')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 4 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: خوشبختی واقعا چیه؟ ، 1391 ،

سلام و صد سلام به دوستای خوب و مهربونم! یه خبر داغ دارم! می دونین می خوایم چی کار کنیم؟ سرشماری! تا ببینیم تعداد واقعی اعضای باشگاه چند نفره! ما هنوز نمی دونیم خانواده هم اندیشان چند نفره اس! شما ذوق ندارین بدونین؟ من که دارم لحظه شماری می کنم. شما چی؟ اطلاعات بیشتر رو به زودی بهتون می دم. بریم سراغ پیامک ها. به اونجا رسیدیم که آیا خوشبختی، در گرو پول و مادیاته؟

******

ثروت؛ سلام؛ زهرا خانم! بابام همیشه می گه دوست داشتی همه چیز داشتی؛ ولی شصت پات اندازه یه هندونه بود که نمی تونستی هیچ کاریشم بکنی! به نظر من سلامتی بهترین ثروته که باید قدرش رو بدونیم.

(عطیه، سال آخر حسابداری)

******

ثروت؛ سلام؛ زهرا خانوم! همشهری عزیزم! حرفت تا یه حدی درسته؛ ولی پول، آسایش میاره؛ ولی آرامش نه! به نظرت کدومشون بهتره؟؟

(آتنا، دانشجوی حسابداری)

******

ثروت؛ دکتر وین دایر می گه: همه ما فکر می کنیم که ثروت بدبختی میاره؛ اما درواقع این جوری نیست. ما می تونیم مادیات رو به معنویات تبدیل کنیم. می تونیم بچه هامونو بهتر و با امکانات بیشتری تربیت کنیم. ثروت مثل آتش می مونه، اگه بتونی مهارش کنی کلی فایده برات داره؛ اما اگه نتونی تمام زندگیتو به آتیش می کشه.

(سوده، 5 روز دیگه میشم 19 ساله)

******

سلام دوستان؛ زهراجون بدون پول نمی شه زندگی کرد؛ ولی مهم اینه که پولی رو که داریم بدونیم کجا، چطور و برای چه کاری و در چه راهی خرج کنیم که خدا و وجدانمون راضی باشه. اونوقته که آدم با ثروت هم خوشبخته.

(سکینه، روستای کسرق خراسان شمالی)

******

ثروت؛ "هر که بامش بیش، برفش بیشتر!!! نه آبجی زهرا! واقعا خوشبختی در پول و ثروت نیست. باور کنید آدمای پولدار حسرت یه لحظه از زندگی آدمای فقیری رو که عشق و محبت تو خانوادشون هست، می خورن. ما که زندگیمون تو سطح متوسطه؛ ولی عشق و محبتی که تو خانواده هست به خدا با یه دنیا پول عوض نمی کنم.

(اکبر تمرزاده، ۱۹ ساله، سلماس، روستای دیرعلی)

******

ثروت؛ سلام به همگی؛ بچه ها همه حرفایی که زدین درسته؛ اما توجه کنید: سواد:پول؛ ازدواج:پول؛ مسافرت:پول؛ زیارت:پول؛ دوست:پول؛ خونه و زندگی:پول؛ آرامش:پول؛ پس فردا می گن نفس کشیدن هم پولیه! کدومش بدون پول گیر میاد!! وقتی اینا و خیلی چیزای دیگه نباشه می شه خوشبخت بود؟؟

(الهام دانشجوی رشته علوم ارتباطات)   

******

ثروت؛ به نظر من خوشبختی در ثروت نیست. درسته بدون پول نمی شه زندگی کرد؛ اما من با وسایل بسیار ساده تو یه خونه اجاره ای 70 متری زندگی می کنم. ماشین و بچه هم ندارم؛ ولی با تمام وجودم خوشبختی رو حس می کنم. خوشبختی تو پول زیاد نیست. فقط کمی قناعت و ایمان لازمه.

(مریم از کرمانشاه)

******

ثروت؛ به نام خدا؛ سلام؛ هر آنکس که در کیسه اش زر بود، کلامش متین است و برحق بود. مال دنیا فانی است. آنچه پا برجاست وفای به عهد است.

(سجاد پولداره از دزفول)

امید: می دونیم! از همه چیز گفتی که همه رو راضی نگه داری؟! اینم یه مدلشه!

******

لطیفه؛ خنگول رو بردن دادگاه. قاضی بهش گفت: خاک تو سرت! این  چهارمین بارته که میارنت اینجا. خنگول می گه: خاک تو سر خودت که همیشه اینجایی.

