• سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 42 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
 • شنبه 1394/01/22 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می گم همگی که شنا بلدید؟ اینو گفتم چون عمق پیامک بعدی خیلی زیاده. خییییلی
 • چهارشنبه 1394/01/19 - تعداد بازدید 48 مرتبه
  امید: شرمنده می نموویید. تشویق شدم که سلام امروزم، بلندتر و باانرژی تر باشه. سلاآآآآآآآآآآآآآآم. حالا اگه راس می گین جواب این یکی سلامم رو بدی
 • سه شنبه 1394/01/18 - تعداد بازدید 52 مرتبه
  امید: خب! چرا همه وایسادین منو نیگا می کنین؟ حرفی، نظری، راهکاری، چیزی! اول پیامک بنویسین: "پاسخ" درضمن جواب سلام من رو هم بدین که واجبه!... چیه؟
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 14 بهمن ماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1393 ، تأثیر افکار مثبت و منفی بر زندگی ،

هم اندیشان سه شنبه 14 بهمن ماه 1393

"تقدیر، تقویم افراد عادی است؛ ولی تغییر، تدبیر اشخاص عالی است."

امید: سلاااااام؛ چطور بود؟ خوشتون اومد؟ امروز از تو اینترنت شکارش کردم.

******

سلام؛ فکر کردن به چیزای منفی و گله کردن از وضع موجود به ما کمکی نمی کنه، بلکه موارد منفی بیشتری رو تو زندگیمون میاره و وضع و حالمونو بدتر می کنه.

(علی، متولد 68)

امید: کسی هست که بخواد رو حرف علی آقا حرفی بزنه؟ نه! واقعا کسی هست؟ د! نه دیگه! کسی نیست؛ چون حرف حساب، جواب نداره. راستش می دونین؟ یه مشکلی که تو این دنیا سر راه انسان وجود داره اینه که چیزای منفی جیک ثانیه براش فراهمه! به راحتی در دسترسشه؛ ولی برا به دست آوردن چیزای مثبت، باید کلللی زحمت بکشه. فکرای منفی همین جور می یان و می رن؛ ولی اگه بخوایم افکار مثبت رو جایگزینشون کنیم، باید کلللی زحمت بکشیم. دلیلش هم اینه که این زحمت ها است که عیار آدما رو پیش خدا مشخص می کنه. دیروز خانوم عیوض زاده مشاور باشگاه، اینجا بود. می گفت: "وقتی مغز آدم می خواد یه احساس مثبت ایجاد کنه، خیلی باید وقت و انرژی براش بذاره؛ درحالیکه احساسات منفی، به راحتی خودشون ایجاد می شن." 

******

سلام و خدا قوت به امید و دوستان؛ افکار منفی، همان نفوس بد هستند. و افکار مثبت، همان نفوس خوب!! کسی که نفوس خوب می زنه و مثبت فکر می کنه، همیشه منتظر اتفاقای خوبی تو زندگیشه؛ اما کسی که مدام منفی بافی می کنه و نفوس بد می زنه، منتظر اتفاقای بدی تو زندگیشه!! در واقع طبق فرموده معصومین، به هر چی زیاد فکر کنی، سرانجام به آن می رسی و انجامش می دهی، چه گناه و چه کارهای خوب!!

‏(مهدی کشاورز، 29 آبان 74، باغستان کرج)

******

سلام؛ بحثتون این هفته عالیه. فقط نمی دونم چرا به هر چی فکر می کنم دقیقا بر عکس می شه.

(زهرا مندنی، شهر ترکالکی)

امید: چون این باور منفی تو ذهنته که: "به هر چی فکر کنی بر عکس می شه." از ذهنت بیرونش کن! با جارو!

******

سلام؛ فرزندانمان آنگونه که خودمان هستیم تربیت می شوند، نه آنطور که دلمان می خواهد!

(حسین)

******

سلام؛ امید می گی نیکی به پدر و مادر، گره ها رو باز می کنه. حالا اگر این گره به دست خود پدر درست شده باشه چی؟ ٣ تا خواهر دارم یکبار رو حرف پدرمون حرف نزدیم چه برسه به بی احترامی؛ اما ایشون خیلی عصبانی هستن. با مردم خوبه ها؛ اما با ما دعوا داره. همه جوره بی احترامی ازش می بینیم.

