• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 22 فروردین ماه 1394

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: آرشیو مطالب ، آرشیو کامل ، 1394 ، موضوعات بحث شده در سال 1394 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان شنبه 22 فروردین ماه 1394

امید: سلااااااام؛ می گم همگی که شنا بلدید؟ اینو گفتم چون عمق پیامک بعدی خیلی زیاده. خییییلی 

******

امام على (ع): اگر به کسى خوبى کرده اى درواقع با این کار، خودت را گرامى داشته اى و به خودت آبرو داده اى؛ پس به سبب خوبى که به خودت کرده اى از دیگران خواهان تشکر مباش. (مریم محمدى)

******

پاسخ: سلام؛ هفته پیش در مجله گوناگون پیام نما یه مطلبی بود که اگه می خوندید قطعا همچین پیامکی نمی دادید. مردی از غرور بیجا و رفتار ناپسند یکی از بستگانش رنجیده بود و وقتی جریان رو به سقراط گفت، سقراط او رو نصیحت کرد که: "ناراحت نشو! زیرا که هر کس بدی می کند در آن لحظه بیمار است؛ پس او را بیمار قلمداد کن و برای او دل بسوزان." اگه فامیل شما بهتون نیش و کنایه می زنن، روحشون بیماره. اصلا به دل نگیر و واسشون دعا کن.

******

سلاآآآآم به نیکواندیشان؛ الان ساعت 3 شبه. وضو گرفتم که سوره یس و واقعه رو بخونم و بخوابم تا نماز صبح. دارم هم اندیش می شمااا. نرم نرمک می رسد اینک اذان خوش به حال عاشقان. (راضیه سادات از بهشت امام رضا)

******

سلام؛ من اصلا قدرت بخشیدن کسی رو نداشتم؛ ولی سر نماز از خدا خواستم تا کمکم کنه که اگه نمی تونم ببخشم لااقل فراموش کنم و خدا خواست و دارم کینه ها رو بیرون می ریزم. شماها هم ازش بخواین. می شه حتماااا. (مریم، دختر کرد)

******

سلام به هم اندیشان؛ اخلاق بد مثل یک لاستیک پنچر است. تا اصلاحش نکنید، راه به جایی نخواهد برد. ( آزی ام)

******

سلام؛ تو عید مامانم با زن داداشم کمی باهم بحث شون شد. منم تهران بودم. از همه جا بی خبر یه دفعه دیدم برام یه پیامک اومد. حالا متن پیام چی بود، بگذریم! زن داداشم می خواست به داداشم پیام بده که اشتباهی فرستاد برای من. منم که از شما چیزای زیادی یاد گرفته بودم اول موضوع رو با برادرم درمیون گذاشتم. خلاصه نذاشتم مادرم از قضیه پیامک باخبر بشه که اگه می شد یه دعوای حسابی راه میفتاد. بهترین موقع، اون لحظه ای بود که داداشم برای اولین بار بهم گفت: به داشتن خواهری مثل تو افتخار می کنم. خدا می دونه چقدر به اینکه در میون شما هم اندیشان عزیز هستم به خودم بالیدم. ممنون که هستید. سایتون مستدام باد. (ریحانه از تهران)

******

سلام بی معرفتا؛ اول باشگاه 54 هزار بودیم. بعدش 30 هزار شدیم. الان داریم 10 هزار می شیم. پیامک که نمی دین حداقل تو سرشماری شرکت کنید. (کیوان از شاندرمن)

******

سلام هم اندیشان؛ کمکم کنید! چیکار کنم تا از رفتارهایی که برخلاف میلم هست، ناراحت نشم و از دیگران توقع نداشته باشم؟

امید: دیدین که؟ گفت: هم اندیشان. پس دست به کار شین. اول پیامک بنویسین: "راهکار"

******

پناه می برم به خدا از عیبى که امروز در خود می بینم و دیروز دیگران را به خاطر همان عیب ملامت می کردم. (معصومه، 73، دانشکده پرستارى ابهر)

******

سلام؛ پیام دوستمون آرامی خیلی روم تاثیر گذاشت. تا خوندمش رفتم بهترین لباسام که دست نخورده بود رو پوشیدم. مطمئنم از این به بعد، کارای درستی که دوست دارم رو انجام می دم و منتظر شرایط خوب نمی شم. ممنونم.  (مهشید، باغستان کرج)

امید: یادم اومد. گفته بود: "همه ی خوشی ها را حواله می کنیم برای روزی که قرار است دیگر مشکلی نباشد؛ غافل از اینکه تمام زندگی، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات است." پس حالا که مشکلات تمام ناشدنی است، خوشی ها رو به فرداهای بی مشکل، موکول نکنیم.

