')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 28 آذر 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بداخلاقی ، 1391 ،

امید: سلام؛ چه خبرا؟ خوبین که؟ دیروز تو تلویزیون، کارشناسه می گفت: یاد گرفتن یه هنر و انجام کارهای هنری، خیلی می تونه تو آرامش اعصاب، به ما کمک کنه. حتما به این نکته توجه بنموویید.

******

سلام؛ من با مادرم مشکل داشتم و دارم. آخه ایشون فرشته می خواد نه آدم. ثانیا دائما یادآوری می کنن که خواهر کوچکترم رو بیشتر از بقیه دوست دارن. به اضافه اینکه پسر یه چیز دیگس؛ ولی خدا شاهده که تا به مغز استخوانم نرسه تحمل می کنم. با خنده و جملاتی مثل ما نوکرتیم و... آخه دست کم واسم بی خوابی کشیده.

(یه دختر خانم از فومن)

******

پیامد: سلام به آقا امید و دستان خوب هم اندیش؛ یه جایی شنیدم که کلید بهشت دست پدر و مادرهاست. یعنی اگه ما می خواهیم خدا از ما راضی باشه و بهشت هم داشته باشیم باید هوای پدر و مادرها رو داشته باشیم و قدرشونم بدونیم تا یه وقت خیلی زود دیر نشود. یه خبر خوب! همین الان گوسفندمون یه بره ناز به دنیا آورده.

(مریم، 19 از یه روستای قشنگ)

امید: قدم نو رسیده ببعی مبارک!    

******

سلام؛ به نظر من اونایی که می گن دیگران ما رو درک نمی کنن و این باعث عصبانیتشون می شه؛ شاید تعریف درستی از درک کردن ندارن. الان دیگه این مد شده که برای توجیه عصبانیت و تصمیم های نابجایی که در اینجور مواقع می گیریم می گیم ما رو درک نمی کنن. شاید بهتره اول ببینیم منظورمون از درک کردن چیه؟

(مهدی اکبری از شیراز)

******

از دلایل بداخلاقی: وقتی کسی چندبار بهمون تیکه می ندازه، جوابش رو یکی یکی و محترمانه نمی دیم. اون رو جمع می کنیم تو دلمون، بعد ضرب در کینه می کنیم و بعد یکباره با داد و بیداد به خیالمون! درون رو تخلیه می کنیم. خب، شمایی که ریاضی صبرت ضعیفه، از اول، وقتی آرومتری، حرفتو بگو دیگه!

(طاهره، اونی که تنها دوست واقعیش خداست، تهران)

******

راهکار: منم تا دو سه سال پیش فکر می کردم خانواده ام درکم نمی کنن و حواسشون بهم نیست. خیلی زودرنج شده بودم؛ تحمل هیچ رفتار و حرف مخالفو نداشتم و با کوچکترین بهانه ای داد و بیداد راه مینداختم. هم اعصاب خودم خرد می شد و هم دل پدر و مادر نازنینمو می شکوندم. خیلی پشیمون می شدم؛ ولی به جای اینکه عذرخواهی کنم اون بیچاره ها میومدن واسه آشتی! کلی با خدا حرف زدم؛ گریه کردم و ازش کمک خواستم. توقعاتمو آوردم پایین. موقع عصبانیت فقط سکوت می کردم و تو یه فرصت مناسب سر صحبتو وا می کردم و دوستانه می گفتم که با رفتارشون ناراحتم کردن و با هم دنبال راهکار می گشتیم. الان خیلی بهتر شدم. اصلا نمی خوام اون روزا برگرده.

(سنجاقک)

******

سلام به هم اندیشان عزیزم؛ به نظر من یکی از دلایل بداخلاقی می تونه بخاطر نبود شناخت از هم باشه. هر کدوم از ما چقدر وقت میذاره تا با اعضای خانوادش صحبت کنه؟ تا همدیگه رو بهتر و بیشتر بشناسن؟ تا به یه درک و شناخت درست از هم برسن؟ این روزا خیلی از مشکلات با حرف زدن حل می شه؛ اما...

(مهدیه از شهر قنات و قنوت و قناعت)

******

سلام اميد خان و دوستاى گلم؛ یه مدتى بود خيلى نااميد بودم؛ اما الان ديدم خيلى تغيير كرده. نامرديه اگه نگم واسه خاطر حضور شماهاست. حرفاتون خيلى روم تاثير گذاشته. شايد چون هر آنچه از دل برآيد بردل نشيند! شماها باعث شديد به راه كج نرم و با جنس مخالف دوست نشم. سعى كنم غيبت رو كنار بذارم. زباله كنار خيابون نريزم و... و اما بداخلاقى: كلا آدم بداخلاقى نيستم و دلم نمياد با كسى نامهربونى كنم؛ اما همين یه ذره بداخلاقيمم قول مي دم تركش كنم.

(سميرا، 23، تهران)

******

سلاااام دخمل پسرای خوب! احوالتون قشنگه؟ نمی دونم چی بگم فقط می دونم که باید از اون خانمی ک گفتن هر یه غیبت،40 روز برآورده شدن حاجتا رو به تعویق میندازه تشکر کنم و بگم ک براش همیشه دعا می کنم ک به آرزوهای قشنگش برسه!

