')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 8 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تاسوعا و عاشورا 1391 ، 1391 ،

یه سلام گرم خدمت نیک اندیشان؛ یه سوال دارم. اگه ما قراره حسینی زندگی کنیم؛ پس باید کل زندگیمون متناسب با هدف امام حسین (ع) باشه. در حالی که خیلی از ما شرایط زندگیمون طوریه که نمی شه اونطوری که باید زندگی کرد. پس تکلیف چیست؟؟؟؟

(هاجر از گرگان)

امید: سلام دوستان خوبم! امام حسین (ع) از ما چیزهای عجیب و غریب نمی خواد. اون فقط از ما درستی می خواد. چیزی که اگه بهش توجه بشه هم خودمون به آرامش می رسیم و هم جامعه. باید کاری کنیم که شرایط زندگیمون هم در همین راستا باشه نه اینکه درست بودن در راستای شرایط زندگی باشه.

******

سلام به هم اندیشان جان! یه بزرگی گفت: اگه هیچ هنری ندارید برترین هنر یعنی "هنر خوب بودن" رو یاد بگیرید. به نظرم باید تو باشگاه باشیم که هنر خوب بودن رو یاد بگیریم. به امید خوب بودن یا خوب شدن و خوب ماندن همه.

(زهرا داغری، 71، دانشجوی it پزشکی از دره شهر)

******

سلام به همه! بابا اینقدر نگید: گناهکارم! گناهکارم! و دارم افسرده می شم. خدا خیلی مهربونتر از این حرفاس. فقط کافیه از ته دل از خدا معذرت خواهی کنی. پس عاشقانه ستایشش کن و حرف از افسردگی نزن. خدا از افسردگی و ناامیدی خوشش نمیادا. از ما گفتن بود.

(آرزو، حسابداری، اصفهان)

******

بگذار تا بگویم: دنیا به این بزرگی، یک کوزه سفالیست؛ باید که مهربان بود، باید که عشق ورزید؛ زیرا که زنده بودن، هر لحظه، احتمالیست.

(رها از بابل)

******

اددا بابا دد ای ی ی قاقا ا ا ا.... ببخش امید! گوشیم دست یه بچه بود.

(فرزان از لنگرود)

امید: اشکال نداره؛ ولی هر چی هست اون بچه گرسنشه و قاقا می خواد. برو یه چیزی دستش ده تا از گشنگی هلاک نشده.

******

سلام؛ یه روز که تنها بودم؛ خسته و دل شکسته بودم؛ تنهای تنها نشسته بودم؛ با یه دل پر بغض و کین بودم؛ رفتم سراغ جعبه جادوئی؛ یهو دیدم یه صفحه آبی اومد؛ توش پر از احساس بود؛ عطر بوی یاس بود؛  هر کسی حرفی زده بود؛ پر از معنا و درد دل ها بود؛ در این معنا حرف از کشتی و سفر به بهشت بود؛ به خود گفتم: ز جا برخیز خدا راه نجاتی داد؛ ز غم راه فراری داد؛ چه خوش این سفر با شما هم اندیشان.

(مهناز از دیار هنر نصف جهان)

امید: باشگاه این همه هم اندیش اهل شعر و ادب داشت و ما بی خبر بودیم؟ تا حالا کجا بودین؟! راستی! طیبه خانوم هم که دیروز شعر فرستاده بود سلام رسوند و گفت: یه بیت از شعراش تو راه ارسال، به دست ما نرسیده و جاافتاده. همونش هم مقبول افتاد طیبه خانوم. 

******

سلام هم اندیشان پاک طینت؛ به توصیه حسن آقا، صفحه 821 پیام نما، "مردانگی" رو خوندم. اشکم دراومد. خدا کنه هممون اینجوری بشیم. زندگیم رو مدیون هم اندیشانم.

(آذین، 28 آذر 21 ساله می شم، دانشجوی روانشناسی عمومی از شیراز)

******

سلام؛ بزرگترین تراژدی زندگی این است که زود، پیر می شویم و دیر، عاقل.

