• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 24 فروردین ماه 1394

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: آرشیو مطالب ، آرشیو کامل ، 1394 ، موضوعات بحث شده در سال 1394 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان دوشنبه 24 فروردین ماه 1394

روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین دور هم باشیم. میوه شیرینی حاضر کردم؛ اما کسی نیومد. هر کسی یه بهونه! فقط خانواده خودم بودن و عموم. وقتی شیرینی رو آوردم مادربزرگم گفت: ای کاش می گفتی بقیه بچه هام میومدن می دیدمشون. خیلی متاسف شدم! واقعا برای وقت گذاشتن برای یه کسایی، وقت زیادی نداریم. (یامور، 74، اردبیل)

******

سلام؛ "تحقیقات نشان داده است که یکی از دلایل رسیدن ژاپنی ها به سنین بالای صد و ده سال، حمایت کوچک و بزرگ خانواده از پیرها و کهن سالان و دائم با آن ها بودن است. وقتی با هم بودن رخ می دهد، شفای بیماری ها شتاب می گیرد و بسیاری از دردها و رنج ها تسکین میابد. شادی و نشاط های جدید پیش می آید. همچنین باعث می شود راه حل های عملی برای مشکلات مختلف زندگی بیشتر شود!" (مجله موفقیت) پس با سند و دلیل متوجه می شیم که چرا صله رحم باعث افزایش طول عمر می شه! (الهام)

******

سلام؛ چند بار پیام دادم؛ ولی درج نشد. اولش ناراحت شدم؛ ولی یه لحظه چشامو بستم و گفتم: اگه نبودید چند سال طول می کشید تا این همه آگاهی پیدا شه؟ فقط می تونم بگم ممنون که هستید. (لیلا دختری از کویر که می خواد دلش دریایی باشه)

******

سلام به داداشا و آبجی های گلم و برادر امید؛ بهار نو رو به همتون شادباش می گم. آنتونی رابینز می گه: "کوچک ترین تحول همانند سنگ ریزه ای است که به درون برکه ای پرتاب می شود. امواج بسیاری به گرد آن شکل می گیرند. سنگ ریزه ی آگاهی نیز با برکه ی ذهن ما چنین می کند!!" خوش به حالمون. قدر خودمون رو بدونیم. التماس دعا. (مائده، 69، بابلسر)

******

سلااااااام؛ اینجا بارون شدییییییید داره می باره. شنیدم دعاها وقت بارون مستجاب می شن. خدایا هم اندیشانو از ما نگیر. آمین. اللهم صل علی محمد و آل محمد. ‏(الهه از صومعه سرا، عاشق بارون و خداش)

امید: سلاااااام؛ من اینجام. دنبالم می گشتین؟ نه؟! نگین نه که خیلی غصه می خورم! راستی! می دونین چرا موقع بارون باریدن، دعا مستجاب می شه؟ می گن به خاطر اینه که: موقع باریدن بارون؛ درهای رحمت خداوند باز می شه. 

******

سلام؛ من وقتی خیانت همسرمو متوجه شدم از نظر روحی داغون بودم؛ ولی از شما یاد گرفته بودم که سفت و سخت پای زندگیم وایسم. یاد گرفتم ببخشم و الان همسرم خیلی بیشتر دوستم داره و بهم وفاداره. ممنون که هستید. (سارا)

******

پیام معرفت از نوع هم اندیشانه: یادم باشد قبل از هر کارى، انگشت به پیشانیم بزنم تا بعد با مشت بر فرقم نکوبم. (سیده فاطمه سورى، الشتر)

