• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 29 دیماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، خود کم بینی ،

هم اندیشان دوشنبه 29 دیماه 1393

امید: سلاااااام؛ حال و احوالتون که خوبه؟ منم دارم بهتر می شم. 

******

سلام؛ موضوع این هفته عالیه. راستش منم از اونایی ام که فکر می کنن مرغ همسایه غازه. آره! متاسفانه همینطوره. با اینکه خیلی هاااااااا بهم می گن تو خوبی و خیلی دوستم دارن ولی من بازم فکر می کنم هستن کسایی که خیلی از من بهترن.....! گاهی وقتا زندگیم مختل می شه. فکر می کنم دچار وسواس فکری هم هستم!

(نرگس، رشت)

امید: راستش! اگه آدم به آدمای بهتر از خودش نگاه کنه تا ازشون درس بگیره می شه یه اتفاق خوب؛ ولی اگه قراره فقط حسرت بخوره و زندگیش مختل بشه، می شه یه اتفاق بد! اینجور جاها می شه رد پای شیطون رو به خوبی پیدا کرد! از این مساله مهم که بگذریم یه چیز مهم دیگه می خوام بهتون بگم. نمی دونم چند نفر توفیق پیدا می کنن که بهش عمیق شن. می ذارمش توی پرانتز. بارها و بارها بخونینش تا خوب متوجهش بشین که اگه بشین، تمام مشکلاتتون حل می شه: ((اگه آدم بیفته تو مسیر ترک گناه و سفت و سخت دنبال عاقبت بخیری خودش باشه، دیگه وقت نداره به چیزای بیهوده فکر کنه! تمام فکر و ذهنش رضایت خدا است. همه مشکلاتمون به خاطر اینه که تو مسیر نیستیم.))

******

مقایسه: سلام؛ به نظر من در پاره ای از موارد به عنوان یه محرکه باید مقایسه صورت بگیره؛ ولی مقایسه مواردی که انسان در به وجود اومدنش اختیاری نداشته مثل قیافه و... اشتباهه. به قول مادربزرگم: گل بی عیب، خدا است. من معتقدم که خدا به هر کسی صفتی زیبا داده که متأسفانه چون خیلی از ماها ظاهربین هستیم فقط زیبایی ظاهر رو می بینیم. واسه اینکه خودمون رو دست کم نگیریم باید به خودشناسی بپردازیم و عزت نفسمون رو بالا ببریم. باید ویژگی های مثبتمون رو پیدا کنیم و بهش تعالی ببخشیم و تلاش کنیم به بهترین وجه نمایانش کنیم.

(مژده، ٢٠ ساله)

امید: می دونین وقتی آدم بیفته تو مسیر عاقبت بخیری، اعتماد به نفسش هم بالا می ره؟ می دونین چرا؟ چون می دونه راهی رو انتخاب کرده که تمام دنیا پیشش هیچه!

******

سلام آقا امید؛ الان که دارم این پیامو می دم شام بابامو دادم و حس می کنم خدا از اون بالا داره بهم لبخند می زنه. به منی که تو منجلابی هستم که خودم درستش کردم. بابام یه ماه بود از خونه رفته بود. دیشب بهش زنگ زدم اومد خونه. تو اون یه ماه دیشب اولین شبی بود که راحت خوابیدم. راستش دنبال عاقبت به خیری ام. شاید با محبت کردن به پدر مادرم بتونم سرپا بشم دوباره. دمت گرم آقا امید.

******

سلااااام؛ وااااای امید یعنی هنوزم آدم خوب پیدا می شه؟ داشتم از سر کار برمی گشتم. ماشین سوار شدم. راننده کرایه نگرفت. برای رضای خدا سوار کرده بود ما رو.

******

سلام امید. خسته نباشی. یه استراحتی بکن. وقت زنگ تفریحه... گوشیمون می خوره زمین سکته می کنیم، دوستمون که می خوره زمین می میریم از خنده! یه همچین موجودات داغونی هستیم!

(خدیجه نذیری از تهران، بلوار هجرت)

******

مقایسه: سلام؛ اگه اون وقتی رو که صرف مقایسه کردن خودمون با دیگران می کنیم، صرف شکوفا کردن توانایی هامون بکنیم، مطمئنا وضع، جور دیگه ای بود.

(پریا)

******

امید! این لوس بازیا چیه؟ خیلیا مریضن و هیچ حرفی از مریضیشون نمی زنن؛ اما تو برای سرماخوردگی کوچیک عالم و آدم رو خبر کردی! بعدشم منتی نداری که سر ما بذاری! پولشو می گیری. تو نباشی یکی دیگه! آدم بیکار فراوونه!!!

