')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 25 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بداخلاقی ، 1391 ،

امید: سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام؛

هم اندیشان: گیریم که علیک سلام؛ چیه دوباره اول هفته ای باشگاه رو گذاشتی رو سرت؟ شیطونه می گه.... 

امید: بداخلاقی؟ اونم از هم اندیشان؟ بعیده! نه! مثل اینکه واجبه یه هفته درباره بد اخلاقی صحبت کنیم. اینجوری نمی شه.

هم اندیشان: خب! صحبت می کنیم؛ حالا بگو اون سلام بلند بالات برا چی بود؟  

امید: آخه تهران یه نمه برف اومده و یه کم حال و هوای زمستونی پیدا کرده. زمستون هم که زیبایی خودش رو داره. اصلا اسمش که می یاد کلی اسم های خاطره انگیز و مفرح رو تو ذهنمون زنده می کنه: ننه سرما؛ آدم برفی؛ شب یلدا؛ کرسی ذغالی و... یاد قدیما به خیر که پدربزرگا و مادربزرگا تو شب های زمستون کلی برا بقیه قصه می گفتن.

******

سلام ب همگی؛ الان نصفه شبه. زیر پتوم. بدجور بغضم گرفته و خوابم نمی بره. الان با مامانم حرفم شد. خیلی تند باهاش حرف زدمو و سرش داد کشیدم. به خدا دست خودم نیس. چیکار کنم؟

(زهره از مسجد سلیمان)

******

سلام هم اندیشان؛ منم مجرد بودم خیلی پدر و مادرم رو اذیت می کردم؛ اما حالا دلم براشون خیلی می سوزه. زندگی خوبی دارن؛ اما من همیشه نگرانشونم.

(فرشته)

******

سلام؛ من یه جایی خوندم که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: در ترازوی اعمال چیزی سنگین تر از اخلاق نیکو نیست. حالا چقدر قشنگه که ترازوی اعمالمون رو با اخلاق و رفتار خوب و احترام گذاشتن (به دیگران) به ویژه پدر و مادرمون، سنگین کنیم.

( یه هم اندیش از مشهد)

******

سلام؛ با اینکه مادرم خیلی به شوهرم گیر می داد و من رو ناراحت می کرد؛ اما هیچ وقت جوابش رو ندادم که مبادا خدا ناراحت بشه. الان هفت ساله که مادرم از دنیا رفته؛ اما خدا رو شکر زندگی سالم و زیبایی دارم. فکر کنم همه ی اینا به خاطر احترام به مادره. برا شادی روح همه اسیران خاک صلوات.

******

سلام؛ به نظر من اگه لبخند خدا و رضایت اطرافیان و شادی درونی خودمون رو با خوش اخلاقی احساس کنیم، راحت تر می تونیم بد اخلاقی رو بذاریم کنار. بیایم خوش اخلاق بودن رو تمرین کنیم تا آثار مثبتش رو (تو زندگیمون) ببینیم!

(عاطفه، 18ساله، هم اندیش)

******

سلام به اميد و دوستاى گلم؛ ما بداخلاقى مي کنيم؛ چون اعصباب درستى نداريم. اونقد درگير خودمون هستيم که نمي تونيم با آرامش جواب ديگران رو بديم.

(اسما.م، 22 ساله از مرند، کارشناس علوم اجتماعى)

******

سلام؛ کسی که عصبی می شه از ضعفشه! البته عصبانیت همیشه بد نیست؛ چون باهاش می شه حقتو بگیری؛ ولی من همه جا ازش استفاده می کنم جز اونجایی که باید!

(ساجده، دانشجوی زیست)

******

من آن هم اندیشم که روزی؛

نبود در زندگیش رزق و روزی.

بدون هدف و پوچ و تهی؛

دوره گردی بود و نا امیدی.

ولی با چنین دوستان خون گرم؛

با چنین خواهر برادرهای دلگرم؛

شدم عاقل و هدف مند.

شدم یک انسان خرسند.

نباشد در خیالش کج و نیرنگ.

