• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 19 آذرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، نا امیدی ،

هم اندیشان چهارشنبه 19 آذرماه 1393

به نام خدا. سلام؛ چند روز پیش یه داستان جالب شنیدم. گفتم برا شما هم بفرستم: فردی بود که همه ی نمازاشو به جماعت می خوند. شیطان هیچ جور نمی تونست جلوشو بگیره. یه شب وقتی داشت می رفت مسجد، شیطان تصمیم گرفت مانعی سر راهش قرار بده. کوچه تاریک بود و مرد هم هنگام عبور، پاهاش به مانع، گیر کرد و زمین خورد و لباسش کثیف شد. به خانه رفت و لباسش رو عوض کرد و فورا به طرف مسجد بازگشت؛ اما دوباره با مانعی که شیطان سر راهش قرار داده بود برخورد و باز هم دوباره خانه رفت و لباسش رو عوض کرد و راه افتاد. این بار در همانجا مردی دید چراغ به دست. وقتی به او رسید، آن مرد گفت: می خواهم همراهت شوم تا در نور چراغ، جلو را ببینی و هرگز، زمین نخوری. وقتی به مسجد رسیدند، گفت: کیستی؟ گفت: شیطان! بار اولی که زمینت زدم و لباست کثیف شد؛ این کارم نتونست مانع رفتنت به مسجد بشه و خداوند، گناهانت رو پاک کرد. بار دوم، گناهان خانواده ات رو. بار سوم ترسیدم گناهان همسایه هات هم پاک بشه؛ پس تصمیم گرفتم مانع رو بردارم و راهت رو هم روشن کنم.

(زینب صادق زاده، از سیدآباد آزاد شهر گلستان)

امید: سلااااااام؛ چند روز پیش یه کارشناس دینی تو تلویزیون می گفت:  قوانین معنوی، برا کم شدن مشکلات و خوشبختی و عاقبت به خیری خودمونه. هر چی ازشون بیشتر فاصله بگیریم، به همون میزان، هم مشکلات زندگیمون بیشتر می شه و هم از عاقبت به خیری فاصله می گیریم. می گفت: "خوشا به حال اونایی که معنویت رو جدی می گیرن." می گفت: "اینجور آدما هیچ وقت تو زندگی ناامید نمی شن؛ چون همیشه خدا رو در کنارشون دارن." حالا می خوام یکی دیگه از اون قوانین معنوی رو که تو زندگی، معجزه می کنه، براتون بگم: هر جای زندگی، موقع انجام یه کار خوب، اگه شیطان تردید تو دلتون انداخت و سد جلوتون ایجاد کرد، شما بتونید اون سد رو بشکنید، نتیجه ی شگفت انگیزش رو دیر یا زود می بینید. هر چی تلاشتون برا مبارزه، سختی بیشتری نیاز داشته باشه، نتیجه اش شگفت انگیزتره. شیخ رجبعلی خیاط، در اوج جوانی، وقتی یه دختر خانوم، تو خلوت، ازش درخواست... جالبه! شیخ رجبعلی، وقتی از اون خلوت، فرار کرد، از همون موقع، چشم بصیرت پیدا کرد.

******

سلام امید؛ از صبح بدجور فکرم مشغوله. دیشب خواب عجیبی دیدم. یه صدا تو خواب بهم می گفت: سوره نباء آیه 33 رو بخون. چند بار هم تکرار کرد؛ البته من تا همین صبحی نمی دونستم همچین سوره ای هم وجود داره. البته بعضی وقتا قرآن می خونم؛ ولی هنوز این سوره رو نخونده بودم. خلاصه صبح به محض بیدار شدن رفتم سراغ قرآن و پیداش کردم. امید! به نظرت معنیش چی می شه؟ هر چی فکر می کنم نمی تونم بفهمم. این خواب، پیامش چی بود؟ جواب سوالمو از کجا می تونم بگیرم؟

(سهرابی از شیراز)

امید: چندین بار با همراهتون تماس گرفتم؛ ولی خاموش بود. راستش! وقتی آیه ی 33 سوره ی نباء رو خوندم با خودم گفتم: قطعا ممکنه یه جایی خویشتن داری خاصی کرده باشه که این آیه اومده: "و کواعب اترابا: و حوریانی بسیار جوان و همسن و سال" (نباء/33) گاهی آدم اون دنیا نتیجه ی شگفت انگیز عملش رو می بینه؛ هر چند قطعا تو این دنیا هم بی نصیب از اثرات خوب عملش نخواهد بود.

