• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 9 دی ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، عاقبت بخیری ،

هم اندیشان سه شنبه 9 دی ماه 1393

امید: سلاااااام؛ می دونین؟... آخ! یادم افتاد باید کوپن حرف زدنم رو نگه دارم. این روزا خیلی لازم می شه...

******

امید؛ پدر شوهر خواهرم چند ساله که فوت شده. همه ی بچه هاش به یه جایی رسیدن به غیر از خواهرم. خواهرم با شوهرش حسابی برا این پیرمرد زحمت کشیدن. چرا بچه های دیگش که خونسرد بودن عاقبت به خیر شدن؟ واقعا چرا؟؟؟ اول پیامک بنویسین: حیرت!

(جوکار از خفر شرقی)

امید: تقصیر منه! آره! تقصیر منه که اول بحث نگفتم بیاین ببینیم منظور از عاقبت به خیری چیه؟ اونوقت دیگه لازم نبود کسی اول پیامکش بنویسه حیرت! حالا هم دیر نشده. بگین منظور از عاقبت به خیری چیه؟ اول پیامک هم بنویسین: پیشگیری از حیرت!!!!

******

سلام آقا امید؛ من 33 سالمه. تو زندگیم خیلی گناه کرده ام. تا دو ماه پیش نماز نمی خوندم. با دیدن یه خواب معنوی متحول شدم. اطرافیانم از دیدن نمازهای سر وقتم تعجب می کنن؛ اما من خیلی راحت می تونم دستای خدا رو تو دستام ببینم. خدایا ازت ممنونم که منو نجات دادی.

(رها، 60، کرمانشاه)

******

سلام؛ در زندگی هر کس دو روز مهم وجود دارد. اول: روزی که به دنیا می آید و دوم: روزی که پی می برد چرا به دنیا آمده است؟

(زهرا گل جهانی، کوار)

امید: یه چیزی رو چند روزه می خوام بهتون بگم. اگه هنوز تو شک و تردیدین! اگه هنوز تکلیفتون با خودتون مشخص نیست! حداقل حساب و کتاب نماز و روزه هاتون رو داشته باشین. خیلی ها وقتی متحول می شن و می خوان جبران گذشته رو بکنن نمی دونن چقدر نماز و روزه ی قضا گردنشونه. خیلی ها اصلا باور نمی کنن که قراره یه روزی متحول بشن؛ ولی واقعیت اینه که...

******

سلام امید؛ تو برنامه هایی که گفتی من سمت خدا و گلبرگ رو از شبکه 3 می بینم. واقعا خوبن. راستی! برنامه "راه آرامش" شنبه تا چهارشنبه شبکه 2 ساعت 12:20 هم خوبه.

(فاطمه، 18 ساله)

امید: می گم یه نکته هایی از این برنامه ها رو هم بگیم بد نیستا! مثلا دیشب موضوع برنامه ی "یاد خدا" شبکه قرآن، "عزم و اراده در مسیر بندگی خدا" بود. کارشناسش می گفت: جرات در معاصی، انسان رو تو این مسیر بی عزم می کنه. حضور تو جمع هایی که حرف حساب توش زده نمی شه آدم رو بی عزم می کنه. سرگرم شدن به زرق و برق دنیا هم همینطور. می گفت: برای بندگی خدا باید سعی و تلاش کرد؛ باید توکل کرد و متوسل شد.

******

خدایا به توکل نام اعظمت. سلام به روی ماه همگی؛ امیدوارم حال دلاتون خوب باشه. من مطمئنم اگه موضوعات رو دنبال کنید، حتما حتما به جواباتون می رسید. می خوام از خواهر گلم طیبه خانوم تشکر کنم به خاطر نکته ی بسیار جالبی که گفت. "روزی معنوی" بله! انسان به اندازه ای که به روزی  مادی برا جسمش احتیاج داره به همون اندازه هم به روزی معنوی برا روحش نیازمنده. کار و اخلاق نیک و دعای دیگران باعث همین روزی معنویه.

