• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 19 فروردین ماه 1394

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: آرشیو مطالب ، 1394 ، موضوعات بحث شده در سال 1394 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان چهارشنبه 19 فروردین ماه 1394

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته. اخوی امید! اینم جواب سلامت. گفتم فردا روز گله نکنی که چرا جواب سلام ندادید؟ کوچیک و دست بوس مادران هم اندیش گل گلاب (زهرا از دلفان)

امید: شرمنده می نموویید. تشویق شدم که سلام امروزم، بلندتر و باانرژی تر باشه. سلاآآآآآآآآآآآآآآم. حالا اگه راس می گین جواب این یکی سلامم رو بدین. 

******

سلام؛ من ۱ ساله که به پدرم هیچ احترامی نمی ذارم؛ حتی بعضی وقتا بی احترامی می کنم. امشب بعد از ۱ سال براش چایی بردم. اینقد ازم تشکر کرد که از خجالت قایم شدم! چرا اینقد بی احترامی؟ چرا؟ (؟)

******

سلام به همگی؛ می گم امید من بی خبر از هر جا چی بگم که هم خدا رو خوش بیاد و هم بنده خدا رو؟ اصلا بذارین یه تجربه رو براتون بگم. همیشه تو گوشم خوندن اگه یه قدم به سمت خدا برداری خدا 10 قدم برات برمی داره. به قول هم اندیشا با تک تک سلولای بدنم بهش رسیدم و چه حس شیرینیه واقعأ. حمل بر خودستائی نباشه. این درکیه که در عجبم چرا تا حالا بهش نرسیدیم؟ چقدر خدا بهت آسون می گیره وقتی به سمتش قدم برداری. چقدر کمکت می کنه تو این راه و ما می ذاریم به حساب سنگ انداختنش و اطلاعی از حکمتش نداریم و خیلی چیزای دیگه. امیدوارم تو سال جدید به اهدافمون جامعه عمل بپوشونیم و به اندازه هدفهامون بزرگ شیم (آمین ای تحقق دهنده ی آمال) چقدر بی هم اندیشان سخته. همه ی فردا رو درگیر اینم که یه متن خوب در وصف مقام مادر بنویسم. دعا کنین خوب از آب در بیاد. (زهرام)

******

سلام به هما؛ ساده ترین و عمیق ترین حقیقت زندگی، مادر است. به راحتی تو را می بخشد و عمیق ترین عشق را نثارت می کند. تنها تناقص دنیا که عاشقانه دوستش داریم. خدایا لطفا بی خطرترین مخلوقت را از زندگی ما نگیر... به قول آقای علیخانی "مادر یعنی جمع تمام خوبی ها..." روز میلاد حضرت یاس پیشاپیش مبارک همتون بخصوص مادرگل خودم. برای شادی دل همه ی مادران صلوات... ‏(سحر از تبریز)

******

سلام بر همگی؛ بالاخره پس از تفکرات بسیار در دوران عید و به مرحمت پسته های درباز، موفق به کشف آثار هم اندیشی در خودم شدم: ۱. دیگه از جمع و فامیل، فراری نیستم. ۲. به راحتی می بخشم. ۳. هنگام بیدار شدن از خواب به خداوند سلام می دم. ۴. برا همه دعا می کنم. ۵. حجاب رو کاملا قبول دارم. ۶. ویژگی خوب افراد برام بیشتر جلوه می کنه. ۷. ایراد های شخصیتیم رو شناختم و... ‏(... از تهران، عاشق روستای اجدادیم: قصران)

******

می گن همیشه تو زندگیتون تغییر ایجاد کنید. مثلا الان من رو تلویزیون نشستم و دارم مبل نگاه می کنم. صرفا جهت خنده بودا! (گل نساء،20 ساله ی پیشکسوت از سلماس)

******

سلام بر همگی؛ مادرم همیشه می گن اگه با کسی مشکلی داری که واقعا حل نمی شه، رابطتو تا جایی که می تونی کم کن؛ اما هیچ وقت قطع نکن! به خصوص تو فامیل!! منم قبول دارم چون اینطوری خیلی آرامش بیشتری داری در رابطت با فامیل! دعا برای کنکوری ها هم یادتون نره!! (فریده از مشهد)