(دختر مرداد، تهران)

امید: می دونی؟ فقط احترام عمیق قلبیه که انرژیش می تونه باعث تغییر پدرت بشه. قلبا دوستش داشته باش؛ چون هر چی هست، پدرته. خدا لذت می بره وقتی می بینه یه کسی با وجود اون همه سختی، پدرش رو چون پدرشه، با تمام وجود، دوست داره. این کار اگه با اعتقاد باشه، برکت می یاد تو زندگی آدم. 

******

سلام دوستان هم اندیش؛ من ازجمله افرادی بودم که در زندگی مشترکم دچار افکار منفی شده بودم و فکر می کردم همسرم به من خیانت می کنه. تا اینکه تصمیم گرفتم به روانشناس و مشاور خانواده مراجعه کنم. باورتون نمیشه از اون روز به بعد زندگیم چقدر زیبا شده؛ چون افکارم مثبت و زیبا شده و بازتاب افکار مثبتم رو در زندگیم می بینم و محبت همسرم هم نسبت به من بیشتر شده. قبلا فکرهای منفی چنان پرده ای روی چشم های من کشیده بود که رفتارهای مثبت او رو منفی می دیدم. امیدوارم خدا منو ببخشه و هیچوقت منو به حال خودم وا نگذاره.

(مریم از شهر گل ها)

******

سلام؛ مادرم رفته بود دکتر. چون پول داروهاش زیاد می شد گفت: بمونه بعدا میام می برم. همونجا یه مردى فهمید و پول داروهاش رو داد. مادرم هر چقدر اسم و آدرسش رو پرسیده بود، جواب نداده بود. گفته بود تو هم مثل مادر من. مادرم گریه می کنه می گه چرا پول داد آخه؟ کى بود؟ و... منم گفتم حکمت خدا بود که اونجورى بشه. عوضش تا می تونى براش دعاى خیر کن عاقبت بخیر بشه ان شاء الله.

(سارا)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ افکار مثبت داشتن براى بچه دار شدن هم تاثیر داره یا اینم خارج از وجود انسانه و به چیزاى دیگه بستگى داره. خواهشا جوابمو بدید.

(فاطمه)

امید: وقتی ما تو چیزای خوبی که حقمونه و اگه خدا بخواد، امکانش برامون هست، می تونیم مثبت نگاه کنیم و امیدوار باشیم، چرا نباشیم؟ می گن در خونه خدا رو مثل کوبنده ای بزنید که با تمام وجودش می دونه این در قرار باز بشه. ما باید تمام تلاشمون رو بکنیم و امیدوار باشیم؛ مگر اینکه حکمت خدا چیز دیگه ای باشه. راستی! حاج آقا مجتبی تهرانی، برا اولاد، همیشه دعا و درخواست ویژه و کاملی از خدا داشته. خودش گفته: "قبل از اولاددار شدن تا الان که فرزند بزرگم 50 سالشه همیشه بعد از هر نماز یه صلوات فرستادم و استغفار کردم. دوباره صلوات فرستادم و از خدا خواستم بهم اولاد صالح، سالم، خوش قدم و خوش روزی و عاقبت بخیر بده و در آخر، باز یه صلوات فرستادم." می گم اگه کسی واقعا توفیق اینو داشته باشه که همیشه سر نمازاش بین دو تا صلوات، برا بچه هاش چنین دعاهایی بکنه، چی می ی ی ی شه. ازتون خواهش می کنم این دعاها رو با همون روشی که گفته شده، یادداشتش کنین تا فراموشتون نشه و همیشه از خدا بخواهیدش.

******

سلام؛ داشتم با خدا حرف می زدم یاد شماها افتادم. انشاءالله که همیشه سالم و صالح باشیم. اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. الان یه مورچه رو دستمه.

