• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 20 بهمن ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تأثیر افکار مثبت و منفی بر زندگی ،

هم اندیشان دوشنبه 20 بهمن ماه 1393

سلام؛ آقای احمد حلت می گن که هر کی پرسید حالتون چطوره؟ بگید: عالیه. این عالی، دروغ به خود نیست. این یعنی فرمان به کائنات که: ای خدا! ای طبیعت! حال من باید عالی بشه. اینجوری، حتی اگه خدایی نکرده حالتون بد باشه کم کم حالتون عالی می شه. خب! حالا بگید ببینم حالتون چطوره؟

(ریحانه از دره شهر)

امید: خوووووب؛ اینم علامتش: سلااااآآآآآآاااام

******

سلام؛ وقتی نه قیافه خوبی داری، نه موقعیت آنچنانی، امیدی به ازدواج هست؟ د! نیست دیگه! پس چرا فکر مثبت کنم امید؟ جواب بده!

امید: چون افکار منفی، حالت رو بدتر می کنه. هم آرامش دنیا و هم "آخرت" رو ازت می گیره! اولا که: خیلی ها تو بدترین شرایط هم براشون امکان ازدوج به وجود اومده. جوری که باورشون نشده؛ پس چرا امیدوار نباشیم؟ بعدشم:  فرض کنیم یکی واقعا شرایطش جوریه که امکان ازدواج به هیچ وجه براش فراهم نیست. مثبت اندیشی چنین آدمی باید چه جوری باشه؟ الان بهتون می گم. باید با خودش بگه: "خدایا! قسمت من تو دنیا این بوده. اگه تو راضی هستی، من هم راضیم. دنیا خیلی زود می گذره، خوشحالم که با تسلیم شدن در برابر تو، آخرت ابدی رو دارم." اصلا بذارین از قرآن براتون بگم: "قل متاع الدنیا قلیل و الاخره خیر لمن اتقی و لا تظلمون فتیلا: به آنها بگو سرمایه زندگی دنیا ناچیز است و سرای آخرت برای کسی که پرهیزگار باشد، بهتر است و به اندازه شکاف هسته خرمایی به کسی ستم نخواهد شد" (نساء/ 77) خب! به نظرتون کدوم راه بهتره؟ مثبت اندیشی یا منفی نگری و ناامیدی!    

******

سلام؛ می خواستم به دوستمون مریم خانم که می گه: "مثبت فکر کردن درمورد خیلی چیزا، دروغ گفتن به خود آدمه" بگم: به نظر من دروغ یعنی چیزی که حقیقت نداره و در هیچ زمانی هم تحقق پیدا نمی کنه؛ ولی از کجا معلوم مثبت اندیشی تو در آینده یا حتی زمان حال، اثر نداشته باشه؟ دروغ، چیز باطل و عبثیه؛ ولی تفکر مثبت به زندگیت جهت می ده. به نظرت چیزی که می تونه زندگیتو به جریان بندازه و امیدت رو بیشتر کنه، چیز بیهوده یا دروغه؟؟!!!!

(نازنین)

******

سلام؛ باور بفرمایین با وجود بیمارى ibd که دارم در کنار مشغله ام گاهى اوقات در تنهایى خود، دنبال کوچک ترین بهانه (مثل افتادن برگ درخت) می گردم تا با یک لبخند با معنى، تمام وجودم رو شارژ کنم. به نظرم نگاه ما به زندگى خیلى مهمه. اگه خودمون رو باور داشته باشیم، به خودمون احترام بذاریم و کمى هم اراده معنوى داشته باشیم، به فکرهاى منفى، توجهى نخواهیم کرد.

(على تائب، 1370، شفت)

******

درود به همه هم اندیشان مخصوصا مریم خانم. عزیزم ممکنه حرفت درست باشه؛ ولی قبول داری بعضی وقتا ما خودمون با افکارمون به مسائل شاخ و برگ می دیم؟ من الان از بس فکرم خرابه که تأثیرشو دارم می بینم. تیک عصبی گرفتم و دست چپم بی حس می شه. خب چرا نیایم به چیزهای خوب فکر کنیم؟ به قول امید، دامنه خیالات وسیعه، بذار حداقل فکرهای خوب داشته باشیم تا صدمه ای به جسم و روحمون نرسه.