******

سلام به همه دوستان گلم؛ من یک سال باشگاه رو می خوندم؛ ولى جمله زندگى قبل هم اندیشان و بعد هم اندیشان رو قبول نداشتم. (البته الآن که فکر می کنم می بینم شاید نمی خواستم قبول کنم. حالا خواسته یا ناخواسته یعنى شیطون) تا مهر امسال فقط تماشاچى بودم؛ اما از مهر تازه فهمیدم قضیه از چه قراره و هم اندیش واقعى شدم. اگه کاراتو براى خدا انجام بدى به عنوان یه هم اندیش واقعى بهت قول می دم که تمام وجودت و دلت حاضر نمی شه کوچیکترین کار غیرخدایى رو انجام بدى. تا موقعى که تماشاچى هستى قضاوت نکن. مطمئن باش هم اندیش شدن معجزه نیست. فقط یه زمانى می رسه که دوست دارى خودتو پیدا کنى. خودم با هم اندیش شدن یک گناه خیلى بدم رو کلا ترک کردم و الآن رفتم سراغ دومى. این خیلى سخته. برام دعا کنین. اونقدر با حرفاى نسنجیدتون آقا امید رو هم ناراحت نکنین.

(فاطمه ام از هشتگرد)

******

سلام به خانواده در حال رشد کیفی و کمی هم اندیشان. امروز، روز هوای پاکه. بیایم برای محیط زیست کاری بکنیم.

(محمد باقر جلالی)

******

سلام امید؛ کمکم کنین. بدجوری احتیاج دارم. من خیلی دلم می خواد نماز بخونم. مسجد چسبیده به خونمون. دلم می خواد نمازامو برم اونجا بخونم. بدجوری دلتنگ خدام. دلم می خواد باهاش راز و نیاز کنم. از خودم از گناهایی که کردم سخت پشیمونم. امید واقعا راه حلی هست من دوباره آدم بشم؟

(سمیرا، ۲۴، قزوین)

امید: یکی از دوستام که استاد دانشگاهه چند روز پیش می گفت: "سر کلاس به بچه ها گفتم می دونین اگه بعد از نماز عشاء دو تا آیه آخر سوره بقره (آمن الرسول...) رو بخونین انگار تا صبح مشغول عبادت بودین؟ بچه ها گفتن: واقعا استاد؟ گفتم: بله! ولی ببینین تا هفته دیگه که می بینمتون چند نفرتون این کار رو می کنین! واقعیت اینه که توفیقش نصیب هر کسی نمی شه." اینا رو گفتم که بگم توفیق عمل صالح، فقط با ترک گناه کم کم نصیب آدم می شه. به همون میزان پیشرفت تو ترک گناه، کم کم حس و حال های معنوی هم می یاد سراغمون. حس و حال مسجد رفتن پیدا می کنیم. کارمون به جایی می رسه که اصلا قبل از اذان می ریم مسجد که اگه کسی به چنین توفیقی دست پیدا کنه؛ یعنی واقعا حالش خوبه.

******

سلام سلام یه سلام پرانرژی تو یه شب برفی به شما عزیزان. جاتون خالی الان زیر آسمون وایسادم و دارم بارش برف رو تماشا می کنم. بالاخره بعد از کلی چشم انتظاری خدای مهربون نعمتشو بر ما عطا کرد. به خاطرش نماز شکر خوندم. خدااااااااااجون شکرت. این حسو مدیون شماهام. یه دنیا ممنونم.

(الهام،20 ساله، دانشجوی روانشناسی، از شهرضا)

امید: می دونستین وقتی حال معنوی آدم خوب بشه، آدم "رقت قلب" پیدا می کنه و عاطفی تر می شه؟ اصلا مهربونتر می شه؛ جوری که دیگران هم تعجب می کنن و کم کم رفتارشون نسبت به ما عوض می شه. اینجوری...

******

سلام آقا امید؛ از وقتی هم اندیش شدم نامزدم ازم راضیه.

(خانم آقا محسن از شهرکرد)

******

سلام به امید و ها؛ روزگاری فکر نمی کردم از منجلابی که توش بودم نجات پیدا کنم. (یه نفرو خیلی دوست داشتم و به خاطرش خیلی دردسر کشیدم) اما امروز با لطف خدا محبتم به شوهرم خیلی بیشتر از اون احساس پوچه! یعنی باورم نمی شه 4 سال از عمرم رو به خاطر چی اون همه بدبختی کشیدم!