(حامد.بهنام قارقی، ترکمن صحرا)

******

ثروت؛ با سلام؛ به نظر من جوونی بزرگترین ثروته و با تلاش و کوشش می شه به همه جا رسید. موفق باشید.

(مینا، 29 ساله، کاردان مربی کودک و دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی از پلدختر لرستان)

******

ثروت؛ سلام دوستای گلم! من با حرف آبجی زهرا موافقم. همه شعار میدن؛ چون می خوان خودشون رو با وضعی که دارن وفق بدن، اینجوری می گن. وگرنه تو جامعه امروزی و با توقعات بچه های این دوره، خوشبختی بدون پول، امکان نداره.

(پریسا هستم، ۱۸ ساله)

******

ثروت؛ سلام؛ می خواستم بگم که: کاملا با نظر زهرا موافقم. من که خوشبختی رو تو داشتن لباسای شیک و گوشی لمسی و... می بینم و تا حالا هم بهشون نرسیدم. این جوری حس بدبختی میاد سراغم؛ پس اگه بابام آدم مایه داری بود الان من آدم خوشبختی می بودم.

(مهناز از جنوبی ترین نقطه جنوب)

******

سلام؛ خواستم یه کتاب به هم اندیشان گل معرفی کنم که مربوط به موضوع این هفته باشگاه هم هست. کتاب: "خوشبختی در یک قدمی." نوشته: ام. جی. رایان؛ ترجمه: پوپه میثاقی؛ نشر: مروارید.

(یه هم اندیش از شهر بهشت)

امید: دوستای گلم! تو اینترنت درباره این کتاب، مطلبی نوشته بود که گمان می کنم گره مشکل ما رو باز کنه. اون مطلب این بود: "همه ما خوشبختی می خواهیم؛ اما به نظر می رسد که بسیاری از ما نمی دانیم چه طور به صورت مداوم، آن را تجربه کنیم. شاید مشکل این باشد که ما خوشبختی را چیزی می دانیم که در بیرون است و ما باید به دنبال آن باشیم؛ در کار، ازدواج و...؟ ام جی رایان، نویسنده کتاب خوشبختی در یک قدمی در مورد خودش می گوید که در طی 40 سال از زندگی اش آدم منفی ای بوده و با فهرست کردن مشکلات زندگی خود تلاش می کرده تا فردایی خوشبخت تر به دست بیاورد؛ اما بعد متوجه می شود استقلال، پول و موفقیت، همه آن چیزهایی نیستند که او برای خوشبختی احتیاج دارد؛ بنابراین سعی کرد نگاهش را به موضوع تغییر دهد تا به هدفش برسد. او می گوید: من آدم های خوشبخت را مطالعه کرده ام، همه کتاب ها را خوانده ام، در اعماق روح خود کند و کاو کرده و روی خودم حسابی کار کرده ام تا توانسته ام در این باره حرفی برای گفتن داشته باشم. حاصل آنچه  که جی رایان به دنبالش بود، کتابی است به نام خوشبختی در یک قدمی. اصل کتاب بر اساس این درک است که ذهن، چیز قدرتمندی است و نیروی آن می تواند برای خوشبخت یا بدبخت کردن ما به کار بیاید و ما می توانیم با تمرکز بر مسائل دنیای اطرافمان، معنای واقعی خوشبختی را بیابیم و از راه تمرکز بر نکات مثبت زندگی مان، آن را گسترش دهیم." 

******

پول، تضمین کننده خوشبختی نیست. من با اینکه پول؛ کار درست و حسابی؛ ماشین و حتی یه پس انداز کوچیکم ندارم، کاملا از زندگیم راضیم؛ چون بهترین خانواده دنیا رو دارم و خیلی چیزای دیگه. قانع بودن و شاکر بودن راهی است برا خوشبخت بودن. خدایا برا همه چیز ازت ممنونم. خدایا همه ما رو عاقبت بخیر کن. آمین.

(مسعود، دانشجوی زبان انگلیسی، زاهدان)

امید: دوستای گلم؛ طرز فکر خیلی مهمه و همونه که می تونه احساس خوشبختی یا بدبختی در ما ایجاد کنه. به همین خاطره که می گن: برای خوشبخت شدن باید درون رو ساخت. به حرف های آقا مسعود و مهناز خانوم؛ خوب فکر کنین و قضاوت کنین.