(زهرا مومنی، 18 ساله از همدان)

امید: اتفاقا دارم کتاب خوبی رو می خونم که حرفش همینه؛ ولی راهکار داده. "جان ایزو" نویسنده کتاب، معتقده که ما نباید صبر کنیم تا پیر شیم و همه چیز رو متوجه شیم. ما می تونیم در جوانی باتجربه و عاقل باشیم و راهش هم اینه که از تجربه های دیگران استفاده کنیم. (همون کاری که ما تو باشگاه می کنیم) "جان ایزو" با بیش از 250 نفر از افراد موفقی که بین 60 تا 106 سال عمر کردن و خوشبختی و معنای زندگی رو یافتن، به گفتگو نشسته و پنج راز رو که از 180 هزار سال تجربه زندگی مجموع اون ها آموخته به ما می گه تا اونچه که در زندگی اهمیت داره رو مدت‌ها قبل از مردن، کشف کنیم. نام کتاب: پنج راز که پیش از مردن باید بدانی. انتشارات: درسا. سعی کنید که از کتابخونه تهیه اش کنید؛ ولی اگه نتونستین من از صفحه اول کتاب متوجه شدم که نشر درسا، سایت فروش اینترنتی هم داره: www.dorsabook.com قیمت کتاب هم پنج هزار تومنه. 

******

سلام به داداش امید و هم اندیشان استقلالی؛ راستش به نظر من عادت بد ممکنه از دوست بد هم باشه. من خودم مخالف دوستی های خیابونی بودم؛ ولی یکی از دوستام پای منو به این کار بد کشید؛ ولی خدایش یکی از دوستام که مثل خواهر هستیم به من یاد داد تا این عادت بد رو ترک کنم. پس آجی و داداشی گلم! توی این دنیا هر چیز خوب و بد داره؛ حتی عادت های خوب یا بد؛ پس تو انتخابمون فکر کنیم.

(عاطفه از رامسر، دانشجوی حقوق، 19 سالمه)

******

سلام؛ 6 ساله با جنس مخالفم. هیچی جز اضطراب و استرس و احساس گناه نداشتم. روز به روز بدتر می شدم تا اینکه به خودم اومدم. دیر بود؛ ولی محال نبود. ماه محرم پارسال توبه کردم. از ته دل. خدا رو شکر تا الان سر توبه ام هستم. برای خلاصی از گناه فقط بشین به خودت بگو: آخرش که چی؟ به عاقبتش فک کن. به اینکه آبروی خودت و خانوادت در خطره. اصلا به استرس و اضطرابش می ارزه؟

(ر از خدابنده)

******

سلام؛ راهکار استفاده نکردن از ظروف پلاستیکی برای غذاها و نوشیدنی های داغ جواب داد. عموم لیوان های گیاهی خریده بود. جالبتر از اون همسایمون شنیده بود تو اون ظروف نمی خوریم برای پخش نذریش استفاده نکرد. پدرم بعد مراسم عاشورا تصمیم گرفت برای مسجدمون ظرف بخره تا دیگه از ظروف یه بار مصرف پلاستیکی استفاده نکنن.

(زهره حیدری از همدان)

******

سلام؛ من تاسوعای امسال از هیئت خواستم پولی رو که واسه خرید ظروف یه بار مصرف کنار گذاشتن به من بدن تا مسئولیت خریدشو به عهده بگیرم. اونام قبول کردن. خانواده خودمونم چون نذر داشتن مبلغی پول گذاشتن و من بهترین و بی ضررترین ظرف ها رو واسه هیئت گرفتم.