(نسرین، الیگودرز)

******

بووووووم... ترکید! حبابمو می گم. دعا کنید دوره نقاهتم زودتر تموم شه. این حال خوب زندگیمو، مدیون شما هم اندیشان عزیزم هستم. یک دنیا تشکر برای بودنتون. التماس دعا

(متولد ماه مهر از پای تلویزیون)

******

مقایسه: سلام به زیبااندیشان؛ من خودمو با بقیه مقایسه می کنم چون هنوز به این درک نرسیدم که خدا منو برترین موجود آفریده. منو وارث زمین قرار داده. از روح خودش در من دمیده و بعد از خلقم به خودش تبریک گفته. من باید اینا رو درک کنم. وقتی درک کردم اونوقته که با هر شکلی که باشم و هر امکاناتی که داشته باشم، باز هم خودمو تحقیر نمی کنم.

(خاتون)

امید: فکر کردن به یه چیزی، همیشه آدم رو آروم می کنه و اون اینه که: دنیا دو روزه. همه این چیزا با یه چشم به هم زدن تموم می شه. خوشگلی ها؛ مال و منال ها و... تنها چیزی که باقی می مونه اعماله. به همین خاطره که می گم اگه کسی بیفته تو مسیر عاقبت بخیری، اعتماد به نفسش بالا می ره؛ چون به بالاترین و یه چیز ابدی، دست یافته.

******

درووووووود؛ دوستان لطفا به این حکایت از گلستان سعدى عمیییق بشین:  "غم و شادى دنیا"

اى بنده اگر ثروتت دهم به مال دنیا سرگرمى و اگر فقیر و تنگدستت کنم به غم تنگدستى مشغولى؛ پس چه وقت به ذکر و عبادت من می شتابى؟

گه اندر نعمتى مغرور و غافل

گه اندر تنگدستى خسته و ریش

چو در سرا و ضرا حالت این است

ندانم کى به حق پردازى از خویش

(سرا و ضرا: سختى و آسانى)

(شادى هادى پور؛ دختر طهرون؛ ساکن گیلون! مهر هفتاد و دو)

******

سلام امید؛ خواهرم وقتی صبح بیدار می شه و شب که می خواد بخوابه سجده شکر به جا می یاره. ازش پرسیدم علتش چیه؟ گفت: سجده صبح به خاطر اینه که یه روز دیگه من زنده ام و می تونم بندگی خدا رو بکنم؛ در حالیکه خیلی ها دیگه از دنیا رفتن و چنین فرصتی ندارن. تو سجده از خدا می خوام بهم کمک کنه تا تو اون روز، خودمو با کسانی مقایسه کنم که توفیق بندگی خدا براشون فراهم شده. سجده شب هم بابت اینه که خدا بهم توفیق داد که اون روز، بندگیش رو بکنم. کاش مقایسه ها اینطور باشن!

(زهرا، 21 ساله، دانشجوی حقوق، شازند)

******

سلام دوست دلخور من؛ گفته بودی که خودت رو با دیگران مقایسه می کنی. نمی گم کارت درسته یا اشتباه؛ ولی خداوند انسان ها رو یه جور نیافریده. هر کسی یه شخصیتی داره و یه شکلی. ما آدم ها با هم متفاوتیم. باید دنبال تفاوت گشت. این تفاوته که ما رو از بقیه جدا می کنه؛ ولی ما آدما عادت کردیم که دنبال شباهت ها بگردیم. مطمئن باش یه چیزی در وجودت هست که باید پیداش کنی؛ ولی تا نخوای پیدا نمی شه. به جای نگاه کردن به آدما به درونت نگاه کن.

******

سلام؛ مقایسه: وقتی تو زندگی دیگران دقیق می شیم می بینیم غیرممکنه که کسی هیچ کمبودی نداشته باشه. پس از زندگی دیگران به قول هم اندیشان فیلم بگیریم نه عکس!

(وحید جلیلوند، تویسرکان، روستای آریکان)

******

سلام؛ نمی دونین من چقدر خوب با دو تا نقش پرستو و مهدی تو سریال "همه چیز آنجا است" همزاد پنداری می کنم. انگار این دو نفر هم اندیشن. دقت کردین؟! کاراشون، حرفاشون، نیتشون، همه و همه درست برخواسته از رضای خدا است. دوستان مواظب دلای مهربونتون باشین.

(سمیه، دانشجو، زاهدان)

امید: ساعت "یه ربع به نه شب" از شبکه سه پخش می شه. منم می بینمش. راستش! من مخالف سرسخت زیاد تلویزیون دیدنم. این برنامه و چند تا برنامه معارفی مثل "یاد خدا" شبکه قرآن که ساعت 7 شب پخش می شه رو گلچین کردم.