(رسپیناهیوا، متولد  22 بهمن 72، کوچیک همتون)

******

سلام؛ گاهی این مثبت اندیشیا دروغ که نیست؛ ولی در واقع یه جور گول زدن ضمیر ناخودآگاهه که اصلا بد نیست؛ چون ضمیر ناخودآگاه، شوخی یا جدی سرش نمی شه و افکار مثبت روش تاثیر می ذاره.

(محبوبه، 66، تهران)

******

سلاااام؛ خدا قوت امید خان. وایبر، ویچت، تانگو و... چه حقیر شدند وقتی فهمیدند حتی یک تار موی باشگاه "هم اندیشان" رو با اونا که هیچ با دنیا عوض نمی کنم. از افتخاراتمه جزوشون نیستم. به سلامتی خودم که دنیا رو حریفم ولی با اشک مادرم له می شم. امیدوارم هیچ وقت اشکی تو چشی نباشه مگر از سر ذوق.

(فاضله هستم از چمستان نور)

******

سلام؛ می دونین چقدر دارین ثواب می کنین؟ می دونین زندگی چند نفرو نجات دادین؟ می دونین حال چند نفرو خوب کردین؟ می دونین چند نفرو امیدوار کردین؟ می دونین زندگی چند نفرو عوض کردین؟ آره با توام. با شمام هم اندیشان. با شمایی که چشم دوختید به این صفحه. با شما آقایون و خانومای هم اندیش و آقا امیدی که با دل و جون باشگاه رو اداره می کنه. شک نکنید، شک نکنید شما بهترین ها هستین. دلتون خوش.

(فاطمه، دختر مردادی از مشهد)

******

الان بچه هفت ساله، تخت ۲ نفره داره؛ اونوقت زمان ما می ذاشتنمون روی پاهاشون، به حالت سانتریفوژ اینقدر تکون می دادن تا پلاسمای خونمون جدا می شد و می خوابیدیم.

(نسترن از گچساران)

امید: فردا که مجله تربیت رو بخونین، توش یه حدیث می بینین از امام محمد باقر (ع) که: "بدترین پدران، آن‏هایى هستند که در نیکى و محبت نسبت‏ به فرزندان خود، زیاده روى کنند." راستش! به خاطر این محبتای زیادی، بچه های این دوره و زمونه دارن خیلی ضعیف بار می یان. فردا روز نمی تونن از پس مشکلات زندگی بربیانا! تولدا رو که دارین؟ یه کوه اسباب بازی! پدر، یه دونه! مادر، یه دونه! پدربزرگ، یه دونه! مادربزرگ، یه دونه! خاله و عمه و دایی و عمو هم چهار تا دونه! تا اینجا شد چند تا دونه؟!! اونوقت این بچه زیاده خواه نمی شه؟ نگین نمی شه که بدجور قاطی می کنما!    

******

سلام؛ خواهش می کنم مطلب حاج آقا مجتبی تهرانی درمورد عاقبت به خیری بچه رو دوباره درج کنین. من موفق نشدم یاداشتش کنم. خدا خیرت بده.

امید: باشه! امروز می ذارمش انتهای مجله گوناگون. برین صفحه (881)

******

سلام امید؛ یه چیزی ذهنم رو بدجور مشغول کرده که فرق “امید” با “خیال پردازی” تو چیه؟

(ندا، 69،  از چی چست)

امید: امروز یه جورایی جوابت رو می گیری؛ به شرطی که به پیامکا دقیق شیا! 

******

پاسخ: سلام؛ وقت بخیر. مریم خانوم؛ منی که الان دارم این پیامو می فرستم دقیقا هم عقیده شمام؛ ولی این پیامو می فرستم تا بگم: عقیده های من و شما شاید خیلی وقتا ریشه صحیحی نداره. من الان داشتم به خودم می گفتم که فاصله بین فکر مثبت و خیال پردازی خیلی زیاده. فکر مثبت، به تلاش هم نیاز داره.

(آیدا از بادرود)

******

سلام؛ بعله! کسی که خیال بافی و رویاپردازی می کنه داره به خودش دروغ می گه، نه افرادی که تفکرات معقول و دست یافتنی دارن.

(سمیرا از کرج)

******

خنگول و گیجول می رن هتل. بعد هتل رو گم می کنن. گیجول می گه: حالا چمدونامون چی می شن؟ خنگول می گه: چمدونا رو ول کن، هتل مردمو گم کردیم!

(مهتاب خسروی)

******

می گویم: "روز بخیر." پیرمرد در پاسخ می گوید: "عاقبتت بخیر." به وجد می آیم از پاسخش، چه دعایی... من برای او خیری می خواهم به کوتاهی یک روز، و او خیری برایم می خواهد به بلندای یک سرنوشت. روز و عاقبتتون بخیر.