(سایه، 23 ساله، لیسانس مددکاری اجتماعی از اصفهووون)

******

سلام امید! می گم این پس کله زدنم ماجرایی شده ها. به خنگولم سرایت کرده. آخه یه روز بچه اش ازش می پرسه: بابا! ماه نزدیکتره یا اصفهان؟ خنگول می زنه پس کلشو می گه: معلومه دیگه، ماه. مگه تو از اینجا می تونی اصفهانو ببینی؟! هه هه هه!  می بینم که دارین می خندین ضایع نشم!!!

(زهرا، 19 ساله از کاشان)

******

آخر پاییز شد. همه دم می زنند از شمردن جوجه ها!! بشمار، تعداد دلهایی را که بدست آوردی... بشمار، تعداد لبخندهایی که بر لب دوستانت نشاندی... بشمار، تعداد اشکهایی که از سر شوق و غم ریختی... فصل زردی بود، تو چقدر سبز بودی!؟ جوجه ها را بعدا با هم می شماریم. یلدا پیشاپیش مبارک.

(مرضیه، دانشجوی ارشد تربیت بدنی، دوستدار همتون)

******

سلام؛ گاهی، وقتی به فکر جبران بداخلاقی با دیگران می افتیم که خیلی دیره مثل من که در چشم بهم زدنی مادرم رو از دست دادم و دو ماهه در حسرت شنیدم صداش و یا لمس دستای مهربونشم. ناگهان چقدر زود دیر می شود.

(لیلا، بهارستان)

******

سلام امید جان؛ من برادر کسی هستم که بی پشت و پناه اونو توی این جامعه گرگ صفت رهاش کردم. داداش! من همیشه هم اندیشان رو می خونم. اون روز که موضوع شما انسانیت بود، کسی به شما پیام داد که: انسانیت مرد؛ وقتی برادری به خاطر همسرش، خواهرشو از خونه بیرون می کنه... یادت اومد؟ من همون برادرم. همون برادری که خواهرمو بی پناه گذاشتم. الان ۲ هفته ای هست که خواهرمو پیدا کردم؛ اما هرچی التماسش می کنم منو نمی بخشه. امید من مفهوم از هر دست بدی از همون دست می گیری رو واقعا درک کردم. می خوام خواهرم از طریق شما بدونه زن و بچه ام رهام کردن و رفتن. اونا سهم ارث من و خواهرمو با خودشون بردن. فقط احتیاج به بخشش خواهرم دارم؛ چون پدر و مادرم به خوابم اومدن و گفتن: ما از تو راضی نیستیم؛ باید برای رضایت ما خواهرتو راضی کنی.

(برادری پشیمون و تاوان پس داده)

******

تجربه: سلام دوستان مهربون هم اندیشم؛ من تا چند مدت پیش فکر می کردم اگه نماز نمی خونم حداقل به همه کمک می کنم. به خدا ابراز علاقه می کنم. ذکر خدا رو می گم. خلاصه کلی کار خوب می کنم؛ ولی چند هفته که گذشت کم کم یاد خدا کمرنگ شد. افکار بد به ذهنم اومد و... ولی الان برای نماز صبح بیدار شدم. (برا همتونم دعا کردم) به خودم اومدم که نماز کاملترین و کامل کننده عبادته. نماز، ایمان آدمو قوی و محکم و استوار می کنه؛ چون قبلا که نماز می خوندم ایمانم بهتر از روزایی بود که نمی خوندم. وای بر من که نماز نمی خوندم! خدا رو شکر که الان فهمیدم و از پوچی دراومدم. دوستون دارم.

(فیروزه، 72، فارس)

******

سلام امید؛ شوهرم معتاده و زندگی رو برای من و دخترم زهر کرده. یه جا اسم کنگره ۶۰ رو شنیدم که می گفتن: اگه بری اونجا ثبت نام کنی، کمکت می کنن تا ترک می کنی؛ ولی من نمی دونم آدرسش تو مشهد کجاست؟ ازت خواهش می کنم اگه اطلاعی در موردش داری برام بگو. شوهرمو راضی کردم بره ثبت نام کنه.

امید: کنگره 60  علاوه بر تهران، فقط تو چند شهر نمایندگی داره: کرج؛ اراک؛ سمنان؛ اصفهان؛ هیدج؛ شهرکرد؛ رشت؛ خمین و خوشبختانه مشهد. خدماتش هم رایگانه. نشانی نمایندگی مشهد کنگره60: بزرگراه ميثاق، الهيه 25، فرهنگسراي سلامت.

******

سلام؛ من هر وقت می خوام عصبی بشم و بزنم ب سیم آخر و... خلاصه ب این فک می کنم ک من شاید تا فردا زنده نباشم تا پشیمون شم و جبران کنم. به همین خاطر، همیشه مهربون هستم. شما هم امتحان کنید.

