• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 21 بهمن ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تأثیر افکار مثبت و منفی بر زندگی ،

هم اندیشان سه شنبه 21 بهمن ماه 1393

سلاااااااام به همه؛ امید یه چند وقتی دور بودم ازتون. سه روزه فهمیدم چه اشتباهی کردم. یادش به خیر یه روز امید یه روز پیام؛ کنفرانسایی که از صحبت های پر محتوای هم اندیشان تو کلاس می دادم؛ کیفم که هنوزم 370 نوشته شده ی روش، پررنگه؛ اولین باری که پیامکم درج شد و سر و صدایی که راه انداختم؛ روزی که پدرم هم اندیش شد. وااای انگار رو ابرا بودم؛ روزی که قرار شد توی یزد همایش برگزار بشه داشتم از ذوق می مردم؛ حرف زدن با پیام که نمی خواست کسی بشناستش؛ تصویر ذهنیا؛ جمله قشنگا؛ سلاااااااامای امید؛ کیک هویج و...و...و... می بینی امید؟ ماها با هم اندیشان زندگی کردیم. ممنون که هستین. مراقب خوبی هاتون باشید.

(مطهره سلطانی کیا از یزد)

امید: سلاااااااام؛ فکر نکنین با عصام. (حواستون که هست؟ آهنگین گفتما)

******

سلام؛ عامل همه شکست ها و مشکلاتی که تو خانواده ام به وجود میان رو افکار منفی می دونم؛ چون واقعا همشون درحد دکترا افکار منفی دارن. متاسفانه منم اینطور بزرگ شدم؛ اما خدا رو شکر با کمک شما تونستم تغییراتی بکنم. وقتی بهشون می گم: می گن برو بابا! ما ذاتن شانس نداریم! مثلا همشون با چنان اعتمادی بهم می گن اصلا آدم خوب نمی یاد خواستگاریت چون سنت رفته بالا! درصورتیکه همه شرایط خوبو دارم. تصمیم گرفتم خودم راهمو با مثبت اندیشی انتخاب کنم. یا علی (ع)

(زینب، ۶۸)

******

سلامی به زیباییه صدای پر از آرامش چشمه ای زلال... دو سالی بود همش به این فکر می کردم چطور می تونه یه آدم آرامش واقعی داشته باشه؛ حتی در اوج سختی ها؛ ولی هیچ وقت نتونستم پیداش کنم تا اینکه به پیامک مهرناز از جزیره قشم رسیدم که: "زندگی می کنم؛ حتی اگه بهترین هایم را از دست بدهم؛ چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم می سازد."

حالا من به جواب سوالم رسیدم. آرامش یعنی همش لبخند بزنی به زندگی و حتی تو بدترین شرایط هم بتونی با دیدن پروانه ای کوچک به این فکر کنی که زندگی زیبا است. به قول سهراب سپهری: چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

(زهرا کاظمی نسب از استان گیلان)

امید: می دونین؟ اینکه آدم گاهی موقع بروز بعضی مشکلات، حالش گرفته شه، طبیعیه. مهم اینه که زود بتونیم از توش بیایم بیرون. اینجور وقتا، هیچ چیز هم به اندازه پشتوانه های فکری آدم، کمک کننده نیست. پشتوانه هایی که هر روز دارن تو باشگاه هم اندیشان محکم و محکم تر می شن. 

******

بیچاره چوب کبریت! آتش از سرش شروع شد؛ ولی به جانش افتاد! فکرت را مراقب باش.

(عاطفه از فارس، 19 ساله)

******

به زندگی فکر کن؛ ولی برای زندگی غصه نخور. دیدن حقیقت است؛ ولی درست دیدن فضیلت. ادب خرجی ندارد؛ ولی همه چیز را می خرد. با شروع هر صبح فکر کن تازه به دنیا آمدی، مهربان باش و دوست بدار شاید که فردایی نباشد.

(مریم.س،20 سال و 3 روز، مدیریت بازرگانی)

******

سلام؛ خدا قوت. یه سوال خیییلی مهم دارم! امید به شرطی که قول بدی عصا تو بذاری کنار! به نظرت قاتل سحر کیه؟؟؟

(مریم سلیمی، دانشجوی روانشناسی، سبزوار)

امید: بابا! من که اول پیامکا خودم رو خلع سلاح کردم! بعدشم: فکر کنم شوهر خواهر اون منشی شرکته، سحر رو کشته باشه؛ البته فکر کنما! جالبه! جزو مظنونین هم نبود! فکر کنم کارگردان می خواد سورپرایز کنه! البته فکر کنما!

