')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 12 مهر 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ریشه یابی طلاق ، 1391 ،

 

سلام آقا امید خان؛ من دختر منطقی هستم و تو زندگیم و خصوصا ازدواج، اهمیت زیادی ب احساسات نمی دم؛ البته دختر مهربونیم. ی موقع فک نکنید اخمو و جدی ام. نه! اما می ترسم روزی از این ک احساس پاک ی فردی رو نادیده گرفتم پشیمون شم! اون از دیدگاه سایرین خیلی ایده آله؛ ولی از دیدگاه من... متاستفانه عقل و احساس با هم جور نیستند! دوستان من! کی می تونه مطمئن باشه این هندونه در بسته رو درس شناخته؟!

(ساناز، دانشجوی ارشد ایمنولوژی، ۲۳ ساله)

امید: دوستای گلم؛ سلام! یه بار فکر نکنید می تونین کسی رو پیدا کنین که همه چیز خودش و خانوادش بیست باشه. امکان نداره! این یه واقعیته! لطفا از زندگی بعضی ها عکس نگیرید و بگین: چنین چیزی وجود داره! بالاخره یه جاهایی حتما مشکلاتی هست. البته این مهمه که چه مشکلاتی؟!! بعضی مشکلات واقعا باعث بدبختی می شن؛ بعضی هام نه! که می شه ازشون صرفنظر کرد. مثلا یکی ممکنه همه چیزش درست باشه؛ ولی آدم قابل  اعتمادی نباشه. این خیلی تو زندگی مهمه و نمی شه ازش گذشت. یکی هم ممکنه مثلا وضع مالیش زیاد خوب نباشه؛ ولی چیزهای دیگه، چرا. اینجا می شه از اینکه وضع مالیش خوب نیست، چشم پوشی کرد.    

******

سلام هم اندیشان؛ واقعا فکر می کنید تو جلسه خواستگاری با سوال پرسیدن می شه طرفو شناخت! هرگز جواب درست نمیدن. چه آدمیه  بد خودشو بگه. زیر یه سقف که رفتن معلوم می شه. همه چی دست تقدیره

(محمودی، سنندج)

******

سلام؛ داداش من زمان خواستگاری تا عقدش ۵ ماه طول کشید. پدر خانومش یه روحانی خیلی فهیم هست که از زمان خواستگاری، اجازه داد هفته ای سه بار، با داداشم برن بیرون و صحبت کنن. با حضور خودش اجازه می داد که دختر و پسر با هم گفتگو کنند. الان ۵ سال از ازدواجشون می گذره و خیلی خوشبختن؛ چون خیلی خوب همدیگه رو شناختن. می خوام بگم که ازدواج به هیچ وجه مثل هندونه دربسته نیست. خیلی هم مشخصه. از همون اول.

(زهرا، ۱۸ ساله، قم)

******

سلام؛ دوستان! کاش یه سال پیش قبل از عقد کردن این حرفا رو شنیده بودم و از تجربه شما استفاده می کردم و درست تصمیم می گرفتم. یه ماه دیگه باید برم خونه بخت و زندگی تازه ای رو شروع کنم؛ اما با شوهرم هیچ تفاهمی ندارم. بچه ها کمکم کنید!

(زهرا، 1370، قائمیه)

******

تجربه؛ خواهر من با اینکه 6 ماه نامزد بود؛ ولی بدبخت شد. آخه حرفاشونو تو این مدت نزدن.

(مهسا، 24 ساله، دانشجوی انصرافی رشته طراحی و دوخت از زرند کرمان)

******

سلام به امید و هم اندیشان. من از اول این هفته تا حالا به این نتیجه رسیدم که دوستی های قبل از ازدواج، عدم شناخت، نارضایتی خانواده، دخالت بی جای اطرافیان و وصلت های اجباری، بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده.

(از همتون ممنونم، ع. پ، اصفهان)

******

کجا؟ کجا؟ کجا؟ آره با شمام امیدخان!! بابا بچه ها منتظر یه لطیفه هستن. درج کن؛ بعد برو سراغ پیامک بعدی!!

(ثریا آزادی از تبریز)

امید: ای به چشم! فکر کنم لطیفه آبجی صبا رو بپسندین. بگو آبجی!

سلام؛ اینم لطیفه من: خنگول زنشو می بره سونوگرافی. می گن: بچه، پسره. می گه: جون من؟ اسمش چیه؟

(صبا، 21 ساله)

******

تجربه؛ سلام به هم باشگاهی های گلم؛ من و شوهرم قبل از ازدواجمون با موافقت برادرم با هم آشنا شدیم و تمام عیب ها، ایرادها و خوبی های همدیگه رو شناختیم و بعد ازدواج کردیم و الان کاملا با هم تفاهم داریم.

(فاطمه 20 و ابوالفضل26 ساله از صفاشهر فارس) 

******

سلام؛ خوبین؟؟ امید واقعا به خاطر باشگاه بیستتون متشکرم. خدایی عالیه. از وقتی با باشگاه آشنا شدم زندگیم به کل عوض شده. طرز فکرم عوض شده. واقعا ممنون.

