• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 16 دیماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، عاقبت بخیری ،

هم اندیشان سه شنبه 16 دیماه 1393

سلااام؛ تو این دو ماهی که باهاتون آشنا شدم چیزای زیادی ازتون یاد گرفتم. برای همتون دعا می کنم که ایشالا لحظه لحظه ی زندگیتون خدایی باشه و یه چیز دیگه اینکه: اگه همیشه دستمون تو دست خدا باشه هیچ وقت راهمونو گم نمی کنیم. قرارم نیست یه دفعه ای از این رو به اون رو بشیم. وقتی خودمونو به خدا بسپاریم (البته از صمیم وجود) و در مسیر خدا قدم برداریم راه به رومون باز می شه و به قول معروف می افتیم رو غلتک و هر چی بگذره معرفتمون بیشتر می شه و باورامونم عمیق تر.

(سارا، 18 ساله، کرمانشاه)

امید: سلاااااام؛ راستش! خیلی دوست دارم هممون به این جمله سارا خانوم عمیق شیم که اگه بشیم راهمون تو عاقبت بخیری هموار می شه. "وقتی در مسیر خدا قدم برداریم، راه ها به رومون باز می شه..." آخه خدا خودش گفته. خودش. اون آیه قرآن که یادتونه؟ 

والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

کسانی که در راه ما مجاهده و تلاش می کنن قطعا به راه های خود هدایتشان خواهیم کرد. (عنکبوت/69)

******

سلام امید؛ چیکار کنم که وقتی نماز می خونم فکرم همه جا نره؟ خواهشا جواب بده.

(عاطفه بهادری)

امید: ببین! مقدمه همه حال های خوب معنوی، ترک گناهه. آدم وقتی بیافته تو جاده عاقبت بخیری و به خاطر رضایت خدا، شروع کنه به ترک گناهان، از برکت ترک اون گناها، کم کم همه چیز، درست می شه. کم کم! نباید انتظار داشته باشیم که یه دفعه ای از این رو به اون رو بشیم. کم کم! به خاطر اینکه خدا ببینه چقدر بهش اعتماد داریم. اتفاقا نکته همینجا است و شیطان هم خوب ازش بهره برداری می کنه. می گه: "خدا اگه راست گفته که راه ها رو بهتون نشون می دم؛ پس کو؟ چرا هنوز موقع نماز، فکرت هزار جا است؟! چرا پس هدایتت نمی کنه؟ این بود قول هایی که داد! بابا! برو خوش باش. دنیا دو روزه، حالش رو ببر!" ولی واقعیت اینه که اگه واقعا گناه ها رو ترک کنیم؛ به خدا اعتماد کنیم و اون اصل صبوری رو رعایت، کم کم با چشمامون شگفتی ها رو می بینیم. یادمون هم باشه که ترک گناه، اولش سخته؛ ولی بعدش می افتیم رو غلتک...

******

تا جایی که یادمه آقا امید همیشه می گفتن: "ببخشید! کشتی خورده بود به سیم اینترنت که امروز پیاما کم بود."؛ "امروز کامپیوتر نازش زیاد بود، منم دیدم پر رو می شه اگه نازشو بکشم، پیاما کم بود."؛ "امروز اصلا حال نکردم، پیاما کم بود، جبران می کنم." فقط یادم نمیاد کی جبران کرده باشه؟! حاج امید! هر وقت جبران کردی یادت نره بگی جبران کردم! شوخی می کنم! این پیام یعنی می دونیم چقدر زحمت می کشی. خسته نباشی.

(اصغرم)

امید: خانوما یاد بگیرین! دیدین بدون لنگه کفش هم می شه؟!

******

این پیام صرفا برا تشکر از امید و دستیاراش هست؛ چون باشگاه های دیگه به خاطر مشکل فنی گاهی اصلا به روز نمی شه؛ اما باشگاه ما محاله به روز نشه. ممنونیم امید.

(جوکار)

امید: دیر و زود داره؛ اما سوخت و سوز نداره! باور کنین بارها شده مطالب رو شخصا بردم پخش که چشم انتظار نمونین. ببینین! گاهی اینترنت قطعه؛ گاهی برقا؛ گاهی سیستم ها ویروسی می شه و گاهی هم برا همکارا مشکل پیش می یاد. شماها متوجه خیلی هاش نمی شین؛ چون ماها اینجا بال بال می زنیم که هر جوری شده هم اندیشان به روز بشه؛ چون می دونیم هزاران نفر چشم انتظارن. 

******

سلام دوستان؛ امشب مهمون داشتیم. همه ظرفا رو خودم تنها شستم؛ چون مامانم خسته بود. الان یه حس خوبی دارم.