******

سلام به هم اندیشان و امید؛ می خوام از حال خوبم بگم. دیروز مدارک ماشین یه بنده خدا رو پیدا کردم. از روی کارت ماشین، صاحبشو پیدا کردم. کلللللللی ذوق کرد. خودم که داشتم روی ابرها راه می رفتم. خیلی خوشحال شدم؛ چون فکر می کنم ته دلم واسه رضای خدا بوده. راستی من هر وقت فکرای منفی می خواد بیاد سمتم به هیچ عنوان اجازه نمی دم؛ چون اراده من قوی تر از فکرای منفیه. همیشه مثبت؛ اما واقعی فکر کنید.

(سعیده، 23، کارشناس تکنولوژی آموزشی، شازند)

امید: تا یه چیزی رو یادم نرفته بذارین بهتون بگم. داخل مدارکتون؛ ازجمله شناسنامه و دفترچه ای که مدارک ماشین توشه و... جایی که دیده بشه، حتما برچسب کاغذی کوچیکی بچسبونید و شماره تلفنتون رو روش بنویسید. خدایی نکرده اگه گم بشه، کسی پیداش کنه، جیک ثانیه باهاتون تماس می گیره. پشت گوش نندازینا! تازه مثبت اندیشی هم یادتون نره! وقتی این کارو می کنین، با خودتون بگین: شناسنامه من هیچ وقت گم نمی شه! هیچ وقت! این هم مثبت اندیشیه و هم جوانب احتیاط رو درنظر گرفتن و دور اندیشی.     

******

سلام؛ من پدر و مادر سالم دارم. سر پناه دارم. غذای خوب دارم. حق تحصیل دارم. می تونم ببینم و می تونم بشنوم و حرف بزنم. راه برم و از دستام استفاده کنم. قلبم تند تند داره می زنه. غذام راحت پایین می ره و راحت هضم می شه. انگشتام ترکید! بازم بگم دلایل مثبت اندیشیمو؟ آخه این بحث نداره که! امید جمعش کن بریم بحث بعدی!

(نگار، 20 ساله، دانشجوی حسابداری همدان)

امید: می دونی؟ جنبه های مثبت زندگی رو دیدن و قدر دونستن، بخش مهمی از کاره؛ ولی همش نیست. گفتم: "بخش مهم" چون این نگاه مثبت و شکرگزاری بعدش، برکات زیادی تو زندگی می یاره. "شکر نعمت، نعمتت افزون کند." به ویژه جاهایی که آدم تو شرایط سخت زندگی شکر خدا رو به جا بیاره. گفتم: "همش نیست" چون افکار منفی، به راحتی دست از سر آدم بر نمی دارن. به شکل های مختلف و تو شرایط مختلف؛ به ویژه وقتایی که مشکلاتی برا آدم پیش می یاد، می یان سراغمون و باعث می شن از کاه، کوه بسازیم. اصلا موقعی که هیچ مشکلی هم پیش نیومده، باعث می شن هزار جور مشکل رو تصور کنیم. این جاها است که اگه آدم مهارت داشته باشه و از پسشون بر بیاد، مهمه. فکر کنم بحثایی که تو این دو هفته کردیم خیلی کمکمون کنه.    

******

سلام امید؛ دو هفته دیگه عروسیمه؛ ولی همه کارامون به هم پیچیده. مادربزرگم مریض شده، زن داداشم قهر کرده رفته خونه مادرش و حرف از طلاق می زنن؛ اما من برخلاف همیشه که زود به هم می ریختم آرامش خاصی دارم. مطمئنم خدا واسم همه چیزو ردیف می کنه.