******

ثروت؛ سلام؛ کی می گه ثروت بده؟ خیلیم خوبه! آدم پول پرستی نیستم؛ اما زندگی برادرم به خاطر بی پولی داغون شد. از خانواده خیلی متوسط این جامعه هستیم. برادر دومم هم نامزده. چون پول نداریم عروسی بگیریم داریم خونمونو می فروشیم بریم مستأجری تا عروسی داداشم بهم نخوره. گناه ما چیه جز نداری. پدرم بعد 20 سال هنوز بیمه نیست. اینا 10 درصد از بدبختیامونم نیس.

(ناامید از ق.ن)

******

ثروت؛ منم با نظر دوستمون که گفتن: بدون پول نمی شه زندگی کرد موافقم. مگه می شه آدمی که کلی بدهی داره احساس خوشبختی کنه؟!؟!

(ریحانه، فوق دیپلم ادبیات، شاهرود)

امید: همه چیز به طرز تفکر ما بستگی داره. یادتونه چند روز پیش یکی از هم اندیشان گفت: دوستی داره که اسطوره مشکلاته و آهنگ پیشواز تلفن همراهش اینه: همه چی آرومه؛ من چقدر خوشبختم... البته تلاش برای حل مشکلات زندگی و رسیدن به یه زندگی خوب؛ آبرومندانه و خداپسندانه، باید در اولویت باشه؛ ولی باید کاری کنیم که با وضع موجودمون، حداقل احساس بدبختی نکنیم و امیدواری به آینده تو این راه به ما کمک می کنه.      

******

ثروت؛ سلام؛ می خواستم بگم: خوشبختی تو ثروت نیست. وقتی یکی از اعضای خونه مریض بشه و جونش به خطر بیفته می فهمین که اگه پول هم باشه جای خالی پدر و مادر و خیلی از ثروت های واقعی دیگه رو پر نمی کنه.

(یه هم اندیش ۱۸ ساله پشت کنکوری از هشتگرد)

******

ثروت؛ سلام؛ به نظر من زندگی بدون پول و ثروت برای هممون سخته؛ چون همه چی پولیه؛ ولی باید بدونیم که اگه پول و ثروت رو حلال به دست بیاریم و درست ازش استفاده کنیم هممون خوشبختیم.

(احسان، 18 ساله از لرستان، شهر گراب)

امید: ما اصلا صحبتمون این نیست که پول چیز بدیه. پول، به اندازش، خیلی هم خوب و لازمه؛ ولی وقتی نیست، باید چه کار کرد؟ باید احساس بدبختی کرد؟ ما حرفمون اینه که پول و خیلی چیزای مادی دیگه نباید تو زندگی هدف باشه که اگه نبود، احساس کنیم بدبخت ترین آدم روی زمین هستیم.

******

سلام؛ امید حداقل اینو به خاطر بچه ها درجش کن تا حال و هواشون عوض بشه!  خنگول می ره خونه می بینه زنش نیست؛ همه جا رو می گرده. یهو یادش میاد که اصلا مجرده!!

(بهنام صفی پور، ۲۴ ساله از بیدکردوئیه)

امید: خب؛ قرار شد درباره سرشماری براتون بگم. این کار از همین الان شروع می شه و خیلی هم جذابه؛ چون تعداد خانواده هم اندیشان رو مشخص می کنه. فقط کافیه که هر کسی که به طور دائم یا گهگاه به باشگاه سر می زنه، کلمه "عضو" رو به شماره پیامکمون یعنی 3000048 ارسال کنه. تو پیامکتون فقط بنویسین: عضو

راستی؛ اگه تو خانوادتون غیر از خودتون کس دیگه ای هم هست که گهگاه یا به طور دائم به باشگاه سر می زنه، با تلفن همراه خودش حتما تو این سرشماری شرکت کنه؛ اینکه می گم با تلفن همراه خودش؛ چون هر شماره تلفن فقط یک بار می تونه تو سرشماری شرکت کنه. به دوستاتون که ممکنه از این سرشماری خبر نداشته باشن هم اطلاع بدین. درضمن؛ یادتون نره که از فردا (یعنی از ساعت 24 امشب به بعد) پیامک هایی که می زنین باید درباره نتیجه گیری از بحث این هفته باشه که برای پنجشنبه درجش کنیم. بگین از بحث های این هفته چی فهمیدین؟ آیا تغییری در نظرتون ایجاد شد؟ اول پیامکتون هم بنویسین "نتیجه"   

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 6 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 5 مهر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 3 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 2 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 1 مهر 1391