')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2140 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1989 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1797 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1693 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2038 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 7 آذر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: تاسوعا و عاشورا 1391 ، 1391 ،

سلام امید و پیام! از همین جا از جامعه شعر و شاعری عذرخواهی می کنم... خیلی سعی کردم ولی از این بهتر نتونستم. لطفا با احساس بخونین:

ما همانانیم که خوش اندیشیدیم؛

پنجاه هزار و اندی را هم اندیش ساختیم؛

ما همانانیم که تصویر ذهنی خوبی ساختیم؛

ما همانانیم که در رنجها پشت هم بودیم و عشق ها ساختیم؛

تجربه های تلخ و شیرین خود را بر هم اندیشان ارزانی داشتیم...

(طیبه یه هم اندیش اصل از آق قلا، روستای کرد، 22 ساله)

امید: سلام بر همگی؛ خوبه! طبع شاعریتون هم داره گل می کنه!

******

سلام امید و هم اندیشان محرمی؛ من و دوستم امسال شب تاسوعا چند تا جمله درمورد حجاب و امام حسین (ع) زدیم به دیوار مسجدمون تا بقیه بخونن. نمی دونیم خوندن یا نه؛ ولی برای خودمون اولین قدم حسینی شدن بود.

(یه هم اندیش از خاوه قم)

******

سلام امید؛ من دیروز کفشای عزاداران حسینی رو جلوی درب مسجد مرتب می کردم. اول تنها اینکار رو کردم؛ اما بعد، هر کسی که می اومد بهم کمک می کرد. خیلی لذت بردم. خدا کنه آقا قبول کنه.

(ف از زرند کرمان)                        

******

سلام؛ از کارهای فرهنگی که مسجد محله ما تو این ده شب محرم انجام داد این بود که جایی رو اختصاص داده بودن واسه بچه های کوچیکی که همراه بزرگتراشون میان مسجد و چند تا خانم هم مسئول نگهداری از اونا بودن.

(سحر، 29 ساله، داراب)

******

السلام علیک یا أبا عبدالله؛ سلام بر هم اندیشان؛ آقا امید! یه سؤال: مجلس قمه زنی حتی به اسم مجلس امام حسین (ع) شفا می ده یا مرگ؟ چرا باید به اسم امام حسین (ع) چنین اتفاقاتی بیافته. من می خوام برای درمان این بیماری، کتاب عزادار حقیقی اثر محمد شجاعی و از انتشارات محیی (در قم) رو معرفی کنم. به امید روز فهم دلیل قیام امام حسین (ع).

(محسن شاکری، طهران)

******

سلام هم اندیشان عزیز! من هم برای عزادار شدن حقیقی هممون کتاب عزادار حقیقی رو بهتون معرفی می کنم. با خوندن این کتاب متوجه می شید که چرا علیرغم قرن ها عزاداری، اسلام و منش امام حسین (ع) هنوز آنطور که باید سبک زندگی ما نشده.

(پسندیده از تهران)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ چون روز عاشورا نزدیک بود کل کلاس یه عهدی بستیم با امام حسین (ع). عهدمون هم این بود که حضرت فاطمه (س) رو الگوی خودمون قرار بدیم.

(معصومه کاظمی، 17سال و 5 ماه از اقبالیه)

******

سلام بر نیک اندیشان؛ بهتون پیشنهاد می کنم برای خوندن سخنانی ناب از مرحوم شیخ رجبعلی خیاط به صفحه 577 پیام نمای شبکه 2 مراجعه کنید.

(زهرا محمدی، روانپزشک آینده از ساری)

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ حدود 4 ساله دعا می کنم؛ اما دعام به اجابت نمی رسید! اما نماز جعفر طیار رو 5 بار خوندم. بعد هم مراسم خواستگاری و نامزدی. واسه حاجت گرفتن فقط به خدا امیدوار باشید. فقط همین!

******

سلام؛ امید! راست می گفتی ک باید قدر پدر بزرگ و مادر بزرگامونو بدونیم. حالا که این حرفو درک کردم خیلی دیره!

(گلبرگ از قم)

******

به قول داداشم: سلام هم اندیشیان! داداشم کلاس شیشم دبستانه. ساعت ۷ و نیم بیدارش کردم بره مدرسه، با جدیت تمام سر همه خونواده داد می زنه: "ای بابا ولم کنید ۶ ساله درس می خونم به کجا رسیدم؟!" عجب زمونه ای شده ها!

******

سلام؛ "دوستان، دزدان وقت هستند" این خیلی جمله خوبیه. امیدوارم درک کنید و بیهوده وقتتون رو هدر ندید.