(مژده از مشهد)

******

سلام دوستان؛ وااا...ی! امان از این بی حوصلگی و بی اعصابی، دیگه از دست خودم خسته شدم! تحمل یه حرف مخالف با نظر خودم رو ندارم. با کوچکترین تنشی به هم می ریزم و عصبی می شم. بعضی وقتا که عصبانی می شم می گم: الانه که سکته کنم. خدا به دادمون برسه.

(سحر، 20 ساله از تهران)

امید: دوستان خوبم بهترین کار اینه که اول بحثی بریم دنبال ریشه های عصبانیت. چی می شه که عصبانی می شیم؟ اول پیامک هاتون بنویسین: ریشه. بذارین من اولین ریشه رو بگم: یکی از ریشه هاش ناآگاهی و یا غفلت از عواقب دنیوی و اخروی بداخلاقی و یا اثرات مثبت خوش اخلاقیه. تو پیامک های بعدی می تونین نمونه هایی از این آگاهی ها رو مشاهده کنین.      

******

سلام به آقا امید و دوستان عزیزم؛ به یاد داشته باشید هر 10 دقیقه که عصبانی باشید 600  ثانیه خوشبختی را از دست داده اید!

(فائزه، 66، کندر)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ اینقدر پشیمون می شم وقتی سر مادرم داد می زنم؛ اما خدا رو شکر الان خیلی کمتر شده؛ چون توی یک کتاب یکی از امامان فرموده بود: خوش رفتاری با پدر و مادر باعث سعادت و خوشبختی انسان در دنیا و آخرت می شه.

(زهرا هستم با یک دنیا بدبختی که هنوز به بزرگی خدا ایمان دارم)

******

سلام به هم اندیشان؛ ببینم چرا بیشتر بچه ها سر مادراشون داد و فریاد می زنن؟ خب اگه جرات دارین سر باباهاتون این کارو بکنین. مادرا رو ضعیف گیر آوردین؟

(وحید، 20 ساله از همدان)

******

سلام؛ اخلاق خوب در دنیا جمال انسان است و موجب گشایش و سرور در آخرت است. به وسیله ی آن دین صاحبش کامل و موجب قرب به حق می شود. هر مومنی باید برای اینکه میزان اعمال صالحش سنگین تر باشد به حسن اخلاق مزین شود. پیامبر (ص) فرمود: حاتم زمان ما کسی است که خوش اخلاق باشد. و همچنین فرموده اند: من برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شده ام.

(فاطمه بهرامی،21 ساله، خوش اخلاق. روستای قباق تپه)

******

شکسپیر گفته: من همیشه خوشحالم، می دانید چرا؟ برای اینکه از هیچکس برای چیزی انتظاری ندارم. انتظارات، همیشه صدمه زننده هستند. زندگی کوتاه است؛ پس به زندگی ات عشق بورز. خوشحال باش و لبخند بزن.

(سهيلام)

******

سلام؛ بیاین مثل فیلم "راستش را بگو" سر هر چیزی که باعث می شه ما بداخلاق بشیم و دعوا کنیم؛ سکوت کنیم. با پیمان اهل فتوت و جوانمردی هم اندیشی موافقین؟

(سهیلا، 20 ساله، دانشجو آی تی، اصفهان)

******

سلام؛ كارشناس برنامه سمت خدا مي گفت: "خدا توبه ى انسان بداخلاق رو قبول نمي كنه" امام على (ع): در خوش اخلاقى رزق و روزى نهفته است. يكى از راهكارهاى خوش اخلاقى سكوت و مدارا كردنه. سكوت در مقابل غضب ديگرى همچون آبى هست كه آتشى رو خاموش مي كنه. آتش رو با آتش خاموش نمي كنن.

(ليلا از خوى)

******

سلام؛ "خشم، کلید هر بدی است." امام موسی کاظم ع.

(مهرداد، تالش)

******

به یاد زنگ بیکاری پنجشنبه های مدرسه: زینگ زینگ زینگ: نانوا به خنگول مي گه: پشت سرت كسي واينسه كه نون نيست. خنگول هم به هر كسی كه مياد مي گه: بيا برو جلو كه پشت سر من نون گيرت نمياد.

