• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 23 فروردین ماه 1394

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: آرشیو مطالب ، آرشیو کامل ، 1394 ، موضوعات بحث شده در سال 1394 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 23 فروردین ماه 1394

امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه  آماده ی عمیق شدنین، بریم ببینیم تو باشگاه، چه خبره...

******

سلام به دوستان خوبتر از برگ گل، قبلا وقتی به یه مناسبت مثلا روز مادر یا پدر برا پدر و مادرم یه چیز کوچولو می گرفتم اونا می گفتن همین که به یادمون بودی و بهمون سر زدی بزرگترین هدیه دنیاس و من همش با خودم می گفتم: "مگه می شه؟ بالاخره آدم از بچش انتظار یه کادوی کوچیک رو داره." ولی حالا خودم با داشتن دو تا بچه واقعا به صدق و درستی این حرف پی بردم؛ چون اگه بچه هات بزرگترین هدیه رو برات بیارن؛ ولی بهت بی حرمتی کنن ذره ای ارزش نداره. مثل این می مونه که سرت رو بشکنن اونوقت دامنت رو پر گردو کنن. ازتون خواهش می کنم قدر داشته هاتون رو بدونید قبل از اینکه دیر بشه. ممنون که هستین. (لیلا، اراک)

******

سلام امید؛ خوبین؟؟ می خوام یه خبر خوب بدم. به لطف خدا و راهنمایی های شما دارم خیلی ریز و نکته سنج با خواستگارم برخورد می کنم. یکی از مهمترین ملاک هام اخلاق و ایمانه که خدا رو شکر داره. به خاطر همین مورد خوبش به احتمال زیاد جواب مثبت می دم. به قولت شاید همون کسی باشه که خوشبختم می کنه. سایه تون مستدام. شدیدا برام دعا کنید که انتخاب خوبی داشته باشم. (بهار، 72، شهریار)

امید: دعام همیشه براتون اینه که اونقدر با کارهای خوبتون پیش خدا عزیز باشین که خدا تو لحظات حساس، بهترین ها رو براتون مقدر کنه. بهترین تصمیم ها به ذهنتون بزنه. می دونین که؟ همه چیز دست خدا است. اعمال ما است که باعث می شه اون چیزا چه جوری رقم بخوره. خوب به حرفام فکر کنین.

******

خدایا می شه کمک کنی بنده ی خوبی برات باشم؟ اول از همه می خوام عاشق خودت باشم. بعدشم می خوام بهم نظر کنی تا بتونم اونجور که گفتی به پدر و مادرم خدمت کنم. می خوام گناه نکنم. تو باید مواظبم باشی. می خوام از شنیدن غیبت لذت نبرم. باید هوامو داشته باشی. دارم تمرین می کنم آدما رو قضاوت نکنم. دارم یاد می گیرم از شادی آدما لذت ببرم. به کمک تو نیاز دارم. می خوام بتونم حرف حساب بشنوم. پروردگار عزیز و مهربونم بهم توفیق بنده بودن بده. (گل همیشه بهار، 71، قم)

******

زنگ تفکر... برام جالب بود. دیروز که رفتم سرای محلمون روی دیوارای سرا یک سری کاغذ با جملات قشنگ و زیبا نوشته و چسبانده شده بود. بفرمایید اینم یکیش: "نیازی نیست انسان بزرگی باشیم؛ همین که انسان باشیم نهایت بزرگی است." دل تو دلم نیست واسه دیدنتون در نمایشگاه. (فهمیه، تهران)

******

سلام به آقا امید و همای عزیز؛ من یه دختر ده ماهه دارم. چند روز پیش فهمیدیم خدا دوباره بهمون یه هدیه (بچه) دیگه داده. اولش تصمیم به از بین بردنش داشتیم؛ ولی از اثرات باشگاه بود که با همه مشکلات (جواب کردن صاحب خونه، بدهی و...) تصمیم گرفتیم هدیشو پس نفرسیم. چند روزی هست شروع به نماز خوندن کردم. آرامش عجیبی دارم. همشم مدیون شماها هستم.

امید: ......... این نقطه ها می دونین یعنی چی؟ یعنی اینکه امید داشت فکر می کرد. حالا بگین چه فکری؟ راستش داشتم به این فکر می کردم که تصمیمت برا نماز خوندن و آرامشت، نتیجه ی کار خداپسندانه ایه که کردی. گفتم که! همه چیز دست خدا است. حتی اینکه یکی نماز خون بشه. کارهای خوب ما است که باعث می شه خدا چی برامون مقدر کنه. کارهای خوب ما است که باعث می شه خدا حال خوب بهمون بده. خوب به حرفام فکر کنین. اینا مهمترین حرفاییه که امید برا گفتن بهتون داره.

