• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 16 فروردین ماه 1394

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: آرشیو مطالب ، 1394 ، موضوعات بحث شده در سال 1394 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 16 فروردین ماه 1394

امید: سلاااااام و عرض اعتراض. آقااااا من اعتراض دارم! آقا منم دلم می خواد پیامکم درج بشه. اجازه می دین؟ فقط همین یه بارو. جون من!...   

"همه آب های دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند؛ مگر این که در داخل کشتی نفوذ کنند؛ بنابراین تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت مگر اینکه شما اجازه بدهید. (امید، 42 ساله از تهران) آخیییییش. ممنونم که اجازه دادین.  

******

سلام به همگی؛ جاتون خالی ما چند روز اول عید رو مشهد بودیم. دعام کردم واسه باشگاهمون. راستش یکی از نتایج اخلاقی این سفر برام این بود که ماشینمون رو مثل دسته ی گل انداختیم تو جاده؛ ولی بعد از گذشتن از کویر بدون اینکه ما متوجه بشیم کلی خاکی و کثیف شد. با خودم گفتم کمترین نتیجه هم نشینی با دوست بد یا تماشای ماهواره (البته ما که نداریم) هم می تونه همین باشه. همینجوری اثر بذاره؛ حتی اگه توی چند ساعت با سرعت بگذری ازش! (فاطمه هستم، 28 سال و اندی از گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه)

******

نظر: سلام؛ اینکه بخوای بخاطر داشتن آرامش از کسی که خطایی کرده فاصله بگیری نتیجه مطلوبی حاصل نمی شه؛ چون هیچوقت نمی تونیم کسی رو کاملا از زندگیمون حذف کنیم؛ حتی اگر باهاش معاشرت هم نداشته باشیم. بالاخره گاهی وقتا تو ذهنمون سرک می کشه و باعث تشویش روانمون می شه. اگر به احادیث و روایات هم دقت کنیم می بینیم که دین ما به شدت با قطع صله رحم مخالفه. پس این راهش نیست. راهش محبت و مدارا است؛ چون علاوه بر اینکه کار خداپسندانه ای هست، درخصوص رابطمون با دیگرانم معجزه می کنه. من همیشه می گم بد مطلق وجود نداره و هر کسی حداقل یه صفت خوب داره؛ فقط گاهی وقتا پی بردن به اون صفت، زمان می بره. یادتونه تو بحث بخشش گفتیم اگه دیگران رو ببخشیم آرامشمون هم بیشتر می شه؟ پس آرامش، با فراموش کردن اشتباهات آدما به دست میاد نه با فراموش کردن خود آدما. (مژده،٢٠ ساله)

******

نظر: چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید... کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ! کار ما شاید این است که میان گل نیلوفر و قرن پی آواز حقیقت بدویم. (آیدا از بادرود)

******

نظر: توى جامعه ى امروز، اول باید ظرفیت طرفو بسنجی و بعد حدود رابطتو تعیین کنى. بعضیا ارزش یه سلامم ندارن. این درسته که هر کس یه بدى داره اما بعضى از بدی ها واقعا خونه خراب کنه. با اینجور آدما رابطه نداشته باشیم به نفع همه است. شارژم کمه وگرنه قشنگ نظرمو می شکافتم. (پریناز پویان، کنکورى، مشهد)

******

نظر: سلام؛ قاسمم دکوراتور از تهران. با هر دو خانم موافقم. منتها درمورد کسایى که بدون اینکه ککشون بگزه از هیچ ظلمى واست کم نمی ذارن باید مثل حرف فاطمه خانم رفتار کرد. اما آدمى که "روى هم رفته" آدم خوبیه حالا چرا باید چند تا بدخلقیشو واسه خودمون شاخ کنیم؟

******

نظر: فاطمه خانم موافقتم بدجور. زدی تو خال آجی! نسخه ای که پیچیدی عالی بود. عالی! موافقم صددرصد (ثریا)

******

نظر: سلام؛ من با دوتاشون موافقم؛ چون نمی شه یه نسخه برا همه پیچید. باید ببینی طرفت کیه؟؟؟ مثلا من وقتی نامزدم ناراحتم می کنه، نمی تونم ازش فاصله بگیرم که! (نشناختی؟؟ بابا منم نقاش باشگاه، محدثه، 18ساله، شهرری)

******

نظر: رای منم ممتنعه چون همه اینا بر می گرده به اینکه طرف کی باشه و ما در چه موقعیتی باشیم. (الهام پنجی از تهران)

