• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 18 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 32 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 85 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 19 بهمن ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تأثیر افکار مثبت و منفی بر زندگی ،

هم اندیشان یکشنبه 19 بهمن ماه 1393

سلااااااام امید؛ دقت کردی سلامت همیشه شکل عصا است؟ نه! واقعا دقت کردی؟

(صدیقه)

امید: سلاااااااااااام؛ خودم که آره؛ ولی نمی دونم شماها چرا تا حالا دقت نکرده بودین؟!!!... چطوره؟ به نظرت باعث می شه دیگه کمتر امیدخان رو اذیت کنن؟

******

سلام امید؛ این دیگه آخر مثبت اندیشیه! به نجمه می گم چطوری؟ (الان صداش به زور درمیاد!) با خنده برگشته می گه: "الحمدالله، توپ توپم!" می گم: "ولی قیافت و صدات یه چیز دیگه می گه!... هنوزم دستت درد می کنه؟ (سه روز پیش دستش سوخت!)" می گه: "اون که داره خوب می شه!" می گم: "پس چرا اینقدر بی حالی؟" می گه: "چیزی نیس بابا! فقط گلو و گردن و سر و چشام درد می کنه. صبح دکتر بودم. داروهامو بخورم خوب می شم."

(هاجر، رفیق فابریک نجمه آل بوبالد)

امید خود نجمه نمی دونه که این پیامک رو فرستادم.

******

زندگی می کنم... حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم! چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم می سازد. به قول سهراب: "زندگی رسم خوشایندی است." فراموش مکن، این حقیقت است که:

بارانی باید تا که رنگین کمانی برآید

و لیموهایی ترش،

تا که شربتی گوارا فراهم شود

و گاه روزهایی در زحمت،

تا که از ما انسان هایی تواناتر بسازد

خورشید دوباره خواهد درخشید،

خیلی زود خواهی دید

سلام؛ خدا قوت

(مهرناز از جزیره قشم)

******

سلام؛ دوست خوبم "س.ح" باید بگم شاید به قول آقا امید صلاح شما اینطوره که به کسی که دوستش داری نرسیدی؛ یعنی مفهوم آیه ۲۱۶ سوره بقره؛ و یا باید صبوری کنی. همه چیز یه زمان خاصی داره. من خودم مثل شما فکر می کردم؛ اما با صبر زیاد بالاخره به خواستم رسیدم؛ البته هیچ وقت هم رو خواستم به خدا پافشاری نکردم و ازش صلاحمو خواستم. صبور باش دوست من.

(محبوبه و مظاهر)

******

جواب: قابلیت بازیافت افکار منفی نسبت به افکار مثبت بیشتره. حال بد، خاطرات بد را فراخوان می کنه و نگرش منفی را تقویت و باعث ایجاد یه چرخه معیوب می شه. این چرخه رو بشکنید.

(مهتاب، روانشناس هم اندیش)

******

سلام؛ امید، خوبی؟ ده بار پیام می فرستم درج نمی کنی. امید پنج ساله باشگاه شما رو می خونم.

(خدیجه ابراهیمی، نوزده ساله، هرسین)

امید: پنج سال؟! بابا! ما سه ساله باشگاه رو راه انداختیم. اگه از اون دو سال  چیزی یادت مونده حتما بگو ما هم بدونیم. می گم نکنه این ده تا پیامک رو هم تو اون دو سال فرستادی؟

******

سلام امید؛ راستش خواستم اول، این کشف بزرگمو واسه کسی نگم؛ ولی دلم نیومد واسه دوستان هم اندیشم نگم. کشفم اینه: دوستان هم اندیش اگه می خواین مطالب پیام نما رو داشته باشید واسه همیشه راهش اینه: دستگاه دیجیتال که حتما دارید. یه فلاش مموری به دستگاه وصل کنید و مثلا از ساعت پنج بعد از ظهر به بعد که هم اندیشان کاملا به روز شده، به مدت 5 یا 10 یا 20 دقیقه یا هر چقدر که خودتون دوست دارید از شبکه 4 ضبط کنید. مثلا اگه دو هفته دیگه برنامه ضبط شده رو از رو فلاشتون پخش کنید و در حین پخش دکمه تله تکس رو فشار بدید، می بینید که تمام مطالب پیام نما مربوط به همون روز جلو چشاتونه. اگه باور ندارید، امتحان کنید.

(حسین از سرپل ذهاب، کنکوری 94)

امید: جالبه! ولی وای به حالت اگه... نه راستی! باید مثبت اندیشی کنیم. حتما جواب می ده. حتما

******

جواب: سلام؛ به قول امید، شیطون نمی شینه تا ما فکرهاى مثبت کنیم. اون همه ترفندى برا منفى نگرى ما انجام می ده تا ما رو ناامید کنه و ما افسرده باشیم.