(سمیه، 18ساله از شهر بابک)

******

سلام؛ ممنونم از همه مسافرای کشتی هم اندیش و ناخدا... یه افسرده بودم پر از ناامیدی. امروز بعد 15روز از آشنایی با شما دارم این پیامو می نوسم. من یه گناهی کردم تاوانش آرامشم بود. از کرده هام پشیمونم. دلم واسه خدا تنگه؛ اما اینو خواستم بگم که اگه تو این دنیا در به در دنبال آرامش می گردین، من گشتم نبود، نگرد نیست. فقط یه جا می شه پیداش کرد. متوسل شو به طنابی که تو رو از این چاه دنیایی بکشه بالا برسونتت به خدا. آرامش اونجاس. واسم دعا کنید.

(رویا)

امید: یادتونه گفتیم کسی که می افته تو مسیر عاقبت بخیری، آرامش داره؟ گفتیم دیگه حتی از مرگ هم نمی ترسه؟ چه ثروتی از این بالاتر؟ یکی به من بگه! بالاخره آدم خودش رو تا کی گول بزنه؟ یعنی عمر، تموم شدنی نیست؟ یعنی با مرگ، همه چیز تموم می شه؟ د! نمی شه دیگه! تا کی این همه نشونه رو ببینیم و به روی خودمون نیاریم؟! مگه حضرت عباس (ع) تو خواب خواهر آقای فتحی پور نیومد و گفت: به این نشونی که دست راستش دستمال سبز بسته شده ما شفاش رو از خدا گرفتیم. خواهر آقای فتحی پور اصلا در جریان نبود که دست راست ایشون دستمال سبز بسته شده! از این واضح تر؟ حتما صفحه (670) رو بخونین که چهارشنبه ساعت 17 مقاله "سیاهی قلب" که به بحثمون هم مربوطه، جاش گذاشته می شه.

******

سلام به هم اندیشان؛ عاقبت به خیرى یک مقوله مهم است از همه جهات. عاقبت به خیرى جز با دعاى خیر پدر و مادر ممکن نیست. نباید انتظار عاقبت به خیرى داشت از خدا درصورتی که دل عزیزترین فرشته هایمان را شکسته ایم. اگه همیشه مراقب اعمال و رفتارمون باشیم عاقبت به خیرى خود به خود می شه مسیر زندگیمون. عاقبت خیر همتونو آرزومندم.

(دختر تیر از بهشت ایران)

امید: یه فایده افتادن تو مسیر عاقبت بخیری رو که الان گفتیم. آرامش! می خوام یکی دیگه اش رو بگم: وقتی کسی می یاد تو این مسیر و شروع می کنه به ترک گناه، کم کم ناخودآگاه، کنترلش رو اعمال و رفتارش بیشتر می شه. کم کم مهربون و مهربون تر می شه؛ صورتش آروم و دوست داشتنی می شه و محبتش می ره تو دل آدما؛ دیگه از پرخاشگری ها خبری نیست! از کینه و نفرت و حسد خبری نیست. از دروغ و غیبت و تهمت هم. طاقتمون زیاد می شه و همینطور صبرمون. دیگه زود آدما رو می بخشیم. دیگه کاری نمی کنیم که بعدها به خودمون بگیم آخه چرا چنین کاری رو کردم؟ چرا؟؟؟؟ و یه چیز مهم! پدر و مادرمون به خودشون می بالن که ما رو دارن و پیش خدا روسفیدن. چه ثروتی بالاتر از اینا؟ و اینه فایده با خدا بودن؛ و اینجا است که آدم می فهمه چرا آدما باید دین دار باشن.

******

سلاااام امید؛ الآن که دارم این پیامو می فرستم دلم میخواد اعتراف کنم. زمانی که سوم راهنمایی بودم من بودم که تو صندلی معلممون سوزن گذاشتم و اون نشست و بعد کلاس یکهو رفت رو هوا... امید بدرج شاید معلمم حلالم کنه...

******

سلام؛ تا وقتی مجرد بودم غصه متأهلی می خوردم و هی به همه چیز غر می زدم. الآنم که متأهل شدم قدر زندگیمو نمی دونم و به همسرم غر می زنم و اذیتش می کنم؛ حتی باعث شدم اخلاق خوبش خراب بشه. نسبت به همه چیز حساس شدم. دارم می میرم از این حس.

(زینب)

امید: یه مدت با هم اندیشان باش؛ چنان آروم می شی که خودت هم باور نمی کنی. تازه! دیگه از شنیدن این جور لطیفه ها هم ممکنه خنده ات نگیره! اینه  هاشش...