******

سلام علیکم جمیعا! می گن "آرامش، هنر نپرداختن به انبوه مسائلی است که ارزش فکر کردن ندارند" یک سالی بود شب و روز با فکر به کسی که فقط یکبار دیده بودمش آرامش نداشتم. هر روز صبح و ظهر و شب سوال من این بود که الان کجاست؟ چیکار می کنه؟ کی پیششه؟ غذاشو خورده؟ خوشحاله یا ناراحت؟ و... و...! با خودم گفتم آخه تا کی؟؟؟ تو که هیچوقت نمی بینی اونو! پس به جای این فکرا براش دعا کن هر جا که هست در کنار خانوادش شاد و خوشبخت باشه! سعی می کنم با خودم کنار بیام. دلتنگی که نمی تونه با من کنار بیاد! باید گاهی گوشه ای دنج به آرامش رسید. من دنبال آرامشم. می خوام دوباره به زندگی برگردم و از نو شروع کنم. یه شروع بدون عشق و عاری از تنهایی. حالا فکر و ذهنم فقط معطوف به آینده است. آینده ای که قراره با خلوص تمام در کنار همسرم بگذرونم. با کسی که اگه بسم الله آغاز سفر رو می گه تا آخر کنارم بمونه. نه اینکه خیلی زود، جا بزنه!! می خوام بیستمین بهار زندگیم رو جشن بگیرم. یک 20 سالگی متفاوت با یه دنیا تجربه... البته سن مهم نیست. این تجربه هاست که به ما می گه چیکار کنیم و چیکار نکنیم. این آرامشیه که من با تموم وجود حسش کردم. (گل سرخ، دزفول، ساکن تهران)

******

سلام امید؛ به حرفات عمیق شدم. راست می گی. الان دیگه مطمئنم خدا اون بالا هوامو داره. چرا؟ چون خواست با هم اندیشان آشنا بشم. خواست که رفتارمو با پدر مادرم درست کنم. دیدمو به زندگی عوض کنم ووو.... (هایدی، عاشق خدا)

امید: خدا یه هدیه دیگه هم داره. تو پیامک بعدیه؛ ولی نمی دونم این هدیه برا کیا و به خاطر چه کاری خیریه که کردن...  

******

سلا ا ا ا ا ا ا م عزیزان؛ امیدوارم حال دلتون رو به راه باشه. هفت ماهه با شما با معرفتا هستم. یک روزم از دست ندادمتون؛ حتى هم اندیشان قدیم رو و خیلى چیزها از شما یاد گرفتم و سعى کردم عمل کنم. قابل توجه هم اندیش عزیزم از رشت. و اما هدیه من به شما بابت استفاده هایى که از حرف هاى زیباتون کردم. آیت الله مجتبى قزوینى (ره) به شاگردان خود چنین سفارش می کردند که هر شب قبل از خواب، سوره یاسین را بخوانید؛ ولى قبل از شروع و بعد از اتمام آن، ١٤ صلوات بفرستید؛ یعنى این سوره را بین این صلوات ها قرار دهید. ایشان فرموده بودند: بنده در زندگى به هر چه که رسیده ام از برکت این سوره می باشد. (فاطمه، ٢٦ ساله از زنجان)

******

خداوندا! تو با آنان که به تو بیشتر عشق می ورزند، بیشتر از دیگران انس می گیری... و برای اصلاح کار آنان که بر تو توکل می کنند از خودشان آماده تری. اسرارشان را می دانی و بر اندیشه هایشان آگاهی و بر میزان بینش آنان دانایی... فرازی از دعای حضرت علی (ع). (شیدا حسنی از الشتر)

******

سلام؛ به نظر من که باشگاه نسبت به 3 سال گذشته پربارتر و دلنشین تر هم شده. بحثا رو که با نظرسنجی انتخاب می کنیم و خدا وکیلی همش به درد هممون خورده. آخر هر بحث هم که هر کی با توجه به شرایطش واسه خودش نتیجه گیری می کنه. نمی دونم چطور می گید کم شدن تعداد هم اندیشا به خاطر اینه که کیفیت باشگاه اومده پایین! دلتون میاد؟ باشگاه به این خوبی. (فاطمه کمیلی)

امید: در این که باشگاه عیب و نقص هایی داره، شکی نیست؛ ولی تو این مدت، پیام نما دو تا ضربه اساسی خورد؛ یکی به خاطر قطع سیستم آنالوگ که دیگه امکان دریافتش فقط برا کسانی فراهم شد که دستگاه مبدل خریدن و یکی هم به خاطر اومدن شبکه های اجتماعی. با اومدن این شبکه ها، خیلی ها که به خاطر سرگرم شدن، تو باشگاه بودن، به راحتی رهاش کردن و سرگرم جذابیت های جدید شدن. کاملا طبیعیه. خوشا به حال کسانی که توفیق موندن پیدا کردن. هم اندیشان ممکنه همیشه نباشه. باید تا هست قدرش رو بدونیم.