(عسگری)

******

پاسخ: کسى که بدونه راهش درسته و هدفش مشخصه و همه تلاششو براى آیندش و زندگى بهتر انجام می ده چرا باید فکر کنه که داره با فکراى مثبت به خودش دروغ می گه؟ اتفاقا همچین فردى با فکرهاى منفى به خودش دروغ می گه!

(منیژه و محمدرضا از همدان)

******

سلاااام؛ فکر کردن به مشکلات، تنها وقتی منطقیه که دنبال راه حل هستیم؛ ولی معضل اصلی اینه که بیشتر وقتا خودمون رو درگیر فکر کردن به مشکلاتی می کنیم که هیچ وقت پیش نمیاد.

(رامین شیخکانلوی میلان از پلدشت)

******

سلام؛ با چه منطقی می گین مثبت اندیشی دروغ به خوده؟ به نظرم مثبت اندیشی بخشی از امید به همه جوانب زندگی هر انسانیه. دروغ اونه که آدم از کاه برا خودش کوه بسازه و با منفی نگری، جلوی پیشرفت خودشو بگیره و اجازه بده شیطون بهش بخنده. به این می گن کلاه گذاشتن سر خودت! تباه کردن آیندت!

(زهرا، 21 ساله، دانشجوی حقوق شازند)

******

سلام؛ مریم جان وقتی تو درمورد سلامتیت، نفس کشیدن، خونواده ای که داری و... شکر خدا رو می کنى، داری به خودت دروغ می گی؟؟ تو مثبت فکر کردن رو از همین چیزا شروع کن تا کم کم خودت راه میفتی.

(زهرام از فومن)

******

سلام؛ می گم امید خان یه شخصیتی بود تو کارتون گالیور یادته؟ همون که همش ناامید بود و حرف های منفی می زد! همیشه می گفت: من می دونم ما موفق نمی شیم. من می دونم ما می میریم. من می دونم... حالا بعضی آدما اینجورین. پیششون که می شینی خود به خود دیدت به همه چی منفی می شه.

(هاجر)

امید: صداش هنوز تو گوشمه!... "من می دونم، کارمون تمومه!"

******

سلام؛ هر موقع افکار منفی اومد سراغت، در جواب بگو: "از کجا معلوم؟"

(الهام، کاشمر)

******

سلام به امید و پاک اندیشان؛ می خواستم بگم بعضی وقتا لازمه به خودمون دروغ های خوب بگیم تا خوب بودن رو کم کم باورمون بشه. اول ادای خوب بودن رو درمیاریم بعدش نقش اون خوبی رو بازی می کنیم تا اینکه یواش یواش با اون نقش خوب خو می گیریم؛ فقط کافیه به اون نقش، ایمان داشته باشیم. مثلا خود من که شوهر بسیار پاکیزه ای داشتم با اینکه خودم نظافتو رعایت نمی کردم اونقدر خوب نقش پاکیزگی رو بازی کردم که الان تمیزترین خونه زندگی رو دارم.

(مامان عسل بانو)

******

سلام امید؛ خدا قوت. بی زحمت هر وقت که دستور شیره و سرکه رو گذاشتی طرز تهیه پنیر رو هم بذار. ممنون. راستی امید؛ مراقب چشات باش. آب هویج زیاد بخور.

(نرجس طلوعی، 19 ساله)

امید: هفته بعد که نه! ولی هفته بعدش می ذارمش تو مجله طب سنتی. به نوبتا! عجله ممنوع! بابت آب هویج هم ممنون.

******

سلام؛ خوبین؟ خوشین؟ رو به رشدین؟ رو به راهین؟... می خواستم بگم یه راهی که می تونه به ما کمک کنه تا هم اندیش واقعی باشیم اینه که مطالبی که برامون تازگی داشت رو بنویسیم. این راه کمک می کنه حتی بهتر و بیشتر، عمیق شیم در جملات و اینکه با مرورکردن این مطالب، گاهی خیلی زود به خودمون میایم و از فراموش کردن حرف ها یه جورایی پیشگیری می کنیم.

(ثمین، هم اندیش یک ماهه)

امید: همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 2152

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط amirali در تاريخ 1393/11/21 و 22:15 دقيقه ارسال شده است

سلام.میشه به منم یه سر بزنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟شکلکشکلکشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393