******

شنیده بودم می گفتن، هر وقت دلت تنگ شد برو کنار ساحل، دریا آدما رو آروم می کنه؛ اما بعد فهمیدم "معرفت" بعضی آدما می تونه حتی دریا را هم آروم کنه. (سحر، ٤٠ ساله از تهران)

******

سلام؛ امروز تو حیاط دانشگاه چند نفر داشتن با هم حرف می زدن که یه نفرشون به یکی دیگه شون گفت: رو لونه ی مورچه ها وایسادی! لطفا چند قدم اون طرف تر وایسا! من نزدیکشون بودم و داشتم نگاهشون می کردم. فکر کردم هم اندیشه!!! ای کاش می پرسیدم ازش!!! (محسن، 25 ساله، مجرد، یاسوج، عاشق شیراز)

******

سلام امید؛ دارم فکر می کنم چی بنویسم واسه هم اندیشان بفرستم؟ چیزی به فکرم نمی رسه! آخه گیج خوابم. می شه بهم تقلب برسونی؟ فقط همین یه بارو. هان! می شه؟؟ تقلب رو می رسونی یا بخوابم؟! (زهرا که همه رو خیلی خیلی زود می بخشه)

امید: آیات 23 و 24 سوره ی اسراء. خیالت راحت باشه کسی نفهمید من چی گفتم. اونقدر یواش گفتم که خودم هم صدام رو نشنیدم! 

******

سلام و خداقوت؛ آقاامید گفته بودین که دست مادرتونو ببوسین مام انجام دادیم دیگه عواقبش پای خودت. راستش داشتم به دوستام می گفتم که من دوست دارم با خانواده همسرم مخصوصا مادرشون چه رفتاری داشته باشم و اینکه درخدمتشون باشم (چطوریشو با توجه به بحثای باشگاه همه بلدین) کلی بهم خندیدن. بعدشم می گن می خوای عروسشون باشی یا کارگرشون؟ البته من ازتون یاد گرفتم چطور رفتار کنم تا سوء تفاهم و مشکلی پیش نیاد. دوستون دارم. (مریم محمدی، دانشجوی فلسفه)                                                           

 

امید: هر کاری اگه بخواد درست انجام بشه، مهارت می خواد؛ حتی آب خوردن. از پس کارها برنمی یایم؛ چون مهارت نداریم. مهارت، غوغا می کنه. غوغا! خوشحالم که مهارت هامون روز به روز داره بیشتر و بیشتر می شه و می تونیم باهاش به پیش بریم. گروهاااااااان! به جای خود؛ قددددددم، رو!

******

نظر: سلام؛ برای بالا بردن ظرفیتامون باید به خودمون بگیم: آدما خطا پذیر هستند و این اشتباهات ممکنه برا هر کسی پیش بیاد و اگه یه روز ما مرتکب خطایی بشیم حتما از دیگران انتظار بخشش داریم؛ پس چه بهتر که برای بخشیده شدن خودمون ما هم دیگران رو ببخشیم. مگر نه اینکه خداوند هر لحظه داره ما رو می بخشه؟ (لیلا از اراک)

******

گاهی اگر دعایت مستجاب نشد، برو گوشه ای بنشین و بگو: اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا: خدایا ببخش آن گناهانم را که دعایم را حبس کرده. (بهاره عباسی از طارم آستاکل)

******

سلام؛ امروز به عمم پیامک زدم که پیامم که درج شده رو بخونه. آدرس دقیق باشگاهو بهش دادم. گفت: "وقتی پیامک تو رو خوندم، باشگاهتون خیلی جالب به نظرم اومد. همه ی پیامکا رو خوندم. آخرش که تموم شد، یادم اومد پیاز گذاشتم رو گاز که سرخ بشه." می گفت: "پیازاش جزغاله شده" خدا رو شکر که هم اندیشان هست. (فریده و علیرضا، 73 و 69)

******

سلام امید و هم اندیشان... عید امسال تو اردوی نوروزی آمادگی کنکور بودم. استاد راهنمامون برامون چند جلسه مشاوره داشتن. هر چند حرف به حرف صحبتاشون می تونه درس باشه؛ ولی یه جمله شون حسابی قابل عمیق شدنه: "خدایا، کمکم کن راهی را بروم که رونده کم دارد!" (فائزه صارمیان، شاهین دژ)