امید: دوست می تونه کلا زندگی آدم رو از این رو به اون رو کنه. حالا یا این وری یا اون وری. این یه واقعیته! باید حواسمون تو انتخاب دوست خیلی جمع باشه. راستی! جوابهاتون به سوال دیروز رو تو بخش دوم امروز درج می کنیم.

******

سلامی چو بوی خوش آشنایی. برادرم پنجم ابتدائیه. می گفت یه همکلاسی  خیلی ضعیف داره ک هنوز حتی حروف الفبا رو هم کامل بلد نیس! چ برسه ب درسای پنجم. پدر و مادرش سواد ندارن و نمی تونن کمکش کنن. منم با امام رضا عهد کردم ک واسطه بشه ک خدا زودتر گره کارمو باز کنه و منم در عوض تا جایی ک می تونم ب همکلاسی برادرم کمک می کنم که درسش خوب شه! هنوز دو جلسه از درس کار کردنم باهاش نگذشته بود ک مشکلم به طرز معجزه گونه ای حل شد. شمام امتحان کنید! هم حاجت روا می شین و هم وسیله می شین ک یه فرشته کوچولو آینده خوبی داشته باشه...

(سمانه، 19 ساله از باقرآباد قرچک)

امید: آبجی! برای حل مشکلت بهترین روش رو انتخاب کردی. هیچ چیز به اندازه خیر رسوندن خالصانه به بندگان خدا باعث گشایش تو زندگی نمی شه! باور کن من لبخند خدا به خاطر این کارت رو با تمام وجودم حس کردم. حتما بقیه هم از خوندن پیامکت همین حس بهشون دست داده. 

******

معروف: سلام؛ رسول اکرم (ص): تا زمانی که مردم امر به معروف و نهی از منکر نمایند و در کارهای نیک و تقوا به یاری یکدیگر بشتابند در خیر و سعادت خواهند بود؛ اما اگر چنین نکنند، برکت‌ها از آنان گرفته شود و گروهی بر گروه دیگر سلطه پیدا کنند و نه در زمین یاوری دارند و نه در آسمان.

امید: خب! حالا سوال مهمی که مطرحه (و دیروز هم عنوان شد) و دنبال جوابش هستیم اینه که: نحوه درست امر به معروف و نهی از منکر چیه؟ 

******

معروف: سلام هم اندیشان! ما هر چقدر هم که با لحن بسیار دوستانه و خوب دیگران رو امر به معروف و نهی از منکر کنیم به خیلی ها بر می خوره و این یه حقیقته و نمی شه کاریش کرد. ما اگه این کارو بکنیم فقط به خاطر خداست.

(مرجان اسماعیلی، دانشجوی علوم اجتماعی، ۱۸ ساله از دزآب)

******

معروف: مامانم شب تاسوعا تو مراسم عزاداری به غریبه هم نه به دخترای برادراش تذکر داد ک یا یواش تر بخندین یا برین تو یه اتاق دیگه؛ اما یکی از اونا می خواست مامانمو بزنه که به تو چه ربطی داره ما چی کار می کنیم؟ به نظر من آدم قبل از این کار باید بدونه طرفش اهل هست یا نه.

(لیلا)

******

معروف: من چندین بار از زبان روحانیون مختلف شنیدم که بهتره انسان امر به معروف رو از خودش و خانوادش و دوستانش شروع کنه! چون اگه اعتراضی هم داشته باشن دوستانه حل می شه؛ ولی اگه یهو بری به اعتقادات چندین ساله یکی بدون مقدمه گیر بدی هرچقدر هم که دوستانه باشه طرف مقابل رو شکه و ناراحت می کنه! درضمن؛ پیشنهاد می کنم شرایط امر به معروف رو از منابع مطمئن بخونید. راستی! برا منم دعا کنید تا سال بعد دکتر بشم و امید رو مجانی معاینه کنم.

(مهران اسماعیل پور از تبریز، ۱۸ ساله)

امید: مگه من چمه؟ فقط یکم فشارم پایین و بالا میره که اونم از دست شما ها است.

******

خاطره: آقا امید و هم اندیشان گل! سلام؛ دیروز داشتم هم اندیشان رو می خوندم که یهو مامانم زد پس کلم و گفت: چرا اینقدر تند تند می زنی صفحه بعد. دارم میخونما! منم از تعجب تا چند دقیقه همین جور مات نگاش می کردم.