******

سلام امید؛ خیلی خوشحالم که باهاتون آشنا شدم. می گم ای کاش می شد تو شبکه های اجتماعی همچین باشگاهی درست کرد که حال خیلیا خوب بشه. ممنون.

(سعید از اندیشه)

امید: می دونین؟ آخه دلم نمی خواد دیگران رو تشویق کنم که برن اینجور جاها. تضمینی نیست که از یه جاهای دیگه سر در نیارن. البته دور از جون خیلی هاتون.

******

سلام؛ می گم امید خان، توجه کردی قبلا بین حرفات می گفتی: ببین! الان می گی: می دونید؟ خیلی جالبه!

(ناهید از شوشتر)

امید: آره می دونم. برا تنوعه.   

******

سلام امید و دوستان هم اندیش؛ چیزى که می خوام بگم ربطى به بحث نداره. راستش من عضو هیچکدوم از شبکه هاى اجتماعى نیستم؛ ولى دیروز تو گوشى یکى از دوستام پست ها و عکس هاى یه پسر نوزده، بیست ساله رو دیدم که به قول خودشونم کلى لایک خورده بود. امید آتیش گرفتم. بدجورى بهم ریختم. شنیده بودم این فضا فضاى سالمى نیست؛ ولى نه در این حد! از آقایون باشگاه عذر می خوام؛ ولى غیرت بعضیا کجا رفته؟

(پریسا، ٢٣، لاهیجان)

******

من قبلا اعتماد به نفسم خیلی بالا بود؛ ولی به خاطر اینکه خانواده شوهرم هی مدام از همه چیزم (یعنی ببین، همه چیز!) ایراد گرفتن، اعتماد به نفسم اومده پایین به شدت. بیشتر با لباس و آرایش و رنگ مو می خوام خودمو نشون بدم. اون مواردی هم که تو مجله روانشناسیتون بود رو دارم. خواهشا برام توضیح بده چیکار کنم؟ نگو از بین پیامکا پیدا کن!

******

یا حق؛ سلام؛ بزرگترین عامل خودکم بینی رفتار ناصحیح با بچه است که باعث می شه تو بزرگسالی بچه اعتماد به نفس نداشته باشه و خودشو کم ببینه! مثلأ وقتی بچه حرف می زنه باید خوب به حرفش گوش کرد و تو چشماش نگاه کرد. باید بهش لبخند زد. بچه که بفهمه می تونه واسه افراد خونوادش مهم باشه، کم کم یاد می گیره که می تونه تو جامعه آدم مهمی باشه.

(نادیا سادات و محمد؛ پاکدشت)

******

سلام بر هما؛ مقاله خودکم بینى عاااالى بود. فهمیدم که دچار خودکم بینى هستم. هى روزگار! یه مدت بود احساس می کردم افسرده شدم؛ پس جریان این بوده! شما می تونید با حرفاى قشنگتون منو از این وضع نجات بدین. با تمام وجود بحثاتونو دنبال خواهم کرد.

(برادر کوچیکتون: متین، تهران)

******

راهکار! بذارین با یه مثال جالب بگم که: وقتی یه تخم مرغ با یه نیروی خارجی می شکنه، یه زندگی تموم می شه! وقتی همون تخم مرغ با یه نیروی داخلی شکسته می شه، یه زندگی شروع می شه. یعنی چی؟ یعنی عامل از بین رفتن برخی باورهای غلط که خودکم بینی یکی از این باورهای نادرسته که انسان به خودش تلقین می کنه: تغییره! تغییرات بزرگ همیشه با یه نیروی داخلی شروع می شه. اگه باورهاتون رو به سمت مثبت تغیر بدین، حتما جواب می گیرین! (حدیث فلاحی از دلفان)

امید: در پناه حق باشین. پیامکای متنوع هم یادتون نره. منتظرم. 

تعداد پیامک های دیروز: 2622

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط نفيسه از گنبد 1380 در تاريخ 1393/11/05 و 22:10 دقيقه ارسال شده است

دوست خوبم نرگس جون از رشت تو با تلقين كردن هم ميتوني خودتو درست كني.به خودت بگو اگه مرغ همسايه غازه پس مرغ تو هم ميتونه غاز باشه.تو نمي خواد پيش مردم بهترين باشي،اگه پيش خدا بهترين باشي قطعا پيش مردم هم بهتريني.ببخشيدا راهنماييت مي كنم يه موقع ناراحت نشي و بگي كه اين بچه چي ميگه.درسته سنم كمه ولي اطلاعات و تجربياتم كم نيس.انشااله كه اين وسواس فكريت بر طرف شه.التماس2A


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393