(اکرم، بابان)

امید: خب، حالا سوال چالشی: چقدر مهربون باشیم؟ سحر خانوم دیروز گفتن: "از قدیم گفتن: خوبی که از حد بگذرد، نادان خیال بد کند."

******

مهربانى: سلام؛ من با حرف آبجی سحر موافقم. واقعا مهربوني زيادى باعث کج فهمي بعضيا می شه. من با بقيه مهربون بودم؛ اما دو تا از متاهلاى فاميلمون بهم پيشنهاد دوستى دادن. فک نکنين من راحت بودم باهاشون. نه! فقط احترام زيادى بود.

(ماهرخم) 

******

مهربونی: سلام بر خوبان هم اندیش؛ به نظرم آدم باید همیشه خوش اخلاق باشه؛ ولی لازمه که قاطعیت تو رفتار هم داشته باشه تا کسی نتونه سوء استفاده کنه.

******

مهربانی: سلام دوستان ناب اندیش؛ منم با آبجی سحر موافقم. وقتی به کسی زیاد محبت کنی طرف فکر می کنه وظیفته. واسه همین از قدیم گفتن لطف مکرر می شه حق مسلم.

(آرزو زعفرانی، 24 ساله، روستای حصار طرقبه، مشهد، لیسانس کتابداری) 

******

مهربانی: بستگی داره آدم به کی مهربونی بکنه. به نظر شما محبت به والدین باعث خیال بد می شه؟ درمورد بقیه هم باید دقت کرد. خدا خورشید رو جایی قرار داد که گرم کنه نه اینکه بسوزونه. باید در رفتارامون تعادل داشته باشیم.

(فاطمه بهرمن، 20 ساله، اصفهان)

******

مهربونی: یه معلمی داشتم خدا حفظش کنه. می گفت: به هر کس به اندازه شایستگی، لیاقت و معنویتش بها بده و نه بیشتر! در رفتارهای صمیمی تر باید جنبه را سنجید.

******

جوجه: نه! ببخشید! مهربانی: سلام دوستان گل و گلاب؛ به نظر من محبت مثل نفت برای چراغ نفتی می مونه. اگه کم بریزیم روشن نمی شه. اگه زیاد بریزیم خفه می شه. به قول ما شیمیدانا باید نسبت های استوکیومتریش رو رعایت کنیم. از افراط و تفریط تو هر چیزی باید خودداری کنیم. به قول امام علی (ع): تو دوستی باید میانه رو بود. تعادل تو هر چیزی لازمه.

(مهدیه، نوزده، دانشجوی دبیری شیمی، رودسر)

******

زنگ تفریح: افسره داشته امتحان رانندگی می گرفته. از خنگول می پرسه: اگه یه نفر وسط خیابون بود، بوق می زنی یا چراغ؟ خنگول می گه: هیچکدوم؛ برف پاک کن! افسر با تعجب می پرسه: یعنی چی؟ خنگول می گه: جناب سروان، یعنی یا برو این طرف یا برو اون طرف.

(سجاد هستم از کرمان)

******

سلام گل اندیشان و امید! چند روز پیش، سر کلاس، یکی از هم کلاسی ها با دوستم سر یک موضوع بحثش شد. کلی سر و صدا کرد و واسه دوستم صداشو بلند کرد؛ اما دوستم با آرامش و خیلی هم مودبانه گفت: صداتو بیار پایین و از کلاس رفت. اون روز همه کلاس از کار دوستم خوششون اومد. دوستان! به نظر من آدم هایی که بداخلاقی می کنن و سریع، داد می زنن؛ باید بدونن که هیچ کس دوستشون نداره. گاهی اوقات سکوت بهتر از فریاد تو خالی است.

(سوگل 73)

******

سلام؛ امروز تو برنامه سمت خدا یه حدیث خیلی خیلی قشنگ گفتن که دلم می خواد همه اینو بدونن. خودمم یادداشت کردم که هیچوقت یادم نره.  "محبت خدا بر کسی که وقتی خشمگین شود، حلم بورزد، واجب است"

(منصوره، تهران)

امید: مثل همیشه: حق یارتون؛ خدانگهدارتون

تعداد پیامک های روز دوشنبه 27 آذر: 3172 پیامک    

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مهتاب در تاريخ 9 سال پیش و 0:21 دقيقه ارسال شده است

عالی بود.اخرشبی ی عالم نیروگرفتم شکلکشکلک
خب دیگه تاسروکله روح داداش پیامو امید واسه اینکه تاالان بیدار موندم پیدا نشده بایدبرم بخوابم.راستی داداش حسین چی جوری عضو انجمن بشم؟؟؟
شکلک
پاسخ : عضو انجمن شدن خیلی راحته...
همین که عضو سایت بشین، عضو انجمن هم هستین و می تونید مثل بقیه اعضا توی انجمن هم فعالیت کنید...
اگه هنوز عضو سایت نیستید، عضو بشید... بعد به قسمت انجمن برین و نام کاربری و رمز ورودی که موقع ثبت نام وارد کردید، وارد کنید...


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 30 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 29 آذر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 27 آذر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 26 آذر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 25 آذر 1391