')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 26 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: بداخلاقی ، 1391 ،

امید: سلااااام؛ آهااای! اونایی که تو شهر و دیارتون داره برف می یاد، روز برفیتون به خیر! بقیه هم ناراحت نباشن! امیدواریم به زودی چشم های شما هم به دیدن این دونه های سفید فرح بخش، روشن بشه. روز شما هم به خیر و خوشی. راستی! اونایی که نگران شایعات جهانی 21 دسامبر (اول دی) هستین؛ حتما خبر اولمون رو تو صفحه 115 بخونید تا خیالتون راحت بشه.

******

ریشه: ریشه بداخلاقی با والدین اینه که خدا را در نظر نمی گیریم. اگه همه بدونند خدا چقدر از بد اخلاقی فرزند با پدر و مادری که حتی اگر خوب نباشند قهرش می گیره اصلا به پدر و مادر اخم هم نمی کنند؛ چه برسه به بداخلاقی.

(دختر قدیم و مادر امروز)

امید: قرآن کریم به صراحت تاکید کرده: "فلا تقل لهما اف" به پدر و مادرت حتی یک اف هم  نگو.

******

سلام؛ منم قبلا زود عصبی می شدم به خصوص رو مادرم. آخه حرصمو در میاورد؛ ولی بعدش همیشه ناراحت می شدم. ولی الان دیگه سعی می کنم هرچی بهم بگه با لبخند جوابشو بدم. وقتی می خوام عصبی بشم زود به خودم می گم: این همونیه که بهترین روزای زندگیشو صرف تو کرده.

******

سلام امید خان! درباره نحوه برخورد با یه هم اندیش گفتی آقا پسرها برعکس؛ یعنی ما تا یه هم اندیش دیدیم فورا بزنیم پس کلش خب اینجوری معلومه که کسی جرأت نمی کنه لوگوی370 بزنه پشت ماشینش و چشم بچه ها سفید می شه. خب بگذریم. سکوت و آرامش در برابر خشم دیگران سخته؛ ولی بهترین راه برای خوش اخلاق بودنه این تجربمه و الانم اخلاقم تکه.

(محسن، 370 از شیراز)

امید: آقا محسن! ببین آقا مجید خوشخواب چه خوب مطلب رو گرفته!

******

هم انديشان عزيز! سلام؛ اميد خان! يکم به فکر ما مجردا باش. همش ميگى خودمون رو بزنيم به اون راه. همونى که تا ساعت يازده مي خوابه. آره! درسته!

(مجيد از ي ز د)

امید: چرا به فکر شماها هم هستم. اینم یه لطیفه مجردی!

******

دینگ! دینگ! زنگ تفریح: خنگول می ره بقالی می گه: نوشابه خانواده دارین. بقاله می گه: آره! خنگول می گه: به مجردها هم میدین؟

(رویا هستم 20 ساله از قزوین، شهرک کوثر)

******

سلام به آقا امید و دوستان هم اندیش؛ همسرم خیلی با من خوش اخلاقه اینقدر که نمی تونم باهاش تندخویی کنم؛ چون من گهگاهی بی حوصله می شم. از محبت خارها گل می شود.

(سمیه، 66، مامان امیر مهدی)

******

ریشه: سلام؛ به نظر من یکی از دلایل بداخلاقی داشتن الگوی بد در خانوادس، پدر و مادر، الگوی اصلی بچه ها هستن. پدر و مادرهای آینده بیاید از همین حالا تلاش کنیم بچه های خوش اخلاقی داشته باشیم.

(مریم، عاشق گل مریم، همدان)

******

سلام هم انديشان نو انديش؛ جمعه، اول، آرشيو چهارشنبه و بعد مطالب پنجشنبه رو خوندم و چون فكر می كنم تنها گناهم غيبت كردن اون هم موقع تلفنه، تصميم گرفتم كنار تلفن روى ديوار برگه بچسبونم بنويسم: خدا غيبت و گوشت برادر مرده.

(مريم مادر زهرا و على از نور)

******

سلام امید من وقتی مجرد بودم ته اخلاق بودم و الان با این همه مشکلات مگه می شه خوش اخلاق بود.