(شاهین، اهل اراک، دانشجو، دره شهر)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ تو مراسم عزاداری امام حسین هر سال دیدم که قمه زنی می کنن و از سرشون کلی خون میاد. هر وقت گفتم به جای این کار بهتره خون بدن می گن: این فقط به خاطر امام حسینه و کمکمون می کنه؛ درضمن گفتم که تو لیوان یه بار مصرف پلاستیکی چای داغ نخورن ضرر داره باز گفتن: امام خودش کمک می کنه! من موندم آیا این حرفا درسته؟

(شقایق از همدان)

امید: آبجی! چه طور ممکنه این حرف ها درست باشه؟ بذارین یه چیزی رو بهتون بگم. سکوت خدا و امام حسین (ع) در برابر کارهای نامعقولی که صورت می گیره نشونه درست بودن اون کارها نیست. خدا یه قانون داره و اون اینه که دنیا باید طبق روال خودش پیش بره. خدا تو همه چیز دخالت نمی کنه؛ راه درست رو نشون بنده هاش داده و می خواد ببینه انسان ها خودشون چه کار می کنن؟ ما باید عاقلانه ترین کار رو انجام بدیم. کار عاقلانه اینه که اهداف امام حسین (ع) رو دنبال کنیم و تو عزاداری هامون به جسم و جانمون به هیچ وجه ضرر نزنیم. این رو از اونجا می فهمیم که خداوندی که مجازات یه روز روزه خواری رو، گرفتن شصت روزه، تعیین کرده؛ گرفتن روزه در حالیکه برای جسم ضرر داشته باشه رو "حرام" دونسته. اونوقت چه طور ممکنه ضرر زدن به خودمون به خاطر امام حسین (ع) ثواب هم داشته باشه. باید خیلی به رفتارهامون فکر کنیم. واقعا امام حسین (ع) به آقا شاهین لبخند می زنه یا به کسی که....

******

سلام به همگی! دوستای خوبم و آقا امید! چند روزی باهاتون نبودم دلم برا همتون تنگ شده. خوبید؟ به نظرم حسینی شدن واقعی در این جمله زیبای پیامبر (ص) کاملا واضح باشه: هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند و هر چه را برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نپسند!

(محمد، ۲۲ سال و اندی از پایتخت طلای سبز، تویسرکان، زنده باد بچه های روستای فریازان)

******

سلام بر امید و هم اندیش عزیز؛ دوستان کمکم کنید! حالم خیلی بده! امسال نتونستم واسه امام حسین (ع) عزاداری کنم؛ حتی نذرمم به جا نیووردم. دارم داغون می شم. امید! با اجازتون من همینجا تو این جزیره می مونم. امیدوارم سال آینده جبران کنم.

(مهران، ۲۲ ساله، دانشجو)

 

امید: از همین الان جبران کن! در ضمن؛ ما داریم از این جزیره می ریم. تنهایی شیرا می خورنتا! اونوقت فرصت جبران برات باقی نمی مونه. از ما گفتن بود.

******

سلام؛ امید امروز تو بازار تربیت داشتم با دوستم میومدم دیدم دو تا توریست دارن آشغالا رو از رو زمین جمع می کنن و تو سطل آشغال می ریزن. به خدا داداش همه از کار اون دو تا کره ای تعجب کرده بودن.

(رویا از تبریز، خیابان آذربایجان)

******

سلام به قشنگ اندیشان! پیام تبلیغاتی باشگاه رو واسه دوستام فرستادم. بگین خب! گفتید خب؟! حالا جوابا رو داشته باشید: "برو بابا حال داری"؛ "از فونت پیام نما بدم میاد"؛ "یه بار چت کنی دیگه پیام نما نمی خونی" و... اونا ضرر می کنن؛ دیگه به من ربطی نداره.

(همون شیما شیطونه! 22 ساله از کتابخونه اصفهان)

امید: باور کنین من همیشه با خودم می گم: وجود باشگاه هم اندیشان یه نعمت برای جوون ها است. می گم: آفرین به جوون هایی که قدر این نعمت رو دارن. نتیجه اش اینه که خیلی بیشتر از همسن و سالهاشون متوجه خیلی چیزها می شن. خیلی بیشتر!     