******

از یه مردی می پرسن تو از زنت می ترسی؟ می گه نه! می گن واقعا نمی ترسی؟ می گه من ظرفا رو شستم، خونه رو جارو کردم، لباسارم اتو زدم، چرا باید بترسم؟ اونی باید بترسه که کاراش مونده!

(آرزو از مرند)

******

سلام؛ براى ترک گناه اراده لازمه. درست؟ براى کسب اراده هم باید یه چیزى باشه. یه دلیل که فرد رو تحریک بکنه که مثلا دیگه گناه نکنه (یه محرک)؛  ولى متاسفانه من هر چی سعى می کنم بهش نمی رسم. تمام حرفاى قشنگتونو خوندم و دوست داشتم مثل هم اندیشایى باشم که خودشونو پیدا کردن؛ اما فرداش همه اینا برام بی اهمیت شده. من شاید به اون صورت گناه نکنم؛ ولی مثلا نماز نمی خونم و واقعا دارم آثارشو تو زندگیم احساس می کنم.  ناامید شدم. احساس می کنم به حدى رسیدم که دیگه خوب شدنم فایده اى به حالم نداره. همین شده یه دلیل واسه اینکه تغییرى تو زندگیم ایجاد نکنم. می خوام که تا زندگیم مثل آب راکد نگندیده، سدهاى روبروشو بردارم و جریان پیدا کنم... این تنها قدمی بود که بعد از چند ماه تونستم بردارم.

(فرهاد)

امید: یه بار دیگه به لا به لای پیامکای امروز دقت کن. باشه؟

******

با سلام محضر هم اندیشان عزیز که وجودتون هر چند برا دقایقی در روز نعمتی بس گرانبها است. شاگردان علامه طباطبایی در آخرین لحظات پایانی عمر ایشان خواستار نصیحتی از ایشان شدند که فرمودند: المراقبه! المراقبه! شاید ما اطلاعاتمون برا خوب زیستن کافی باشه؛ اما در عمل هم باید همواره مراقب باشیم چرا که بیشترین نقش شیطان در این مرحله است.

(مهدی از کاشان)

******

"خوشبختی" از آن کسی است که در فضای "شکر گذاری" زندگی کند. چه دنیا به کامش باشد، چه نباشد! چه آن زمان که می دود و نمی رسد و چه آن زمان که گامی برنداشته، خود را در مقصد می بیند! خوشبختی چیزی جز "آرامش" نیست. لحظه هایتان آرام.

(مهسا، متولد 69، از شهر باران)

امید: یادتونه تو بحثامون درباره راه هایی صحبت کردیم که می تونه تو مسیر عاقبت بخیری حال معنویمون رو حفظ کنه و دوباره سر خونه اول برنگردیم؟ از گوش کردن به برنامه های معارفی رادیو تلویزیون گفتیم. از ذکر و قرآن و ادعیه و مسجد رفتن. از دوست خوب. یکیش هم شکرگزاریه. وقتی ذره ای حال معنویمون بهتر می شه باید مرتب شکرش رو بجا بیاریم.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند.

******

سلام به همگی؛ برای عاقبت بخیر شدن از تاثیرات لقمه حلال غافل نشید. چند وقت پیش کلیپی دیدم درمورد شهید احمدی روشن. می گفتن پدرشون وقتی نون سنگک می‌گرفتن سنگای روی نون رو به نونوایی بر می‌گردوندن و می گفتن ما پول نون رو دادیم نه سنگا رو. نتیجه اش هم می شه اینی که حالا می بینیم؛ ولی امید من که خونه دار هستم چطور بفهم نونی که می‌خورم صد در صد حلاله؟ فکرم خیلی مشغوله.

(فضه از شهر بهشت)

امید: این قضیه سنگ روی نون دقیقا ثابت می کنه که آدم وقتی بیافته تو مسیر عاقبت بخیری تا کجاها رو اعمالش حساس می شه. هنوز خیلی ها وقتی وضو می گیرن یه ظرف زیرش می ذارن و آبش رو می ریزن پای گلدون. از بزرگترا بپرسین نمونه هاش رو بهتون می گن. قدیم ترا این چیزا زیاد بود. اینجوری می شه که آدم می شه فرشته! البته عکسش هم هست که می شه گرگ! این مائیم که باید انتخاب کنیم. درمورد لقمه حلال هم با همسرت باید صحبت کنی! زیاد! تو هم اندیشان و مقالات، زیاد مطلب می گیم. بهش منتقل کن. همتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 2410

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393