(حدیث فلاحی)

******

سلام به همه دوستان هم اندیش و امید؛ من20 روزی هست که 17 ساله شدم؛ ولی از 14 سالگی با هم اندیشانم. خیلی منتظر موندم که 17سالم بشه تا بتونم تو بحثاتون شرکت کنم. عاقبت بخیری همتون آرزوی قلبی منه.

(فاطمه، 19 آذر شدم 17 ساله، از ساری)

امید: تو یه هفده ساله ی متفاوتی؛ خودت هم می دونی؟ سه سال حرف حساب شنیدن کم نیست.

******

سلام؛ آقا امید! مطالب گردآورى شده تون درمورد زندگى بعد از مرگ مهندس فتحى پور و همچنین نکاتى که درمورد رجبعلى خیاط می گین عالیه! با اجازه یه پیشنهاد دارم: اگه می شه وقایع مهم از زندگى بزرگان رو با توجه به موضوع هفته انتخاب کنین و در مجله اندیشه پیام نما بذارین.

(على)

امید: زندگی بزرگان... پس، فردا چهارشنبه، ساعت 17 مجله طب سنتی رو بخونین. مو به تنتون سیخ می شه. نگاهتون به خیلی چیزا دیگه عوض می شه. تو زندگی، حواس جمع می شین. حواس جمع! من که هنوز موهای تنم سیخه! شماهام باید تا فردا صبر کنین تا سیخ بشه!

******

سلام؛ حرفم ربطی به بحث نداره؛ اما بدرد اونایی می خوره که تشنه ی تغییرن. بزرگی می گفت: برای حضور دل داشتن در نماز باید مراقب اعمالمون باشیم. هر چه گناهان کمتری مرتکب شویم در نماز حضور قلب بیشتری پیدا می کنیم. راستی! امید جان چرا به هم اندیشا آیت ا... نخودکی اصفهانی رو که دم مسیحایی داشته معرفی نمی کنی؟

(سپهر)

امید: کم کم 

******

سلاااااااااااام؛ مگه چیه؟ دوست داشتم یک بار هم مثل امید سلام کنم. زنگ تفریح: می گن قدیما یه کسى بوده بهش می گفتن مرد زندگی! به حق چیزاى ندیده و نشنیده! یعنى کى بوده؟؟؟؟ شوخى کردم بابا! بلا نسبت آقایون هم اندیش.

(فهیمه، 18 ساله، مشهد)

******

سلام؛ می خواستم کتاب: همسر دوست داشتنی از آقای مهدی خدامیان آرانی رو بهتون معرفی کنم. خودم با وجودی که درس دین خوندم وقتی با این کتاب برخورد کردم بسیار روم تاثیر گذاشت. تصمیم گرفتیم با همسرم چند جلد از این کتاب رو بگیریم و به زوج های فامیل هدیه بدیم.

******

سلام دوستان؛ الان حاج آقا حسینی تو برنامه سمت خدا گفتن: رد مظالم از اول ماه ربیع تا پایانش تا 100 هزار تومن به اجازه مراجع احتیاج نداره؛ ولی در ماه های دیگه باید از مرجع تقلید اجازه گرفته بشه.

(سمیه، 18 ساله و 6 روزه از شهر بابک)

امید: تصادفی داشتم پیامکای امروز رو یه نگاهی می کردم که پیامک سمیه خانوم رو دیدم. راستش خودم هم داشتم برنامه رو می دیدم. نکته جدیدش این بود که گفت: همین صدقه های معمولی که داریم می دیم رو می تونیم به نیت رد مظالم بدیم. اگه حقی گردنمون باشه و ازش بی خبریم، که می ره به حساب اون حق، اگر هم گردنمون نباشه که صدقه ی معمولی حساب می شه؛ فقط هم باید به فقیر داده بشه؛ در ضمن گفت: اگه کسی حق دولتی گردنشه؛ یعنی به دولت خسارتی زده که می خواد جبران کنه، تو بانک ملی حسابی هست با عنوان درآمدهای متفرقه دولتی با شماره حساب: 4001000901001082 خلاصه یه راه عاقبت به خیری اینه که حواسمون باشه حق و دینی، گردنمون نباشه.