امید: تو برنامه یاد خدا می گفت: (علامه امینی گفته هر کسی پس از صلوات، "و عجل فرجهم" رو اضافه کنه، من اونو تو ثواب نوشتن کتاب الغدیر سهیم می کنم.) می دونین؟ صلوات فرستادن "با معرفت" هم از اون چیزاییه که نصیب هر کسی نمی شه. فقط با ترک گناه و کارهای خیر، خدا این معرفت رو به آدم می ده که کلمه به کلمه صلوات رو با معرفت بفرسته. یه دفعه به خودش بیاد و بگه: "من تا حالا چطور چنین درکی از صلوات نداشتم؛ فقط همینطوری صلوات می فرستادم." واقعیت اینه که صلوات بر محمد و آل محمد از ذکرهای خاصیه که خودش باز، تولید کننده معرفت تو چیزهای دیگه است.

******

سلاااااام؛ الو! یک دو سه صدامو دارین؟ به ارواح خاک باغچه مون امید اگه پیاممو ندرجی دیگه اندیشمندان رو نمی خونما! جات خالی الان مشهدم؛ البته جای تو و بقیه دوستان سبز! راستی داداشم بهتون می گه اندیشمندان!

(هلنا دختر باخرزی فعلا مشهد)

امید: داداشت حرف حساب می زنه. 

******

سلام دوستان؛ بعد از چند وقت برگشتم. دور بودم ازتون. سخت بود؛ ولی ارزششو داشت. رفتم با کلی انرژی مثبت و به اهدافم رسیدم و اومدم. تا جایی که می تونید برای افکار مثبتتون برنامه ریزی کنید که فردا نگید مثبت فکر کردم و نشد! خوب فکر کردن و برنامه ریزی کردن مهارت می خواد. بعدا براتون می گم چطوری!

(بهار، 72، شهریار)

امید: پس اینجوریا است. منم الان می خواستم یه نکته مهمی رو بهت بگم؛ ولی می ذارم برا بعدا. فعلا تا اینجا بی حسابیم!

******

درررووود بر امید و هم اندیشان. "دنیا هم به افکار مثبت نیاز داره و هم به افکار منفى؛ زیرا افراد با افکار مثبت، هواپیما مى سازند و افراد با افکار منفى، چتر نجات"

(مخلص همه هم اندیشان، سجاد)

امید: راستش "پر و بال دادن به افکار منفی زائد" با "جنبه های مثبت و منفی یه کار و چیزی رو در نظر گرفتن" فرق می کنه. اولی منفیه و دومی مثبت.

******

سلام؛ من تاثیر افکار مثبت و منفى رو باور دارم؛ ولى بعضى موقع ها شده درمورد یه چیز اونقدر منفى فکر کردم و در آخر هم چیزى نشد. سوال من اینه که چرا با وجود این همه منفى نگرى، چیزى نشد؟ علامت سوالا تو ذهنم دارن رژه می رن! نیازمند پاسخ هاى شما هستیم. باتشکر

(گل نساء، 20 ساله از سلماس)

امید: چون بگیر، نگیر داره؛ ولی واقعا نمی شه فهمید کدومش می گیره و کدومش نمی گیره؛ پس بهتره که کلا بی خیالشون بشیم که اگه بگیره...    

******

د! نه د! آقا محمود؛ اتفاقا نباید سعی کنیم که افکار منفیو دور کنیم. چرا؟ چون ذهنمون رو اونا متمرکز می شن!

(زهره)

امید: بهترین کار اینه که از همون تکنیک ابر و کودک شیطان استفاده کنیم؛ یعنی اصلا بهشون توجه نکنیم و بذاریم بیان و برن. اتفاقا من از دیروز تا حالا  این روش رو استفاده می کنم. تا ذهنم می خواد روشون تمرکز کنه، محلشون نمی ذارم. با خودم می گم: بذار برن!  

******

برایان تریسی: در خودتان انتظارات مثبت ایجاد کنید. هر چیزی را که با اطمینان انتظار داشته باشید "به نحوی" به زندگی تان راه پیدا می کند!