(فاطمه از پیش خدا)

******

خوشحالم؛ چون کتابخونه بودم و یه هم اندیش دیدم. کتاب "از کاه کوه نسازید" از ریچارد کارلسون یه کتاب خوب درباره بهتر شدن حال خودمون و خانواده هامونه. صدتا راهکار داره مثلا: از کودکان، در لحظه زیستن را بیاموزید. هیچ فرصتی را برای بیان دوستت دارم از دست ندهید. اشتباهات را تکرار نکنید و کلی راهکار دیگه. راستی! افکار مثبت مثلا درمورد کسی که فکر می کنه کسی دوستش نداره و حتی خودشم دوست نداره اینطور عمل می کنه: وقتی خودتو دوست بداری، حست درمورد خودت بهتر می شه؛ پس رفتارت با دیگران بهتر می شه و مسلما برخورد بقیه هم بهتر می شه و این چرخه ادامه پیدا می کنه تا به یه حال خوب و هدف های بزرگتر برسی و مدام حالت بهتر بشه! پس از افکار مثبت درمورد خودمون، آینده و دیگران، غافل نشیم. شاد باشید.

(الهام)

******

سلام؛ (+) بیندیشیم (+) عمل کنیم!! اگر شخصی باعث رنجش شما می شود، به این دلیل است که خود، در اعماق وجود خودش رنج می کشد و رنج او لبریز می شود؛ بنابراین او مستحق مجازات نیست؛ بلکه نیازمند کمک است.

(و.ق)

******

سلام؛ تو یک مجله درمورد افکار منفی نوشته بود: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نتیجه گرفتن که: افکار منفی بر فیزیولوژیک بدن تاثیر می گذارند و موجب اضطراب فرد می شوند. بد اشتهایی، سوء هاضمه و مشکلات گوارشی، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و تنگی نفس نتیجه این افکار بدون دلیل هستند. پس بیاییم این افکار بد رو از خودمون دور کنیم؛ چون کلی برامون ضرر داره. ممنون که هستین.

(سحر، 22 ساله، تهران)

******

سلاااام؛ اینم انرژی مثبت: راننده سرویس مدرسه ام یه پیرمرد مهربون حدودا شصت ساله است که هر روز صبح که من خواب آلود بهش یه سلام بی حال می کنم با لبخند و انرژی جواب می ده: "سلاااام، صبحت بخیر دخترم." و وقت پیاده شدن تو مدرسه در جواب خداحافظیم می گه: "به امید خدا، موفق باشی." اینجوری با مهربونی، کل روز منو شارژ می کنه. منم ناخودآگاه با بقیه مهربونم و به همه سلام می کنم. محبت، محبت می یاره دوستان.

(مطهره)  

امید: می دونین اگه قانونای خدا رعایت بشه، انسان چقدر راحت تو این دنیا زندگی می کنه؟ خدا این قانونا رو گذاشته برا خودمون. اصلا بذارین بازم از قرآن "برامون" بگم: "لها ما کسبت و علیها ما اکتسبت: (انسان) هر کار (نیکی) را انجام دهد برای خود انجام داده و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است." (بقره/286) این یکی رو خیلی عمیق شین؛ چون حرفای زیادی توشه. 

******

سلام امید؛ یه چیز باحال. من تو دبیرستان مجری هستم. روز چهارشنبه که اجرا داشتم قرار بود آقایی از آموزش و پرورش بیاد. معاون بهم گفت: قبل از ورودشون خیر مقدم بگم تا داخل بشن. آقا! جل الخالق! فتوشاپ بود. امید نکنه یه قل تو شهر ما هم داری؟ قیافه، تیپ، عینک، قد و هیکل، مدل مو! یا خدا! دیگه حواسم پرت شد. مات و مبهوت موندم.

(عرفانه افشاری، بهار همدان، التماس دعا)

امید: من فقط می دونم امید خان "یکی یه دونه است". اگه بقیه شعرو بلدین نخونینا! شامل حال من نمی شه! 

******

سلام علیکم جمیعا؛ آقا امید! من خیلی فکر می کنم. همیشه نگران زندگی آینده ام. زندگی که قراره با یه کسی دیگه قسمت کنم. همیشه این سوال تو ذهنمه که چی می شه؟ من از آینده زندگی نمی ترسم. من از شروعش، از انتخاب می ترسم. من معتقدم هیچوقت نمی شه با تقدیر مبارزه کرد. ما فقط ادامه می دیم. راهی رو که از پیش مشخص شده و از خدا می خوام کمک کنه خود واقعیم رو حفظ کنم و با هیچ چیز عوض نشم؛ حتی با یک پیوند مقدس عاطفی...