(فرشته دالوندى از پاکدشت)

******

سلام؛ می دونی امید؟ کلا من وقتی به چیزای منفی فکر می کردم حال می کردم! تو آیندم هی خودمو بدبخت می دیدم. همش تو ذهنم یه آینده و مرگ بد واسه خودم تصور می کردم. وقتی می خواستم مثبت فکر کنم یه چیزی بهم می گفت: الکی فکر خوب نکن! به هیچکدوم نمی رسی! ولی الان دیگه فهمیدم اینا همش کارای شیطون بوده که با آگاهی هام زدم شاخشو شکوندم! واقعا بودن با شما یه موهبت الهیه. برقرار باشید!

(زینب، 73، مهرگان)

******

لطیفه: خنگول می خواسته شلنگ همسایه رو قرض بگیره. تو راه همینطور فکرای منفی می کرده و با خودش می گفته: اگه بگن شلنگ سوراخه؛ یا کوتاهه؛ یا بگن نمی دیم!... خلاصه عصبانی می شه و وقتی می رسه در خونه  همسایه، می گه: برو بابا! با این شلنگتون! اصلا نخواستیم!

(معصومه از الشتر)

******

سلام370دیا؛ امید 1 سوال خارج از بحث دارم. می شه جوابمو بدی؟ خیلی نگرانم! 1 دختر 3 و نیم ساله دارم که اصلا یا خیلی خیلی کم با اسباب بازیاش بازی می کنه؛ درعوض فقط با وسایل خونه و آشپزخونه کار داره! وقتی به همسن هاش نگا می کنم نگران می شم؛ فقط با وسایل بزرگترا بازی می کنه.

(فاطمه، مامان آیسان)

امید: حیف که تا حالا نمی دونستی بهترین کار ممکن رو داری می کنی؛ چون اگه می دونستی، از لحظه لحظه بازی بچه، لذت می بردی و خودش هم حس بهتری داشت. بچه باید با چیزای طبیعی که دوست داره و البته خطرناک نیست، بازی کنه. از تو این اسباب بازی های گرون قیمت امروزی، چیزی در نمی یاد! آقای رزاق همکارم که سال ها آلمان بوده می گه: اونجا نظریه روانشناس های کودک این بود که تعدد اسباب بازی های امروزی، عامل عدم تمرکز بچه می شه و...

******

سلااااااااااام؛ زندگیتون پر از انرژی مثبت. امیدوارم که حاااااااال دل همه خوب باشه. "یاد گرفته ام که همیشه از خداوند به خاطر دادن همه نعمت هایش سپاس گزار باشم. یاد گرفته ام که خنده، راهی ارزان برای زیبا کردن نگاه هاست. یاد گرفته ام که بهترین کلاس درس در جهان، پای حرف بزرگتر نشستن است. که هرگز نباید هدیه کودکی را رد کرد. که چیزى شیرین تر از خوابیدن در کنار کودکانمان و حس کردن برخورد نفس آن ها به گونه هایمان نیست. و یاد گرفته ام که اگر هیچ کاری نتوانستم برای کسی انجام دهم، حداقل او را دعا کنم. دعا می کنم همتون به چیزی که صلاحتون و مصلحت خداست برسید و همیشه سلامت باشید. خیلییییییی دوستتووووون داااااارم.

(مهسا، متولد 69، از شهر باران های نقره ای)

******

سلام؛ من مخالفم. اینا همش شعاره. وقتی شریک زندگیت همیشه بهت بگه تو هیچی نمی فهی! هیچی نمی شی و... چطور فکر مثبت بکنی و حالت خوب باشه؟ من که هر قدر سعی کردم حرفای بدشو درمورد خودم نادیده بگیرم، نشد!

(مینا، 30 ساله)

امید: می دونی مینا خانوم؟ ما نباید حالمون رو وابسته به رفتارهای دیگران کنیم. اینجوری مطمئنا به شکل های مختلف حالمون گرفته می شه. حالمون باید به درون خودمون وصل باشه. به پشتوانه های فکری محکمی که می سازیم. اینجوری هیچ کسی نمی تونه حالمون رو خراب کنه. چیه؟ به جای اینکه اینجوری نگام کنی، عمیق شو. خودمم الان می خوام به حرفی که زدم عمیق شم. 

******

جواب: سلام روز بخیر... هیچ کس دوست نداره منفی فکر کنه؛ اما در عین حال همه منفی فکر می کنن! علتش برمی گرده به این که وقتایی که پایه های امید و ایمان ضعیف می شه، بهش رسیدگی نمی شه. در نتیجه ضعف سرتاسر ذهن و وجود رو به صورت ناخودآگاه توی دستش می گیره.