(بهار)

******

سلام خدمت داداش امید و هم اندیشان گل و گلاب؛ به نظر من یکی از دلایل بداخلاقی داشتن مشکلات روزمره و نداشتن صبر و حوصله است. درصورتی که بداخلاقی اوضاع رو وخیم تر می کنه و اعصاب آدمو بهم می ریزه. به امید اینکه اخلاقمون رو به سیره پیامبر (ص) نزدیکتر کنیم.

(مریم حسینی افروزی از بابل)

******

من تنها بودم / باز غمگین بودم

همدمم تلویزیون / باورم دکوراسیون

کنترل بر دستم / ناگهان من جستم

دیدم جمع دوستان / دیدم یار بوستان

صفحات آبی / جلوه بینامی

برتر از فیس بوک بود/ برتر از هرجا بود

سنجشش از باطن/ سنجشش از حق بود

نامش همراهش بود / خانه ها جایش بود

نام هم اندیشان بود / جای صبرپیشان بود

گله ها از لغزش/ گله ها از درجش

می کشیدند بادبان/ می جهیدند یاران

قصد رفتن داشتند/ شوق دیدن داشتند

رفتن و دل کندن از ماشینی شدن / دیدن نورالهی و آسمانی شدن

دیدم من نیز خواهانش شدم / به کشتی رفتم و پاسبانش شدم

(مهسا از شیرگاه)

******

سلام؛ حالا که حرف از ظروف یه بار مصرف شد می خواستم بدونم درست کردن چای توی چایساز هم مضره؟

(زهرا دختر دایی اسما از مشهد)

امید: من چیزی دراینباره نشنیدم؛ ولی به نظر من استفاده از چایسازهای با بدنه پلاستیکی، واقعا احتیاط داره. بعد هم یه چیزی بگم: من فکر می کنم واقعا وقتش رسیده تا بیشتر از این، غرق زندگی ماشینی نشدیم یه فکری به حال خودمون بکنیم. من که چند وقتیه شدیدا دارم در مورد همه چیز فکر می کنم و سعی می کنم خودم رو به اونچه که مناسب طبیعتمونه نزدیک کنم. چند روز پیش، با خودم فکر می کردم چرا ما سماور رو حذف کردیم؟ مگه چش بود؟ اصلا وقتی روشن بود وجودش توی خونه باعث آرامش بود. به جاش یه چای ساز که سه سوته آب رو جوش می یاره و بعد هم یه لیپتون تا فوری آب جوش، رنگ بگیره! بابا! کی دیگه چایی دم می کنه! اصلا حالا دیگه چایی سرد داره باب می شه؛ اصلا دیگه کی حال داره سه سوته آب جوش بیاره؟ من که می گم به خاطر همین سبک زندگی ماشینیه که صبرمون هم کم شده. یه هفته در همین باره صحبت خواهیم کرد. البته اگه تو نظرسنجی موافق باشین. 

******

سلام دوستای گل! خواهر من 14سالشه و وا3 همینم با وجود علاقه زیادش ب باشگاه، پیام نمیده. چون 17 ساله نشده؛ اما می گه: کاش می تونستم ب هم اندیشا بگم: ای کاش در دماسنج زندگی، جیوه باشیم نه الکل! چون الکل با کمترین حرارتی "بخار" می شه؛ ولی جیوه "تحملش" بیشتره و دیرتر از الکل جوش میاد. الان دارم گفت و گوی تنهایی رو از شبکه چهار نگاه می کنم. مهمون برنامه، بهنام صفویه. آقای صفوی می گه: صبر می تونه آدمو آروم کنه. راست می گه واقعا.

(پرستو)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ کتاب: هفت عادت مردمان موثر نوشته: استفان کاوی رو حتما بخونید. یه کتاب روانشناسی که در ارتباط با نحوه صحیح برخورد با دیگرانه... می تونه مشاوره خوبی واستون باشه..

(بهار، تهروونی، 21)

امید: کتاب ۷ عادت مردمان موثر تاکنون به ده ها زبان زنده دنیا ترجمه شده و بیش از ‌١٠ سال در فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان قرار داشته.

