')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 6 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تاسوعا و عاشورا 1391 ، 1391 ،

سلام امید! من روز تاسوعا از هر مسیری که حرکت می کردم تموم لیوانای یه بار مصرفی که تو خیابون ریخته بود رو جمع کردم. وقتی این کارو کردم بقیه هم کمکم کردن؛ حتی مامان بزرگا.

(آبجی فاطمه از گرگان)

امید: سلام دوستای خوبم! این روزها خیلی هاتون پیامک دادین و از کارهای فرهنگی خوبتون توی محرم گفتین. واقعا با اینجور کارا خیلی حس خوبی به انسان دست می ده که قابل وصف نیست. تردید نکنید که اون حس زیبا، به خاطر رضایت خدا و امام حسین (ع) در انسان ایجاد می  شه.    

******

سلام؛ امروز که عاشورا بود خیلی ها آشغالاشون رو می انداختند رو زمین؛ اما من و مادرم و دوستامون، همه رو جمع کردیم. واقعا چه حسی داریم تو این روز.

(مریم هستم از مرودشت)

******

سلام هم اندیشان! شب تاسوعا هیئت رفته بودم. سخنران مجلس گفت: حسینی بودن به این نیست که فقط گوسفند قربانی کنی. غذای نذری بدی. می گفت: زباله جمع کن. فقط به عشق امام حسین. این ها هم نذر فرهنگی هستند. درضمن همتون رو دعا کردم.

(نسیم از قم، عاشق هم اندیشان)

******

سلام امید و هم اندیشان! همش شعار بود. ظروف یه بار مصرف همه جای خیابون ریخته بود. من ندیدم ی نفر جمعش کنه. تو شهر من ک این طور بود. جاهای دیگه رو نمی دونم. شاید این جا اصلا ی هم اندیش هم وجود نداره؟

(ع.ب از ترکمن صحرا)

امید: یادت رفت خودت رو حساب کنی؟!

******

سلام امید! الان با چند تا خانم همه ظرف های ناهار نذری رو شستم! لباس هام خیس شدن. چند تن ظرف بود! تو عمرم اینقدر کار نکرده بودم! فقط به خاطر امام حسین (ع). راستی آشغال ها رو هم جمع کردم تا نذر فرهنگی کامل شه.

(سمانه از رشت)

******

سلام خدمت هم اندیشان! یه سؤال داشتم از داداش حمید. داداش خوش به حالت که می تونی خون بدی و نذرت رو ادا کنی. منم این نذر رو دارم؛ ولی به دلیل کم خونی که دارم نمی تونم باید چکار کنم؟

(فاطمه.ب از زرند کرمان)

امید: آبجی! با یه روحانی مشورت کن. دوستان خوبم! پیامک آبجی فاطمه باعث شد تا یه نکته ای یادم بیاد. موقع نذر کردن واقعا دقت کنیم. ببینیم توان و وسع این کار رو داریم یا نه! خیلی وقت ها آدم احساسی می شه و یه نذری می کنه و بعدا توش می مونه. به ویژه در مورد نذرهای دائمی بسیار باید فکر کنید. مثلا یکی نذر می کنه که تا آخر عمرش هر هفته یه دعایی رو بخونه یا هر سال قربانی بده. باید این رو در نظر گرفت که انسان هم از نظر روحی و معنوی و جسمی و هم مالی ممکنه واقعا همیشه در شرایطی نباشه که بتونه اون نذر رو ادا کنه.  

******

سلام امید و دوستای هم اندیش، بیایم کمی بیشتر حسینی واقعی باشیم. امروز تو مراسم عزاداری خیلی حرص خوردم از اینکه تو لیوان پلاستیکی چای و شیر داغ ریخته بودن و از اون بدتر اینکه همه اون لیوان ها رو تو خیابون می ریختن. بابا یکم به خودمون بیایم. ما عزادار حسینیم. این رسمش نیست. مثل اینکه باید خودم دست به کار بشم و واسه برو بچه های کمالشهر کرج یه فکری بکنم. حالا هی بگو پس کله بده آقا امید! خب بگو چیکار کنم؟

(مریم هستم، 20 ساله، مشهدی ام ولی کرج زندگی می کنم)

امید: باید فرهنگ سازی کنیم و این زمان بره! باید از خودمون و خانواده هامون شروع کنیم. نیاز به پس کله هم نداره. آخ! دوباره فشارم رفت بالا!  