******

"چقدر فاصله است میان دو کار: کاری که لذتش می گذرد و زیانش می ماند و کاری که رنجش می گذرد و پاداشش می ماند." امام علی (ع)" امید این پیامو تو پیام نما خوندم، گفتم بفرستمش شاید چند نفر دیگه رو هم مثل من بیدار کنه. کپی چیه بابا؟ فرستندش از ماس... کلش واس ماس... اصلا به اسم خودش می فرستم. خوبه؟ (نجمه آل بوبالد، "دختر عرب" از اهواز)

******

آقای کیوان از شاندرمن. شاید مخاطبا کم شدن. کسی که باشگاه رو نمی خونه چطور تو سرشماری شرکت کنه؟ قبول کنیم که کیفیت باشگاه اومده پایین. همه موضوعات سرسری شده و خیلی وقتا کسل کننده. تازه هیچ موضوعی هم جمع بندی نمی شه و وسط آسمون و هوا ول می شه. با این وضع، باید هم مخاطب از دست بده. (آزاده، رشت)

******

آدم سخت کوش به کی می گن؟ می گن تو زمان های قدیم یه فردی می خواست از این سر جنگل به طرف کوه بره و با خودش آب چشمه بیاره و خواهرش رو از مرگ نجات بده. اما یه مشکلی داشت: راه جنگل پر بود از تله. با خودش گفت: تله لری آچ (یعنی تله ها رو باز کن) اون با زحمت تمام تک تک اون تله ها رو باز کرد و تونست به بالای کوه بره. از اون موقع هر وقت کسی می خواد یه کار سختی رو انجام بده، بهش می گن: (تله آچ) که به مرور شد (تلاچ) و ما به اون می گیم (تلاش) سخت کوشی و تلاش واسه کسی هست که هدف داره. پس سعی کنید تو زندگی هدف خوبی تعیین کنید و واسه رسیدن به اون سخت بکوشید و تله ها رو باز کنید. (فاطمه از تاکستان)

******

راهکار: سلام؛ یه جمله شنیدم که واقعا روم تاثیر گذاشت: بایست! پاهات رو جفت کن! بعد دور پاهات یه دایره بکش و به درون دایره نگاه کن! چی می بینی؟ خودت رو! تو فقط می تونی داخل دایره رو تغییر بدی. حالا بیرونو ببین! و محاله بتونی بیرون از دایره رو تغییر بدی! پس هرگز سعی نکن کاری کنی و توقع داشته باشی که دیگران مطابق میلت عمل کنن. همونطوری که تو دوست نداری دیگران ازت بخوان مطابق میلشون عمل کنی!!!! درست می گم دوستان؟ اما چیکار باید کرد که وقتی به این حس دچار می شیم باهاش مقابله کنیم؟ یکی از راهاش اینه که این حقیقت رو بپذیریم که خداوند هیچ انسانی رو کامل نیافریده و هر انسانی خوبی و بدی هایی در وجودش داره و ما می تونیم بجای توقعات بی جا، انسان ها رو همونطور که هستن بپذیریم و بدونیم که خودمون هم کامل نیستیم و اینطوری حداقل کمتر توقع داریم همه مطابق میل ما رفتارکنن. در ضمن هیچ به این فکر کردین که اگر همه مثل ما رفتار می کردن دنیا چقدر کسل کننده و تکراری می شد؟ دنیا رو همین تفاوت ها می سازه دیگه!!!! (زهرا، 18 ساله از کرج)

******

سلام رفقا؛ برداشت من از آیات 34 و 35 سوره فصلت: وقتی کسی بهتون بدی می کنه و شما با خوبی جوابشو می دین، باید صبور باشید تا نتیجه شو ببینید. (کوثر حیدری، 19 ساله از اسلام آباد غرب)

******

برداشت: سلام؛ واقعا همینه. اگه پشتوانه ی فکریت الهی نباشه عمرا بتونی جواب بدی رو با خوبی بدی. اگه تمام فکر و ذکرت دنیا باشه مطمئن باش می زنی چشم طرفو در میاری. (فاطمه)

******

سلام به هم اندیشان؛ بخشیدنو از من یاد بگیرین. والا! آخه یه هم اندیشم. امسال رفتیم مشهد برای بچه های گلم لباس خریدم. بعد روز سیزده بدر همشو یه جا گذاشتم تو نایلکس آویزون کردم تنه درخت که تو دست و پا کثیف نشه. یه نفر خیلی نامحترمانه برداشت همشو یه جا برد. فقط گفتم خدایا من بخشیدم؛ تو اگه به سهم خودت نبخشی من به حالش گریه می کنم چون وقتی می بینم با نبخشیدنم چی در انتظارشه مو به تنم سیخ می شه. خداوندا عاقبت بخیری رو برای هم اندیشان و غیر هم اندیشان خواستارم. (فاطمه از آمل)

******

برداشت: یعنی هر کی ایمان و تقواش بیشتر باشه می تونه به راحتی با کسانی که ازشون بدی دیده خوب باشه. به خاطر رضای خدا. (پرستو از خوانسار)