******

نظر: سلام امید؛ با جستجوی خوبی ها در آدما تحمل کردن ایرادا و بدی هاشون راحت تر می شه و حتی بخشیدن اونا آسونتره! اینکه اینقدر رو انتخاب دوست مناسب تاکید می شه بی جهت نیست. واقعا کسانی که ویژگیای اخلاقی مثبت در اونا خیلی ضعیفه و هیچ تلاشی ام برای بهتر شدن ندارن و حتی گاهی اینو درک نمی کنن که نیاز به تغییر دارن به نظرم باید ازشون فاصله گرفت؛ البته نوع رابطه هم مهمه و اگر رنجش ما از نزدیکانی مثل برادر، خواهر، مادر شوهر... باشه اونوقت تعیین حد و حدود این فاصله گرفتن سخت می شه و حتی گاهی کارو پیچیده می کنه. اینجور جاها باید تا اونجا که می شه چشم پوشی کرد و خوبی ها رو برجسته تر دید که البته اینم بستگی به ظرفیت ما داره که چقدر بخشیدن رو تمرین کرده باشیم و بدون اینکه از درون، ناآرام و رنجور بشیم، بتونیم بزرگوارانه بگذریم. (کبری)

******

سلام؛ جلو جلو روز خانوما و مامانا این موجودات زیبا، دوست داشتنی، حساس و احساسی، عاقل، مدیر، مدبر، خلاق و فداکار، مبارک تمومی خانوما باشه. راستش فقط خود خانوما می دونن چه جواهراتی هستن. (عاطفه)

******

بذارین یه نکته جالب از سیزده بدر براتون بگم تا براتون الگو باشه. زن عموم با اینکه سرطان داره؛ اما توی جمع، شادی آفرین بود و کلی انرژی داد به بقیه. نذاشت دیگران با گوشی سرگرم بشن. برام جالب بود. (جوکار از خفر)

******

سلام؛ سال نوتون مبارک. من دلم از خودم خیلی پره. بعضی وقتا می گم کاش مثل بقیه فکر می کردم. حداقل اینجوری آرامش داشتم و کمتر حرص می خوردم. آخه روز سیزده بدر من آشغالا رو جمع می کردم و بقیه می ریختن زمین. همه خانواده و دور و اطراف همینجورین. حتی به من می خندن. تازه شوهرمم از این اخلاقم خوشش نمیاد. به نظرتون منم مثل بقیه بشم بهتر نیست؟ (معصومه، همدان)

******

سلام آقا امید؛ خواسته بودین اگر ایام تعطیلات اتفاقات جالبی برامون رخ داد، براتون ارسال کنیم. خواستم بگم این سال برای من شروع خوبی نداشت؛ اما فقط شروعش خوب نبود. روز اول عید با همسرم دعوای شدیدی داشتیم؛ اما شب نشده آشتی کردیم و این برای ما پیامد خوبی داشت. اینکه فهمیدیم سال جدید قدر هم رو بیشتر از پیش بدونیم و الان من فکر می کنم حتی بیشتر از 4 سال گذشته دوسش دارم و قدرش رو می دونم و اون هم همین طرز تفکر رو داره. 

******

سلام؛ تو مرخصی ایام عید، افتخار داشتم تا به جای خادم مسجد محلمون که رفت مسافرت چند روزی مسجد رو اداره کنم. خیلی حس خوبی بود برام! (رابین، 72، مشهد، خیابان امام رضا 35، مسجد ایزدی، سرباز ایران)

******

سلام هما؛ سال نو مبارک. پروردگارا در این روزهای آغازین سال به خواب دوستان عزیز هم اندیشم آرامش، به بیداریشان آسایش، به زندگیشان عافیت، به عشقشان ثبات، به مهرشان وفا، به قلبشان صفا، به عمرشان عزت، به رزقشان برکت، و به وجودشان صحت عطا بفرما آمین. (عادل فردی از تبریز، اسپره خون)

******

نظر: سلام دوستان؛ من روش زندگیم دقیقا مطابق این دیدگاه بود که آدم های خوب رو پیدا کنم و بدها رو رها و سعی می کردم فاصله بگیرم ازشون. این یه اصل مهم بود توی زندگیم و متاسفانه باعث شد نامزدیمو با اولین بدی که از نامزدم دیدم بهم زدم. بدون در نظر گرفتن خوبی هاش. شش سال از این اشتباه می گذره و من تنهام و بیمار. اما الان با گذر زمان به این نتیجه رسیدم که باید خوبی آدما رو پررنگتر کرد و بدیهاشونو بیرنگ. (لیلی، ۲۹ ساله، شهریار)

******

سلام؛ امید دوستم یه سال و نیمه عقده. شوهرشو خیلی دوست داشت؛ اما چن وقته می گه می خوام ازش جدا شم. فک کنم از اون وقتی که عضو شبکه های اجتماعی شد، اینجوری شده. باورم نمی شه! آخه همو خیلی دوس داشتن. دوستم ۱۸ سالشه. 