******

سلام؛ چند ساله که همه مطالب جالب و حرفاى قشنگتون رو واسه همسرم می خونم. دریغ از یه ذره احساس و همدردى!!! اونوقت امشب از سر کار اومده می گه: واى چقدر حس خوبى دارم؟ می گم چرا؟ می گه: آخه به قول هم اندیشان و آق امید، لبخند خدا رو حس کردم وقتى کلى منتظر موندم تا صاحب مدارک و گوشى که تو ماشین جا مونده بود برگرده، تا بهش بدم. خدا وکیلى شما جاى من بودید غش نمى کردید؟ حالا هى بگید هم اندیشان روم تاثیر نذاشته! خدا رو شکر که بهترین اتفاق زندگیم در سال 94 هم اندیش شدن همسرم بود. (مهدوى از کرج)

******

سلام امید؛ می گم نمایشگاه کتاب کم مونده دایر بشه! امسال چه خبرایی داری واسمون؟ (فاطمه، ترم 1 مدیریت صنعتی دانشگاه زنجان)

امید: گفته باشم! قول نمی دما! ولی بدونین به فکرش هستم. نمایشگاه، امسال از 16 اردیبهشت آغاز می شه. اینو گفتم چون می دونم الان خیلی هاتون سوال می کنین.

******

پاسخ: هم اندیش گل؛ من بهت پیشنهاد می دم دلتو با یاد خدا بزرگ کن. وقتى خودتو بالا بردى، اونقدر دنیا رو کوچیک می بینى که نه تنها دیگران رو به راحتی مى بخشى بلکه براشون دعا هم می کنى. شاید گاهی اونا واقعا بى منظور حرف می زنن و تو پى حرفشون می رى و با منفى نگرى، قضاوت اشتباه می کنى. (دختر کرد از دیار ماهیدشت)

******

پاسخ: وقتی نمی دانستم چگونه از شر احساسات و رنجش هایم از دیگران خلاص شوم؛ وقتی در فکر انتقام بودم که توانش را هم نداشتم یا به فکر قطع رابطه با اطرافیانم بودم که این را هم نمی توانستم انجام دهم چون خواسته یا ناخواسته باید با دیگران ارتباط داشته باشم،  خسته از حمل این احساسات، تلنگری به خودم زدم و متوجه شدم دیگران نیستند که با من مشکل دارن؛ بلکه این منم که طریقه درست ارتباط برقرار کردن با دیگران را نمی دانم؛ پس آغاز به تغییر اساسی کردم در ارتباط با خود، اجتماعم و خدایم. "دکتر هیلگارد" (مریم افشار از بجنورد)

******

یادمان باشد عمر کوتاه نیست، خودمان در لذت بردن از آن کوتاهی می کنیم. (فرزانه میرزایی، 71،  فیروزان همدان)

******

انسان سه راه دارد: راه نخست از اندیشه می گذرد؛ این والاترین راه است. راه دوم از تقلید از دیگران می گذرد؛ این آسان ترین راه است. راه سوم از تجربه می گذرد؛ این تلخ ترین راه است! (مهسا)

******

پاسخ: سلام؛ جایی خوندم صله رحم اونقدر سفارش شده و تو زندگی برکت می یاره که قطع اون حتی موجب دوری از بهشت هم می شه! اول باید به اثرات و برکات صله رحم فکر کنیم و به خاطر خدا ترکش نکنیم. بعدش، این خود ماییم که به دیگران یاد می دیم چطور با ما رفتار کنن. (زهرا از هشتگرد)

******

 