(الهام، کاشمر)

امید: می دونین؟ یه جای قانون جذب ایراد اساسی داره و اون کلیتیه که توش وجود داره. کلا می گه: "هر چیزی را..." ولی واقعیت اینه که خیلی وقت ها حکمت خدا با خواسته های ما تزاحم پیدا می کنه؛ پس نباید گفت: "هر چیزی را..." این آیه قرآن که یادتونه: "چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید حال آنکه خیر شما در آن است و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است" (بقره/216). پس ما اگه به نتیجه رسیدیم که چیزی معقوله، تمام تلاشمون رو برا به دست آوردنش می کنیم و با تمام وجودمون اونو از خدا می خوایم؛ ولی نتیجه رو با اعتماد و اطمینان به خدا، می سپاریم به خودش.

******

سلام به امید و دوستان هم اندیش؛ دنیا مثل آیینه است. اگر به آن اخم کنی، آن هم به تو اخم می کند. اگر به آن لبخند بزنی، آن هم به تو لبخند می زند؛ پس لطفا لبخند بزن... لبخند بزن دیگه! حتمأ باید پای خنگول وسط باشه که بخندین...

(زینب، 23 ساله، دانشجوی علوم تربیتی)

******

سلام؛ به قول یه بزرگى: تجسس در کار دیگران، چنان ذهن ما را مشغول می کند که فرصت هاى طلایى زندگى خودمان را نمی بینیم و از دست می دهیم.

(على تائب، 1370، شفت)

******

سلام؛ امشب با فامیلا جمع بودیم. همه تو انواع مختلف شبکه های اجتماعی بودن جز من. شاید اگه "آگاهی" نبود الان من افسردگی گرفته بودم که از اونا عقبم؛ ولی ماشالا باشگاه چیزی ازمون ساخته که به این راحتیا کم نمیاریم. می دونیم که راه درست رو ما انتخاب کردیم. کاش اونام بیفتن تو مسیر. آمین

(زهره ام)

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید ناخدای کشتی نجات. هر چی فکر می کنم می بینم که پشت این افکار منفی، بازم شیطون وایساده. این ملعون وقتی می بینه نمی تونه جلوی نماز خوندن ما رو بگیره وقتی می بینه ما چشم و زبون و خشممونو کنترل می کنیم مجبور می شه از طریق فکرای منفی بیاد سراغمون

(مریم بنده خدا، دختر ۵۹ البرزی)

******

سلااااااام؛ امید یه خبر خوب! امروز خواهرم خرمای خشک شده خرید!! همون آبجیم که همراهم اومد غرفه هم اندیشان تو نمایشگاه کتاب. گفت: به جای قند استفاده کنیم ضرر نداشته باشه! اونقدر خوشحال شدم که خواهرم غیرمستقیم هم اندیش شده. همیشه پیامای باشگاهو می خونه و راجبش باهام حرف می زنه. (یه هم اندیشی دو نفره) خیلی وقتا هم می گه: طیبه تو با هم سن و سالات فرق داری. خودش جواب خودشو می ده و می گه: آخه تو یه هم اندیشی! دوستون دارم زیاد، الهی که خوشتون بیاد! بعله اینجوریا است!

(طیبه از جنس مرداد ٧٦)

امید: همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 2331

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط علی در تاريخ 1393/11/16 و 23:23 دقيقه ارسال شده است

سلام.
خواهرم مشکل شما اینه که خودتو با دوستات مقایسه میکنی نه با خودت.باید خود دیروزت رو با خود امروزت مقایسه کنی.اگه نسبت به دیروزت بهتر شدی یعنی داری پیشرفت میکنی و بهتره همین روند رو ادامه بدی اما......
لطفا به گوشش برسون باشگاه جونم

اين نظر توسط مه بانو در تاريخ 1393/11/15 و 0:53 دقيقه ارسال شده است

سلام دختری هستم 19 ساله با اهداف بسیار .دانشجوی دانشگاه تهرانم و احساس میکنم از همه ی دوستام کمتر م و تاحالا هیچ پیشرفتی نداشتم .یعنی هدفامو مینویسم ولی اجرا نمیشه . باید چی کار کنم !!!/؟


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393