')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2130 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1981 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1793 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1688 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2032 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1697 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 18 شهریور 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: توجه بیشتر به بزرگترها ، 1391 ،

 دوستای گلم؛ سلام. تو این چند وقت که کمتر دیدمتون، بیشتر، قدرتون بهم معلوم شد. ازتون یه خواهش دارم؛ قدر کسانی رو که دوستشون دارین، داشته باشید؛ به ویژه پدربزرگ ها و مادربزرگ هاتون رو. یه نکته مهم اینه که وقتی می رین دیدنشون، بهشون توجه کنین و پای صحبت هاشون بنشینین. فقط رفتن نباشه! بریم سراغ پیامک ها....

******

درج اولی؛ من یه ماه دیگه عروسی می کنم؛ اما یه مدت بود با همسرم بحث هامون شدت گرفت. تصمیم گرفتیم به حرف هم توجه کنیم؛ اما باز همسرم دیشب پای یک بحث قدیمی رو کشید وسط و با هم بحثمون شد. دارم دیگه ازش خسته می شم. تو رو خدا بگین چه کار کنم؟

(سیما از نیشابور، لیسانس شیمی)

امید: فرهنگ رفتن پیش مشاور خانواده، تو کشور ما هنوز خوب جا نیفتاده.  یه مشاور خوب پیدا کن و هر جا که تو زندگیت مشکل جدی پیش اومد بهش مراجعه کن. کتاب خوندن رو هم فراموش نکن. این دو چیز به اضافه هم نشینی با هم اندیشان، واقعا برای داشتن یه زندگی خوب، لازمه.

******

پیام اولی؛ مطمئن ترین اصل در زندگی، خودسازی است نه اصلاح دیگران. خوشبختی یافتنی نیست، ساختنی است.

(پریسا، 19ساله از رباط کریم، دانشجوی کامپیوتر)

******

دین دیین دییین؛ به اطلاع هم اندیشان عزیز می رساند: اعتبار پیام اولی ها در مورخ 15 / 6 / 1391  به پایان رسیده است. لطفا دیگر مزاحم نشین!!! دین دیین دییین.

(مهروش مددی از بادوله استان بوشهر)

امید: بابا مزاحم چیه! همه پیامکای شما رو سر ما جا داره؛ ولی حیف که نمی تونیم درجشون کنیم و باید رو سرمون نگهشون داریم. آخ سرم!

******

ولم کنید! می خوام خودمو از کشتی بندازم پایین ...هان چیه؟ می دونم حیفم دختر به این خوبی؛ ولی از دست امیده دیگه! آخه چرا الکی گفتی هفته پیام اولی هاست پس چرا اس منو ندرجیدی هان! الان دیگه می پرم.

(نسترنم، مردادی!)

امید: امکان درج پیام های همه "پیام اولی ها" واقعا وجود نداره؛ ولی به هر حال این یه هفته فرصتی بود تا احتمال درج پیامشون بیشتر بشه. از هیچی که بهتر بود! نبود؟     

******

سلام؛ امسال برای اولین بار با پسری دوست شدم. او از من سوء استفاده کرد. رابطه ام رو باهاش تموم کردم؛ ولی دست از سرم بر نمی داره. خواهش می کنم بگین چی کار کنم؟ به کمکتون نیاز دارم چون تجربه هم ندارم!

(ملوسک از مشهد)

******

سلام عمو؛ استاد دانشگاهمون گفت: دوست خیابونی برای پسرها مثل دستمال کاغذیه. یه بار مصرف.

(ح.ی، دانشجوی روانشناسی دانشگاه پیام نور راور کرمان)

******

سلام دوستان؛ توی ماهنامه مشاوره و روانشناسی سپیده دانایی شماره 49 (آبان90) راه های مفیدی برای کنترل غریزه جنسی نوشته. پیداش کنید بخونید. ضرر نمی کنید. امید درج کن مفیده.

(خاطره)

******

سلام به بروبچ هم اندیش. دیروز پیام در جواب رقیه خانوم که به خاطر یه دوستی خیابونی اعتماد خانوادش رو از دست داده بود گفت: همون جوری که اعتمادشون رو از دست دادی، می تونی اعتمادشون رو به دست بیاری. یعنی چی؟ دوستای هم اندیش لطفا جواب بدین مهمه برام.