******

سلام؛ همه چیز در این دنیا فراموش می شود، تغییر می کند و از بین می رود غیر از تسلط شیرین جان و روح آدم ها بر یکدیگر! اثری که از این تسلط بر جان دیگری، باقی می ماند تغییرناپذیر است؛ اما به شرطی که این اثر، زاییده ی عشق راستین و محبت واقعی باشد. نه آنچه دیگران به غلط نامش را عشق می گذارند. عشق، تماس مستقیم دو روح است که بین تمام ارواح این عالم همدیگر را می شناسند و در هم حل می شوند؛ نه آن هوس غرق در شهوتی که باعث کشش جسم ها به سوی هم شود. (؟)

******

چالش: به نظر بنده نتیجه گیری بحث ها به عهده ی خودمون باید باشه؛ چون مثلا وقتی امیدخان یک نوشابه گذاشته وسط سفره و درمورد مضراتش هم گفته، دیگه این وسط حق نداره با ملاقه بزنه پشت دست کسی که آهای دست به نوشابه نزن که مضره! هر کس عقل و اختیاری از خودش داره و باید خودش نتیجه گیری کنه. پس بهتره نتیجه گیری بحث ها در آسمان و زمین، معلق بماند. والسلام، نامه تمام! (فرستنده: زهرا فرشادفر)

******

سلام؛ دبیرمون می گفت اگه به کسی چیزی ببخشی حتی اگه اون فرد واست جبران نکنه خدا به دل یه نفر دیگه که ممکنه حتی نشناسیش یا بهش اصلا هیچ خوبی نکردی می ندازه تا بهت کمک کنه. یادتون باشه هیچ خوبی تو این دنیا گم نمی شه. مطمئن باشین. (فاطمه، قم)

امید: به شرطی که اون خوبی به خاطر خدا باشه و ناخالصی نداشته باشه.

******

سلام؛ امید، یه چی بگم؟ حرفات بی حس و حال شدن. می دونی؟ یه جورایی بی روح شدن. دیگه اون شادی همیشگی توشون نیست. خدای نکرده اتفاقی برات افتاده؟؟؟ یا به خاطر زندگی باشگاه ناراحتی؟؟؟ اگرم قراره روزای آخر باشه، حداقل با شادی عزیزم. خدا با ماس، باشگاهم واس ماس!!! (دختر دی، 75، جوپار)

امید: واقعیتش اینه که ذهنم خیلی درگیر سرنوشت باشگاهه. دعا و صلوات یادتون نره. می گم با یه آواز چطورین؟... موافق هم باشین فرقی نمی کنه چون (الکی مثلا) امروز صدام گرفته!

******

سلام به همگی؛ خدا قوت. آقا امید می شه بحث آزاد، زودتر تموم شه؟ لطفا یه موضوع که جذابتره انتخاب کنید. (نازنین، از یه شهر دور)

امید: آخر هفته، نظرسنجی موضوع داریم و به امید خدا از شنبه بحث جدید. حتما هم جذابه؛ چون بیشترین رای رو آورده دیگه! همتون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم. بامراما حتما تو سرشماری شرکت کنن.  

آخرین نتیجه سرشماری تا این لحظه: 11622

تعداد پیامک های دیروز: 3606

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
 2. هم اندیشان دوشنبه 7 اردیبهشت 1394
 3. هم اندیشان یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
 4. هم اندیشان شنبه 5 اردیبهشت 1394
 5. هم اندیشان چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
 6. هم اندیشان سه شنبه 1 اردیبهشت 1394
 7. هم اندیشان دوشنبه 31 فروردین 1394
 8. هم اندیشان یکشنبه 30 فروردین 1394
 9. هم اندیشان شنبه 29 فروردین 1394