******

تنوع: جایزه اسکار، اهدا می شه به . . .  لیمو عمانی! برای ایفای نقش مکمل در قورمه سبزی!!!

(مدینه از بیستون)

******

سلام امید؛ من به همراه خانوادم 4 شهریور یه تصادف شدید کردیم به طوری که آی سی یو رفتیم و با شوک برگشتیم و... از اون موقع تا حالا دارم به این فکر می کنم که این زجر و درد کشیدن تاوان بود؟ تاوان چه گناهی؟ آخه مامان و بابام خیلی آدمای خوب و پاکی ان. از یه طرفم اینکه می گن: "هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند" فکرمو مشغول کرده. جوابمو بده تا دیوونه نشدم...

امید: وقتی کسی می خواد تو مسیر خدا یه قدم جلوتر بذاره، شیطان اولین چیزی که بهش می گه همینه! می گه: "اگه بری جلوتر، گرفتاری هات بیشتر می شه. مگه بیکاری؟ الان که با هم خوشیم؟!!! دنبال دردسر می گردیا؟" ولی واقعیت اینه که وقتی سمت خدا می ری و دیگه گناه نمی کنی، گرفتاری هایی که عقوبت گناهه هم از بین می ره. آیه ۳۰ سوره ی شورا از ذهنم بیرون نمی ره: "هر مصیبتی به شما رسد، به خاطر اعمالی است که انجام داده اید و (خداوند) بسیاری (از گناهان) را نیز عفو می کند." بقیه جوابت هم تو جواب پیامک بعدی... 

******

سلام آقا امید؛ خواستم یه برنامه خوب رو معرفی کنم. برنامه "مشق عشق" دوشنبه ها و جمعه ها از شبکه آموزش ساعت 18 که درمورد روابط زناشویی و زندگیه که خیلی می تونه تو عاقبت بخیری و خوشبختی تو زندگی بهمون کمک کنه. دوستان گلم؛ برا من دعا کنید که مشکلات زیادی دارم.

(محبوبه، 22 سالمه، کنار دختر گلم نازنین زهرا، برا شفاش دعا کنید)

امید: خوشحالم که وقتی این بحث تموم بشه دیگه حواسمون جمع می شه و  حداقل با دست خودمون گرفتاری و مشکلات برا خودمون درست نمی کنیم. اگر گرفتاری هم هست، حکمت و امتحان الهیه که باید به پاش صبر کرد و اجر صبوری رو گرفت. اگه صبر نکنیم، هم کلافه ایم و هم اون سختی ها رو بدون اجر و قرب، باید تحمل کنیم. اولیای الهی هم از این سختی ها داشتن؛ ولی نه از اون سختی ها که خدا می گه تمامش با دست خودتونه.  

******

هم اندیشان سلام؛ بعضیا هستن که تا به حال دست والدینشون رو نبوسیدن. بعضیا هم هستن برای نبوسیدن دست پدر مادرشون تو تب حسرت و غفلت سوختن. مادرم 40 روزی می شه که پدرش فوت کرده و در حسرته که چرا یه بار چنین کاری رو نکرده. به خودمون بیایم تا دیر نشده. شاید عاقبت به خیری ما رو به دنبال داشته باشه. انشاا... همگی سربلند از این بازی دنیا بیرون بیایم.

(زهرا کرامتی از مشهد)

امید: دیروز کارشناس برنامه "تا نیایش" که شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:20 دقیقه از شبکه 5 پخش می شه، می گفت: حتی اگه پدر و مادر به انسان ظلم کنن؛ حق نداریم بهشون "اف" بگیم. می گفت: این حدیث از پیامبره و کاملا معتبر. می گفت: پدر و مادری که بدی می کنن با خدا طرفن؛ ولی فرزند حق نداره با پدر و مادرش... حالا نوع صحبت کردن "بعضی" جوون های امروزی رو با پدر و مادراشون داشته باشین و مقاله طب سنتی فردا رو... اینا رو کنار هم قرار بدین و نتیجه گیری کنین... پرتقال فروش رو می تونین پیدا کنین. من مطمئنم.  به خدا می سپارمتون.      

 

تعداد پیامک های دیروز: 2069

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393