******

سلام؛ خریدن کتاب برایتان گران تمام نمی شود. نخواندن کتاب برایتان گران تمام می شود.

(مریم از کرمان، همراه همیشگی هم اندیشان هستم)

******

سلااااام به هم انديشان و اميد؛ منم يه روزى زود عصبانى مي شدم؛ اما از وقتى که حرفاى آقاى فرحزاد رو در برنامه سمت خدا شنيدم با توکل به خدا مهربون تر شدم. آقاى فرحزاد مي گفتن: کساني که بداخلاق هستن فشار قبر دارن هر چقدرم که اعمال خوب داشته باشن. پس به خودمون بيايم. مواظب خوبيهامون باشيم.

(فهيمه، 68، تهران، کاردانى مترجمى زبان)

امید: یادتونه گفتم آگاهی از عواقب بد اخلاقی کمک خوبیه برای جلوگیری از بروز این خصلت ویرانگر. حالا بیاین دراینباره صحبت کنیم که بداخلاقی چه پیامدهای دنیوی و اخروی داره؟ از مشکلاتی که فرد بداخلاق تو خانواده و جمع دوستان و جامعه پیدا می کنه بگین تا آسیب هایی که برای جسم و روح و جانش داره؛ تا عقوبت های اخروی. اول پیامک هاتون هم بنویسین: پیامد  

******

سلام؛ آدم بداخلاق، قبل از هر كس خودش اذيت مى شه و بعد مردم رو اذيت مى كنه.  با آتش بداخلاقى، اول درون خودش رو مى سوزونه و بعد هم برون ديگران رو. طبعا چنين مسائلی موجب بيمارى انسان مى شه و تو  كوتاهى عمرش مؤثره.

******

سلام؛ زهره خانم! دختر منم گاهی اوقات باهام تندی می کنه و ناراحت می شم؛ ولی می دونم دل پاکی داره و ب دل نمی گیرم؛ ولی خواهشم اینه که قبل از داد کشیدن یه صلوات بفرست تا آروم بشی. و ب این فک کن اگه بچه ی خودت سرت داد بکشه چه حالی می شی؟

(مادر نگران)

******

سلام! پیام کجایی؟ دلمون واسه اذیت کردنات تنگ شده. نمی خواد ستاره سهیل بشی. تا آخر دنیا چیزی نمونده. بیا وداع کنیم. امید! هر خوبی بدی دیدی حلال کن.

امید: صدات به گوش پیام رسید. روح پیام شنبه آینده دقیقا روز بعد از 21 دسامبر (اول دی)، به مدت سه روز تو باشگاه احضار می شه. ارواح! بهتون خوش بگذره!

******

سلام ب آقا امید و دوستان هم اندیشم؛ چند راهکار برای خوش اخلاقی: هر کاری با مراقبت و کنترل دائمی ب ثمر می نشیند؛ برای خوش خلق بودن باید مدام مراقب سخنان و رفتار خودمون باشیم تا مبادا بدون کنترل حرفی بزنیم یا عصبانی بشیم که دیگران رو از خود رنجیده خاطر و دل زده بکنیم. راه دیگری ک ما را ب مسیر خوش اخلاقی می بره ارتباط با خداست. هرقدر ما با خدا انس بیشتری داشته باشیم و توکل کنیم، اخلاقمان بهتر می شود.

(آبجی زینب)

******

سلام؛ بداخلاقی می کنیم؛ چون ایمان ضعیفی داریم. از بزرگترا یاد گرفتیم. خود خواهیم. متکبریم. همه رو پایین تر از خودمون می بینیم. حسودیم. ضعیف النفسیم. شاید هم فقط آهن و ویتامین ب بدنمون کم شده! اول یه آزمایش بدیم بعد اینقدر عیب بذاریم رو خودمون.

(آبجی طیبه هستم)

امید: آبجی! مثل اینکه شوخی شوخی بی ربط هم نمی گیا! به پیامک بعدی توجه بنموویید...

