزه درس خوندن داده بود. چند وقت بعد هم توی یکی از بهترین دانشگاه ها قبول شد و در همون دانشگاه هم براش موقعیت خوب ازدواج فراهم شد. الان یکی از خوشبخت ترین آدماییه که من می شناسم. واقعا تحسینش می کنم.     

******

سلام؛ برادر من ۲۴ سالشه و همه چیز هم داره؛ اما توقع دخترهای امروزی اونقدر زیاد هست که موقعیت ازدواج براش جور نمی شه. اگه توقع ها کمتر بشه....

(نیلوفر ب از سراب)

******

سلام به دوستای توپ و داداش امید! داداش! شما دیروز گفتین باید خوابیدن و خوردنمون هم به خاطر خدا باشه، چطوری؟

(سمیرا از اصفهان)

امید: از قول شیخ رجبعلی خیاط گفتم. ببینین! وقتی یه کاری برای خدا باشه آدم تلاش می کنه تا به بهترین نحو ممکن اون رو انجام بده؛ وقتی خوردن برای خدا باشه اون موقع برامون خیلی اهمیت پیدا می کنه که لقمه ای که می خوریم چقدر حلاله؟ اون موقع اسراف و پرخوری بیشتر خودش رو نشون می ده. قبل و بعد از غذا خدا رو شکر می کنیم و... وقتی خواب برای خدا باشه اون موقع دیر خوابی های الکی پیش نمی یاد. قبل از خواب یاد و ذکر خدا سر زبونمون می افته و...

******

آقا امید. شما گفتید که دلتون با خدا باشه و هر کاری رو فقط برای خدا انجام بدید، می خوام بگم: الان کمتر کسی پیدا می شه که همه کارهاش خالص برای خدا باشه! مثلا من واقعا دلم می خواد برای خدا باشم؛ اما هر چی سعی می کنم نمی شه!

امید: کافیه فقط چند روز قبل از انجام هر کاری با خودت بگی خدا از این کار راضیه؟ بعد متوجه می شی خیلی از کارها رو کنار گذاشتی و چه حس خوبی پیدا کردی. اون حس، خیلی شیرینه.

******

تصویرذهنی؛ من این جمله ای که یه گل اندیش فرستاده بود رو یادم نمیره. اگه با گذشت کردن کسی کوچیک می شد خدا انقدر بزرگ نبود، این جمله باعث شد دیگران رو راحت تر ببخشم.

(الهام خانم، 18ساله از اصفون)

******

سلام به عمو امید و هم اندیشان گل؛ بچه ها نماز جعفر طیار چه جوری خونده می شه؟ چند رکعته؟

(سمیه، 69، دانشجوی ادبیات فارسی)

امید: درباره کیفیت خواندن نماز جعفر طیار در کتاب مفاتیح توضیح داده شده. در ضمن؛ گفته شده از محضر آیت الله بهجت در مورد مشکل ازدواج دختری سوال شد. آن بزرگوار در جواب سؤال اظهار داشت: "نماز جعفر طیار بخواند و پس از آن، دعایی که در کتاب زادالمعاد مجلسی آمده که در این هنگام خوانده شود، بخواند و در پی آن، به سجده رود و حاجتش را از خدا بخواهد." البته دوستای گلم؛ همونطور که گفتم نباید فقط به دعا اکتفا کنین. بحث تلاش یادتون نره. 

******

سلام عمو امید و دوستای هم اندیش؛ یه چیزی بگم فقط دلخور نشین. یه هفته ایه که ازدواج کردم. ما رو ببخشید که دعوتتون نکردیم. اگه خدا بخواد عروسیمون تشریف بیارین.

(دوست دار شما: سعیده و روح الله از بیرجند)

امید: بچه ها یه عروسی افتادیم!

******

تجربه؛ 17 ساله بودم. عاشق پسری شدم. یه سال دوست بودیم. رفتم مسافرت و آمدم دیدم ازدواج کرده. همراه قلبم، کمرم هم شکست. تا 15سال بعد از ازدواجم نتونستم فراموشش کنم تا اینکه به پیشنهاد یک مشاور برای اینکه او را فراموش کنم یه روز تصمیم جدی گرفتم مانند کسی که عزیزی را از دست داده عمل کنم.

******

سلام دوستان گل و آقا امید. قبلا یکی از دوستان، کتاب صمیمانه با عروس و داماد رو معرفی کرده بود. اسم نویسنده ش چی بود؟

امید: نویسنده: محمود اکبری. انتشارات: نورالزهرا

******

همه برایم دست تکان دادند؛ اما کم بودند دستانی که تکانم دادند. دوست و دست بسیار است؛ ولی "دست دوست" اندک! دست دوستیت جاودان هم اندیشان! (امیر مهدی و امیر محمد از بزنجان)

******

امید: خدا همیشه نگهدارتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 30 شهریور 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 29 شهریور 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 28 شهریور 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 26 شهریور 1391
 5. هم اندیشان شنبه 25 شهریور 1391