******

سلام به هم اندیشان! از ساناز خانم از شهر صحنه واقعا ممنونم. بهترین پیشنهاد رو داد که گفت: می تونیم نذر کنیم و کتابایی درمورد عاشورا رو  بین همسایه ها پخش کنیم. من واسه سال آینده حتما همین نذرو انجام می دم. خیلی ایده جالبی بود.

(هلنا، شایسته)

امید: یه کار خوبی که می شه کرد اینه که تجربه های عاشورای امسال رو برای سال های بعد به کار بگیریم. مثلا تو مسجد محله ما امسال غذاها رو تو ظروف پلاستیکی دادن. واقعا ته ظرف مزه پلاستیک می داد؛ ولی کار از کار گذشته بود. با خودم گفتم: سال دیگه قبل از محرم، قبل از اینکه ظروف یه بار مصرف رو بخرن، باید با روحانی مسجد برای خرید ظروف گیاهی، صحبت کنم. سال دیگه با این تجربه هایی که از امسال داریم باید از قبل از محرم دست به کار شیم و برنامه ریزی کنیم.    

******

سلام امید و دوستان هم اندیش! الان نشستم و همه بدی هامو نوشتم. حدود ده تایی می شه! تصمیم گرفتم دختر خوبی باشم. خیلی به دعاتون محتاجم.

(یه خسته و پشیمون، 17 ساله)

امید: راهکارهای دوستامون برای ترک عادت های بد که یادته؟ یکیش این بود که اون کاغذ از جلو چشمون پس نره؛ چون دوباره ممکنه همه چیز یادمون بره. راستی! قرار بود هم اندیشان برامون بگن که عادت بد چه طور در انسان ایجاد می شه. جوابای خوبی دادین که تو نوبت دوم امروز درج می کنیم. فعلا.   

******

سلام به هم اندیشان گل؛ امید جان یادته هفته پیش بهت گفتم توی رزمایشی که در پیش داریم می خوام کل افراد گردان که 3000 نفرند رو هم اندیش کنم. این کار رو کردم و کلی در مورد خودمون حرف زدم. اینم گفتم که تا حالا 24 بار پیام دادم و درج نشده و اگه خدایی نکرده این اتفاق برای شما هم پیش اومد به من بد و بیراه نگین.

(حامد از بابل)

امید: خدا خیرت بده جوون که درست و درمون هم اندیششون کردی! اینجوری بهتره!  

******

شروع: سلام؛ به نظر من غفلت باعث شروع عادت های بد می شه. وقتی از یاد خدا غافل بشیم بدون اینکه متوجه باشیم، از مسیر، خارج می شیم.

(مریم، دانشجوی مترجمی، شهرضا، اصفهان)

******

شروع: سلام؛ ما یه نفس اماره داریم که ما رو به انجام کار بد تشویق می کنه. به نظر من همین باعث می شه تا عادت بد در ما به وجود بیاد.

(سهیلا، 20 ساله، دانشجو آی تی، اصفهان)

******

شروع: سلام به همه؛ شاید به این دلیل به طرف کار بد رو میاریم که انجام دادنش برامون آسون تره؛ مثلا: دروغ گفتن خیلی راحت تره تا راست گفتن. شاید هم به این دلیله که یه لذتی برامون داره که باعث می شه بطرفش کشیده بشیم.

(فاطمه، فوق سیکل از جزیره هم اندیشان)

******

سلام گل اندیشان و آقا امید: حاج آقای مسجد محل ما می گفت: هر چی واسه انسان مضره میل به خوردن و انجامش خیلی زیاده؛ مثل پفک و چیپس. گناه هم همینجوره. واسه آخرت و دنیای آدم مضره؛ ولی تمایل نفس به انجامش خیلی زیاده. امیدوارم محرم امسال توبه هممون قبول باشه و سر عهدمون با خدا و امام حسین (ع) بمونیم.