(نازنین)

******

سلام امید؛ شما می گید که دختر و پسر باید از هم شناخت پیدا کنن، بدون اینکه علاقه ای به وجود بیاد. نمی شه که! خیلی از دختر خانوما تو این موارد، خیلی احساسی برخورد می کنن. چی کار می شه کرد؟

(پریسا از نسیم شهر)

امید: آگاهی، خیلی تو این زمینه کمک می کنه. بگین چه طور؟ اینطور که: وقتی شما از "عاقبت" احساسی برخورد کردن خبر داشته باشی، از تجربه های تلخ کسانی که به همین خاطر، ضربه خوردن با خبر باشی و پیامک های بعضی دوستان هم اندیشت جلو چشمت باشه؛ حتما حواست رو خوب جمع می کنی. یادت می یاد که این مساله، شوخی نیست و جدیه!

******

سلام به همه؛ پنج شنبه عروسی داریم. انشاالله همه جوون ها خوشبخت بشن.

(سمیه از تهران)

امید: دعای خوبی کردی؛ اما اول پیامکت خشک و خالی نبود؟! پنجشنبه عروسی داریم؟! پس ماها چی؟؟!!

******

سلام؛ من یه خواستگاری داشتم. جلسه اول مادرش اومد. اینقدر متشخص بود که قبول کردم پسرش بیاد. وقتی پسره اومد ۱۸۰ درجه فرق می کرد. گول ظاهرو نخورین.

امید: خیلی پیش می یاد که خانواده دختر، رو حساب متشخص یا تحصیل کرده و یا پولدار بودن خانواده آقا داماد، جوگیر می شن و خیلی درموردش حساسیت نشون نمی دن و تحقیق نمی کنن و بهش جواب مثبت می دن؛ ولی واقعیت اینه که عروس خانوم قراره یه عمر با خود آقا داماد زندگی کنه نه خانوادش.

******

سلام؛ یکی از علل طلاق، عشق هایی است که بعد از ازدواج قراره به وجود بیاد ولی هیچ وقت به وجود نمیاد.

(حسن، 25 ساله، تهران)

******

سلام؛ بعضی از افراد، تو محیط کارشون خوش اخلاق هستن؛ ولی تو خونه با همسرشون بداخلاقن. این جور افراد رو باید چه طور شناخت؟

(سمیرا از میناب)

امید: با سوال و جوابای زمان خواستگاری؛ با رفت و آمدهایی که تحت نظر خانواده می کنین. با تحقیقاتی که از دوست و فامیل و همسایه ها می شه و...   

******

سلام؛ امید خان! من 22 سالمه و 5 ساله طلاق گرفتم؛ خواستم بگم امان از دست فامیل و آشنا؛ چرا اینقدر دخالت بیجا می کنن. مگه من ب زندگیشون کاری دارم؛ چرا در مورد طلاق فرهنگ سازی نمی شه؛ همیشه طلاق بد نیست.

(سمیرا، 22 ساله، دانشجوی حقوق از تهران)

******

سلام هم اندیشان؛ من و همسرم خیلی خوب از هم شناخت پیدا کردیم؛ چون با منطق و بررسی کافی، همدیگه رو انتخاب کردیم. الان هم تو دوران عقد هستیم. ما واقعا احساس خوشبختی می کنیم.

(محدثه و علی)

امید: این پیامک ها رو می ذارم که اون روی سکه رو هم ببینین. ببینین که وقتی دوره شناخت رو جدی بگیرین؛ ثمره خوبی داره.    

******

تجربه؛ سلام هم اندیشان گل! من اگه بر می گشتم به روز خواستگاریم درباره اخلاق همسرم بیشتر تحقیق می کردم و اینکه اصلا اجتماعی هست یا نه! همین امشب داداشم خونمون بود. به زور یه کم اخماش باز شد.

(فاطمه خانم هستم از اراک)

امید: دوستان یه نکته مهمی رو بگم. بعضی وقت ها هم خیلی از مشکلاتی که توی زندگی اتفاق می افته و خیلی از اخلاق و رفتارهایی که پیدا می شه به خاطر اینه که ما مهارت های زندگی رو فرا نگرفتیم؛ واقعا چند تا از زن و شوهرها قبل از اینکه وارد زندگی بشن مهارت زندگی کردن رو با خوندن کتاب و رفتن کلاس و گوش کردن به سی دی های آموزشی و ... فرا گرفتن. تو دانشگاه، یه درس هایی هست که پیش نیاز داره؛ یعنی تا اون رو نگذرونی اون درس رو بهت نمی دن. پیش نیاز ازدواج هم فرا گرفتن مهارت های زندگیه! تا یاد نگرفتین ازدواج نکنین!

******

سلام هم اندیشان؛ حرفاتون همه قبول؛ اما چطور می شه خانواده طرف رو شناخت؟ شوهرم خیلی خوبه؛ اما خانواده اش هر روز یه دردسر درست می کنن. واسه همین زندگی واسم کسل کننده شده.

