• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 7 بهمن ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، خود کم بینی ،

هم اندیشان سه شنبه 7 بهمن ماه 1393

امید: سلاااااام؛ می گم چقدر تاثیر داره! اصلا آدم حالش عوض می شه وقتی می بیندشون. پیامک های معرفت رو می گم. جدی می گما. درسته که درج نمی شن؛ ولی واقعا دیده می شن. می خواین شماها هم چند تاش رو ببینین تا حال و هواتون مثل من عوض شه؟ 

******

سلام؛ امید واقعا خسته نباشی... دو سالی می شه باهاتونم و هر روز منتظرم هم اندیشان به روز بشه و بخونم. از بیکاری نیست، از پرکاری زیاده. برای خوب زندگی کردن باید وارد خانواده بزرگ هم اندیشان شد. بار اولیه که پیامک می دم. مهم نیست درج بشه. دوست دارم بدونید منم جزء طرفدارای پروپاقرص هم اندیشانم.

(سمانه، دانشجوی حقوق)

******

سلام امید؛ الان ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شبه. راستش منم وجدان درد گرفتم از وقتی پیامتو خوندم. آخه منم چند ماهی می شه که ازطریق شوهرم عضو باشگاه شدم. تازه بعضی وقتا با هم مطالبو می خونیم؛ ولی تا حالا اصلا پیام نداده بودم. امید خان ما هم هستیم. بحثاتون خیلی عالیه. ممنون که هستین.

(زهرا و مجید، عضو ثابت باشگاه جان)

******

سلام بر همه؛ من الان دارم نهج البلاغه رو مطالعه می کنم و لذت می برم. امید واقعا بی نظیره. هم اندیشان برا یکبار هم که شده بخونید. خدا رو شکرت که این توفیق رو نصیبم کردی.

(زهرا)

امید: راستش! خدا دیشب به من هم لطف کرد و چند تا کلمه تو آیه الکرسی رو که تا حالا هزاران بار از جلو چشم رد شده بودن، یه جوری دیگه دیدم. انگار اولین بار بود: الله ولی الذین ءامنوا... خداوند "ولی" و "سرپرست" کسانی است که ایمان می آورند...

******

سلام؛ امید درج کن شاید هم اندیشا با خوندن پیامم یادشون بیاد خدا منتظرشونه. من امشب فهمیدم یه آدم، هر چقدر هم بد باشه بازم می تونه برگرده تو آغوش خدا. به بزرگی خودش قسم اونقدر دوست داشتنی و مهربونه که وقتی از ته دل باهاش حرف می زنی انگار نه انگار که چقدر قلبت سیاه بوده. این فرصتو از دست ندین. چشماتونو ببندین و فقط یه جمله رو تکرار کنین: خدایا بی پناهم، تو پناهم باش. منم الان از ته دل می گم خدایا خیلی بزرگی.

امید: کارای خوب آدم، دعای پدر و مادر و دیگران و خیلی عوامل موثر دیگه، باعث می شن تا خدا توفیق برگشتن با چنین روحیه ای رو نصیب یه آدم کنه. خیلی هام به دلایل مختلف، این توفیق، نصیبشون نمی شه!

******

سلام دوستان؛ مخاطبم خانومای گل خونه هستن. خواستم بگم: بیایین از الان شروع کنیم کم کم کارهای اساسی خونه رو انجام بدیم تا قبل از عید مجبور نشیم به سرعت و با خستگی خونه تکونی کنیم.

(مرجان از شیراز)

امید: می گم آقایون هم بشنون بد نیستا!

******

سلام به همگی؛ من از کوچیکی به خاطر بیماری که داشتم، خود کم بین بزرگ شدم و الان که خدا رو شکر دیگه بیماری نیستش؛ ولی اثرات بدی روی شخصیتم گذاشته. یکیش همین خودکم بینی؛ ولی این چند روزه خیلی حالم بده چون فهمیدم چقدر کم کاری کردم و به خودم کمک نکردم! فقط خود فرد می تونه با تلاش و پشتکار، خودکم بینی رو از بین ببره و البته با لطف خدا و وجود شما. راهکار عملی بدین.

(فاطمه از قم)

امید: چیزی که خیلی مهمه، دونستن عیب و ایراده. وقتی آدم عاقل بدونه ایرادی داره، دیگه بیکار نمی شینه. وای از وقتی که آدم نمی دونه ایرادی داره. گاهی وقتا هم اصلا دلش نمی خواد که بدونه ایرادی داره! 