(طاهره سلیمی، پیش تجربی از کنار تخته)

******

معروف: البته اول سلام، خواهر گلم ملیحه جان باید به کسی امر به معروف و نهی از منکر کنی که احتمال بدی روش اثر داره آخه این از شرایطشه. راستی امید شاید دیگه نتونم باشگاه رو بخونم؛ چون دانشجوی شهر دیگم و دارم میرم تا 2 ماه دیگه که تلویزیونی ببینم. خداحافظ.

******

معروف: سلام به همه؛ در جواب آبجی ملیحه عرض کنم که بعضی ها ذاتشون مشکل داره. این آدما براشون سخته کسی امر به معروفشون کنه. کار ما نیست به راه راست هدایتشون کنیم. اینجور آدما رو باید کسانی امر به معروف کنن که ازشون بترسن. مثل نیروی انتظامی. بهتره واسه این افراد زیاد وقت تلف نکنیم!

(رضا، 33 ساله، مجرد، کارشناسی ساخت و تولید از مشهد)

******

سلام؛ چیزی ندارم بگم؛ ولی خدایش این داستان مردانگی صفحه ۸۲۰ خیلی روم تاثیر گذاشت. راستی! یه سری هم به پیام نما شبکه سه صفحه۴۴۰ بزنید. مشاوره هست. شاید به دردتون بخوره.

(حسن، ۲۱ ساله، از روستای مشهد الکوبه اراک)

******

سلام بر گل اندیشان و امید! ما شب تاسوعا تو مسجد آشغال جمع می کردیم. اول خجالت می کشیدیم؛ اما بعد دیدیم که همه آشغال ها رو جمع می کنن و تحویل ما می دن.

(معصومه، سارا، وحیده، زهرا همه زکی شهرستان بستان آباد، روستای ترکداری)

******

سلام؛ امید! نظرت چیه که یه هفته کامل راجع به امر به معروف و نهی از منکر که هدف اصلی قیام امام حسین (ع) بوده صحبت کنیم. من اصلا نمی دونم چطور باید امر به معروف و نهی از منکر کرد؟ لطفا کمکم کنید.

(فاطمه، ۲۱ ساله، دانشجوی شیمی از نسیم شهر)

امید: این بستگی به نظر دوستامون داره. اتفاقا الان باید درباره موضوعات هفته های بعد نظرسنجی کنیم. از الان تا ساعت 12 فردا فرصت دارین تو نظرسنجی شرکت کنین و فقط یکی از عددهای 4 تا 9 رو که مربوط به  موضوعات پیشنهادی دوستاتون هست برامون ارسال کنین. تو پیامک هاتون فقط و فقط باید یکی از این اعداد باشه نه هیچ چیز دیگه؛ حتی سلام. دو تا از موضوعاتی که بیشترین رای رو بیاره برای دو هفته دیگه انتخاب می شه و بعد، دوباره یه نظر سنجی جدید.

4 - امر به معروف

5 - چرا ما آدما با اینکه می دونیم آخرش می میریم اینقدر گناه می کنیم؟ (آزاده، 18ساله از بیجار)

6 – نقش هدف در زندگی (پریسا، 25 ساله از دهلران)

7- اعتیاد به مواد مخدر. تازه بعد از 3 سال فهمیدم شوهرم اعتیاد داره. (یاسمین هستم از میاندوآب، کارشناسی برنامه ریزی شهری)

8 - معجزه خلاقیت (سامان، 23 ساله)

9 - بداخلاقی (الهام)

******

سلام؛ امید! شما که می گید شکلات و بیسکوئیت برای پخش تو مراسم ها بده. قبول؛ ولی آخه نمی شه که فقط خرما پخش کرد!

(مریم)

امید: اگه کمی فکرمون رو به کار بگیریم، اونوقت به قول آقا سامان معجزه خلاقیت رو می بینیم. می بینیم که خیلی کارها می شه کرد؛ حتی با همین خرما. 

******

با سلام؛ خوشبختی به سراغ کسی می رود که فرصت اندیشه به بدبختی را ندارد.

(سعید از گرگان)

******

سلام؛ هر کسی یه گلی رو دوست داره. نجار: میخک؛ دندانساز: مینا؛ دزد: شب بو؛ قصاب: گل گاو زبان؛ پارچه فروش: اطلسی و من: هر گلی که بوی هم اندیشان رو بده.

(سلیمه بهرامپور از ترکمن صحرا)

امید: خدانگهدارتون

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط علی در تاريخ 9 سال پیش و 19:23 دقيقه ارسال شده است

سلام راست میگن این جمعه آخر زمان است


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 9 آذر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 8 آذر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 6 آذر 1391