(الهه، متولد 65، از نی ریز فارس)

******

شروع: سلام امید! وقتی کار بدی رو انجام دادیم انجامش واسمون شیرین می شه تا به خودمون بیایم می بینیم به انجامش عادت کردیم.

(مبینا از مراغه)

******

شروع: سلام به امید و هم اندیشان گل: واقعا چرا عادات بد در ما شکل می گیره؟ چون از خدا دور می شیم. کمتر به یاد خدا و مرگ هستیم. از کارهای خوب فاصله می گیریم و در مراسم های دینی و مذهبی کمتر حضور داریم و در نتیجه کارهای خوب در ما کمرنگ و کارهای بد پررنگ تر می شه و قبح کار بد در نظرمون کمتر می شه.

(سیده ریحانه)

******

شروع: سلام؛ به خاطر لذت نفسمونه؛ ولی به قول یه بزرگ: " اگر لذت ترک عادت بدانی، دگر لذت نفس، لذت ندانی"

(زینب، دانشجو زیست، اصفهان)

******

شروع: سلام و درود بر همگی؛ شاید یه جورایی الگوبرداری ناخودآگاه باشه. به نظرم بهترین راهکار اینه که کارهایی که می دونیم آخر و عاقبت نداره رو نه نسبت بهشون کنجکاو بشیم و نه انجامشون بدیم.

(محمود از فولادشهر)

******

شروع: سلام به هم اندیشان؛ به نظر من عادت های بد از اونجایی شروع می شن که مورد تشویق نادرست دوستان قرار می گیرن. این کار اونقدر انجام می شه تا تبدیل به عادت می شه؛ مثل مسخره کردن یه شخص که با خنده و پشتیبانی دیگران تبدیل به عادت زننده می شه.

(صنا، دانشجو it)

امید: این واقعا درسته که یه سری از عادت های بد به واسطه دوستان بد در انسان ایجاد می شه. رفتارهای دوستان به شدت بر انسان تاثیر می ذارن به همین خاطره که همیشه تاکید می شه در انتخاب دوست دقت کنید.

******

شروع: سلام؛ شاید وقتی یه کاری انجام می دیم به خوب یا بد بودنش فک نمی کنیم و فقط دنبال اینیم که توجه دیگران رو جلب کنیم یا شاید اونو یه امتیاز می دونیم و وقتی به خودمون میایم که بهش عادت کردیم و تازه است که دنبال راه و چاره می گردیم؛ پس بهتره وقتی می خوایم یه کاری انجام بدیم اول به عاقبت وخوب و بد بودنش فک کنیم.

(آناهیتا، یاسوج)

******

شروع: سلام؛ در جواب این سوال که عادت های بد چگونه ایجاد می شه باید بگم که قبل از اینکه بخوایم کاری رو انجام بدیم اون رو بشناسیم. جمله ای از امام جواد (ع) که می فرمایند: کسی که راه ورود به کاری را نشناسد راه برون شدن از آن درمانده اش می کند.

(راضیه، 32 ساله از شیراز)

******

شروع: سلام به همه تک اندیشان دردونه؛ خیلی وقتا عادت بد اولش شیرینه؛ ولی هرچی پیش میری بیشتر وابستش می شی و بعد تازه می فهمی تو چه باتلاقی گرفتار شدی.

(احسان خسروی، 19ساله، البرز)

******

سلام؛ الان حس بدی دارم؛ چون تو مسجد نشستم و غیبت کردم و نمی دونم کی قراره درست بشم. از خدا خواستم منو ببخشه. واسم دعا کنید آدم بشم. راستی یه هم اندیش تو مراسم عزاداری دیدم.

(س.ف)

امید: امیدوارم با اون هم اندیش غیبت کنون راه ننداخته باشین که حسابی افسردگی می گیرم. نه! حتما اینطور نبوده.

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛ امیدوارم عزاداری همه قبول باشه. آقا امید! همین الان نذر کردم برای اینکه باشگاه هم اندیشان همیشه پا برجا باشه هر سال تو ماه محرم 10 صفحه قرآن قرأت کنم. گفتم پیام بدم شما هم بدونید.