(زینب از مشهد)

امید: خدا رو شکر کن که همسرت خوبه! درمورد روابط عروس و داماد با خانواده های خودشون و طرف مقابلشون بعد از ازدواج، نکته های زیادی وجود داره که یه زوج باید بدونن؛ وگرنه مشکلات زیادی تو زندگیشون پیش میاد. تو کتاب ها و مجله ها معمولا بهش پرداخته می شه. می تونین با مشاور هم صحبت کنین.  

******

در زندگی مثل زودپز باش. هر وقت جوش آوردی در کمال آرامش سوت بزن. ساعت ۱و ۲۰ دقیقه بامداده، کوچولوم نمی خوابه. دارم در کمال آرامش سوت می زنم؛ اما خسته ام! امید بدرج خستگیم درشه! باشه؟!

(مامان هلیا، 23 ساله)

******

سلام! ایول دوستان! دستتون درد نکنه. این همه تجربه در اختیار ما مجردا می ذارین. به خصوص دخترا که بیشترشون از روی احساسات تصمیم می گیرن. حیفه! همه رو یادداشت کنید.

(ساناز، ۲۱ ساله از سرخس، دانشجوی علوم تربیتی)

******

سلام به تک اندیشا؛ به گل اندیشا؛ یه سلام مخصوصم خدمت آقا امید... یه سوال مهم از آقا پسرا تو جلسه خواستگاری: شما به خواسته و علاقه خودت اینجایی یا فقط به اصرار و انتخاب خانوادت؟؟!!!

(زهرا، عکاس آینده، دماوند)

******

شناخت؛ سلام؛ من خودم از مادر شوهرم که اولین بار تنها اومده بود پرسیدم: آقا پسر شما اخلاقش و ایمانش چطوره؟ گفتن: خیلی پسر خوش اخلاق و آرومیه و من ازش راضی ام و نماز و روزه ش سرجاشه و حلال و حروم سرش می شه.

(طیبه، ۷۰، اهل ارومیه از بندرعباس)

امید: یه سوالی کلی که از مادرشوهر می شه کرد اینه که چند تا خصوصیت اخلاقی خوب و بد پسرتون رو بگین...

******

شناخت؛ سلام؛ به نظر من یه جور غیر مستقیم از مادر خواستگارتون بپرسین چقدر پسرش بهش وابستگی داره.

(پریسام عاشق همه دوستای گلم)

******

شناخت؛ سلام امید و هم اندیشان؛ وقتی که مادر همسرم برای خواستگاری اومدن. مادرم ازشون پرسید که اخلاق پسرتون چه جوریه؟ خصوصیت اخلاقیش چیه؟ با هم هماهنگ کرده بودن. گفتن عالیه. ولی اینطور نیست.

(عسل، ۷۱)

امید: اون سوالات یه مرحله از کاره و باید خیلی حساب شده هم پرسیده بشه. اگه بگی اخلاق پسرتون خوبه؟ حتما می گه: عالیه

******

تلاش؛ سلام؛ خواستم به آبجی گلم ملیحه که می گفت تو منطقشون اجازه نمی دن دختر و پسر زمان خواستگاری با هم صحبت کنن بگم: بالاخره تو شهر و روستای شما هم باید این اتفاق بیفته. چرا شروع کننده شما نباشی تا راه برای دخترای دیگه هم بازشه، خواستت رو به یه بزرگتری که دیگران حرفش رو قبول می کنن بگو و برای گفتن حرف دلت خجالت نکش.

(سیده ریحانه)

******

تلاش؛ سلام دوستان گلم. خوبین؟ خب خدا رو شکر. به نظر من باید با پدر و مادر نشست و صحبت کرد و متقاعدشون کرد.

(ساناز، پشت کنکوری)

******

تلاش؛ سلام؛ می تونیم به پدر و مادر بگیم: بحث یه عمر زندگیه و شکستن یه رسم برای شناخت دختر و پسر در چند جلسه، بهتر از طلاقه.

(ستایش، ۲۳ ساله از ابهر)‌ ‌

******

تلاش؛ سلام دوستان! به نظر من از یکی که تو خونواده عاقل تر و منطقی تره کمک بخواید که این بحث رو مطرح کنه و پدر و مادرها رو روشن کنه که دختر و پسر باید در جلسه خواستگاری با هم صحبت کنن و این جوری آمار طلاق هم کمتر می شه.

(پریا، متولد 12/8/73 کرمانشاه)

******

تلاش؛ سلام به عزیزای دل هم اندیش! به نظر من، آبجی ملیحه باید بره و از یه ریش سفید قابل اطمینان روستاشون کمک بگیره تا با خانواده دو طرف صحبت کنه و اونا رو راضی کنه!

(هم اندیش پروپاقرص، سمیه، 18 ساله، مجرد! از تهران...)

امید: سمیه خانوم شمام که از آقا پسرا یاد گرفتی! تا فردا خدانگهدار همتون.

ارسال شده توسط: امید و پیام

 

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 13 مهر 1391
 2. سه شنبه 11 مهر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 10 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 9 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 8 مهر 1391