(نعیمه و هادی از کاشان)

******

سلام دوستان و امید؛ همیشه دعا می کنم همتون عاقبت بخیر شین. وای باورتون نمی شه چشمام سفید شد از بس تو این خیابونای شیراز چشمامو به پشت ماشینا دوختم تا یه 370 ببینم. یه دو سه تا کتاب زیبا داشتم خواستم به دوستان هدیه کنم؛ اما یه هم اندیشم ندیدم. امید! یه هم اندیش دیدیم چه جور برخورد کنیم؟

(فاطمه، 72)

امید: اگه آقا پسر بود که هیچ! خودتون رو می زنین به اون راه؛ اما اگه دختر خانوم بود می رین جلو و با تمام وجودتون تلاش می کنین که فقط پس کله نزنین. آقا پسرها هم برعکس. همین!

******

سلام؛ مامان ما رو داشته باشین. مامانم واسه ترشی کلی وسیله خرید. ما هم داشتیم درمورد خرافه بودن خبر آخر دنیا در اول دی بحث می کردیم ک ی دفعه مامانم می گه: اگه دنیا نابود شه پس من این همه ترشیو واسه کی دارم درست می کنم

(راضیه)

******

سلام؛ در جواب هم اندیشی ک گفته بود غیبت کردن و روشون نمی شه برن حلالیت بطلبن باید بگم: باید "رد مظالم" کنه؛ یعنی اینکهٔ کار خیری ب نیت غیبت شونده انجام بده.

(فاطمه، 19ساله، تهران)

******

سلام به امید؛ روح پیام وگل اندیشان؛ در جواب اون دوستی که پرسیده بود واسه گناه غیبت توبه کردن کافیه یا نه؟ باید بگم علاوه بر توبه باید جلو بقیه خوبی های اون طرف رو بگیم تا جبران حرفایی که پشت سرش زدیم بشه؛ لازم هم نیست به خودش بگیم (تا ناراحت بشه).

(الناز، 21 ساله از یزد، بافق)

******

سلام؛ من خیلی زود عصبانی می شم و داد می زنم؛ اما خیلی زودم از کارم پشیمون می شم. یه پسر دو ساله (پارسا) دارم، ماشالا خیلی شیطونه. منم همیشه دعواش می کنم. نمی خوام امانتدار بدی پیش خدا باشم. کمک!!

(مرضیه، 27، شهرضا)

امید: آبجی! همونطور که گفتم بخشی از عصبانیت های ما به خاطر ناآگاهی از عواقب عصبانیته که داریم بهش می پردازیم؛ ولی در مورد شما این آگاهی فقط مشکل رو حل نمی کنه باید با روش های صحیح رفتار با کودکان هم آشنا بشی که یکی از راه های مهمش کتاب خوندنه.

******

زنگ تفریح! خنگول می ره داروخانه می پرسه: شما "اسید استیل سالیسیلیک" دارید؟ فروشنده می گه: منظورت آسپیرینه؟ خنگول می گه: آره همش اسمش یادم میره!!!

(ربابه)

******

سلام؛ امام علی (ع): از خودپسندی و"بداخلاقی"و کم صبری بپرهیز که با وجود این سه خصلت هیچ دوستی برایت نماند و مردم از تو دوری کنند.

(طیبه خانوم. 22 ساله)

******

سلام هم اندیشان! هر کس اگه بتونه اخلاق خودشو درست کنه بعد از مدتی حتما روی اطرافیانشم تاثیر مثبت می ذاره.

(مریم، دانشجوی کامپیوتر)

******

سلاااااااام به اميد و دوستاى عزيزم؛

در قلب ما مهمان شويد؛

پيروز هر ميدان شويد.

افسوس و تنهايى بس است؛

عضو هم انديشان شويد.

(سميه از شهر زيباى قروه)

امید: خدانگهدارتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 30 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 29 آذر 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 28 آذر 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 27 آذر 1391
 5. هم اندیشان یکشنبه 26 آذر 1391