******

برداشت: سلام به همه؛ برداشت من این بود که چون نادیده گرفتن بدی هایی که دوروبرمون می بینیم و جایگزین کردنشون یا پاسخ دادنشون با خوبی ها سخته، پس قطعا صبوری و استقامت زیاد و ایمان و اعتقاد و تقوای عمیقی می خواد که کار هر کسی نیست به این مقام رسیدن. (مینا، ٢٣ ساله از لنگرود)

******

قبلنا تو مهمونی ها همه به شکل (O) می شستن و با هم حرف می زدن. یه کم که گذشت تلویزیون اومد تو خونه ها همه تو مهمونی ها به شکل (ن) می نشستن. تلویزیون جلو و بقیه روبروش؛ اما الان همه تو مهمونی ها اینجوری می شینن : : : :  : : : : . . هر کسی با گوشی خودش. اگه گفتی اون دو نقطه تنهای آخر، کیا هستن؟ پدربزرگ و مادر بزرگا! که گوشی ندارن. اگه هم دارن اینترت ندارن. همون ها که کم کم از بین ما می رن و ما یادمون میره یه زمانی پیش ما بودن. به احترام بزرگترها در مجالس و مهمونی ها گوشی هامون رو از جیبهامون درنیاریم. لطفا از خودمون شروع کنیم اول. (طاهره)

******

سلام؛ برداشت: محبت ما یا حتی سکوتمون کم کم باعث می شه دشمنی تبدیل به دوستی بشه. دقت کنین: "کم کم" تازه عشق بینمون عمیق تره. چرا؟ چون طرف به خاطر رفتار خوبمون احترام قائله؛ ولی این فقط قسمت کسی می شه که صبر و استقامت داره؛ چون نتیجه اش با یکی دو روز که معلوم نمی شه. گاهی زمان می خواد و در بلند مدت جواب می ده. و برای کسی که فقط به خاطر رضای خدا و بدون توقع از دیگران، پیگیره و صبر و محبت می کنه، شیرینی این کار چند برابره. همینه که خداوند فرموده: "کسی که بهره عظیمی از ایمان داره می تونه به این مقام برسه." (رومینا)

******

برداشت: سلام به امید و هم اندیشان عزیز؛ باور کنید ته عبادت و تقوا همون صبر بر مشکلات هست؛ پس قبل از اینکه از خدا بخوایم مشکلاتمون رو حل کنه، بخوایم که صبرمون زیادتر شه. (کورش)

******

برداشت: دلاتون پر از نور خدا. سلام؛ خدا یادآوری می کنه! ای بنده من تو اگه به من ایمان و اعتماد داری در برابر هر سخن نیش دار و کج خلقی، حاضر جواب نباش و آنگونه که من می پسندم رفتار کن. یقین بدان خودم جبران می کنم و تو را بی پاداش رها نمی کنم. (شاهچراغی از یزد)

******

آرامش زندگیم را مدیون آن "انتظاری"هستم که دیگر از هیچ کسی ندارم. سلام امید؛ واقعا هم، اینجوریه. انتظارات باجا (!!!!) یا بی جا از بقیه، آرامش زندگیمونو گرفته. من که دیگه هیچ انتظاری از هیچ کسی ندارم. هیچکس! (فاطمه، بنده خدا)

امید: همتون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم و چون سلامتیتون برام خیلی مهمه، امروز که روز دندانپزشکه ازتون خواهشی دارم. حتما معاینات دوره ای (شش ماهه) دندانپزشکی رو "سر موقع" انجام بدین؛ چون باعث می شه اگه دندونا خرابی داشته باشن، به موقع تشخیص داده بشه و خرابی ها به "عصب" نرسه که هم دندونا رو خرابتر می کنه و هم هزینه خیییلی بیشتری داره.

تعداد پیامک های دیروز: 2926   

آمار سرشماری تا این لحظه: 10992

برای شرکت در سرشماری فقط یکی از کدهای قرمز زیر رو به 3000048 ارسال کنین.

101- افرادی که در شش ماهه دوم سال 90  (زمان تاسیس باشگاه هم اندیشان) هم اندیش شدن.

102- شش ماهه اول سال 91 

103- شش ماهه دوم سال 91

104- شش ماهه اول سال 92

105- شش ماهه دوم سال 92

106- شش ماهه اول سال 93

107- شش ماهه دوم سال 93

108- فروردین سال 94

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
 2. هم اندیشان دوشنبه 7 اردیبهشت 1394
 3. هم اندیشان یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
 4. هم اندیشان شنبه 5 اردیبهشت 1394
 5. هم اندیشان چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
 6. هم اندیشان سه شنبه 1 اردیبهشت 1394
 7. هم اندیشان دوشنبه 31 فروردین 1394
 8. هم اندیشان یکشنبه 30 فروردین 1394
 9. هم اندیشان شنبه 29 فروردین 1394