******

یاد: سلام؛ به نظرم یاد کردن ما درست نیست. من که هر موقع نماز می خونم به همه چی فکر می کنم جز خدا. به همین خاطر قطعا تاثیرش رو هم نمی بینم. وقتی هم تاثیرش رو نمی بینم از نماز خوندن ناامید می شم! بگین چیکار کنم نمازام رو درست بخونم؟

امید: با حضورت تو باشگاه هم اندیشان و وجود این همه اطلاعات، دیر یا زود تغییرات خوبی تو خودت می بینی. به شرطی که شیطان از باشگاه، ناامید و دورت نکنه! می دونین؟ همیشه باید یادمون باشه که ما انسان های کاملی نیستیم. ما در مسیر کمالیم. داریم تلاش می کنیم که بتدریج اعمالمون رو بهتر کنیم. مهم اینه که بدونیم هر روز داره به یه شکلایی، یه تغییراتی تو ما اتفاق می افته. راستش! دونستن و یادآوری این مطالب، خیلی به ناامید نشدن انسان، کمک می کنه.

******

 

راستش یکی از آشناهای مورد اعتمادمون تو کارخونه سوسیس و کالباس کار می کنه؛ ولی اون می گه خیلی کارشون تمیزه و از مواد مناسب و باکیفیتی استفاده می کنن. خدایی امید جواب بده! آخه گاهی اوقات میاره بین فامیل توزیع می کنه. می شه یه استدلال برای مصرف نکردنش برام بیاری؟ یعنی اینجوری هم بازم ضرر داره؟؟

(آیدا حیدری، انزلی)

امید: راستش! من خودم سال ها است که دیگه اینجور چیزا رو نمی خورم. اوایل، سخت بود؛ ولی انسان، چون موجود جالبیه، کافیه فقط بخواد. و اما در پاسخ به سوالت: راستش! اول باید بپرسی که منظورش از مواد اولیه مناسب چیه؟ گوشت تازه ی گوسفند؟!!!!! در ایده آل ترین شرایط هم چنین چیزی ممکن نیست؛ ولی به هر حال، یه مساله ی جدی تری وجود داره! و اون اینه:

"دکتر تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با همه تلاش هایی که جامعه پزشکی کشور در افزایش سطح آگاهی های مردم به منظور داشتن تغذیه ای صحیح می کند، تبلیغات فراوان فراورده های گوشتی آماده ازجمله سوسیس، کالباس و... مردم را به سمت این مواد می کشاند. وی افزود: نیترات و نیتریت، موادی هستند که برای ایجاد رنگ قرمز و مشابه گوشت در سوسیس بکار می رود و "ماندگاری" این ماده غذایی را بالا می برد؛ اما عوارض گوارشی جدی در پی دارد و به شدت موجب بروز تصلب شرائین (گرفتگی عروق) و موجب بروز سرطان های روده و کولون می شود.

******

بابا! ععععععجب چیزیه؟!!! شربت لیموترش و عسل رو می گم. دستت درد نکنه امید. از اینکه به فکر سلامتیمون هستی.

(مریم از دهلران)

امید: نوش جان! فقط یادتون باشه یخ توش نندازینا! با آبی که تو یخچال خنک شده درستش کنین. پس: یخ، پر! سوسیس و کالباس، پر!... بقیه اش رو خودتون بگین... فقط نگین که: امید، پر! چون "امید" یعنی همه چیز!

******

سلام امید، می گما یادمون باشه که: امید، نصف خوشبختی است.

(احسان از شهر قدس)

******

سلام؛ خسته نباشید امیدواران؛ من یه دختر ۳۰ ساله ام. هم نجیبم و هم یاد خدام. لغزش برای همه هست منم مستثنی ازش نیستم؛ اما خدا رو به یاد دارم. یه درخواست مشروع از خداوند دارم حدود ده ساله. ازدواج با کسی که خوش سیرت و دلنشینم باشه؛ اما انگار نه انگار. بارها نماز جعفر طیار خوندم؛ اما انگار نه انگار. خدا منو از یاد برده. خودش گفته بخوان مرا تا اجابت کنم تو را. بارها با خلوص خواندمش؛ اما اجابتی ندیدم. یه ناامید از همه.