(یه خسته دل از همدان)

******

سلام داداش امید؛ من از طرف همه هم اندیشان، فوت مادر بزرگتون رو تسلیت می گم. امیدوارم ما رو هم در غمتون شریک بدونید.

(زهرا و محدثه از ساوه، سیصد و هفتادی همیشگی)

امید: ممنون از همتون. راستش تو این یه هفته ای که مادربزرگم رو از دست دادم متوجه یه چیزایی شدم که بد نیست شماها هم بدونین. این هفته درباره پدربزرگ ها و مادربزرگ ها صحبت خواهیم کرد تا در کنارش من هم نکاتی رو که متوجه شدم بهتون بگم.    

******

سلام من جز طرفداران پر و پا قرص باشگاهتونم؛ اما زیاد پیام نمی دم. دوس دارم شنونده باشم تا گوینده. آخه بچه ها خیلی حرفای تاثیرگذاری می زنن.

(ندا هستم20 ساله از کرمان دانشجوی علوم تربیتی)

امید: آبجی! مطمئن باش خودت هم حرفای خوبی داری که بزنی. اگه همه بخوان شنونده باشن دیگه پیامکی نخواهیم داشت. درسته که خیلی از پیامک ها درج نمی شه؛ اما هم اندیشان باید کار خودشون رو بکنن.

******

سلام؛ گویند باغبان عمری طولانی دارد چون با گل سر و کار دارد؛ ولی من عمری طولانی تر از باغبان دارم چون دوستانی زیبا تر از گل دارم.

(الهه فارسی، 19 ساله از شهرضا)

******

سلام امید خان! خوبه که هستید. از همه شما کلی چیز یاد گرفتم. همه پیامای مفیدتون تو ذهنمه. راستش پیام دوستمون که گفت: نمازمون عادت نشه تلنگر بزرگی بود بهم. ممنون از همتون. برقرار باشید.

(سکینه از اسفراین)

******

هم اندیشان؛ سلام. در جواب خواهر بزرگوارم اسرا خانم باید بگم که نماز خوندن در قرآن ذکر شده و همچنین حجاب. پس بهتره برای رسیدن به اوج کمال به همه دستورات قرآن عمل بشه.

(امین اسماعیل زاده، طلبه پایه دوم حوزه علمیه)

******

پیام دومی؛ سلام یه بزرگی می گفت: دلیل این که پسرهای امروزی ابرو بر میدارن و اصلاح می کنن اینه که "پسرها طاقت مرد بودن رو ندارن"

(زهرا از کرمانشاه)

******

اینم یه لطیفه باحال برای بچه های گل باشگاه؛ به دوستم می گم: فهمیدی فلانی جدا شد؟؟؟ می گه: از شوهرش ؟؟؟؟؟ می گم: پ ن پ چسبیده بود کف ماهیتابه کفگیر زدم جدا شد.

(سمانه از کرمان)

******

درج اولی؛ سلام به همه هم اندیشان. بچه ها من با هیچ کس راحت نیستم؛ حتی با مامانم. یک نفر هم توی زندگیم نیست که بخوام درد و دل باهاش کنم. تا همین چند وقت پیش از این مسأله رنج می بردم؛ ولی یه کتاب پیدا کردم که خیلی بهم کمک کرد: "نگاه به ماورا" نوشته: جیمز ون پرا. باور کنین من صدها کتاب خوندم که هیچکدوم مثل این کمکم نکرد. یه جورایی بهم یاد داد که چه جوری با تنهاییم کنار بیام و از زندگی لذت ببرم.

(صدیقه از گچساران)

امید: پیام الان بهم گفت که یه هفته دیگه هم درج پیام های پیامک اولی ها تمدید شده. باشه! این هفته هم بیشتر توجهمون به پیامک های این عزیزانه.  

******

پیام اولی؛ من هیچ وقت به فکر درج شدن پیامم نبودم. واقعا می گم. فقط دوست داشتم تجربه کسب کنم. راستی یه سوال: فکر نمی کنید اگه باشگاه تو شبکه های پرطرفدارتر و جوون پسند تر تلویزیون می بود، طرفدارش بیشتر بود؟

(داود حسینی از نیشابور)

امید: شبکه 4 رو دست کم نگیرین. شبکه فرهیختگانه. کلی کلاس داره.