******

سلام؛ آخه امیدجان برادر من! دم به دقیقه می گی برای برقراری و زنده بودن باشگاه پیام بفرستید بعد اونوقت خودت یه جورایی جلوی ده ها پیامکو می گیری؟؟ می گی چطوری؟ خب نمی گفتی نمایشگاه کی آغاز می شه تا شاید بعضیا به خاطر کنجکاویشونم که شده به باشگاه پیام می دادن! آخه من تا کی زنده ام واسه تو بگم؟ تا کی؟ (اکبری از دلفان منطقه میربگ)

امید: آخه بدجنسیم خیلی وقتا گل نمی کنه!!! نمی دونم چرا؟!!!

******

بازم سلام؛ امید یه مشکلی دارم که اگه بخوام مطرحش کنم یه کتاب می شه؛ فقط ازت می خوام دعا کنی هر چی کینه و دلخوری هست به امید خدا از بین بره. (یگانه)

امید: نکته های جالبی تو پیامک بعدیه. همه عمیق شیم...  

******

"هرگز نیکی و بدی، یکسان نیست. بدی را به بهترین عمل که نیکی است دفع کن، ناگاه (خواهی دید) همان کس که میان تو و او، دشمنی است، گویی دوستی گرم و صمیمی است؛ ولیکن جز آنان که (در دینداری) دارای صبر و استقامتند به این مقام نمی رسند، و جز کسانی که بهره عظیمی (از ایمان و تقوا) دارند." (سوره فصلت / آیات 34 و 35) امیدوارم درج شه؛ چون خیلی وقت بود خونده بودمش؛ ولی شیطون نمی گذاشت بفرستم. (بهاره، 73، همدان)

امید: هر کی خوب گرفت مطلب رو، بهمون بگه که چی گرفت؟ تنهایی برا خودش صفا نکنه! مخصوصا اونجاش که خداوند فرموده: "جز آنان که..." به نظرتون منظور خداوند چیه؟ اول پیامک بنویسین: "برداشت"    

******

سلام؛ پیامک معرفت. دقیقا بخوام بشکافم و توصیف کنم، نمی دونم این همه صبوری کلا از کجا به حساب زندگیم واریز شد؟ یه ساعته به صفحه تلتکس زل زدم که شاید به احتمال نیم درصد پیامکم درج شده باشه؛ اما نبود! اما خیلی خونسرد داشتم پیامک ها رو مطالعه می کردم. یه وقت فکر نکنید بی تفاوتم! نه! به طور حتم واسه اینکه ما هم اندیشا ثابت کردیم تو جنبه معرفت ردخور نداریم بعدشم تصمیم گرفتم صبور باشم مثل امید که از امسال عزمش رو راسخ کرده که یخورده کمتر صحبت کنه!!! (طوبا!!؟ از تالش)

******

سلام گل اندیشان؛ خیلى دوست دارم بدونم اونایى که تو کلاس همش می گفتن: "خانوم! مشق ها رو نمی بینید؟" الان چیکاره ان؟ (سیده عاطفه اسدى، رشت)

******

سلام؛ می خوام با اون آبجی گلم (دختر بندر) که در یک قدمی طلاق هستن صحبت کنم. عزیز دلم، وقتی می گی وحشتناک دوستش داری پس چرا کاری می کنی که زندگیت از هم بپاشه؟ انشاءلله که مشکلتون حل شه و به خوبی برگردین سرزندگیتون. لاأقل تمام تلاشتو بکن. سعی کن آراسته باشی و جلوش لباس زیبا بپوشی. غذای خوب براش درست کن. تو این لحظات حساس، سعی کن نری خونه بابات. بمون پیش شوهرت. فقط ازت یه خواهشی که دارم اینه که التماسش نکنی و جلوش گریه زاری نکنی که طلاقت نده؛ فقط با حرکات و رفتارت نشونش بده که نمی خوای جدا شی. من طعم جدایی رو چشیدم. هیچی بدتر از این نیست... (فاطمه، 21 ساله، بروجرد)

******

سلام؛ دمتون گرم... دیروز وقت نکرده بودم باشگاه رو بخونم. قرار بود نوبت دادگاهمون تو فروردین باشه که بریم برا طلاق. دقیقا دیروز نوبتمون بطور عجیبی تغییر کرد و افتاد به 14 تیر. امروز که داشتم باشگاه رو می خوندم دیدم پیامم دیروز درج شده و شماها صددر صد برام دعا کردین و فهمیدم از برکت دعای شما بوده. هم اندیشان خودتون رو دست کم نگیرین. شماها نفستون حقه. بازم محتاج دعاتون هستم. (منم همون دختر بندر)

******

سلام امید؛ من چند ساله از خدا بچه می خواستم؛ اما هر حکمتی بود، بچه دار نمی شدیم. اینو به مادرم و مادرشوهرم گفتم و اونا از صمیم قلب برامون دعا کردن. الآن تو این نوروز، بهترین هدیه ها رو از خدا گرفتیم. بچه های دوقلو. این رو مدیون دعای مادرم و مادرشوهرم هستم. (مژده از مریوان)