******

سلام به آقا امید و دوستان هم اندیش؛ در جهان تنها کسی پیروز می شود که به امید دیگران ننشیند و همه چیز را از خود بخواهد.

(جهانگیر شاهمرادی از سبزوار، روستای حسین آباد)

******

سلام؛ همه ما یه منتقد درونی داریم که همون افکارمونه و یه منتقد بیرونی که اطرافیانمونه. باید به انتقادات گوش بدیم. انتقادات واقعی رو در مسیر تغییر به کار ببندیم و انتقادات مغرضانه رو فراموش کنیم. اللهم صل علی محمد و آل محمد

(مژده، ٢٠ ساله)

******

سلام؛ امید توجه بیش از حد خانواده هم می تونه از عوامل خودکم بینی باشه. وقتی خانواده همه جوره فرزند رو حمایت می کنه، حق استقلال از فرزند گرفته می شه و نمی تونه به خودش متکی باشه. وقتی وارد اجتماعی بدون حضور خانواده بشه احساس ضعف می کنه و اعتماد به نفسش رو از دست می ده. مشکل از اینجا شدت می گیره که مقایسه کردن خودش با بقیه شروع می شه و دچار خودکم بینی می شه! دعا واسه کنکوریا یادتون نره رفقا.

(طیبه، تهران، 20 متری شمشیری)

******

سلام؛ سه ماهی هست با برنامه تون هستم. کاش بحث خودکم بینی زودتر راه می افتاد تا شاید من خودکم بینی خودم رو با یک عقده یک هفته ای جبران نمی کردم! بعد از این اشتباه و تبعات بعدیش فهمیدم از خیلی ها که "فکر!" می کردم عقبم درواقع نبودم. با کمک قرآن تونستم این اشتباه رو جبران کنم و سرآغاز پیشرفتم شد.

******

سلام دوستان خوبم و آقا امید؛ یکی از چیزایی که خودکم بینی رو به وجود میاره مقایسه خودت با دیگرانه. این نوع مقایسه، دزد شادی ها است. تو می توانی همه عمرت رو صرف فکر کردن به آنچه دیگران دارند کنی؛ اما هیچ چیز نصیبت نخواهد شد جز حسرت و غم و غصه!

(اکرم از یافت آباد)

******

سلام به هم اندیشان؛ چند وقتیه از زنگ تفریح خبری نیست! "شخصی پیش حکیم رفت و گفت: یا حکیم، چندی است بی تابم. حکیم گفت: خب تاب بخر! آن شخص تاب خرید و دیگر بی تاب نبود! خخخخ

(... از مشهد)

******

سلام دوستان خوبم؛ در رابطه با بحث خود کم بینی باید عرض کنم خدمتتون که من خودم تو دوران دانشجویی اصلا تو بحث های کلاسی شرکت نمی کردم و حتی تو کنفرانس استرس داشتم که نکنه درست نتونم منظورمو برسونم یعنی یه جورایی دچار خود کم بینی بودم؛ ولی الان حدود یک سالیه که دانشگاه تدریس می کنم. اونم با بیان بسیار عالی. توصیه من به همه دوستان اینه که هر چیزی که باعث خودکم بینی شون می شه باهاش مواجه بشن و می تونن اول از صحبت کردن تو جمع های خانوادگی شروع کنن.

(رزا، 27 ساله، چالوس)

******

سلام علیک؛ راهکار: کسی که در معرض کم توجهی قرار گرفته باید یه جوری خودش رو نشون بده! مثلا منتظر و ساکت نشینه که بقیه بیان سراغش. باید خودش با روی باز از بقیه استقبال کنه، حرفاشونو بشنوه، پیشنهادی داره بده، همدردی کنه و اصلا هم از عیب و نقص خودش حرف نزنه!

(حدیث، بوشهر)

******

سلام خدا قوت؛ امروز یکی از همکارامو هم اندیش کردم. هر روز حرفای هم اندیشانو براش می گفتم امروز خودش با اشتیاق آدرس باشگاهو پرسید. راستی 5 شنبه حرم حضرت عبدالعظیم بودم، دعاتون کردم.