******

سلااااام.... فقط به عشق باشگاه بعد چند روز گوشیم رو روشن کردم تا پیام معرفتم رو بفرستم. دوستتون دارم زیااااد. (رضا زارع، تهران، 20 متری شمشیری)

امید: من کشته و مرده ی این معرفت شماهام. این پیامکم گذاشتم به نمایندگی از همه ی پیامک های معرفت.

******

نظر: با فاطمه خانوم موافقم. چون من نمی تونم همش بدی های دیگرانو فراموش کنم و خوبیاشونو ببینم. چون من هم کامل نیستم و به این درجه نرسیدم پس تا کامل و بهتر شدن خودم نمی خوام با رنجش از دیگران و راحت فراموش کردنشون خودمو گول بزنم! من باید این قضیه رو قبول کنم که می شه بدی ها رو ندید. البته با کمک شما هم اندیشا. (فاطمه، 19 از تهران)

******

نظر: در بهشت، تنها بودن بدتر از کویر است. آدما کنار هم بودنشون قشنگه. اگر قرار باشه به خاطر هر قضاوتی فاصله ها عمیقتر بشه اونوقت دیگه نوروز چه معنی ای می ده؟ فکر کن چقد وحشتناکه تک تک اطرافیانت تو رو از زندگیشون بذارن کنار، صرفا جهت اینکه چند دفعه ناخواسته اشتباه کردی! (آیدا از بادرود)

******

نظر: سلام و خدا قوت؛ من با فاطمه خانم موافقم. توی کتاب خووندم با کسانی معاشرت کنید که بودن در کنار اونا بهتون آرامش بده. وقتی کسی باعث رنجیدن من بشه ترجیح می دم ازش دور شم تا اینکه بمونم و دنبال خوبی هاش بگردم و تو این مدت عذاب بکشم و حتی شاید طرف مقابل رو هم ناراحت کنم؛ البته تمام اینها بستگی به نوع رابطه هم داره که با طرف مقابل چه نسبتی داشته باشم و رابطه تا چه حد مهم باشه. (سمیه، متولد 65 از همدان)

******

سلام؛ نظر: فاطمه جان؛ چه خوب فهمیدی حسادت کار بچه ها است و جنگیدن خوب نیست. من هم با شما موافقم؛ اما کودکان کینه ای نیستند و اینجا سعی می کنم کودک باشم. شما هم سعی کن. و اما فاصله... هر چیزی حریم دارد. حریم که حفظ شد، فاصله ها اندازه استاندارد به خود می گیرد و نیازی به نسخه نیست. خواهرم؛ ببخش فقط به خاطر اینکه خدا دوست دارد و آن موقع آرامشت دو چندان می شود. مریم عزیز زیبا گفت که خوبی آدم ها را پیدا کنیم. پس به سراغ جمله اولت برو و کمی فکر کن. آیا نیاز به ویرایش دارد؟ آقا امید چند می گیرم از 5 نمره؟ (پیوندزنی)

امید: بعدا نمره های همه رو یواشکی به خودشون می گم!! 

******

سلام؛ واقعا آدم وقتی هم اندیشانو می خونه ها روحیه می گیره. مثل تلنگر می مونه واسه آدم. انگاری با خوندن باشگاه، همه عهد و پیمانات، قول و قرارای معنویت که فراموششون کردی دوباره یادآوری می شه برات. (زینب نامجو)

******

سلاااام ...الان روی بالکن ایستادم و غروب نارنجی رنگ آفتاب رو تماشا می کنم. صدای گله ی گوسفندا به گوش می رسه. شکوفه های صورتی رنگ هلو زیر منظره ی سبز رنگ کوهپایه به آدم حسابی انرژی می ده. بوی آتیش و سیب زمینی آتیشی رو توصیف نمی کنم چون می دونم از سیب زمینیا نمی گذرین. کاش همگی این جا بودین. ‏(ریحانه، هنوز از روستای اجدادیم: قصران)

امید: اگه یه کم بیشتر از این توصیف کرده بودی، من که از حال رفته بودم. الان هم دست و پاهام شل شده!!! بقیه هم حتما حال و روزی، بهتر از من ندارن!!!   