******

پیام معرفت: امیدخان قبول داری دوستانمون اونقدر جملات قشنگی می گن که آدم دوست داره همه شو بده رو طلا حک کنن؟ البته ما که از این پولا نداریم ولی تصمیم کبری گرفتم تک تک جملات ناب رو بنویسم رو کاغذای دور ریز و بچسبونم به دیوار اتاقم! هم تزئینیه و هم محیط زیستی! آخه من رو هدردادن کاغذایی که جای استفاده دارن خیلی حساسم!! (فائزه در نیشابور)

امید: فقط می تونم بگم خدا خیرت بده.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من شش ماهه که هم اندیش شدم. جالبه بدونین من چه طوری هم اندیش شدم. من از کتابخونه کتاب گرفتم که بخونم. یه کاغذ داخل کتاب بود که شما رو به من معرفی کرد. توش نوشته شده بود: "صفحه 370 تلتکست شبکه 4 رو حتما نگاه کنین. به خدا پشیمون نمی شین." (مائده هستم از لنگرود)

******

سلام؛ اینم یکی دیگه از اثرات هم اندیشان. امروز تو آسانسور بعد من یه خانومی سوار شد که تا حالا تو مجتمعمون ندیده بودمشون. یه لبخند زدم و سلام کردم. من لبخند زدم اما ایشون خندید و گفت: سلام خانوم. کلی انرژی مثبت گرفتم و در حد همون چند لحظه که کنار هم بودیم از هم صحبتی باهاشون لذت بردم. از این به بعد اگه خیلی خسته هم باشم سعی می کنم لبخند بزنم و خوشرو باشم. (طیبه، 76، تهران، 20 متری شمشیری)

******

به نام خدا. یه سلام از ته قلبمون به همه نواندیشان. این ماجرا به نظرمون خیلی جالب بود. حیفمون اومد واسه عزیزانمون نفرستیمش. "رفتم مسجد. هنوز نماز شروع نشده بود که کارگری از در آمد. دستش یک پارچه سفید و تمیز بود. پهن کرد و رویش نشست. نماز که شروع شد، بلند شد و پارچه را در کنار دیگران در صف نماز پهن کرد و روی آن نماز خواند. بعد از نماز به او گفتم: آقا! فرش های مسجد رو قابل نمی دونید که روی شال نماز می خونید؟ خندید و گفت: من فرش های مسجد را قابل می دانم؛ اما با این لباس های کثیف و خاکی لایق آن ها نیستم و می ترسم کثیف شود." لحظه هاتون خدایی. محتاجیم به دعاتون. (شیرین و وحید از نهاوند)

******

خدایا عزیزی که این نوشته را می خواند، بر بال آرزوهایش  پرواز کند. او را دریاب در تمامی لحظات. مبادا خسته شود. مبادا بیمار شود. مبادا بیفتد و یا غم ببیند. دلش را سرشار از شادی کن. تقدیم به امید و دوستان هم اندیشم. (زری از خرم آباد)

امید: دعا در حق دیگران، اسرار زیادی توشه. مجله اندیشه (صفحه 670) رو حتما بخونین. کوتاهه؛ اما پربار و دلنشین.

******

سلام؛ امید! خبری نشد درباره برقراری هم اندیشان؟ دارم از دلشوره می می میرم. راستی هر شب صلواتم برای برقراری هم اندیشان سرجاشه. سوره یس رو هم براش خوندم. (عاشق خدا، دختر عرب، شهرک حمزه)

امید: امروز جلسه مهمی داشتیم. با صحبت هایی که شد، امیدوار شدم. جلسه، هفته بعد هم ادامه داره؛ پس به دعاهاتون هم ادامه بدین.

******

سلام به هما؛ به قول جواد رضویان تو "در حاشیه": "این باشگاه واس ماس، واس ما هم باقی می مونه" پس خواهشا دیگه حرفی از تموم شدنش نزنید. خواستم اتمام حجت کنم. عزت زیاد. (فهیمه)

امید: همتون و همه ی عزیزانتون رو به خداوند می سپارم.

آخرین آمار سرشماری تا این لحظه: 10623

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
 2. هم اندیشان دوشنبه 7 اردیبهشت 1394
 3. هم اندیشان یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
 4. هم اندیشان شنبه 5 اردیبهشت 1394
 5. هم اندیشان چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
 6. هم اندیشان سه شنبه 1 اردیبهشت 1394
 7. هم اندیشان دوشنبه 31 فروردین 1394
 8. هم اندیشان یکشنبه 30 فروردین 1394
 9. هم اندیشان شنبه 29 فروردین 1394