******

ریشه: سلام به داداش امید و نیک اندیشان عزیزم؛ من فکر می کنم بخشی از بداخلاقی ها و عصبانیت های نسل جدید به خاطر غذاهایی هستش که استفاده می کنیم. مثل انواع نوشابه ها، سوسیس و کالباس و انواع غذاهای فست فود و... چون غذا در سلامت جسم و روح ما تاثیر به سزایی داره. دوستان خوبم! من کتاب: پانزده روز تا سلامتی، نوشته: جمشید خدادادی  رو به شما معرفی می کنم که بهترین عادات غذایی رو به ما که سرچشمه از قرآن کریم گرفته آموزش می ده. این کتاب بهترین کتابی بوده که تا حالا خوندم.

******

سلام آقا امید؛ نمی دونم چرا شما هی می گین اعضای باشگاه پنجاه هزار نفره در حالیکه صدها برابر اون کسانی هستند که پیام نمی دن. خواهش می کنم تعداد پیامک هایی که هر روز براتون ارسال می شه رو در اول صفحه درج کنین تا همه بدونن چرا احتمال اینکه پیامشون درج بشه کمه.

(سهیلا از تبریز)

امید: تصویب شد. از امروز، هر روز، تعداد پیامک های روز گذشته رو در انتهای پیامک های روزانه هم اندیشان، درج می کنیم؛ به شرطی که ناامید نشین و بگین: از بین چند هزار تا پیامک که پیامک ما درج نمی شه و خلاصه بی معرفتی کنین و پیامک ندین. به نظر من هر کس باید تو هر بحث، حداقل با فرستادن یه پیامک نظرش رو درباره موضوع بگه تا دینش رو به باشگاه ادا کنه.   

******

سلام؛ تفاوت نسل ها و اسرار بیش از حد یکی از دو طرف ب چیزی می تونه دلایلی باشه برای بداخلاقی ها؛ چون پدر و مادر یه چیز می گن و بچه های امروزی چیز دیگه و این تفاوت ها و پافشاری ها باعث می شه بی احترامی پیش بیاد.

(فاطمه، خلیل شهر)

******

ریشه: داداش امید و دوستان هم اندیش! سلام؛ یه وقتایی زندگی اونطوری که انتظارشو داری پیش نمی ره یا کسایی که دوسشون داریم درکمون نمی کنن واسه همین ناامید می شیم و بعدشم بداخلاقی می کنیم. بداخلاقی های من که واسه اینه.

(آبجی فاطمه از گرگان)

امید: درسته! از پیامک هاتون هم می شه فهمید که بخش زیادی از بداخلاقی ها به همین خاطره. خب، راهکار بدین: اول پیامک هاتون هم بنویسین: راهکار    

******

سلام؛ امید! ممنون برای معرفی کتاب "۵ راز که قبل مرگ باید بدانید" نوشته جان ایزو خیلی عالی بود و عالی تر اینکه فهمیدم ذهنم این رازها رو کشف کرده بود و با کمک این کتاب سازماندهی شد. به همه دوستان خوندنش رو توصیه می کنم.

(شروین از رشت)

******

سلام امید؛ از وقتی که دانشگاه قبول شدم فکر و خیال ولم نمی کنه. اگه بهمن ماه برم دانشگاه و ببینم خوابگاه، تلویزیون نداشته باشه؛ یا اگه داشته باشه ولی خراب باشه؛ یا اصلا خراب نباشه ولی شبکه 4 برفک داشته باشه؛ یا اصلا برفک نباشه، کنترل نداشته باشه؛ یا اصلا کنترل داشته باشه ولی کنترله دکمه نداشته باشه؛ یا اصلا دکمه داره ولی دکمه هاش خراب باشه. من چیکار کنم بدون هم اندیشان؟

(آزاده جعفرنیا از بیجار)

امید: اتفاقا منم از وقتی که قرار شده روح پیام تو باشگاه احضار بشه همش تو فکرم. با خودم می گم: اگه من برم و هم اندیشان نتونن روح اونو احضار کنن؛ یا اصلا روح رو احضار کنن ولی روح پیام نباشه؛ یا اصلا روح پیام باشه ولی به قول خودش اعصاب معصاب نداشته باشه؛ یا اصلا.... اصلا هیچی! تا شنبه خدا بزرگه! همتون رو به او می سپارم.

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 30 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 29 آذر 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 28 آذر 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 27 آذر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 25 آذر 1391