(آیدا از بادرود)

******

سلام؛ بیشتر به چیزای منفی فکر می کنیم؛ چون مثبت فکر کردن درمورد خیلی چیزا، دروغ گفتن به خود آدمه. آدم چرا باید به خودش دروغ بگه؟

(مریم از اراک)

امید: خب! اونایی که اینجوری فکر نمی کنن جوابش رو بدن. ببینم می تونین قانعش کنین. اول پیامک بنویسین: "پاسخ"  

******

جواب: سلام؛ آقا امید گاهی وقتا نمی شه مثبت فکر کرد؛ چون پشت سر هم بد آوردیم. دیگه افکار منفی جای افکار مثبت رو می گیره؛ چون ناامید شدیم. فکر می کنیم مسخره اس اگه مثبت فکر کنیم. بعضی وقتا هم منفی فکر می کنیم؛ چون عادت کردیم به بدبینی! چون تأثیرپذیر بودیم از آدمای اطرافمون. آدمای منفی باف! گاهی وقتا تا میای مثبت اندیشی رو تو زندگیت جریان بدی یکی انگار از درون می زنه تو ذوقت که یادته چقدر واسه فلان موضوع خوش خیال و مثبت اندیش بودی؟! چی نصیبت شد جز شکست؟ اینجاست که به خودت می گی چرا به خودم وعده الکی بدم؟! خیال پردازی واسه چی؟! اینا می شن یه حصار و ذهنت رو نسبت به مثبت اندیشی عایق می کنن! ولی من معتقدم که تفکر مثبت حتی اگر فایده ای هم نداشته باشه حداقل ضرر نداره؛ اما افکار منفی فقط مخربه؛ چون انگیزه و امیدتو ازت می گیره.

(مژده، ٢٠ ساله)

******

سلام؛ بیاین فرض کنیم دراز کشیدیم و داریم کتاب می خونیم؛ ولی خوابمون می گیره و برامون سخته که بلند شیم و برق رو خاموش کنیم! پس چیکار می کنیم؟ کتاب رو جلوی نور لامپ می گیریم و می خوابیم! چون می بینیم این راحت ترین کاره؛ اما اینطوری نه تنها خوابمون نمی بره، بلکه چشمامون درد می گیره و اذیت هم می شیم که نمی تونیم بخوابیم. در حالیکه می گیم خیلی سخته که بلند شیم و برق رو خاموش کنیم! افکار منفی هم دقیقا همینه! پرورش افکار منفی در ذهن اونقدر راحته و سریعه که برامون سخته که افکار مثبت رو به ذهنمون راه بدیم! چون همونطور که گفتیم، افکار مثبت و مثبت اندیشی نیاز به زحمت و تلاش داره؛ اما افکار منفی خیلی راحت وارد می شن و به هزار زحمت خارج می شن و ما رو به شدت آزار می دن!!!

(زهرا، 18ساله از کرج)

******

سلام امید؛ تو رو خدا کمکم کن. یک ماه پیش یه ماهواره خریدیم؛ ولی یه هفته نشد پسش دادیم. تو اون یه هفته حتی یه روز کامل هم نگاش نکردم. همش عذاب وجدان داشتم. حس می کردم خدا از این که ماهواره نگاه می کنم ناراحته. این شد که فروختیمش و راحت شدم؛ ولی امید دوباره دو سه روزه همش به فکرشم. امید راه حل بده کمکم کن.

امید: ببین! اگه به فکر عاقبت بخیری خودتی، یه لحظه هم بهش فکر نکن! چطور ممکنه با وجودش، آدم این همه گناه کنه و خدا هم راه های درست رو بهش نشون بده! خداوند فرموده: "کسانی که در مسیر ما تلاش می کنن، ما خودمون راه هامون رو بهشون نشون می دیم." بی خیال ماهواره شدن، تلاش در مسیر خدا است. رفتن به سمتش هم دوری از خدا! حالا ما مختاریم که انتخاب کنیم. اصلا آدم اومده که انتخاب کنه و در نهایت، نتیجه این انتخاب هاش رو ببینه.      

******

سلامى گرم تو این هواى سرد به امید و همه هم اندیشان؛ امید؛ می خواستم جواب دوست هم اندیشی رو بدم که گفته بود: من دانش و آگاهى دارم. نیاز به خوندن هم اندیشان نیست. امام على (ع) می فرمایند: "هر ظرفى بر اثر محتوا روزى پر می شود به جز ظرف دانش." همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

(مهرى مرادى، 21 ساله، پاکدشت، روستاى قرمزتپه)

امید: خداحافظی منو گفتی، حالا دم خداحافظی، من چی بگم؟ آهان! یه چیز مهم. می گم: "خدایا! ما رو تا عاقبت به خیر نکردی، از این دنیا نبر." آقای قرائتی می گفت: از سه تا عالم، تو سه گوشه حرم، پرسیدن: "اگه قرار باشه یه چیزی از خدا بخواین، چیه؟" جالبه که هر سه فقط همینو گفته بودن: "عاقبت بخیری"

تعداد پیامک های دیروز: 1670

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مریم در تاريخ 1393/12/15 و 19:57 دقيقه ارسال شده است

سلام
تمام مطالب مربوط به افکار منفی رو خوندم
خیلی خیلی عالی بود
سر همین فکرای منفی کلی اذیت شدم چون بازخورد فکرهای منفی خیلی زود از اطرفیانم مشاهده کردم.
قدرت فکر واقعا بینظیره مدام به چیزی فکر کنی حتما اتفاق میوفته برای من عینا اتفاق افتاد
خدا خیرتون بده
کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393