******

اگه از من بدت میاد دلیلشو با ماژیک بنویس رو دیوار و بعد سرتو محکم بکوب تو اون دیوار تا جونت دراد. اصلا برام مهم نیست. من به نظر فاطمه خانوم 5 و به مریم خانوم 2 می دم! (پردیسم)

******

نظر: سلام؛ یه چیزی ما بین نظر فاطمه خانوم و مریم خانوم می تونه بهتر باشه. ببینین! اینکه کلا بدی های طرف رو نادیده بگیریم با واقع گرایی یکم فاصله داره. می گم بشینیم منطقی و منصفانه خوبی ها و بدی های طرفو واسه خودمون درنظر بگیریم. می دونین که هر کس به خاطر محیط زندگیش یه سری بدی هایی شاید کسب کرده باشه و این نامردیه بخوایم مجازات کنیم واسه بدی که حتی ناخودآگاه شخصیتش رو ساخته؛ پس نه ازش دوری کنیم نه نادیده بگیریم؛ بلکه کمکش کنیم که بهتر باشه. اولین قدمم ایجاد انگیزه است با رفتارخودمون. شاید بگین به ما چه که بخوایم بدی هاشو تغییر بدیم؟ خب صله رحم که همه می دونیم سفارش شده است. و اینم صددرصد به معنی این نیست که وقتی همه چی گل و بلبله و همه خوش اخلاقن با هم رفت و آمد کنیم؛ وگرنه فاصله بگیریم. کمک اینجوریم جزو وظایف هر مسلمونیه. درضمن اینکه می گین بعضیا دنبال یه راه واسه خط کشیدن ما هستن به خاطر رفتار خودمونه. من اینو با تمام وجود درک کردم. امسال قلبمو پر کردم از عشق به کسایی که از رفتاراشون خوشم نمیومد و طاقت یه بار دیدنشونم نداشتم و اونام همینطور بودن و همه اینو می دونستن. با عشق رفتم دیدنشون و در کمال تعجب بعد چند دقیقه انقدر باهام خوب شدن که همه دهنشون باز مونده بود. اولین درس امسالم همین بود که ما مشخص می کنیم چه جوری باهامون رفتار بشه. فاصله گرفتن، بیشتر فقط باعث تنهاییه و بس؛ چون هیچکس پیدا نمی شه یه بارم نرنجوندمون. (رومینا)

******

نظر: سلام؛ فکر می کنم عقیده هر دو، تاحدودی درسته؛ زیرا گاهی واقعا نمی شه روی اطرافیان تاثیر گذاشت؛ حتی شاید در صورت ادامه رابطه، خودمون هم به بیراهه کشیده بشیم. ازطرفی هم فاصله گرفتن از بقیه و رها کردنشون در اشتباهاتشون کار درستی نیست. به نظرم اگه از گفته مریم خانم نتیجه نگرفتیم به توصیه های فاطمه خانم بپردازیم. (فریبا، ۱۸ساله از ملارد)

******

نظر: سلام؛ در رابطه با پیام فاطمه خانوم باید بگم که: از آدمایی که ذاتشون بیماره بهتره که دوری بشه نه از کسانی که بر اثر سوءتفاهم دچار اشتباه می شن. اونا رو با محبت می شه برطرف کرد. (خاتون همتی از باغملک خوزستان)

امید: خب! رسیدیم ته خط! دیگه نتیجه گیری با خودتون. فقط حواستون باشه که با دقت و با توجه به شرایطتتون، درست، نتیجه گیری کنید که نتیجه گیری اشتباه، گاهی جبران ناپذیره. واقعا هر کسی نسخه مربوط به خودش رو داره و نباید با تقلید از دیگران، نسخه اونا رو برا خودش بپیچه. البته بحثمون بازم ادامه داره؛ پس زود نتیجه گیری نکنین. امیدوارم قلب خودتون، عزیزانتون و باشگاه هم اندیشان سالیان سال، به خوبی بتپه. امیدوارم هممون عاقبت بخیر بشیم.  

تعداد پیامک های دیروز: 2383

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
 2. هم اندیشان شنبه 5 اردیبهشت 1394
 3. هم اندیشان چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
 4. هم اندیشان سه شنبه 1 اردیبهشت 1394
 5. هم اندیشان دوشنبه 31 فروردین 1394
 6. هم اندیشان یکشنبه 30 فروردین 1394
 7. هم اندیشان شنبه 29 فروردین 1394
 8. هم اندیشان چهار شنبه 26 فروردین ماه 1394
 9. هم اندیشان سه شنبه 25 فروردین ماه 1394