(سمیه، 65 از همدان)

******

سلام دوستان هم اندیش و امید؛ سوالی دارم. من از خدا ثروت و خونه نخواستم. فقط دعا کردم که بابامو ازمون نگیره. بهش گفتم اگه لایق استجابت نیستم باشه حرفی نیست، حداقل با هم معامله کنیم. گفتم جون منو بگیر، همه آرزوهامو بگیر، رخت عروسی که قراره به زودی بپوشم رو بگیر، فقط سلامتی بابامو بهش برگردون. آخه اون نون آور خونمونه، اشک امونمو بریده، امید یه چی بگو!

(مهدیه، 20 ساله)

امید: عه! عه! عه! این چه جور دعا کردنه؟!!!! فوری همه اون حرفات رو پس بگیر تا دیر نشده!!!! یه لعنت هم بر شیطون بفرست که این مدل دعا رو یادت داده!!! حالا ببین من چی می گم: برو دست پدرت رو از ته دل ببوس؛ چون شادی دلش باعث می شه خدا گناهانت رو ببخشه. همون موقع هم براش دعا کن. مطمئن باش اگه خدا قرار باشه دعات رو مستجاب کنه، این مدلی احتمالش خیییییییلی بیشتره تا اون مدل عجیب و غریب!!!

******

سلام امید؛ اینقدر که این روزا تو رختخوابم مى ترسم زخم بستر بگیرم. باز نگى وسط بحث فلسفى... شاید به نظر، خنده دار بیاد؛ ولى جدیه. چند وقته حوصله هیچى و هیچکى رو ندارم!

(مامان سارا و سبحان از چناران)

امید: وقتی وسط بحث فلسفی سوال می کنی انتظار نداشته باش که پاسخ غیر فلسفی بشنوی! ببین! برو دنبال چرایی و چیستی! عین یه فیلسوف! منتها شما برو دنبال چرایی بی حوصله بودنت! باید ببینی چرا بی حوصله ای؟ اگه بفهمی، خیلی کمکت می کنه. یه دسته گل نرگس خوشبو هم برا خودت بخری بد نیست! مهم اینه که از تو اون رختخواب که جولانگاه شیطون شده، بزنی بیرون.

******

سلام؛ مدتیه وقتی سفره می اندازم، دختر سه ساله و نیمم می گه: مامان، آب نیار سر سفره. از توضیحات من به باباش اینا رو فهمیده. خوشحالم که دخترم داره با آداب غذایی درست بزرگ می شه. اینو از هم اندیشا دارم.

(مامان آنیتا از خرم آباد)

******

راهکار: سلام به همه؛ به نظر من کسانی که مورد بی توجهی بقیه قرار می گیرن باید برای خودشون یه دفترچه درست کنن و اول نقاط قوت خودشونو بنویسن تا انرژی بگیرن... بعدش سعی کنن رو رفتارا و پیشرفت خودشون تو کارای مختلف دقت کنن و هر روز سعی کنن که کاراشونو بهبود ببخشن و حتی کوچکترین پیشرفت هاشونو یادداشت کنن و هر روز اون نوشته رو بخونن. مغز آدما رو نوشته ها بیشتر متمرکز می شه. اینجوری بطور ناخودآگاه به کائنات هم انرژی مثبت می فرستیم و مطمئنا جوابشو دریافت می کنیم.

(فاطمه، 18 ساله، مهدیشهر)

******

سلام امید و گل اندیشان؛ اینم پیام معرفت بنده جهت اعلام حضور در باشگاه. بارو کنین اگه برقراری باشگاه بستگی به همین پیامکای معرفت بنده و امثال بنده باشه من یکی که حاضرم روزی چند بار به باشگاه پیامک بزنم.

(نیلوفر نصراللهی از امامزاده حسین قزوین)

امید: یه روز در میون بزن، خیرش رو ببینی.

******

هم اندیشان؟ درست گرفتم الو... سلام امید خوبی؟ من خیلی خودکم بین بودم. بدبین و حسود و زودجوش! باور کنید. اما دقیقا یکسال و نیم پیش اومدم تو خط شماها. الان اونقدر تغییر کردم که هیچکدوم از اون اخلاقا رو ندارم. واقعا همش به خاطر شماهاس. اصلا کاش همه جذبتون بشن. به امید شادی برای همه ی هم اندیشان و غیر هم اندیشان.

(نیلوفرم از اسلامشهر، ساعت 1:55 بامداد کنار سجاده نمازم)

امید: همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 2243

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393