پاسخ: حضرت علی (ع) فرمودند: "هر که ضامن شود صله رحم کند من تعهد می کنم که بستگانش به او علاقه مند شوند." یعنی چی؟ درسته که تو اونایی رو که بهت بدی کردن ور می بخشی و خطاهاشونو نادیده می گیری؛ اما دوری از اونا باعث می شه بازهم درموردت قضاوت ها و فکرهای نادرستی بکنن و این باعث دوری بیشتر تو از اونا می شه؛ پس طبق فرمایش حضرت علی (ع) رابطه تو باعث می شه که اطرافیانت علاقه شون نسبت به تو بیشتر بشه. هم اندیش عزیز؛ شما خوب باش و باهاشون رابطه تو حفظ کن. چرا که آدما ظاهر قضیه رو نگاه می کنن. اونا از کجا بدونن که تو اونا رو بخشیدی؟ اتفاقا حضرت علی (ع) در حدیثی دیگه نقل کردن که: بخشش باعث می شه عیب هاتو بپوشونه؛ یعنی همین دوری تو، باعث فکر بد در ذهن اون ها می شه! پس اگه به زبون بیاری که بخشیدیشون و رابطه تو باهاشون حفظ کنی، باعث سخاوتمندی تو و دوستی بیشترت با اونا می شه. در ادامه حدیث هم خوندم که: کسی که صله رحم کنه مالش زیاد و عمرش طولانی می شه و وارد بهشت خدا می شه. دیگه چی از این بهتر؟ (حدیث فلاحی از دلفان)

******

سلام امید؛ خیلی وقت بود می خواستم این پیامو بفرستم؛ ولی یادم می رفت؛ که پیام راضیه خانمو دیدم. من چند ماهی بود یه مشکل جسمی داشتم که برطرف نمی شد. تا اینکه تصمیم گرفتم هر روز هفت مرتبه سوره حمد رو بخونم. خدا شاهده به هفته نکشید مشکلم برطرف شد. باور کن یه معجزه خیلی بزرگ بود. تو یه کتاب هم خونده بودم که سوره حمد تنها داروییه که عوارض نداره. (رعنا، ۲۴، ابهر)

امید: با اعتقاد خوندنش خیلی مهمه. خدا باید بخواد که آدم با اون اعتقادی بخونه که تاثیرگذاره. خدا کی می خواد؟ وقتی از اعمال صالحمون راضی باشه. ماها خیلی کار با خدا داریم. این فقط یه کوچیکشه.

******

به دکتر گفتم همه داروهایم را می خورم اما تأثیری ندارد. دکتر پاسخ داد: آیا داروهایت را سر وقت می خوری؟ و من تازه متوجه شدم چرا نمازهایم تأثیر ندارد!! سلاااااااااام به دوستای مهربونم. (مهسا یوسف زاده، متولد 69، از شهر باران، رشت)

******

مادرم فرشته است؛ ولی هیچوقت ندیدم پرواز کند زیرا به پایش من را بسته بود؛ بـرادرم را و همه ی زندگیش را... معذرت می خواهم نیوتون!  راز جاذبه، "مـــادر" من است! معذرت می خواهم ادیسون! چرا که "مــــادر" من اولین چراغ زندگی من است! معذرت می خواهم انیشتین! فرمول های تو از توضیح "مــــــادر" من عاجزند. رومئو! همه راه ها به عشق "مــــــادر" من ختم می شود. مــــــادر من، عشــــق من است. می ترسم اگر جهنمی باشم، برای ماندن در کنارم، از بهشت هم بگذرد. مـــــادر اســـت دیگر. (سلیمه و محمدرضا از ساحل خزر)

امید: همه تون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم. یادمون باشه وقتی واقعا روز مادره که ما به ارزش واقعیشون پی برده باشیم. امیدوارم جمعه برا همه، روز مادر باشه. شرکت تو سرشماری، یادتون نره. به 3000048 پیامک بزنین و تو اون پیامک، فقط یکی از کدهای قرمز زیر رو بنویسین.

101- افرادی که در شش ماهه دوم سال 90  (زمان تاسیس باشگاه هم اندیشان) هم اندیش شدن.

102- شش ماهه اول سال 91 

103- شش ماهه دوم سال 91

104- شش ماهه اول سال 92

105- شش ماهه دوم سال 92

106- شش ماهه اول سال 93

107- شش ماهه دوم سال 93

108- فروردین سال 94

آمار سرشماری تا این لحظه: 9677 

تعداد پیامک های دیروز: 4073

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
 2. هم اندیشان شنبه 5 اردیبهشت 1394
 3. هم اندیشان چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
 4. هم اندیشان سه شنبه 1 اردیبهشت 1394
 5. هم اندیشان دوشنبه 31 فروردین 1394
 6. هم اندیشان یکشنبه 30 فروردین 1394
 7. هم اندیشان شنبه 29 فروردین 1394
 8. هم اندیشان چهار شنبه 26 فروردین ماه 1394
 9. هم اندیشان سه شنبه 25 فروردین ماه 1394