(پرستو، تهران)

امید: راستش بهترین کار برا رفع این نگرانیا اینه که از ته دل با خدا باشیم. نمی دونم چند نفر حرفای الان منو متوجه می شن؛ ولی امیدوارم یه هم اندیش هم از درکش، جا نمونه. می دونین؟ وقتی با خدا باشیم، خدا در کنارمونه. ما یه قدم براش برداریم، او ده ها قدم بر می داره. اینجور جاها، تو تصمیم گیری های مهم، بهمون کمک می کنه. و وای از روزی که کارهامون باعث شده باشه خدا رهامون کنه. معلوم نیست کجاها چه تصمیماتی می گیریم! اینجوریه که آدم رو سرنوشت خودش تاثیر می ذاره. خواهش می کنم دیگه نگو نمی شه با تقدیر مبارزه کرد! این حدیث امام صادق (ع) خیلی مهمه: "دعا، قضای الهی را برمی گرداند؛ حتی اگر قطعی شده باشد." و جالبه که همون دعا کردن هم توفیق می خواد که وقتی خدا در کنارمون باشه، نصیبمون می شه. ببینین تا کجاها ما می تونیم رو سرنوشتمون تاثیرگذار باشیم. فقط می مونه جاهایی که واقعا خداوند یه تقدیر "واقعا" بی برو برگرد برامون درنظر گرفته باشه.

******

سلام؛ به نظرم قانون کائنات فقط درمورد فکر و خیال صدق نمی کنه! منظورم اینه که اون چیزای منفی رو هم حتی نباید به زبون آورد. مثلا خانوم یهو می بینه غذاش رو گاز سوخت. می گه: وااای بدبخت شدم! من خیلی بد شانسم و از این حرفا!!! از نظر من اغلب اوقات قانون جذب هم برای اونی که تو خیالش منفی فکر می کنه و هم برای اونی که چیزای منفی به زبون میاره، درست از آب درمیاد! آخه دیدم که می گم! یه بنده خدایی چند روز بود نوه اش مریض بوده! به نوه اش می گه: ای کاش من مریض بشم؛ ولی تو مریض نباشی! حالا خودش امروز رفته دکتر با کلللی قرص و دارو برگشته!!!! یعنی در این حد!!

(محدثه)

******

سلام؛ دوستی که امیدی برا ازدواج نداری. چرا خوشبختی و عاقبت بخیری رو فقط تو ازدواج می بینی؟ حتی خونه بخت که می گن اصلا مختص ازدواج نیست. آدم اون زمان خوشبخته که وقتی شب سرشو رو بالش می ذاره از خودش و خداش خجالت نکشه! دلمشغولی رفتار بد روزش و یا استرس یه آبروریزی رو نداشته باشه! از این بابت بی دغدغه و راااااحت باشه. بعدشم چرا به جسم و روحمون رحم نکنیم و منفی نگر باشیم؟ مگه سودی داره؟ برای آقای علی تائب و همه هم اندیشان هم آرزوی سلامتی دارم.

(رویای همیشگیه باشگاه، کرمانشاه)

******

سلام به همه؛ به نظر بنده مسلمان واقعی کسیه که فقط و فقط در برابر پروردگار تسلیم باشه و هیچ وقت و در هیچ موقعیتی دیگه نباید با افکار منفی، تسلیم زندگی بشه. باید با تمام وجود برای اهداف معقول خود تلاش کنیم و از خدا یاری بطلبیم. افکار منفی، تنها به زیانمون ختم می شه. هم دنیا رو از کف می دیم و هم آخرت رو. "إن الانسان لفی خسر"

(فائزه در نیشابور)

******

سلام دوستان؛ چون بحثمون داره به پایان می رسه، خواستم جهت جمع بندی مطالب، یه جمله بهتون بگم که: از این به بعد، دیگه کسی نگه: "نمی شه همش مثبت فکر کنیم!" زندگی، پدیده ای ایستا نیست. تنها دو گروه نمی توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان و مردگان!

(دعاگوی شما، آذین، ۶۹)

امید: خب! شنبه می بینمتون. با موضوع آزاد تا کم کم بحثمون فروکش کنه و هفته بعدش بریم سر بحث "بخشش" همتون و همه عزیزانتون رو به خداوند می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 2114

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393