******

درج اولی؛ سلام، خوبید؟ یادمه چند تا از دختر خانوما پیامک دادن که خواستگار ندارن. منم خواستم راه حل بدم که دعای معراج رو که اولش هست: یا سید یا سند یا صمد... از طریق اینترنت یا کتاب گنج های معنوی بخونن. این دعا خیلی مؤثره تو بخت گشایی. البته خیلی حسن های دیگه هم داره که تو کتاب نوشته شده. توجه داشته باشید دو تا دعای معراج هست.

(فرزانه، 20 ساله، دانشجوی حسابداری از آشتیان)

امید: ولی یادتون باشه که دعای تنها کافی نیست. خودسازی و همینطور تلاش برای بالابردن قابلیت ها هم خیلی موثره. خلاصه بیکار نباشین و سعی کنین تا اونجایی که براتون موثره ویژگی های مثبت خودتون رو افزایش بدین. مهارت های جدید و بدرد بخور کسب کنین و...     

******

سلام؛ همش به خاطر کارای بدم توبه می کنم؛ ولی باز بر می گردم به روز اول. تو رو خدا بچه ها حداقل یه کتاب معرفی کنید.

(آبجی همتون از یه جا)

امید: ببینین! انسان که یه شبه نمی تونه فرشته بشه و همه اخلاقای بدش رو کنار بزاره. گاهی کنار گذاشتن یه اخلاق بدی که تومون ریشه دونده، سال ها طول می کشه. اخلاقای بد رو باید دونه به دونه شناسایی کنیم و با تمرین، کنار بذاریم. این جوری زود ناامید نمی شیم و از پیشرفتی هم که کردیم خوشحالیم. از مهمتریناش باید شروع کرد؛ البته وقتی داریم یه صفت بدی رو از خودمون دور می کنیم دلیل نمی شه که نسبت به بقیه صفت های بدمون بی توجه باشیم؛ نکته اینه که فعلا بیشتر توجهمون رو مهمترینشه.

******

پیام اولی؛ سلام، استاد مطهری تو کتاب مسئله حجاب می گن: "شهوت مثل آتش است که هر چه هیزم آن را بیشترکنی شعله ورتر می شود." یعنی ما با دامن زدن به میل جنسی مثل نگاه های حرام، دیدن فیلم های نامناسب و سایت های ناسالم، این میل رو درخود افزایش میدیم...

******

درج اولی؛ سلام من تقریبا ۶ ماهه که به توصیه یکی از دوستام باشگاه شما رو مرتب دنبال می کنم و در این مدت، خیلی از مباحث شما، من رو تحت تأثیر قرار داد.

(حانیه، گرمسار)

******

پیام اولی؛ سلام، کتاب تکنیک های طلایی ارتباط با دیگران نوشته جلال الدین حسینی کتاب خوبیه.

(زینب عشرتی از کاشمر)

******

درج اولیم: بچه ها باورکنین همه این عشقای خیابونی دروغه. یکی از دوستام دو سال پیش بعد از دوستی با یه از خدا بی خبر که فریبش داده بود خودکشی کرد. تا یه مدت از هر چی پسر بود متنفر بودم.

******

سلام به بچه های خوب اندیش! من تازه امروز 18 سالم شده. می خوام برای کسایی که تازه می خوان نامزد کنن یه کتاب خوب معرفی کنم: "گفتنی های ازدواج" نویسنده: علی رضا اسداللهی فرد. ناشر: صبح پیروزی. امیدوارم بدردتون بخوره.

(نازنین)

امید: حتما همینطوره. راستی دوستای گلم؛ این هفته درباره پدربزرگ ها و مادربزرگ ها صحبت می کنیم. همینطور پدر و مادرا. بگین چرا با وجودیکه معلوم نیست چند ساله دیگه سایشون بالای سرمون باشه، بازم خیلی هامون داریم نسبت به اونا کوتاهی می کنیم. چرا با وجودیکه همه اونایی که این عزیزانشون رو از دستن دادن می گن: قدر بدونین. بازم اون طوری که باید قدر نمی دونیم. چرا؟... تا فردا همتون رو به خدای بزرگ می سپارم.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 23 شهریور 1391
 2. مریم
 3. هم اندیشان سه شنبه 21 شهریور 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 20 شهریور 1391
 5. هم اندیشان یکشنبه 19 شهریور 1391