امید: مساله ی اجابت دعا، جنبه های مختلفی داره که تا حالا بارها به خیلی هاش اشاره کردیم. یکیش بحث موانع اجابت دعا است. فکر کنم هممون لازم باشه یه واحد پاس کنیم؛ چون یه چیز کلیدیه. چهارشنبه ی دیگه می ذارمش تو مجله ی اندیشه. ما همیشه ناامید می شیم؛ چون نتونستیم حرف های خدا رو باور کنیم. مشکل اینه که ما آگاهی هامون و یا مهارت هامون کامل نیست که اگه باشه به همون اطمینان خاطری می رسیم که ائمه و پیامبران رسیدن.

******

سلام؛ من یکى از پسراى باشگاهم. مگه می شه حاجتى رو که خودش تو دلمون انداخته نده؟ خیلى وقتا تا دقیقه نود صبر می کنه تا معلوم شه کى پاى بندگی می مونه. آقا امید آیه صد و ده سوره یوسف رو بخون. نصف شبه نمی شه برم قرآن بیارم.

امید: واقعیتش هم اینه که اگه کسی بتونه دوام بیاره و صبر کنه حتما یه پاسخ های شگفت آوری دریافت می کنه؛ یا دقیقا همون چیزی رو که می خواست یا عوضش رو به مصلحت خدا و خیلی وقت ها بهترش رو. گاهی هم بهترین بهترین ها رو تو اون دنیا. روایات زیادی داریم با این مضمون که: اگه انسان ها می دونستن اون دنیا قراره چی در ازای صبوریشون در راه خدا، دریافت کنن، هرگز نمی خواستن این دنیا، پاداشی بهشون داده بشه.

******

بازآ بازآ هر آنچه هستی بازآ

گر کافر و گبر و خود پرستی بازآ

این درگه ما درگه نومیدی نیست

صدبار اگر توبه شکستی بازآ

توضیح دیگه ای لازمه؟

(سپهر، شاهین شهر)

******

امید در زندگانی بشر همان اندازه اهمیت دارد که بال برای پرندگان.

(بهار)

******

سلام؛ امید خوب بحث این هفته رو معطوف به خودت کردی ها! چرا درمورد میلاد و نامیلادی بحث نکنیم؟ هان؟

(میلاد)

امید: ای خداااااااااااا! 

******

یاد: سلام و درود فراوان بر شما. قبول دارین بعضى از ما: شناختمون، باورمون، اعمالمون و... اونجورى که باید باشه نیست؟ دیدین یه وقتایى: نمازامون رو تند تند می خونیم، دعاهامون رو از ته دل نمی گیم، توکلمون نصفه و نیمه است و...؟ به نظر شما با این اوصاف، خدا رو امیدوار کردیم یا شیطان رو؟ پس چرا وقتى ناامید می شیم خدا رو مقصر می دونیم؟

(کوچیک شما: علی آقا)

******

ناامیدی همان امید است؛ فقط بوی نا می گیرد از بس که می ماند ته دل...

(رحیمه شجاع از خراسان رضوی، تایباد)

امید: خب! ته خطه! همه پیاده شن!... نه راستی! وایسین کارتون دارم. یکشنبه بحث رو ادامه می دیم؛ چون باید ببینیم ریشه های ناامیدی چیان؟ (اول پیامک بنویسین ریشه) و بعدشم بریم سراغ انواع ناامیدی و راهکارهای لازم. خب! کیا بودن ناامید بودن و می گفتن همسرمون نماز نمی خونه؟ برن مقاله اندیشه (670) رو بخونن. پزشکی (750) هم درمورد پوکی استخوانه که بعضیا پرسیده بودین. همتون و همه ی عزیزانتون رو به خدا می سپارم. دعا برای سلامتی زائران امام حسین (ع) یادمون نره.

تعداد پیامک های دیروز: 2008

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط غزال ناصری در تاريخ 1393/09/22 و 22:41 دقيقه ارسال شده است

امید را فرا بخوانیم از قعر چاه ناامیدی...امروز یه جمله خیلی تاثیرگذار کنار تخت هم اتاقیم دیدم نوشته بود:باید دلمان را خوش کنیم ب چیزهایی که وجود ندارندشاید اتفاق بیافتند...شاید اتفاق بیافتند...


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393