******

سلام؛ هم اندیشان! کتاب صحیفه سجادیه از امام سجاد (ع) بخونید. برای تغییر عادت کمکمون می کنه. امام (ع) فرمود: ای فرزند آدم تا آن زمانی که در درون خود واعظ و نصیحت کننده ای دلسوز داشته باشی و در تمام امور بررسی و محاسبه کارهایت را اهمیت دهی و در تمام حالات از عذاب الهی ترس و خوف داشته باشی، در خیر و سعادت خواهی بود.

(زینت، اصفهان)

******

س ل ااااااااااااااااااااااااااااام آقا امید! همین الان با خواهرم دعوام شد. می دونی چرا؟ خواهرم پوست نارنگی رو انداخته سر راه. می گم به عنوان یه هم اندیش بهت می گم اینکارو نکن. می گه: اگه هم اندیش بودی یه بار پیامکت درج می شد!

(ادیبه، سرپل ذهاب، فرهنگیان)

امید: حالا به خواهرت بگو دیگه هم بحثی هست؟!

******

سلام به دوستان هم اندیش خوبم و آقا امید؛ می شه خواهش کنم روش خوندن نماز جعفر طیار رو که دوست هم اندیشمون گفتن به ما هم بگین. آخه می خوام واسه یه دختر بچه که یه بیماری لاعلاج داره بخونم.

(یه بنده خدا)

امید: تو کتاب مفاتیح که در بیشتر خونه ها پیدا می شه کاملا توضیح داده شده. یه دعا هم بعد از اون داره که بهتره خونده بشه و فکر کنم اون هم توی مفاتیح باشه.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من چند بار تصمیم گرفتم غیبت کردن رو کنار بذارم؛ اما هر وقت دور هم جمع می شیم باز عهدم با خدا یادم می ره و دوباره غیبت می کنم. خواهشا به من کمک کنید. این گناه داره تمام وجود منو می خوره.

(زهرا از اصفهان)

امید: آبجی! اتفاقا هفته بعد می خوایم در همین باره صحبت کنیم که چرا با وجودیکه به مرگ و آخرت و حسابرسی اعمال، اعتقاد داریم؛ اما باز هم گناه می کنیم. تو نظر سنجی که از بعد از ظهر دیروز تا ظهر امروز انجام شد 1363 نفر شرکت کردن که بیشترین رای رو همین موضوع آورد. یعنی:  52/36 درصد آراء. بد اخلاقی هم با 19/22 درصد دوم شد که موضوع هفته پس از آن خواهد بود. بقیه موارد هم صرفا جهت اطلاع به شرح زیر است:

 اعتیاد:  44/14 درصد آراء

 امر به معروف و نهی از منکر: 50 /10 درصد آراء

نقش هدف در زندگی:  59/8 درصد آراء

معجزه خلاقیت:  76/7 درصد آراء

******

سلام؛ من یه عادت بد داشتم و قصد کردم ترکش کنم و هر روز که انجامش نمی دم یه روز توی برگه اضافه می کنم. الان شده 27 روز. می شه بگید من تا کی باید به روزشماری ادامه بدم. ممنون.

(محمدرضا، 23 ساله از مشهد، محله بحرآباد)

امید: تا زمانیکه با خودت بگی: این چه عادتی بود که من داشتم؟ فکر نمی کردم بتونم ترکش کنم. چه خوب شد! کاش زودتر این کار رو می کردم و... تا زمانیکه خودت احساس کنی این عادت واقعا از سرت افتاده و احتمال نداره که دوباره انجامش بدی.

******

سلام امید و هم اندیشان! خواستم یه نصیحت به آقا رضا 33 ساله بکنم. آقا داره دیر می شه ها! فردا روز بچه ات بهت می گه بابا بزرگ. ازدواج کن!

(یکی از نیشابور)

امید: آقا رضا! با اون مجرد تابلوی که شما نوشته بودین باید هم انتظار چنین نصیحت هایی داشته باشین. راستش یکی دو تا هم نبود. دیگه لازم شد یه فکری به حال خودت بکنی! فعلا خداحافظ همگی  

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 9 آذر 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 7 آذر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 6 آذر 1391