(لیلا معمولی، 17 ساله، تبریز، عاشق هم اندیشان)

******

سلام به آقا امید و هم اندیشان واقعی واقعی. دوستان یه چیزی تو دلمه که می خواستم بهتون بگم. این روزا من تو هیئت های مختلفی شرکت کردم و فهمیدم که ما باید خیلی مراقب باشیم تا اون آرمانی که امام حسین (ع) با فدا کردن عزیزانش تونست زنده نگه داره رو خدشه دار نکنیم. متاسفانه بعضی جوونا از اومدن به این جاها قصد دیگه ای دارن و این مراسم مقدس رو به محل گناه تبدیل می کنن. ما اگه نتونیم از اینجا خودمون رو اصلاح کنیم مطمئناً جامعه بهتری نخواهیم داشت.

(فروغ از پایتخت کشتی ایران، جویبار)

******

سلام آقا امید؛ نسبت به گناهانی که قبلا مرتکب شدم احساس ناپاکی می کنم و خیلی عذاب می کشم. دارم به سمت افسردگی کشیده می شم. لطفا راهنمایی کنید.

(جلال، 22 ساله از دوزین)

امید: اگه انسان حق الناسی رو که گردنشه تا جایی که در توان داره ادا کنه و بابت گناهانی که حق الله بوده واقعا پشیمون باشه؛ چرا باید نسبت به بخشش خداوند ناامید باشه؟ آیه 71 سوره فرقان رو حتما بخون.

******

سلام به هم اندیشان! دیروز یه حدیث از امام باقر (ع) خوندم ناخودآگاه اشک تو چشام جمع شد. نمی دونم شاید از گناهکار بودنمه. نوشته بود "تا حق هر صاحب حقی را ادا نکنی توبه پذیرفته نمی شود" خیلی روش فکر کنیم.

(یه گناهکار از تهران)

******

سلام امید! امروز که می خواستم کار فرهنگی انجام بدم و توی مراسم، آشغال های روی زمین رو تو کیسه زباله بریزم، خیلی خجالت می کشیدم! برای همین با توضیح دلایل این کار برای خواهر کوچیکم بهاره که 9 سالشه، خواهرم پشتیبانم شد و کمکم کرد! شاید اگه نبود، من جرأت این کارو پیدا نمی کردم.

(سمانه، 17 ساله)

******

سلام؛ من روز عاشورا کاری که کردم امر به معروف دخترای بد حجاب بود اونم با لحن بسیار دوستانه؛ اما یکیشون چنان به من توپید که نزدیک بود منو بزنه واقعا باید چه طوری امر به معروف کرد که به کسی برنخوره؟ خواهشا جواب بدین.

(ملیحه از کرمان)

امید: اول پیامک هاتون بنویسین: معروف 

******

سلام هم اندیشان! من برای مراسم عزاداری، خرما درست کردم و با گردو و تزئیناتش اونجا تقسیم کردم. خیلی حس خوبی داشتم. درضمن؛ اونجا تصمیم گرفتم از این به بعد با حجاب تر شم.

(شیرین، ۱۷ ساله، خواهر عسل۲۰ ساله)

امید: آبجی گلم! ممنون که برای پذیرایی از عزاداران امام حسین (ع) از بهترین ها استفاده کردی. هم خرما و هم گردو جزء بهترین نعمت های خداونده. به نظر من چه تو جشن ها و چه عزاداری ها پخش کردن شکلات کار بسیار اشتباهیه؛ چون یه خوراکیه که فقط و فقط ضرر داره. من یکی رو می شناسم که برای پختن شله زردی که نذر کرده هر سال توی عاشورا بده از بهترین برنج و زعفران استفاده می کنه و برای همسایه ها تو بهترین ظرفهاش که براش عزیزه می ریزه. برای بیرون هم تاکید داره که تو ظرف یه بار مصرف گیاهی باشه. معتقده که چون برای امام حسینه باید بهترین کار انجام بشه. فردا همدیگه رو می بینیم. خدانگهدارتون.

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 9 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 8 آذر 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 7 آذر 1391